جشن پیروزی

  4030417044 ۱۹ نظر، ۲ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار
جشن پیروزی

سید مسعود شهیدی در یادداشتی نوشت: اگر با دید جناحی به انتخابات نگاه کنیم، ما اصولگراها شکست خورده ایم و هر شکستی به طور طبیعی تلخ و ناگوار است اما اگر با دید منافع ملی بنگریم در همین انتخابات پیروزی های بزرگی را مشاهده خواهیم کرد که باید قدردان و شکر گزار آنها  باشیم.
۱_ بزرگترین پیروزی این انتخابات همانگونه که رهبر عزیز  هم مورد تأکید قرار دادند  افزایش چشمگیر  مشارکت مردم در دور دوم بود که امری بی سابقه و شگفتی ساز بود ، ظرف یک هفته ده در صد از واجدین شرایط که در دور اول مشارکت نکرده بودند وارد صحنه انتخابات شدند و برای ایران افتخار آفریدند و اعتبار جمهوری اسلامی را در سطح جهان افزایش دادند .آنها  با این  حضور چشمگیر  خود   سرمایه گذاری کلان رسانه های دشمن در ماه های اخیر برای تحریم انتخابات  را  خنثی و بی اعتباری آنها را اثبات کردند .

۲_ شبکه های ماهواره ای  و حتی برخی رسانه های داخل در طول این چهل و پنج سال در هر انتخاباتی که نتیجه اش مطابق میل آنها نبوده تهمت تقلب و خیانت در آراء مردم و مهندسی انتخابات را به نظام جمهوری اسلامی  زده  و انتخابات را صحنه پردازی و نمایشی  معرفی کرده اند تا جایگاه ایران در افکار عمومی جهان را مخدوش کرده و  اعتماد مردم ایران  به نظام را کاهش دهند   . در انتخابات اخیر با وجود آنکه قوه مقننه و  قوه مجریه  و قوه قضائیه و صدا و سیما و مجریان و ناظران انتخابات و  استانداران و فرمانداران و بخشداران عموما در جبهه نیروهای انقلاب بودند ،  رقیب آنها که سالها در حاشیه بود و نقشی در قدرت نداشت   پیروز  شد  ، و امین بودن و امانت دار بودن و معتمد بودن  نظام و نیروهای انقلاب به زیباترین شکل  ثابت شد  و تمام آن اتهامات ناجوانمردانه که با هزارها میلیارد هزینه و هزارها  ساعت دفاع و استدلال  مرتفع نمی شد  ظرف چند روز از ذهن ها پاک شد و حالا حتی دشمن نمی تواند چنین تهمتی را در مورد جمهوری اسلامی  تکرار کند  .

۳_ شورای نگهبان ، جایگاه حساس و رفیعی در اسلامیت نظام دارد  ولی متأسفانه در انتخابات های مختلف ، دشمنان خارجی  و ناآگاهان داخلی   حملات ناجوانمردانه ای را به این نهاد حافظ شریعت شکل داده اند و شورای نگهبان را متهم به سلیقه ای عمل کردن و  احراز صلاحیت  همفکران خود و جناحی نظر دادن  کرده اند   ، با وجود آنکه  در گذشته بارها شورای نگهبان ، نامزدهائی دارای  دیدگاه مخالف  خود را تأیید کرده و بارها نامزدهائی با دیدگاه نزدیک به خود را رد کرده اما بازهم این اتهام  تکرار می شد اما در این انتخابات عمل شورای نگهبان که عملا موجب پیروزی اصلاح طلبان و شکست اصولگرایان شد  اثبات کرد که هرگز محاسبات و مصلحت گرائی های  سیاسی  ، در شورای نگهبان جائی ندارد و به این که عملکردش به نفع کدام جناح سیاسی تمام می شود توجهی ندارد و فقط معیارهای شرع و قانون را  مد نظر قرار می دهد. 
در این انتخابات ، سلامت عمل شورای نگهبان به  دوست و دشمن ثابت شد و ماشین  تهمت و حمله و تخریب  شورای نگهبان از کار افتاد .

۴_ افزایش سرمایه اجتماعی نظام  موجب سربلندی هر ایرانی و پشتوانه اعتبار و آبروی نظام است  . آنگونه که علمای بزرگ اسلام تصریح کرده اند مشروعیت نظام اسلامی دو پایه دارد ، نصب الهی و پذیرش مردمی ، در فتنه سال ۸۸ و دروغ تقلب ، جمع زیادی از مردم  تحت تأثیر نامزدهای شکست خورده و برخی رهبران جبهه اصلاحات  از نظام  و انتخابات فاصله گرفتند و نوعی دلسردی و نا امیدی بین آنها شکل گرفت و تا مرز خروج از نظام پیش رفتند  . پیروزی آقای پزشکیان این جمعیت را و حتی رهبران آنها را دو باره به داخل نظام بازگرداند و سرمایه اجتماعی نظام افزایش بیشتری  یافت  .

۵_  حیات دوباره جبهه اصلاحات امر مهمی است . این جبهه در اثر خطای بزرگ  سال ۸۸ به حالت اغما  رفته و فقط با تنفس مصنوعی   زندگی می کرد . وجود یک جبهه اصلاحات زنده و فعال و قوی نه تنها به نفع  نظام جمهوری اسلامی  بلکه به نفع جبهه اصولگرا و انقلابی است چرا که رقابت این دو جریان اصلی ،  موجب رشد و تقویت هر دو و پیشرفت کشور  می شود . جبهه اصلاحات ، امروز تجربه های گرانبهائی از عملکرد گذشته خود دارد و بیانیه های روزنه گشائی و راهگشائی نشان می دهد که در دوره جدید دیگر به  براندازها و ساختارشکن ها که موجب افول این جبهه و خسارت ملت شدند  میدان نخواهند داد  .
وقتی دو جبهه سیاسی  فعال و قوی با سلیقه های متفاوت در کشور وجود داشته باشد هر دو جبهه برای جلب اعتماد مردم سعی می کنند عملکرد بهتر و سلامت  بیشتری  داشته باشد و مسابقه خدمت  خواهند داشت  . این رقابت دائمی باعث رشد آنها و رشد کشور و جذب  جوانان در هر دو سو خواهد شد و دیگر زمینه ای برای گرایش جوانان  به گروه های  افراطی  باقی نمی ماند .

۶_ زنده شدن و قدرت گرفتن جبهه اصلاحات فایده بزرگ دیگری هم به دنبال دارد ، همه کارشناسان  اتفاق نظر دارند  که فساد ، بزرگترین بلا و مصیبتی  است که نظام را تهدید می کند . وقتی  دو جریان رقیب قدرتمند در کشور فعال باشند ، آنها برای شکست دادن طرف مقابل در مسابقه جلب اعتماد عمومی  ، دائما مراقب یکدیگر خواهند بود  و بدون ملاحظه کوچکترین فساد و رانتخواری و اشرافیگری طرف مقابل  را برملا  خواهند کرد  و این قرار داشتن دائمی دو جناح  زیر نور افکن رقیب ، فساد را در هر دو جریان سیاسی و در دستگاه های حکومتی   کاهش خواهد داد

۷__ اقلیت های قومی ، پاره های تن ایران عزیز و حافظان مرزهای کشور اند و در دفاع مقدس بالاترین ایثارها و فداکاریها را برای حفظ نظام و حفظ سرزمین مقدسمان داشته اند  ، شادمان شدن این اقلیت های قومی به ویژه در منطقه بسیار مهم  شمال و شمال غرب  کشور  باید شادمانی همه ما باشد .در شرایطی که  آنها دائما  در معرض تبلیغات دشمنان جهانی ما و در معرض تبلیغات همسایگان ما هستند ، وقتی  رئیس جمهور را از خودشان بدانند مطمئنا با دلگرمی و امید بیشتری ، توطئه های دشمنان تجزیه طلب را خنثی و امنیت و آرامش حداکثری را در مناطق خود حاکم خواهند کرد . شادی و دلگرمی  آنها سرمایه بزرگی برای کشور ما است  .

۸_  اثبات عملی و هزار باره این حقیقت به همه سیاستمداران و مسئولان و جبهه ها و به توده مردم   که وحدت رمز پیروزی است  و تفرقه رمز شکست است . در این انتخابات  همه دیدند که اصلاح طلبان با وحدت ،پیروز شدند و اصولگرایان با تفرقه شکست خوردند . اگر در این انتخابات این حقیقت به خوبی از سوی همه ادراک شده باشد ، این آگاهی به ویژه در  میان مسئولین و خواص ،  زمینه ساز پیروزی های بزرگ آینده خواهد بود .

۹ _  اما پیروزی بزرگتر این انتخابات ،  این است که رهبر عزیز ما ، اکنون محبوب تر از همیشه  در جایگاه رفیع  پدری مهربان که  هر دو جناح را تحت مراقبت و محافظت خود دارند  و زمینه رشد و  اصلاح و پیشرفت آنها  را فراهم می کنند تا تمام  توان و ظرفیت  آنها  صرف خدمت  به کشور و تأمین سعادت مردم شود و از دام‌های دشمن مصون باشند  قرار دارند ، دل بستن و پیوستن همه اقشار به خیمه ولایت تضمین کننده پیروزی های بزرگ آینده و خود  بالاترین پیروزی است .
از خداوند بخواهیم که آقای  پزشکیان  ، بتوانند از این فرصت طلائی که ملت ایران به ایشان عطا کرده و به سرعت خواهد گذشت ، حداکثر  استفاده را برای سعادت و سربلندی این مردم شریف و برای عاقبت به خیری خود  ببرند و همچون شهید رئیسی نام نیکی از خود به یادگار گذارند .

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۴۹۶۲۷۱۱:۱۱:۴۶ ۱۴۰۳/۴/۱۷
با بند 3 مخالفم. 5 اصولگرا و یک نفر در مقابل احراز صلاحیت کرد اون هم با معیارهایی که برای اکثریت قریب به اتفاق مردم مجهوله . پیروز اصلی انتخابات مردم هستند که صاحب اصلی کشور هستند و دوام و قوام کشور به اونها بوده و هست.
ناشناس۳۵۴۹۷۴۲۱۳:۰۶:۴۸ ۱۴۰۳/۴/۱۷
کاملا درست است.
ناشناس۳۵۴۹۹۴۲۱۵:۵۴:۲۱ ۱۴۰۳/۴/۱۷
حالا ایشان کی کابینه را معرفی میکند
ناشناس۳۵۵۰۱۸۶۱۸:۳۱:۰۶ ۱۴۰۳/۴/۱۷
شورای نگهبان دو قطبی سازی در یک جبهه درست کرد و آنها همدیگر را هم تخریب کردن و در نهایت رای آنان شکست
ناشناس۳۵۴۹۶۳۰۱۱:۱۳:۳۷ ۱۴۰۳/۴/۱۷
الگوی ما در اصلاح طلبی حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام هست که برای اصلاح امور امت قیام کردند
ناشناس۳۵۴۹۶۳۸۱۱:۱۹:۳۰ ۱۴۰۳/۴/۱۷
مردم متوجه شدند و می‌دانند که داغون شدن کشور در زمان اصلاح‌طلبان هم دلیلش کارشکنی های اصولگرایان و مانع تراشی های ایشان هست...
ناشناس۳۵۵۰۴۱۷۲۱:۰۰:۲۴ ۱۴۰۳/۴/۱۷
عجب!!! ترامپ و بایدن و اوباما اصولگرا بودند و ما نمی دونستیم ایضت پومپپئو و بولتون خخخخ
محسن۳۵۴۹۶۵۱۱۱:۳۵:۲۰ ۱۴۰۳/۴/۱۷
چقدر خوب نوشته
ناشناس۳۵۴۹۶۵۳۱۱:۴۱:۱۶ ۱۴۰۳/۴/۱۷
سلامت شورای نگهبان برای مردم وقتی محرز می شود که تعدد و تکثر عقاید را در تعداد کاندیداها ببینیم
ناشناس۳۵۴۹۶۷۷۱۲:۰۴:۵۵ ۱۴۰۳/۴/۱۷
اصولگرایان به خود رایی جلیلی باختند. قدرت طلبی از جنس احمدی نژاد. قالیباف می توانست برنده این انتخابات باشد
امیر حسین سلطان/تهران۳۵۴۹۸۷۴۱۵:۰۳:۰۰ ۱۴۰۳/۴/۱۷
نخیر لطفا به این خوش بینی های تان دل نبندید! و یا خودتان را برای عدم ائتلاف ملامت نکنید! بهیچوجه در این دوره پیروزی کاندیداهای اصولگرایان امکان پذیر نبود و اگر فرضا ائتلاف کاملی هم از جانب اصولگرایان صورت می گرفت چه بسا دکتر پزشکیان در همان دور اول رئیس جمهور می شد و اتفاقا باقی ماندن این دو کاندیدا بیشتر به نفع اصولگرایان تمام شده است و کسب آرای این دو نفر در دور اول را مغتنم بدانید. والله اعلم
ناشناس۳۵۵۰۳۰۹۱۹:۳۱:۱۹ ۱۴۰۳/۴/۱۷
چرا آرا قالیباف که 25 درصد بود یهو شد 19 و 14 درصد؟ تخریب ستاد جلیلی دو سه روز قبل انتخابات!! قبل تر از آن هم بماند!!
65656565۳۵۴۹۷۰۸۱۲:۳۱:۵۲ ۱۴۰۳/۴/۱۷
بیش از نیمی از مردم شرکت نکردن کدام افزایش چشمگیر مشارکت؟
ناشناس۳۵۴۹۷۶۸۱۳:۲۸:۵۳ ۱۴۰۳/۴/۱۷
تعریضی به بند ۳ ،شورای نگهبان این بار هم اشتباه کرده بود !
ناشناس۳۵۴۹۸۱۲۱۴:۱۳:۲۳ ۱۴۰۳/۴/۱۷
در نوشتار شما موارد متعددی هست که خلاف نظر اکثریت مردمه .
ناشناس۳۵۴۹۸۱۸۱۴:۲۰:۵۰ ۱۴۰۳/۴/۱۷
مرسی متن قشنگی بود و نیمه پر لیوان رو دیده بود. با احترام
ناشناس۳۵۴۹۹۶۳۱۶:۰۹:۰۴ ۱۴۰۳/۴/۱۷
تا باشه از این شادیها
ناشناس۳۵۴۹۹۹۳۱۶:۳۳:۴۷ ۱۴۰۳/۴/۱۷
افزایش به قول شما چشمگیر دور دوم را مدیون جلیلی بزرگوار هستیم که اگر ایشان نبود قطعا پزشکیان حداکثر مانند همتی در ۱۴۰۰ رای داشت .
ناشناس۳۵۵۰۳۳۵۱۹:۵۱:۴۸ ۱۴۰۳/۴/۱۷
به نظر من سقف رای تمام اصولگرایان همین بود وحدت اونها باعث پیروزی اونا نمیشد

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دیدار پزشکیان با رهبر انقلاب

 2. یک تبریک و چند یادآوری به رئیس جمهور منتخب

 3. پزشکیان؛ نهمین رئیس جمهور ایران

 4. یک یادآوری مهم به اصلاح طلبان

 5. اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای برگزاری مناظره بین زنگنه و جلیلی

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

 7. از: مردم ایران به: رییس جمهور ایران

 8. پاستور که کاخ سفید نیست خانم ابتکار!

 9. نشست رئیس جمهور منتخب با فعالان ستادی

 10. چند خط مشفقانه برای پزشکیان

 11. طبل غازی میان تهی!

 12. ادعایی که معلوم نیست از کجا آمده!

 13. قالیباف خلبان پرواز تهران - سن پترزبورگ شد / لباس خلبانی بر تن رئیس مجلس

 14. درخواست احمد توکلی از مجمع تشخیص درباره تاثیر معدل در کنکور

 15. رییس‌جمهور جدید چه کارهایی را نباید بکند

 16. چرا تهران در مقابل کاهش قیمت مسکن مقاومت می کند؟!

 17. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

 18. پیشنهاد یک اصلاح‌طلب برای حضور مخبر در دولت پزشکیان/ تبریک سران کشورها و نامزدهای انتخابات به رئیس‌جمهور منتخب

 19. در دفاع از میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۳

 20. تحلیل روزنامه دولت از رای جلیلی و پزشکیان/ نقش مهم قالیباف در کمک به اجماع برای حل مشکلات مردم

 21. جزئیات جلسه دونفره جلیلی و پزشکیان

 22. ۲ دستورکار مهم پیش روی مسعود پزشکیان

 23. طرح مجلس برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان تورم

 24. «عراقچی» محتمل‌ترین گزینه دولت پزشکیان برای وزارت خارجه

 25. واکنش زاکانی به کمپین جمع‌آوری امضاء برای برکناری شهردار تهران

آخرین عناوین