عطریانفر: مشارکت به ۶۰ درصد می‌رسد و یک پیام بین المللی صادر می‌کند

  4030404104 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی گفت: ما امیدواریم که تا مرز ۶۰ درصد افزایش مشارکت رخ بدهد و مشارکت ۶۰ درصدی مورد انتظار ماست و این دستاورد بسیار مهم برای کشور و خارج از کشور است.

عطریانفر: مشارکت به ۶۰ درصد می‌رسد و یک پیام بین المللی صادر می‌کند

محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به مشارکت پرشور مردم در انتخابات پیش رو تصریح کرد: پیامد حادثه تلخ شهادت آقای رئیسی و ورود به یک انتخابات زودرس در ایران دو اتفاق مهم را در عرصه داخلی و خارجی ایران را رخ خواهد داد.

وی افزود: اولین نکته این است که جریان اصلاح طلبی در ایران که یک بخش نسبتا موثری را در معادلات قدرت در ایران رقم می‌زنند، در این دوره فرصت پیدا کردند که یک نامزدی را در عرصه رقابت‌ها داشته باشند و این فرصت ضرورت مشارکت حداکثری گروه‌های اصلاح طلب را فراهم کرده است و به حمدالله از فرصت اندکی که در پیش رو بوده و کمتر از یک ماه هم هست، این ظرفیت به صورت کاملاً تمام عیار، بروز و ظهور پیدا کرده و آثار خودش را نشان داده است.

این فعال سیاسی تصریح کرد: این آثار به این معناست که اگر ما نصاب کمتر از ۴۰ درصدی مشارکت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را مبنای بحثمان قرار بدهیم بر اساس نظرسنجی‌هایی که تا به امروز به صورت دقیق فراگیر صورت گرفته است ظاهرا ما الان رسیده‌ایم به مرز ۵۴ درصد مشارکت و این درصد ۱۴ ۱۵ درصدی افزایش مشارکت ناشی از این حضور موثر اصلاح طلبان داخلی با انتخابات همراهی کردند.

افزایش مشارکت در انتخابات یعنی جامعه به حاکمیت اعتماد پیدا کرده است

عطریانفر در ادامه گفت: ما امیدواریم که تا مرز ۶۰ درصد این افزایش مشارکت رخ بدهد و تا ۶۰ درصد مشارکت مورد انتظار ماست و این دستاورد بسیار مهم برای کشور و خارج از کشور است و مشارکت بیش از ۶۰ درصدی مردم در یک انتخابات منهای اینکه دلالت می‌کند بر انتقال قدرت از یک جریان سیاسی به یک جریان سیاسی دیگر ، اما یک آورده بسیار مهم‌تری دارد و آن هم این است که استحکام و انسجام نظام داخلی و دیدگاه‌های داخلی با کلیت نظام را به وجود می‌آورد.

وی افزود: این افزایش مشارکت در انتخابات بر این دلالت می‌کند که جامعه به حاکمیت اعتماد پیدا کرده و جامعه حتی اگر نقدی هم به حاکمیت دارد، معتقد است، این نقد از طریق خود حاکمیت و صندوق و انتخابات داخل حاکمیت است .

وی در ادامه گفت: این مشارکت حداکثری برای مشکلات مردم هم امکان رفع آن را ایجاد خواهد کرد چرا که هم اکنون ما حس می‌کنیم که یک ظرفیت توانمند از مدیریت قابل در دل نیروهای اصلاح طلب وجود دارد که، این‌ها نقش آفرینیشان را در اداره کشور از دست داده بودند به طوری که ما می‌توانیم مقایسه بکنیم دوستانی که امروز دولت را در اختیار دارند عزیزان بسیار محترمی هستند اما واقعیتشان این است که این‌ها آمدند دوران کارآموزی‌شان را بعضاً در دولت سیزدهم انجام می‌دهند و این برای کشور خسران است.

عطریانفر خاطرنشان کرد: در سطوح عالی از مدیران ایران باید افرادی باشند که از قبل در مدیریت کشور بوده باشند و بسیاری از عزیزانی که امروز در عرصه مسئولیت هستند فاقد پیشینه هستند، اندکی هستند ولی اکثریت نیستند.

وی افزود: وجه دوم ماجرا به اینجا برمی‌گردد که ما در گذشته انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ایران به این صورت بود که ابتدا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت می‌گرفت و به فاصله کمی انتخابات ریاست جمهوری ایران صورت می‌گرفت، این حادثه شهادت آقای رئیسی باعث شد که الان در این شرایط ما انتخاباتی را برگزار می‌کنیم که در آبان ماه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را خواهیم داشت.

مشارکت در انتخابات گفتمان رهبری را تقویت خواهد کرد

 وی عنوان کرد: این تقویت حضور مردم در یک مشارکت سراسری که ما را به مشارکت ۶۰ خواهد رساند یک پیام جهانی خواهد داشت، چرا که ما به صورت ۲۲ سال است که بر سر موضوع هسته‌ای با دنیا در حال چالش هستیم ‌ و در این رابطه هم آمریکایی‌ها مهم‌ترین نقش تخریب علیه ملت ایران و حاکمیت ایران داشتند و واقعیتش این است که هر آن زمان که دولتمردان آمریکایی احساس می‌کردند که بین مردم و جامعه و گروه‌های سیاسی داخل ایران و حاکمیت سیاسی ایران دچار نقار و سستی شده است فرصت بیشتری پیدا می‌کردند برای اذیت و آزار و سختگیری‌های جدی علیه ملت و دولت ایران.

عطریانفر تصریح کرد: وقتی که این فرصت فراهم می‌شود که مردم انسجام خودشان را و مشارکت خودشان را با حاکمیت در انتخابات نشان بدهند، پیام جانبی آن به جهان این است که به جهان استکبار این است که دنیای استکبار با یک کلیت منسجم دولت ملت در ایران طرف است از این جهت به نظر بنده یک امر بازدارنده خواهد بود ، پس ما می‌توانیم روی نقش بازدارندگی انتخابات ایران در برابر تهاجم دشمن استکباری روی آن حساب بکنیم و این را روی آن تاکید بکنیم که گفتمان رهبری را و گفتمان عالی‌ترین مقام سیاسی کشور را تقویت خواهد کرد و ما محترم میشماریم این تقویت گفتمانی را و این چیزی است که منافعش به سود ملت ایران خواهد بود.

عطریانفر در پایان گفت: ما در داخل کشور تقریباً دیگر چندان چهره‌ها و جریان شاخصی به رسمیت نمی‌شناسیم که نسبت به انتخابات فضای تحریمی داشته باشند، اندک افرادی هستند که صدایشان شنیده نمی‌شود و محل اعتنا نیستند عمدتاً افرادی که مخالف مشارکت هستند جریان سلطنت طلبان و براندازان هستند که خوشبختانه این اتفاق رخ نداده است.
 

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۳۰۲۹۶۱۹:۱۷:۳۲ ۱۴۰۳/۴/۴
مشارکت 60% و انتخاب پزشکیان همه مشکلات تحریم را حل خواهد کرد
ناشناس۳۵۳۰۴۱۶۲۱:۱۲:۱۵ ۱۴۰۳/۴/۴
اتفاقا با پزشکیان با اون مشاورهایی که داره مثل فاضلی که میکروفون پرت کرد! وضع خیلی خیلی افتضاح میشه. روحانی تحریم رو برنداشت پزشکیان هم نمیتونه.
ناشناس۳۵۳۰۴۴۰۲۱:۳۱:۴۸ ۱۴۰۳/۴/۴
چقدر ساده ای اونا اگه میتونستن تحریم رفع کنن تو اون ۸ سال میکردن شایدم دشمن ایرانی میخواهی ایران دوباره بیوفته دست اونا و ۸ سال سیاه دوباره تکرار بشه
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 5. این آمار معنادار را دریابیم!

 6. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

 9. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 10. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 11. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 12. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 13. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 14. سرگردانی اضطراب آفرین !

 15. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 16. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

 17. زاکانی: انتقادات نادرست است

 18. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 19. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 20. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 21. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 22. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

 23. بهادری جهرمی: یکی دیگر از ثمرات دیپلماسی شهید رئیسی به بار نشست

 24. چمران: تغییر شهردار تهران صحت ندارد

 25. FATF مانع کار ما نیست/ فردا اولین قطار از ایران به چین می‌رود

آخرین عناوین