زاکانی: یارانه طلایی جای یارانه فعلی را نمی گیرد/ ۶ گرم طلا برای هر نفر

  4030403140 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

علیرضا زاکانی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه یارانه طلایی جای یارانه فعلی را نمی گیرد، گفت: در این رابطه حرکت در مسیر ارایه خدمت مستقیم در قالب کالا ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.

زاکانی: یارانه طلایی جای یارانه فعلی را نمی گیرد/ ۶ گرم طلا برای هر نفر

به گزارش ایرنا، گفت و گوی ویژه خبری شامگاه یکشنبه سوم تیرماه با حضور علیرضا زاکانی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد.

زاکانی در این برنامه تلویزیونی اظهار داشت: یارانه طلایی جای یارانه فعلی را نمی گیرد. یارانه فعلی ادامه خواهد داشت . حرکت در مسیر ارایه خدمت مستقیم در قالب کالا ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش داشته باشد. یارانه طلایی میزان مصرف انرژی خانوار را در بر می گیرد.

وی با اشاره به اینکه براساس یارانه طلایی، به هر نفر ۶ گرم طلا می‌رسد، اضافه کرد : کشور ما، کشور ثروتمندی است. نحوه برخورد غیرعادلانه با این ثروت سبب می‌شود بخشی از جامعه بهره‌مند شوند و برخی نیز محروم بمانند.
این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه یارانه طلایی شرایطی دارد که جای یارانه فعلی را نمی‌گیرد، اظهار داشت: یارانه فعلی ادامه خواهد داشت و حتی برای یارانه فعلی، در قالب کالا می‌تواند افزایش داشته باشد.
زاکانی ادامه داد: یارانه طلایی میزان مصرف انرژی یعنی بنزین، گاز و برق خانوار را هدفگذاری کرده است برای هر خانوار یک حساب باز می‌کنیم و در آن، معادل میزان انرژی اختصاص پیدا کرده به فرد را محاسبه کرده و واریز می‌کنیم و به هر نفر تقریبا ۶ گرم طلا می‌رسد
وی افزود: محاسبه ای که از یارانه طلا صورت می گیرد به میزان مصرف انرژی که دارد از این یارانه کم می شود خانوار هرچقدر مصرف نکند یارانه برای او اندوخته می شود  و مابه ازای آن هر سه ماه  اعتبار طلا می گیرد. یک اعتبار به دور از دسترس تورم است و برای اعتبار خرید کلا ، اخذ وام، معامله در بورس قابل استفاده است.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مردم صحنه گردان انرژی خود می شوند با این اعتبار قاچاق کلا منتفی می شود و تورم و نقدیندگی کاهشی می شود و موضوعات محیط زیستی در این پدیده موثر است.
زاکانی عنوان کرد: خاصیت این اعتبار این است که بنزین ۳ هزار تومان نمی شود و در قیمت برق و گاز تفاوتی ایجاد نمی شود.
یارانه طلایی جایگزین یارانه فعلی نیست، چیزی علاوه بر آن است

وی ادامه داد: پرداخت یارانه طلایی از ماه اول شروع به کار دولت قابل اجراست چون قانون دارد؛ هم قانون هدفمندی، هم برنامه هفتم و جزء اختیارات دولت است و تمام ظرفیت‌ و زیرساخت‌های آن هم در کشور وجود دارد و به عنوان امکانی در دسترس همه قرار خواهد گرفت.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: افراد روستایی یا بازنشسته‌ها چون با مبلغ اندکی زندگی می‌کنند با یارانه طلایی تحول بزرگی در زندگی‌شان ایجاد می‌شود و یارانه طلایی جایگزین یارانه فعلی نیست، چیزی علاوه بر آن است و در حقیقت یارانه طلایی توزیع عدالت‌ گستری در کل کشور است.

یارانه فعلی به 90 درصد مردم داده می‌شود 
زاکانی ادامه داد: یارانه فعلی الان برای ۹۰ درصد مردم داده می‌شود و این ۹۰ درصد در دو سطح ۳۰۰ هزار تومانی و ۴۰۰ هزار تومانی یارانه می‌گیرند که سرجای خود باقی می‌ماند.
زاکانی درباره تامین مالی برنامه هایش گفت: آن چیزی که وظیفه خود می‌دانم طلای موجود در کشور را تقدیم هموطنان کنم.از پهلوانان یاد گرفتیم که به قول و مرام‌مان پایدار باشیم.
وی یادآور شد : دولت خدمت، برنامه‌های کاملی در تامین نیازها و آبادانی دارد.

تشریح جزئیات بسته سلامت
وی اضافه کرد: بسته سلامت در کنار یارانه طلایی، توسعه شبکه بهداشت، خدمات بستری رایگان برای دهک‌های یک تا 6، مادران باردار، اطفال زیر 7 سال، و سالمندان بالای 65 سال را در بر خواهد داشت و قرار شد بعدا پلکانی طرح که توسعه می‌کند اطفال زیر 7 سال را تا 15 سال ببریم.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: درخصوص دندان پزشکی بسته‌ای وجود دارد، مراقبت از بیماران صعب‌العلاج به شکل صددرصد وجود خواهد داشت و مراقبت‌های بهداشتی رایگان هم برای صددرصد افراد است و برای دارو و خدمات سرپایی پرداخت 50 درصد فرانشیز باید پرداخت کنند.
زاکانی افزود: برنامه‌های دولت خدمت، دارای دو محور است که یک محور ناظر به نیاز مردم و قسمتی هم ناظر به آبادانی کشور است.
وی اظهار کرد: در بخشی نیاز مردم، به توسعه رفاه خانوار و تعلیم و تربیت بر محور تقویت و نقش‌آفرینی خانواده پاسداشت آزادی و حریم مردم می‌پردازیم و در حوزه پیشرفت و آبادانی کشور، جهش تولید، صیانت از محیط زیست و توسعه زیرساخت‌های کشور را در کنار خلق فرصت‌های نو خواهیم داشت.
زاکانی با اشاره به اینکه چالش‌های ۱۸ گانه‌ای هم وجود دارد که باید آنها را به فرصت تبدیل کنیم، گفت: بسته سلامت یکی از وجوه ۸گانه‌ای است که توسعه رفاه در آن وجود دارد؛ پیشگیری از بیماری و نبود درد بی‌پولی را در نظر داریم که برای آن هم بسته‌ای آماده کرده‌ایم.
وی اضافه کرد: در این طرح ما توسعه شبکه بهداشت را خواهیم داشت و پرونده الکترونیک سلامت و پزشک خانواده و نظام ارجاع در این بسته آماده شده است.
زاکانی درباره سطح تورم و هزینه تولید محاسبه قیمت پایه بنزین 1500 تومان عنوان کرد: با توجه به یارانه طلا  قاچاق بنزین منتفی می‌شود و باتوجه به محاسباتی که انجام داده‌ام لازم به خرید بنزین نیست و سالیانه هم چند میلیارد دلار در این بخش صرفه‌جویی می‌کنیم.
به گفته وی الان شرایط اسفناکی اتفاق می‌افتد که به نوعی اسکناس آتش می‌زنیم خود را گرم می‌کنیم اما با این شرایط بازار مصرف سوخت بنزین دست خود مردم می‌آید و مردم از طریق صرفه‌جویی به بهترین نحو می‌توانند امکانات خود را به عنوان اعتبار داشته باشند و سه ماه به سه ماه این اعتبار شارژ می‌شود.

زاکانی درباره حمایت از تولیدات داخلی و ممنوعیت وی درباره واردات کالاهای مشابه اظهار کرد: برای تولید داخلی نگاه ما به زنجیره تولید است.

وی با بیان اینکه یکی از اشتباهات کشور قسمت کردن زنجیره تولید است، افزود: مردم اگر در تولید سالار شوند خودشان بهتر از دولت می دانند که چه کاری انجام دهند.
تولید نیازمند سلسله زیرساخت‌هایی است
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه تولید نیازمند سلسله زیر ساخت های است، افزود: دلال‌ها 400 درصد روی قیمت مواد غذایی می‌کشند چرا تولید کننده سود کند و مصرف کننده ثبات نداشته باشد.
برنامه این است که به زنجیره تولید کمک و آن را متعهد کنیم که به مردم خدمت کنند.
زاکانی با تاکید بر اینکه رئیس جمهور باید بتواند نظرات کارشناسان را تجزیه و تحلیل کند، گفت: رئیس جمهور حتما باید درک و فهم داشته باشد و وقتی کارشناس با او حرف می‌زند، بتواند تجزیه و تحلیل کند.
وی ادامه داد: خود من همیشه وقتی کارشناس صحبت می‌کند، حرف‌های او را دسته‌بندی می‌کنم و آنچه در فهم و درک خودم باشد را منتقل می‌کنم.اگر کسی خودش درک درستی نداشته باشد، می‌خواهد خود را با کدام یک از نظرات کارشناسان تطبیق دهد؟ 
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در مقدمه برنامه دوم در سال ۷۲ بودجه‌ای در نظر گرفته بودند تا لوازم انتظامی بخرند و مردم را بزنند و در خانه بیندازند که حضرت آقا جلوی آنها را گرفتند. در سال ۷۴ وقتی به تورم ۴۹.۵ درصدی رسیدند، ترمز کشیدند و کشور را دچار فاجعه کردند.
زاکانی یادآور شد: رئیس جمهور نمی‌تواند کارشناس همه چیز باشد، اما باید جامعیت داشته باشد. وگرنه سر او را کلاه می‌گذارند و کشور زمین خواهد خورد.

برخی علاقه دارند بین مردم دیوار بکشند
زاکانی با اشاره به اینکه برخی علاقه دارند بین مردم دیوار بکشند در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مردم چگونه می‌توانند به شعارها و وعده‌ها اعتماد کنند، گفت: برخی فقط تا پای صندوق‌های رأی از مردم انتظار دارند، بعد از صندوق رأی مردم فراموش می‌شوند.
وی با بیان اینکه مردم سالاری دینی در بُعد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی باید رسوخ پیدا کند، اضافه کرد: براساس اصول 8، 9، 26 و 27  مدل مردمی نظارت بر مسئولان را استخراج کردیم.
این نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: آبادانی و پیشرفت را با تکیه بر مردم دنبال می‌کنیم.قانون اساسی ظرفیت‌هایی دارد که دیده نشده؛ درباره اقوام و مذاهب. لازم نیست مردم را از هم جدا کنیم، برخی علاقه دارند دیوار بکشند و مردم را از هم جداکنند، دیوار کشیدن بین مردم ظلم به مردم است.
زاکانی خاطر نشان کرد: مهم این است که نظارت مردم را بپذیریم مهمترین بخش امر به معروف و نهی از منکر، از طرف مردم به مسئولان است.
وی با اشاره به اینکه مردم را بر خودمان مشرف می‌کنیم حتی تا پائین‌ترین سطوح پاسداشت آزادی، امنیت و حریم مردم، درباره اینکه 20 درصد مشکلات کشور درباره تحریم‌ها است، گفت‌ : باور کنید کمتر از 20 درصد است.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: ما توانستیم در این مدت 13 میلیارد یورو تفاهمنامه یوزانس با چین ببندیم.یوزانس یعنی اینکه شما پول را می‌گیرید و بعد از سه سال تسویه می‌کنید و به چینی‌ها قبولاندیم که در کشور ما سرمایه‌گذاری کنند.
زاکانی با اشاره به اینکه با چینی‌ها توافق کردیم که با ما شریک شوند، اظهار کرد: تحریم ظلم است یک درصد آن هم ظلم است راه تحریم‌ها خنثی‌سازی از داخل کشور در کنار مبارزه جدی برای رفع تحریم‌ها است.
وی ادامه داد: تا وقتی برای کرونا واکسن نساختیم کسی به ما واکسن نداد برای تحریم‌ها باید گام‌های بلند برداریم و از داخل خنثی کنیم.کسی ما را از تحریم نترساند و از چاله تحریم ما را در یک چاه بزرگتر نیندازد.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: کشور معطل پول نیست، معطل تدبیر است. متعهد می‌شویم در سال اول حقوق بازنشستگان با افراد شاغل همسان‌سازی شود.

زاکانی افزود: در سال اول نیروهای شرکتی را تعیین تکلیف می‌کنیم. کشور معطل پول نیست، معطل تدبیر است.
وی بیان داشت: سال 1400 پاکبان‌ها برای یک شیفت کار یک میلیون و هفتصد هزار تومان می گرفتند، امسال کف حقوق پاکبان دوازده میلیون و چهارصد هزار تومان است.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در شهرداری طرحی ریختیم که پیمانکاران ابتدا حقوق کارگران را بدهند، اگر دیر بدهند از ضریب خود آنها کاسته می‌شود.

ظرف ۵ سال گره زندگی مسکن مردم را باز می‌کنیم

زاکانی در ادامه اظهار داشت: ظرف ۵ سال گره مسکن مردم را باز می‌کنیم. برخی نامزدها از گذشته خود فرار می‌کنند همین امروز در شهرداری تهران یک مبایعه نامه نوشتیم تا ۲۷ هزار خانوار شهرداری تهران را صاحب خانه کنیم.این برای اقشار مختلف از قبیل آموزش و پرورشی‌ها، اساتید دانشگاه و سایر اقشار ادامه خواهد داشت.
وی بیان کرد: توسط مسکن استیجاری و فروش به شرط توسعه برای مصاحبه کل ملک ارزش افزوده ایجاد می‌کنیم من حاضرم برای هر روز از گذشته خودم در طول ۴۰ سال انقلاب پاسخ بدهم؛ برخی از نامزدها از گذشته خود فرار می‌کنند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: برنامه دارم ‌و خودم را نسبت به سایر نامزدها، اصلح می‌دانم؛ همه آنها برای من محترم هستند به یکی از آنها گفتم نمی‌گذارم رئیس جمهور شوی؛ او رفته اینطرف و آن طرف موضوع دیگری را مطرح کرده است. نمی‌گذارم یعنی خودم را برتر می‌بینم و تلاش می‌کنم پیروز شوم.
زاکانی تاکید کرد: به لطف الهی تا پایان هستم اما اقتضای نهایی کار، اقتضایی است که به صرف و صلاح انقلاب اسلامی باشد.

برای آسیب های اجتماعی از سال 1400 قرارگاه زدیم

وی با اشاره به اینکه برای آسیب های از سال 1400 قرارگاه زده ایم، گفت: امروز دیگر در دره فرحزاد معتاد متجاهر نمی بینید و دارد به 54 هکتار تفرجگاه تبدیل می شود. در میدان شوش و میدان هرندی و کوهسنگی هم معتاد نمی بینید و کمتر از 20 هزار نفر داخل کمپ هستند تا خوب شوند و به جامعه برگردند.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: 600 زن زندانی را آزاد کردیم و به آنها خدمت ارایه می کنیم و 7200 کودک سر چهارراه ها در 33 مدرسه آموزش می بینند و 2 هزار نفر را هم استعدادیابی کردیم.
زاکانی بیان داشت: در حوزه مسکن اگر در بافت فرسوده تشویقی بدهیم مردم مسکن خود را می سازند و دولت نیاز نیست مداخله بیجا بکند. در حوزه حمل و نقل عمومی هم انقلابی در تهران می شود و اتوبوس های تهران امسال تا بهمن ماه به 7500 دستگاه می رسد.

وی خاطرنشان کرد: برای خارج شدن از تهران در دولت پیشنهاد کردم که پایتخت از تهران برود و قرار شد که دستگاه های دولتی در نقطه ای تجمیع شوند.

چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور جمعه هشتم تیر ۱۴۰۳ در سراسر کشور و سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها برگزار می‌شود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۲۹۱۷۱۲۳:۴۰:۵۶ ۱۴۰۳/۴/۳
من که فردا میرم یک گاوصندوق خونگی بخرم تا این طلاهایی که زاکانی میخواد بعداً به ما بده را جای امن نگهداری کنم..
ناشناس۳۵۲۹۳۹۳۰۷:۵۵:۰۲ ۱۴۰۳/۴/۴
اول که 26 گرم بود حالا شد 6 گرم ؟
ناشناس۳۵۲۹۶۹۹۱۱:۴۳:۱۴ ۱۴۰۳/۴/۴
شما اصلا بگو یک گرم مگر ممکنه
ناشناس۳۵۲۹۵۸۳۰۹:۵۹:۵۸ ۱۴۰۳/۴/۴
آقای زاکانی جای همون یه ذره طلا هم میخواد یک برگه رسید بده! مرد حسابی بگو میخوام پول چاپ کنم ؟؟؟
صمصام۳۵۲۹۳۳۵۰۶:۲۸:۱۹ ۱۴۰۳/۴/۴
تا زمانی که تفکر یارانه در مغز مسئولان جا خوش کرده این یعنی اینکه اقتصاد ما همچنان بیمار است البته معلوم نیست چرا وقتی منابع لازم برای پرداخت به هر نفر ۶ گرم طلا وجود دارد مسئولان ان را برای اصلاح و بهبود ساختارهای مریض اقتصاد ایران بکار نمیگیرند ؟ تفکر یارانه یعنی اعتراف به لاعلاج بودن اقتصاد ایران
ناشناس۳۵۲۹۳۵۰۰۷:۰۱:۰۲ ۱۴۰۳/۴/۴
این حرکات پوپولیستی درست مثل کار احمدی نژاد برای دادن یارانه نقدی به مردم است. هنر آن است که ارزش پول ملی رو زیاد کنید تا مردم براحتی با کار کردن بتوانند زندگی کنند.
علی۳۵۲۹۴۳۷۰۸:۲۷:۳۶ ۱۴۰۳/۴/۴
با این روش های منسوخ شده دیگه نمیشه رای جمع کرد. احمدی نژاد این کار رو کرد، 45 دلار برای هر نفر (45 هزار تومان سال 90 ). ظرف کمتر از یکسال قیمت دلار 4 برابر شد. در حقیقت ارزش یارانه شد 10 هزارتومان.خدا می دونه این طرح شما چه بر سر این مردم میاره اگر خدای نخواسته این تفکر پیروز بشه
ناشناس۳۵۲۹۵۹۸۱۰:۱۲:۴۶ ۱۴۰۳/۴/۴
برای هر نفر؟ الان ما که یارانه نمیگیریم. معلوم نیست کی میگیره. یارانه حق همه بود که بعضی ها را به دلخواه قطع کردند.
ناشناس۳۵۲۹۴۴۰۰۸:۲۸:۰۸ ۱۴۰۳/۴/۴
قبل از هر چیزی اینکه دولت میگویید چند میلیارد دلار یارانه انرژی میدهد لزوما به معنی پرداخت این مبلغ نیست این عدد تفاوت قیمت نرخ انرژی در ایران و خارج هستش ولی باتوجه به داشتن نفت و گاز در خود ایران ما هزینه استخراج انتقال پالایش و توزیع و تبدیل انرژی رو پرداخت میکنیم که قابل مقایسه با کشوری مثل ترکیه نیست که خود ماده اولیه خریداری می‌شود یا کشور های حاشیه خلیج فارس با تامین اجتماعی فوق‌العاده ای که برای شهروندان خودشون ایجاد کردن قابل مقایسه نیست عزیز دل گفتین ۲۲ میلیون که میشه ۶.۵ گرم طلا یعنی نیم گرم همین اول آب رفت تازه همون ۶ گرم که شما می‌فرمایید میشه سالی ۵۴۰ تن طلا برای یک سال ۹۰ میلیون ایرانی خبرگزاری مهر یه خبر داره پارسال ۹.۸ تن طلا از کل معادن طلا ایران برداشت شده شما اصلا فرض کن امسال ۲۰ تن یه سوال اون ۵۲۰ تن کم مونده از کجا تهیه میشه میگم شما فرض کن اصلا به نصف مردم ایران این طلا رو بخوای بدی و نصف مردم رو حذف کنی میشه ۲۷۰ تن طلا سالانه . بیست تن طلا رو ازش کم کنیم باز ۲۵۰ تن طلا سالانه کم دارین از کجا تهیه میشود من بازم تخفیف میدم اگه جای ۶ گرم طلا شما سه گرم بدی اونم به نصف جمعیت بارم میشه ۱۳۵ تن طلا سالیانه که بیست تن طلای تولیدی رو ازش کم کنیم باز ۱۱۵ تن طلا سالانه کم داریم
ناشناس۳۵۲۹۶۳۶۱۰:۴۹:۵۰ ۱۴۰۳/۴/۴
با توجه به محاسبات دقيق شما تنها مى شود أين را گفت كه حضرات براى رأى اوردن حسابى روى طمع ورزى مردم حساب باز كرده اند
ناشناس۳۵۲۹۴۷۱۰۸:۴۲:۰۳ ۱۴۰۳/۴/۴
اگر أين انتخابات يك ماه ديگه بود أقاى زاكانى تا اون موقع يارانه هامونو مى كرد نفرى يك شمش طلا
ناشناس۳۵۲۹۵۲۳۰۹:۱۸:۳۵ ۱۴۰۳/۴/۴
یارانه 6 گرم طلا به 85 میلیون ایرانی با قیمت هر اونس طلا معادل 2200 دلار حدود 40 میلیارد دلار آب می خوره. این آقا 40 میلیارد دلار رو از کجا می خواد بیاره؟
ناشناس۳۵۲۹۶۱۸۱۰:۲۹:۵۰ ۱۴۰۳/۴/۴
حرف مفت و باد هوا.
ناشناس۳۵۲۹۵۴۱۰۹:۳۰:۳۴ ۱۴۰۳/۴/۴
یک نفر باید بیاید حرف های عجیبی بزند که حتی خودش هم باور نداشته باشد تا به مردم بگوید اهای مردم اشتباهی به من رای ندهید. من امده ام فقط یکسری حرف ها را بزنم .
بنده خدا اصل۳۵۲۹۶۵۵۱۱:۰۷:۱۰ ۱۴۰۳/۴/۴
این آقا اصلا از اعداد سر در نمی آورد .البته زیاد به وعده ایشان که شدنی نیست کاری ندارم. بلکه بحث بنده تفکر ویرانگر این افراد است تا زمانی که بجای تفکر سرمایه گذاری و توسعه و آبادانی کشور ،این نوع تفکر حمایتی داشته باشیم. یعنی هزینه برای دولت و مخروبه کردن کشور.
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 5. این آمار معنادار را دریابیم!

 6. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

 9. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 10. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 11. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 12. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 13. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 14. سرگردانی اضطراب آفرین !

 15. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 16. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

 17. زاکانی: انتقادات نادرست است

 18. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 19. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 20. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 21. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

 22. بهادری جهرمی: یکی دیگر از ثمرات دیپلماسی شهید رئیسی به بار نشست

 23. چمران: تغییر شهردار تهران صحت ندارد

 24. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

 25. واردات خودرو برای همه ایرانیان آزاد شد

پربحث‌های هفته

 1. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 5. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 6. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 7. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 8. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 9. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 10. سرگردانی اضطراب آفرین !

 11. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 12. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 13. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

 14. دولت بی‌منت

 15. پاسخ ظریف به ادعای یک فعال رسانه‌ای پس از سخنانش در تلویزیون

 16. اعضای کارگروه انتخاب وزیر صمت در دولت چهاردهم مشخص شدند

 17. نظرات برگزیده مخاطبان الف: مشارکت کم مردم در انتخابات باید آسیب‌شناسی شود/ پزشکیان در انتخاب اعضای دولت فقط شایسته‌سالاری را ملاک قرار دهد

 18. پزشکیان: وضعیت امروز ایران با وجود سرمایه‌ها و ظرفیت‌های عظیم برازنده ایرانیان نیست

 19. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

 20. واکنش زاکانی به انتقادات عضو شورای شهر/ اعتراض بهزاد نبوی به سهم‌خواهی اصلاح طلبان از دولت پزشکیان

 21. حضور امشب ظریف در تلویزیون

 22. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 23. توضیح دانشگاه الزهرا درباره قطع همکاری با «زهرا موسوی»

 24. باقری: خروج آمریکا از برجام موجب آسیب به همه طرف‌های توافق شد  

 25. ترامپ: جان به در بردنم از ترور معجزه بود

آخرین عناوین