انتقادات محمد خزاعی به برخی مباحث مطرح شده در مناظرات فرهنگی

  4030403127

  محمد خزاعی نسبت به مناظره های کاندیدهای ریاست جمهوری انتقاداتی را مطرح کرد و گفت: در جلسات و مناظرات مباحثی مطرح شد که به وقتش پاسخ خواهم داد.

انتقادات محمد خزاعی به برخی مباحث مطرح شده در مناظرات فرهنگی

 

یکصد و هفدهمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان سینمایی با حضور رئیس سازمان سینمایی امروز (۳ تیر ماه) در محل سینماشهر برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی در این جلسه با اشاره به فضای تبلیغاتی و انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری گفت: طی روزهای گذشته، گفت‌وگوهای تخصصی و موضوعی و مناظرات فرهنگی که توسط نامزدهای این دوره از ریاست جمهوری صورت گرفته نشان داد به جز یکی - دو کاندیدا که شناختی نسبی‌ از حوزه فرهنگ و هنر داشته‌اند، سایر عزیزان نه تنها چشم‌انداز روشنی از این حوزه ارائه نداده‌اند بلکه اظهارنظرات آنها نشان داد هیچ مطالعه‌ و اشرافی از برنامه هفتم توسعه و اولویت‌ها و مولفه‌های حوزه فرهنگ نداشته‌اند.

وی افزود: برخی نامزدها حتی نسبت تفکیک ماموریت‌های مجموعه‌های فرهنگی از جمله صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی غافل بوده‌اند. این درحالی است که اغلب این نامزدها از مشاوران فرهنگی که اتفاقا، از چهره‌های آشنا هستند، بهره می‌برند.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: متاسفانه، برخی مطالب مطرح شده در مباحث کارشناسی فرهنگی مبتنی بر اطلاعات غلط و اشتباه صورت گرفته و حتی بوی تسویه حساب‌های شخصی و منافع جناحی و نگاه پوپولیستی می‌داد.
وی عنوان کرد: محتوا و سطح این مناظره‌ها و گفت‌وگوها، توقع و انتظارات بخش‌های بزرگی از جامعه هنری و سینمایی کشور را برآورده نکرد و بیش از همیشه مظلومیت هنر آشکار شد.
خزاعی اضافه کرد: در جلسات کارشناسی مشاوران فرهنگی برخی نامزدها، بعضاً اطلاعات غلط و غرض‌ورزانه‌ای مطرح شد که به وقتش درباره آن‌ها صحبت خواهم کرد .
#تداوم فعالیت سازمان و موسسات سینمایی بدون کوچک‌ترین وقفه#

رئیس سازمان سینمایی همچنین، با اشاره به تداوم فعالیت‌های سازمان و موسسات تابعه تاکید کرد: سازمان سینمایی با همان شدت و همت قبل از شهادت رئیس جمهور عزیز به روند فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و هیچ برنامه‌ای تاکنون، متوقف نشده و نخواهد شد. جلسات هفتگی، روند صدور مجوزها و تولید آثار، گفتگوها و تعاملات بین‌المللی ، رعایت مراحل تقویم زمانی جشنواره‌ها و توسعه زیرساخت‌های سینمایی و افتتاح‌ها و غیره در جریان است و هیچگونه خللی در اجرای برنامه‌های سینمایی کشور ایجاد نخواهد شد.

#اولین جشن سینمایی هنر و تجربه برگزار می‌شود#

خزاعی از برگزاری اولین جشن سالانه هنر و تجربه به عنوان یکی از برنامه‌های مصوب سال 1403 خبر داد و اضافه کرد: مصوب شده «جشن هنر و تجربه» به صورت سالانه برگزار شود.

وی اضافه کرد: ماموریت برگزاری این جشن به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی واگذار شده و به طور قطع، این ظرفیت تازه، بستری مناسب برای کشف استعدادهای برتر، آسیب‌شناسی و ظرفیت‌کاوی حوزه فیلم‌های هنر و تجربه است.

به گفته وی کارنامه اکران یکساله هنر و تجربه در قالب جشن سالانه، در سالجاری برگزار و کارنامه یکساله اکران هنر و تجربه در این جشن ارزشیابی و داوری می‌شود.

#افتتاح مجموعه فیلمخانه ملی ایران#
رئیس سازمان سینمایی در این جلسه از پیشرفت مطلوب مجموعه فیلمخانه ملی ایران خبر داد و افزود: تکمیل پروژه ارتقا و توسعه ظرفیت مخزن‌ گنجینه‌ ملی حوزه سینما از راهبردهای جدی سازمان سینمایی در دولت سیزدهم بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم با نظر مساعد و پیگیری شخص وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش کرده‌ایم روند تجهیز، آماده‌سازی و بهره‌برداری مجموعه فیلمخانه ملی به مثابه یکی از دستاوردهای ماندگار سینمای ایران فراهم شود. خوشبختانه، این پروژه، امروز، بیش از  ۹۰ درصد پیشرفت داشته و تلاش ما این است که در هفته دولت افتتاح شود.

وی ادامه داد: با داشتن مجموعه‌ای در شان سینمای ایران می‌توان در جهت معرفی پیشینه و هویت سینمای ایران افتخار آفرینی کرد و همین مزیت است که در جوانان اعتماد به نفس، انگیزه برای کار و افتخار به داشته‌های فرهنگی خود ایجاد می‌کند.
#تولید سه اثر مستند با محوریت شهید آیت‌الله رئیسی#
رئیس سازمان سینمایی با تاکید بر لزوم ثبت، ضبط و روایت صادقانه دستاوردهای دولت در حوزه های مختلف و بازتاب نهضت جهادی و خدمات ایشان در دولت سیزدهم عنوان کرد:  وظیفه ماست که نسبت به ثبت این  خدمات ارزنده و ماندگار این شهید و نیز ابعاد شخصیت فرهنگی، سیاسی و معنوی ایشان قدم برداریم و از طریق ساخت فیلم و مستندهای سینمایی و کوتاه گوشه‌هایی از خدمات جهادی دولت را به نمایش بگذاریم.

وی در این جلسه از تولید سه اثر مستند پیرامون ابعاد شخصیتی و فرهنگی و سیاسی و اجتماعی رئیس جمهور شهید خبر داد و افزود: پس از شهادت رئیس جمهور عزیز از سوی سازمان سینمایی، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مامور شده است تا این آثار را با موضوع و محوریت پرتره شهید رئیسی و نیز مستند دستاوردهای نهضت جهادی دولت سیزدهم تولید و تهیه کنند.
خزاعی اضافه کرد : در نظر داریم یکی از فیلم‌های تهیه شده همزمان با اربعین شهدای خدمت در سینماها به نمایش درآید.
یکصد و هفدهمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان سینمایی با حضور محمد خزاعی، قادر آشنا، اصغر فارسی، حبیب ایل‌بیگی، یزدان عشیری، علیرضا اسماعیلی، محمدرضا سوقندی، هاشم میرزاخانی، غلامرضا نجاتی، لادن طاهری، محمد حمیدی‌مقدم، رمضانعلی حیدری‌خلیلی، محمد طیب و سیدصادق موسوی برگزار شد.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 5. این آمار معنادار را دریابیم!

 6. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

 9. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 10. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 11. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 12. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 13. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 14. سرگردانی اضطراب آفرین !

 15. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 16. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

 17. زاکانی: انتقادات نادرست است

 18. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 19. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 20. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 21. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

 22. بهادری جهرمی: یکی دیگر از ثمرات دیپلماسی شهید رئیسی به بار نشست

 23. چمران: تغییر شهردار تهران صحت ندارد

 24. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

 25. واردات خودرو برای همه ایرانیان آزاد شد

آخرین عناوین