لایحه حجاب را برای اصلاح و تکمیل پس می‌گیریم

  4030403039 ۴۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

مشاور امور بانوان ستاد انتخاباتی مصطفی پورمحمدی با تاکید بر اجرای قوانین حوزه زنان در برنامه توسعه هفتم گفت: هدف از پس گرفتن لایحه حجاب اصلاح، تکمیل و اجرایی‌سازی آن است.

لایحه حجاب را برای اصلاح و تکمیل پس می‌گیریم

به گزارش مهر نیره قوی، مشاور امور بانوان مصطفی پور محمدی کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نشست گفتمانی مشاوران امور بانوان ستادهای انتخاباتی با عنوان «زنان، پیشرفت و تحول در دولت آینده»، ضمن قدردانی از خدمات شهید رئیسی و همکارانش گفت: این نظام در حوزه‌های مختلف کارآمد و سربلند بوده است. ما یک نظام کلان داریم که در هر حوزه‌ای مانند اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی اصول و مبانی خاصی دارد و نمی‌توانیم در هیچ حوزه‌ای بدون توجه به نظام توحیدی و مبانی اصلی اقدامی داشته باشیم. یکی از خورده نظام‌ها موضوع زنان است که باید در مبانی از نظام کلان تبعیت کند. ما می‌توانیم با حفظ مبانی و ارزش‌ها از تجربه‌های جهانی بهره بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه هر کس رئیس جمهور شود باید ذیل قوانین حرکت کند گفت: قوانین مصوب ممکن است اصلاح و ترمیم و تکمیل نیاز داشته باشد. ما ظرفیت‌های کلانی مانند سیاست‌های ابلاغی رهبری ذیل قانون اساسی داریم که فرد باید به عنوان یک سند بالا دستی در نظر داشته باشد. آنچه برای بانوان ما مطلوب است این است که بتواند هم اولویت خانه را حفظ کند و هم اگر خواستند کنشگری اجتماعی داشته باشد. از این رو از رئیس جمهور انتظار می‌رود که تناسب را برقرار کند.

وی در ارتباط با برنامه‌های مصطفی پورمحمدی گفت: به طور کلی اولویت‌های دولت آینده باید در حوزه زنان ذیل قانون باشد و این برای سایر کاندیداها نیز هست. قانون البته تنها ظرفیت برای حوزه زنان نیست. اگر قانونی در این حوزه نداشته باشیم یا موانعی پیش روی آن باشد می‌توانیم با استفاده از فقه پویا برای آن قانون ایجاد کنیم. این ظرفیت وجود دارد ما در اجرای سیاست‌های کلی نظام که توسط رهبری ابلاغ می‌شود بن‌بست نداریم.

نیره قوی مشاور امور بانوان مصطفی پورمحمدی در این جلسه گفت: موضوع زنان در سه بعد فردی، اجتماعی و خانوادگی مطرح می‌شود. در اسلام بین زن و مرد فرقی نیست. ما مانعی نداریم در بعد خانواده و اجتماع نقاط مشترکی وجود دارد. اولویت نظام اهمیت زیادی دارد یکی از مهمترین اولویت‌ها بحث جوانی جمعیت است. اگر ایران تا دو دهه دیگر نتواند خودش را از جهت جوانی و رشد جمعیت به حد مناسبی برساند ما با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد. این اولویت تبدیل به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت شده است از این رو مهم‌ترین برنامه‌ای که در عرصه زنان و خانواده و جوانان داریم مطالبه اجرای این قانون است.

وی افزود: چندین ارگان دولتی و غیردولتی باید جمع شوند و تصمیم بگیرند که رئیس جمهور در صدر آنان است تا بتوانند در حوزه جمعیت ایران را نجات دهند. حمایت از جوانان دانشجویان و زنان خانه‌دار مطرح است. دانشجویی که فرزند دارد باید ۴ سال و نیم بدون احتساب سنوات به او فرصت بدهند، باید بتواند از امکانات مجازی استفاده کند، همچنین در صورت شاغل بودن باید تا دو سال مرخصی داشته باشد و یک سال و نیم به سنوات او به لحاظ بازنشستگی اضافه شود. این قوانین باید اجرا شود بحث حمایت‌های اقتصادی خوب است ولی کافی نیست.

قوی در خصوص نگاه کاندیدای مورد حمایتش در موضوع کرامت زن اظهار داشت: یکی از اولویت‌ها در نظام فکری اسلام کرامت انسان است تکریم انسان در قرآن مطرح بوده و زنان و مردان با هم فرقی ندارند همه انسان‌ها در جامعه اسلامی باید تکریم شود مفهوم حیات طیبه و سبک زندگی اسلامی باید در خانواده‌ها و جامعه ساری و جاری باشد.

وی در خصوص موضوع منع خشونت علیه زنان گفت: چرا باید بگوییم رفع خشونت این عبارت نشان دهنده این است که ما پذیرفته‌ایم خشونت وجود دارد. البته به دلیل نوع بافت فرهنگی در برخی نقاط خشونت هم وجود دارد، اما کرامت یعنی تمام آنچه برای یک انسان نیاز است را باید در نظر بگیریم و این زن و مرد ندارد. کرامت زن نیز در خانواده محقق می‌شود نسل امروز یک نیازهایی دارد و قانون باید پاسخگوی آن باشد.

وی در ارتباط با سیاست‌های کلی پورمحمدی در خصوص آسیب‌های اجتماعی گفت: سیاست‌های کلی در برنامه هفتم توسعه و بند ۷۹ و ۸۰ آن در خصوص زنان خانواده باید اجرا شود. اما افراد در روش‌های اجرا می‌توانند ابتکار به خرج دهند. مجلس باید طرح‌های تکمیلی ارائه داده و دولت هم در قالب لایحه برنامه‌هایی برای اجرای آن ارائه کند.

قوی همچنین بیان داشت: تاکید بر برنامه هفتم توسعه و سیاست‌های جمعیت است. برای این موضوع باید زمینه ازدواج فراهم شود. قانون تسهیل ازدواج از سال ۸۶ در مجلس به تصویب رسیده است. اگر این قانون از همان سال اول اجرا می‌شد مشکلات کاهش جمعیت و افزایش طلاق و غیره را نداشتیم. بحث خوابگاه‌های دانشجویی، بیمه، خدمت سربازی پسران نیز مطرح است. از این رو قانون باید به صورت فرایندی و زنجیره‌ای رعایت شود.

حضور زنان در دستگاه‌ها بیشتر به صورت شکلی است

وی در رابطه با نگاه آقای پورمحمدی در خصوص ساختارها و معاونت زنان رئیس جمهور گفت: باید امکان سنجی شود که جایگاه معاونت زنان باید چه تغییری بکند. معاونت امور زنان باید با گزارش‌هایی که از دستگاه‌ها می‌گیرد اقدامات را تسریع کند و قوانین موجود باید اجرایی شود. اما از نظر کیفی شرایط مطلوبی نداریم. در اکثر دستگاه‌ها در کشور زنان در جایگاه مشاور هستند اما اگر مدیر کل شوند در دستگاه‌ها وزارتخانه‌ها مطلوب‌تر است. از نظر کیفی حضور زنان در دستگاه‌ها بیشتر به صورت شکلی است، تا محتوایی. در جلسات و تصمیم‌گیری‌ها اگر زنان حضور داشته باشند و بتوانند نظر دهند مناسب‌تر است. اما جایگاه کمتری برای آنان در نظر گرفته می‌شود یا فقط می‌توانند در حوزه زنان نظر بدهند. در صورتی که باید با توجه به تخصصشان در تصمیمگیری‌ها ورود کنند.

مشاور امور بانوان مصطفی پورمحمدی کاندیدای ریاست جمهوری همچنین اظهار داشت: حضور زنان در جایگاه اساتید و هیئت علمی هم مناسب نیست. اما اگر بخواهیم خانم‌ها وزارت را بر عهده بگیرند به کارگیری آنان در وزارتخانه‌هایی که فعالیت آن مطلوب بانوان است مناسب است. اما اگر بخواهیم وزارت زنان داشته باشیم دیدگاه آقای پورمحمدی این است که در این صورت دیگر هیچ وزارتخانه‌ای به موضوع زنان نخواهد پرداخت و این خود مانع رشد زنان خواهد شد. از نظر آقای پورمحمدی حضور زنان در وزارتخانه‌هایی مانند آموزش و پرورش وزارت علوم و یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اگر قرار باشد بانوان و آقایان در کنار هم کار بکنند، اولویت بر بانوان است. البته به شغل آنان نیز بستگی دارد و مبانی دینی و اصول را نیز باید در نظر بگیریم بالاخره نان آوری خانواده و مصلحت نظام نیز اهمیت دارد.

باید در حوزه بین الملل تأثیرگذار باشیم

قوی در خصوص سیاست‌های مصطفی پورمحمدی در حوزه بین الملل در خصوص زنان گفت: سیاست کلی در نظام اسلامی تعامل با عرصه بین الملل است که باید در سطح منطقه کشورهای اسلامی و بین المللی برای هر عرصه برنامه داشته باشیم. حضور در عرصه بین المللی فرصت است. ما باید شعار صدور انقلاب اسلامی و الگوسازی را به عنوان هدف در تعاملات بین‌المللی در نظر بگیریم. در عرصه بین الملل مانند سازمان ملل سیاست کلی ما بهره‌گیری از همه فرصت‌ها برای منافع کشور است. از طرفی باید در عرصه‌های مختلف مانند نشست بین المجالس، جنبش عدم تعهد و غیره حضور فعال داشته باشیم. در کمیسیون مقام زن نیز باید درخواست عضویت مجدد داشته باشیم.

وی افزود: ما باید در نوشتن اسناد بین‌المللی دیدگاه‌های خود را وارد کنیم و از موانع عبور کنیم. برای فعال بودن در عرصه بین الملل در حوزه زنان باید منتقل کردن دیدگاه‌های خودمان و تأثیرگذاری بر نظام بین‌الملل را در نظر بگیریم. زیست عفیفانه اصول و قوانین برای هر دو است ما در این زمینه خیلی حرف داریم که باید در نوشتن اسناد بین‌المللی فعالانه عمل کنیم.

وی در خصوص فعالیت زنان در عرصه اقتصادی در برنامه مصطفی پورمحمدی نیز گفت: اقتصاد خانواده در قانون اساسی مطرح است. در حال حاضر برنامه‌هایی داریم که امکان اجرایی شدن دارد. در خصوص زنان بد سرپرست و یا سرپرست خانوار اسناد و قوانینی وجود دارد که باید اجرا شود. اقشار مختلفی داریم که خانه‌دار شاغل یا سرپرست خانوار هستند. ظرفیت‌های اقتصادی دولت برای حمایت از اقتصاد خانواده باید به کار در حوزه علمی فرهنگی و اقتصادی باید به کار گرفته شود. دولت باید برای ایجاد تعادل قوانین برای زنان فعال که بیرون از خانه هستند و برای انجام وظایف خانواده تلاش کند. دولت باید خود را موظف کند تا خانم‌ها مجبور نباشند بین شغل و خانواده یکی را انتخاب کنند.

مشاور امور بانوان مصطفی پورمحمدی در پایان خاطرنشان کرد: در مورد لایحه حجاب قرار نیست که آن را پس بگیریم و رها کنیم. لایحه حجاب را برای اصلاح و تکمیل پس می‌گیریم. با توجه به اینکه این لایحه بین نهادهای مختلف رفت و برگشت زیادی دارد معلوم است که اشکالاتی هم دارد. اگر این لایحه قابلیت اجرا داشته باشد باید اصلاحاتی برای قابل اجرا شدن آن انجام گیرد. پس اگر بحث پس گرفتن لایحه مطرح است برای آن است که به کمک بانوان و مشاوران آن را تکمیل و اجرایی سازی کنند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۲۸۴۶۰۱۴:۰۲:۵۹ ۱۴۰۳/۴/۳
لایحه هیچ ایرادی نداره
ناشناس۳۵۲۸۹۵۵۱۹:۳۴:۵۵ ۱۴۰۳/۴/۳
اونی که ایرادی نداره قرآنه
عمران۳۵۲۹۰۲۱۲۰:۴۲:۴۲ ۱۴۰۳/۴/۳
شاید میخوان پس بگیرند و بدترش کنند
ناشناس۳۵۲۹۸۰۸۱۲:۵۴:۲۵ ۱۴۰۳/۴/۴
پس قانون فعلی خوب است و بی حجاب طبق آن قانون مستقیما برود در زندان
آریا۳۵۲۸۷۵۰۱۶:۵۸:۰۲ ۱۴۰۳/۴/۳
برای کشاندن مردم درروز ۸تیر اینومیگید
دریا بد۳۵۲۸۷۶۲۱۷:۰۰:۵۳ ۱۴۰۳/۴/۳
لایحه حجاب خلاف حکم خدا و قرآن کریم است سند آیه 59احزاب به روز رسانی شده است
ناشناس۳۵۲۹۱۰۱۲۲:۱۲:۲۰ ۱۴۰۳/۴/۳
در مورد ربا بانک‌ها که منشأ فساد در کشور است چیزی نگفته
عمران۳۵۲۹۲۰۶۰۰:۰۸:۵۱ ۱۴۰۳/۴/۴
هیچ قانونی از ربا و ارتشا و اختلاس گرفته تا عفاف و حجاب بدون پذیرش اکثریت مردم ایران امکان اعمال ندارد. چرا؟ چون کشور مال مردم ایرانه نه مال یک قشر خاص که برای بقیه قانون تعیین کنند.
جواد۳۵۲۹۳۴۴۰۶:۵۴:۵۶ ۱۴۰۳/۴/۴
حجاب توصیه خداست نه حکم اما رعایت حق الناس و بیت‌المال وکرامت انسان حکم خداست
ناشناس۳۵۲۹۵۵۳۰۹:۳۵:۲۸ ۱۴۰۳/۴/۴
برای سایر قوانین هم همین فاز بده!!!!
ناشناس۳۵۲۹۷۶۷۱۲:۳۰:۱۴ ۱۴۰۳/۴/۴
یعنی 50کشور مسلمان دیگر که مسئله حجاب حل شده است دراین کشور ها و هرکس آزاد است حجاب داشته باشد یانه یعنی این 50کشور مسلمان به جهنم خواند رفت و سوزانده خواهند شد بهشت و جهنم هرکس خودش است . لا اکراه فی الدین
ناشناس۳۵۲۹۸۲۱۱۳:۰۳:۲۰ ۱۴۰۳/۴/۴
اگر مدینه فاضله حجاب مانند ایران را اجرا کنند همین خود تو زمین و زمان را به هم می دوختی و می گفتی ما هم اجرا کنیم بیرون بیا از تقلید گرایی صرف که 100 سال هست بی حیایی در جهان رخ داده یا مثلا ازدواج سن کمتر از 13 سال در کجای قران ممنوع هست که الان به واسطه تقلید.....
من۳۵۲۹۹۹۵۱۵:۰۹:۵۱ ۱۴۰۳/۴/۴
قران میگه کسی که به محمد و مبانی دین محمد ایمان بیاورد باید رعایت کند کسی که ایمان نیاورده چیزی ازش نخواسته .
ردا۳۵۲۸۹۰۸۱۸:۵۸:۰۷ ۱۴۰۳/۴/۳
حجاب را خط قرمز می‌دانند از کی پس میگیرید؟؟؟؟؟؟
ناشناس۳۵۲۹۰۷۰۲۱:۴۴:۳۰ ۱۴۰۳/۴/۳
ما شهید دادیم نه ولنگاری
محمد۳۵۲۹۳۱۳۰۴:۵۱:۰۹ ۱۴۰۳/۴/۴
شما روی خون شهدا منبر نسازید بهتر است
ناشناس۳۵۲۸۹۲۴۱۹:۱۳:۳۰ ۱۴۰۳/۴/۳
برای جمع کردن رای حالا میگی پس میگیری ،
ناشناس۳۵۲۹۰۳۵۲۱:۰۵:۴۱ ۱۴۰۳/۴/۳
هر لایحه ای که دلتون میخواد بدین و پس بگیرید.هرکاری دوس دارید بکنید اما بدونید رای نمیارید....
ناشناس۳۵۲۹۰۵۶۲۱:۲۸:۴۳ ۱۴۰۳/۴/۳
ببخشید اگر می خواهید عفاف و پوشش و فساد را ریشه کن کنید وجوانی جمعیت فقط قانون های مختلف نیست باید بستر را آماده کنید وآن چیست وضعیت اقتصادی جوانان که بتوانند ازدواج کنند صاحب فرزند شوند باید کار پول داشته باشند هزینه ازدواج بچه چقدره مسکن اینا درست بشه همه چیز بخودی خود حل میشه
ناشناس۳۵۲۹۵۵۶۰۹:۳۶:۴۲ ۱۴۰۳/۴/۴
تفکر غربگرایی در آموزشگاهها تمام شود خودکار اوضاع فرق خواهد کرد
ناذلی۳۵۳۰۰۱۵۱۵:۲۸:۲۲ ۱۴۰۳/۴/۴
دقیقا اگر مردم در فشار اقتصادی باشند و احساس آرامش نداشته باشند همه چیز خراب میشه
ناشناس۳۵۲۹۱۱۴۲۲:۲۱:۴۰ ۱۴۰۳/۴/۳
با این بگیر و ببندا نمیتونی رای جمع کنی حاج خانوم!!!
ناشناس۳۵۲۹۱۲۱۲۲:۳۰:۱۴ ۱۴۰۳/۴/۳
حالا‌دنبال حجاب‌‌مردم‌هستید .
ناشناس۳۵۲۹۱۵۶۲۳:۲۱:۴۸ ۱۴۰۳/۴/۳
بعضیا هم دغدغشون شده فقط بی‌حجابی اگرعدالت اداری عدالت گرانی عدالت سودبانکها تورم ووو هزاران مشکل دیگردرست بشه خود جامعه به بیحجابافشارمیارن تاقانون را رعایت وجامعه راسالمترومطلوب درشعن مسلمانان باشد
مسلم۳۵۲۹۱۶۹۲۳:۳۹:۰۵ ۱۴۰۳/۴/۳
لایحه حجاب لازم است و البته حدومرز ان باید تعیین شودوتمام شود.در دانشگاه ادارات جوامع وهرپوششی نمیتوان داشت در ایران هم باید تعیین شود و البته فرهنگ سازی شودوکم کاری ترک فعل چنددهه گذشته که حجاب راکوبیدن زنان رامیخواهن بیچاره کنن به اسم آزادی .
ناشناس۳۵۲۹۱۹۰۲۳:۵۹:۳۸ ۱۴۰۳/۴/۳
چرا هیچ کس گشت ارشاد را گردن نمی گیرد
ناشناس۳۵۲۹۱۹۳۰۰:۰۲:۲۳ ۱۴۰۳/۴/۴
همه میدانیم که این حرفها تاریخ مصرف انتخاباتی دارد ،انتخابات که تمام شود هرکس که بیاید اش همان است و کاسه همان
ایرانی۳۵۲۹۲۹۷۰۲:۱۶:۴۲ ۱۴۰۳/۴/۴
اصلا چرا باید چادر پوشیدن زنان اینقدربرای کاندیداها دغدغه باشه آقایان محترم نامزدها به خدا توی کشور مشکلات زیاددیگری هم هست که باید حل بشه مثل کا ر مسکن معیشت هجوم بیش از اندازه اتباع به کشور که در حد انفجار شده بزودی باید مملکت را دو دستی تقدیمشون کنیم وما بشیم مهمان ناخوانده تروخدا به اونا بپردازید ما که پیر شدیم به فکر آسایش بچه هامون باشین
شهریار۳۵۲۹۳۰۸۰۴:۱۱:۵۷ ۱۴۰۳/۴/۴
حجاب یه امر فرهنگی تربیتیه نه قانونی شما هم اعتبار قانون مند بودن رو خراب میکنید هم تحریک جامعه رو‌بیشتر
ناشناس۳۵۲۹۳۴۳۰۶:۵۴:۴۸ ۱۴۰۳/۴/۴
اول لایحه میدهید پعد پس میگیرید برای درست کردنش
ناشناس۳۵۲۹۳۶۱۰۷:۰۸:۳۱ ۱۴۰۳/۴/۴
حجاب ارزش است به شرط انتخاب و عمل با رغبت به آن
ناشناس۳۵۲۹۳۶۹۰۷:۱۶:۲۴ ۱۴۰۳/۴/۴
بازم موقع انتخابات شد و ...
ناشناس۳۵۲۹۳۷۶۰۷:۲۵:۲۱ ۱۴۰۳/۴/۴
کسی که حجاب چشم خودشو نداره نباید دیگرآن را مقصر بدونه.
روشنگر۳۵۲۹۵۲۶۰۹:۲۱:۴۶ ۱۴۰۳/۴/۴
لایحه رو پس بگیرید تحویل اقای پزشکیان بدید تا خو ب اصلاحش کنه .به شیوه ی فرنگی
زارعی۳۵۲۹۵۵۰۰۹:۳۴:۴۰ ۱۴۰۳/۴/۴
هرکاری کنید نمی توانید رای مردم را بدست آورید.
محمدرضا۳۵۲۹۵۶۳۰۹:۴۲:۴۳ ۱۴۰۳/۴/۴
بازی که شروع کردید سرانجامی نداره و دو سر باخت خواهد بود
شهین۳۵۲۹۵۷۲۰۹:۴۸:۳۵ ۱۴۰۳/۴/۴
حجاب سلاح یک زن است .
مریم۳۵۲۹۷۰۳۱۱:۴۹:۲۹ ۱۴۰۳/۴/۴
واقعیت این‌است جامعه یک تئوری را حالا شما سند بالادستی میگوید ۴۵ سال ازمایش کرد وضعیت کشور بهتر نشد تخریب شد
مرصیه۳۵۲۹۷۰۴۱۱:۵۳:۴۷ ۱۴۰۳/۴/۴
جامعه متکثر است وبایک سلیقه نمی‌شود تغییر ات اساسی ایجاد کرد .
ناشناس۳۵۲۹۷۰۸۱۱:۵۶:۴۰ ۱۴۰۳/۴/۴
حجاب لازمه دین هست ولی با حل معیشت و سفره های خالی مردم که دغدغه این را دارند که نون و پنیر را با ملاحظه بخورند که فردا هم داشته باشند مساله حجاب هم کم کم و به نوبه خودش درست میشه اصل رشد اجتماعی مردم در معیشت تک تک افراد جامعه هست
ناشناس۳۵۲۹۷۵۲۱۲:۲۱:۲۸ ۱۴۰۳/۴/۴
بهشت و جهنم هرکس دست خودشان است شماها نگران خودتان باشید.
rahim۳۵۲۹۷۵۶۱۲:۲۲:۳۶ ۱۴۰۳/۴/۴
دیگه از عربستان که خونه خدا رو داره که بالاتر نیستید الان کشور عربستان پوشش حجاب رو اختیاری کرده .
ناشناس۳۵۲۹۹۰۲۱۳:۴۷:۲۳ ۱۴۰۳/۴/۴
درود بر شما سوال اصلی این است سرکار خانم: آیا بحث حجاب و عفاف در حوزه اختیارات ریاست جمهوری است که وعده پس گرفتنش را میدهید ؟ والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
بهار۳۵۳۰۰۱۲۱۵:۲۵:۲۲ ۱۴۰۳/۴/۴
مثل موقع راهپیمایی که دختر بی حجاب و خوب هم ازش استقبال کردن الان هم به خاطر انتخابات این کار گشت تعطیل میکنن بعد انتخابات دوباره میفتن دنبال زنان و خواهران و مادران سرزمینمون برای زدن و کشان کشان بردنشون توی ماشین گشت..مطمئن باشین هیچ وقت اجبار کار بهتر نکرده بدتر و اتفاقا نتیجه عکس داده
yektanetتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

  2. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

  3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

  4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

  5. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

  6. این آمار معنادار را دریابیم!

  7. جلیلی: وقتی برای جواب دادن به تهمت ها نداریم

  8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

  9. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

  10. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

  11. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

  12. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

  13. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

  14. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

  15. انتقاد خاندوزی از عبارت «زمین سوخته» درباره عملکرد دولت سیزدهم/ تقدیر روزنامه اصولگرا از رفتار مردمی پزشکیان

  16. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

  17. سرگردانی اضطراب آفرین !

  18. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

  19. در تکریم مواضع خارجی پزشکیان

  20. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه پزشکیان/ هیچ نامزدی برای هیچ پستی از جمله معاون اول بررسی نشده است

  21. زاکانی: انتقادات نادرست است

  22. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

  23. قالیباف: دلار از معاملات ایران و روسیه حذف شده است

  24. وکیل تتلو: امیر تتلو نذر کرده بعد از آزادی پای پیاده به کربلا برود

  25. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

  آخرین عناوین