سرلشکر سلامی: امروز شعارهای ملت ایران در دانشگاه‌های آمریکا تکرار می‌شود

  4030313063 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ایران در جهان صاحب اعتبار قدرت و منزلت سیاسی است، تأکید کرد: امروز شعارهای ایران در دانشگاه‌های آمریکا و در دورترین نقاط جهان تکرار می‌شود و آنچه آنها پژواک می‌کنند از این فرهنگ غنی و منزلت قوی ایران نشأت گرفته است.

سرلشکر سلامی: امروز شعارهای ملت ایران در دانشگاه‌های آمریکا تکرار می‌شود
به گزارش فارس، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز (یکشنبه، 13 خرداد) در نشست مسئولان بسیج دانشجویی کشور، ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور شهید و همراهان این شهید، گفت: خداوند را سپاسگزارم که در این لحظات نورانی و در آستانه سی و پنجمین سالکرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) که یکی از اعجازهای الهی را در دوره ای که آزادی، حریت، کرامت و پیام آور روح عدالت از همه مناسبات بین المللی دور شده بود، رقم زد.
وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) با اعجاز خود این مفاهیم را در یک الگو سازمان یافته به یک واقعیت عینی تبدیل و ما را از اسارت مدرن نجات داد.فرمانده کل سپاه تأکید کرد: حضرت امام(ره) عظمت از دست رفته ما مسلمانان را احیا کرد و تمدن اسلام را که غروب کرده بود دوباره از افق ایران طلوع داد و خورشید اسلام در دنیا جلوه گر شد.
سرلشکر سلامی بیان کرد: در این آستانه بنده توفیق حضور در کنار جوانان رشید و برومند این سرزمین را که هر یک تجلی کشور بوده و عامل حرکت به سمت قله های رفیع و وارثان شکوه یک انقلاب بزرگ و پرچمداران حرکت برای فتح آرمان ها هستند را داشته ام.
وی ضمن تسلیت شهادت جمعی از مسئولان نظام از جمله آیت‌الله رئیسی در مسیر خدمت رسانی به مردم اظهار کرد: صاحب نظران سیاسی عالم در توصیف انقلاب ما آن را یک تحول ژئوپلیتیک در فضای جنگ سرد و دو قطبی جهان می دانند.
فرمانده کل سپاه گفت: انقلاب ما تنها یک تحول در جهان نبود بلکه ساختن یک مبدا برای یک حرکت تاریخی بود که باعث تقسیم جهان و ایران به دو بخش قبل از انقلاب و بعد از انقلاب شد.
ایران قبل از انقلاب وابسته بود و 40 هزار مستشار آمریکایی آن را در بخش های مختلف سیاسی، نظامی و فرهنگی اداره می‌کردند.

حضرت امام خمینی(ره) مکتب اسلام را به الگویی برای حکومتداری تبدیل کرد

سرلشکر سلامی با بیان اینکه حضرت امام(ره) آمد و ضلع جدیدی از قدرت را به این هندسه اضافه کرد و دکترین موجود را فرو ریخت، اظهار کرد: به استقلال رسیدن ایران، موازنه قدرت در جهان را بهم ریخت و امام با انقلاب خود نشان داد مکاتب غرب و‌ شرق نمی توانند نسخه واقعی برای آزادی، استقلال و کرامت ملت ها باشند.
وی افزود: امام آمد تا مکتب اسلام را به الگویی برای حکومتداری تبدیل کند و این مسئله زنگ خطری برای مستکبرین بود و برای همین است که شرق و غرب برای از بین بردن آن بسیج شدند.
فرمانده کل سپاه بیان کرد: از آن روز تا الان دشمنان ما سیاست ها و راهبردهای خود را با استفاده از تمام تجربیاتشان به کار گرفتند تا ایران را تسلیم و به سازش بکشانند.
سرلشکر سلامی عنوان کرد: جنگ 8 ساله یکی از وقایعی بود که همه زورگویان دنیا تمام قدرت خود را در آن به کار گرفتند تا ایران محاصره شده را به تسلیم بکشانند اما جوانان ما به صحنه آمدند، ایستادند و جنگ را ناباورانه به پیروزی رساندند. جنگ نقطه ای بود که ایران به قدرت خود افتخار کرد و اراده یک ملت بود که بر سلاح و قدرتهای عالم غلبه کرد.
وی خاطرنشان کرد: بعد از آن، توطئه پشت توطئه رخ داد و ما یک لحظه از جنگ خارج نشدیم بلکه شکل و مدل آن تغییر کرد. تحریم، تهاجم فرهنگی، فتنه ها، عملیات روانی تهاجمات رسانه ای، مستمراً ادامه یافت به طوری که اگر هر کدام از این حوادث برای یک کشور بزرگ رخ می داد آن را از پا می انداخت اما ما ماندیم و با رهبری رهبر انقلاب به مسیر پیشرفت ادامه دادیم.

ما تنها ملتی هستیم که نسبت به جنگ آرام و مطمئن هستیم

فرمانده کل سپاه افزود: رمز جاودانگی این ملت، توکل به خدا و ایستادن پای حرف رهبرشان بود. دشمنان تلاش کردند ایران را منزوی کنند اما امروز ایران در معادلات سیاسی در جهان و منطقه اثر مستقیم دارد. آیا در منطقه امنیت منطقه بدون ایران قابل حل است.
سرلشکر سلامی با اشاره به حضور نمایندگان بیش از 90 کشور در مراسم بزرگداشت شهید رئیسی و نیز برنامه سازمان ملل برای گرامیداشت یاد و خاطر رئیس جمهور کشورمان، تصریح کرد: آیا این کشور منزوی شده است؟ این کشور در عملیات وعده صادق، آشکارا و بدون مخفی کاری و با علم به اینکه یک قدرت سیاسی فراتر از رژیم صهیونیستی در مقابل قرار دارد، دست به عملیات موشکی زد. عظمت این عملیات، افتخار آفرین است.
وی با اشاره به اینکه برخی کشورها به دنبال منصرف کردن ما از عملیات بودند، خاطرنشان کرد: همه‌ نگران و‌ ما آرام بودیم و برای همه سناریوهای احتمالی دشمن و غلبه بر آن آمادگی داشتیم.
فرمانده کل سپاه تأکید کرد: این نشان قدرت ماست، ما با این عملیات جنگ را به داخل خاک دشمن کشاندیم و از آن عبور کردیم.
وی ادامه داد: ما شرافتمندانه می‌جنگیم و مردم ایران هم به محض شنیدن خبر شلیک موشک‌ها با شادی به خیابان ها آمدند. ما تنها ملتی هستیم که نسبت به جنگ آرام و مطمئن هستیم و دلهره نداریم.
فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ما به هر جنگی ورود کردیم، موفق‌تر و قوی‌تر خارج شدیم، در جنگ اقتصادی، نبرد ما منجر به خودکفایی و استقلال اقتصادی شد. ما با یک نرخ زمانی در تغییرات مواجهیم در حالی که در تحریم و محاصره قرار داریم. ما از فتنه داخلی، استحکام داخلی را ساختیم و از فشار سیاسی، گشودن درب روابط با کشورهای دوردست را آغاز کردیم.

ایران امروز یک قدرت جهانی است

سرلشکر سلامی ادامه داد: ما به برکت تحمل ملتمان که مشکلات را تحمل کردند توانستیم به این درجه از قدرت بازیایی موقعیت خود تحت هر فشاری برسیم و این برای ملت ما یک مشخصه منحصر به فرد است.
وی با اشاره به اینکه امروز فرضیه احتمال جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران و گزینه های روی میز ابطال شده است، گفت: برای همین می بینید تحولات اقتصادی مستقل از پیامدهای سیاسی و نظامی در کشور حرکت خود را ادامه می‌دهد و آمادگی برای سرمایه گذاری در کشور بالاترین ظرفیت را دارد چون جنگ علیه کشور فرضیه باطلی است.
فرمانده کل سپاه تأکید کرد: اینها همگی به برکت خون های پاک شهدا به دست آمده است، شهدایی که هجرت از خانه را مقدمه جهاد قرار دادند و سنگرها را خالی نکردند.
سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه همه امید ما به جوانان این سرزمین است، خاطرنشان کرد: باید با اراده و مصمم برای ساختن هرچه بهتر ایران قدرتمند، همت خود را به کار بگیرید، ایران امروز یک قدرت جهانی و شکست ناپذیر است.
وی افزود: ایران برای رسیدن به هدف های خود مصمم و در حال حرکت است. امروز شعارهای ملت ایران در دانشگاه‌های آمریکا تکرار می‌شود و آنچه آنها پژواک می‌کنند از این فرهنگ غنی و منزلت قوی ایران نشات گرفته است.
فرمانده کل سپاه در پایان گفت: امروز دشمنان ما یعنی آمریکایی‌ها‌، صهیونیست ها و بخش‌هایی از اروپا در انزوا قرار دارند و به لحاظ اخلاقی و سیاسی سقوط کردند و رفتارشان برخلاف شعارهایشان است، اما ایران به عنوان یک کشور شرافتمند، مستقل و با فرهنگ قوی در جهان امروز شناخته می شود.
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 2. آقایان «روحانی» و «ظریف»، نظری ندارید؟!

 3. دشواری پزشکیان در «راه» کابینه

 4. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 5. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 6. دولت و مردم تا دیر نشده کاری کنند...

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. در اداره پست چه خبر است؟!

 9. این آمار معنادار را دریابیم!

 10. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 11. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 12. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 13. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 14. واکنش وزیر ارشاد به استخدام برادرزاده اش در وزارت بهداشت

 15. مرتضوی: تمام بدهی‌های سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کردیم

 16. آشی که نباید خیلی شور شود!

 17. مناظر شهری دیدنی کره شمالی

 18. تاکید قالیباف بر بررسی علل مشارکت پایین مردم در انتخابات/ یک پیشنهاد خوب به سعید جلیلی

 19. قالیباف: باید دغدغه‌ ۱۴ میلیون نفری که به پزشکیان رای ندادند لحاظ شود

 20. پاسخ آیت الله مکارم شیرازی به سوالی درباره استفاده از ابزار موسیقی در مجالس اهل‌بیت (ع)

 21. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

 22. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 23. واکاوی علت حضور کمرنگ مردم در انتخابات

 24. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 25. سرگردانی اضطراب آفرین !

پربحث‌های هفته

 1. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 2. آقایان «روحانی» و «ظریف»، نظری ندارید؟!

 3. دشواری پزشکیان در «راه» کابینه

 4. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 5. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 6. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 7. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 8. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 9. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 10. واکنش وزیر ارشاد به استخدام برادرزاده اش در وزارت بهداشت

 11. آشی که نباید خیلی شور شود!

 12. تاکید قالیباف بر بررسی علل مشارکت پایین مردم در انتخابات/ یک پیشنهاد خوب به سعید جلیلی

 13. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

 14. واکاوی علت حضور کمرنگ مردم در انتخابات

 15. سرگردانی اضطراب آفرین !

 16. صدور کیفرخواست رائفی‌پور/ واکنش زاکانی به تهدید استعفای برخی از اعضای شورای شهر/ ماجرای حمله تندروها به پویانفر

 17. ظریف: قانون اقدام راهبردی در مورد مذاکرات هسته‌ای باید رعایت شود/ آماده گفت‌وگو هستیم

 18. نظرات برگزیده مخاطبان الف: مشارکت کم مردم در انتخابات باید آسیب‌شناسی شود/ پزشکیان در انتخاب اعضای دولت فقط شایسته‌سالاری را ملاک قرار دهد

 19. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 20. دو برابر نیاز کشور اینترنت تامین کردیم

 21. ظریف اعضای «شورای راهبری انتخاب اعضا کابینه» را اعلام کرد

 22. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

 23. پاسخ ظریف به ادعای یک فعال رسانه‌ای پس از سخنانش در تلویزیون

 24. پورمحمدی محتمل‌ترین گزینه برای وزارت کشور دولت پزشکیان

 25. رهبر انقلاب: موفقیت رئیس جمهور و دولت جدید، موفقیت همه ما است

آخرین عناوین