مسئول اسرائیلی: عملیات رفح هرگز به پیروزی منجر نخواهد شد

  4030217107

  مشاور سابق امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تاکید کرد که حمله به رفح هرگز منجر به یک پیروزی تمام عیار نخواهد شد و هرگز اسرا را باز نمی‌گرداند بلکه روابط تل‌آویو با آمریکا و جهان را به خطر می‌اندازد.

به گزارش ایسنا، «آموس هارئیل» تحلیلگر مسائل نظامی روزنامه عبری زبان «هاآرتص» با انتقاد شدید از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و متهم کردن او به تلاش برای مانع‌تراشی در روند عقد قرارداد تبادل اسرا به دلیل منافع شخصی و یا محاسبات اشتباه گفت: رایزنی‌ها در قاهره در آستانه نتیجه دادن بود.

این تحلیلگر در ادامه تاکید کرد: این فشار آمریکا است که تعیین می‌کند آیا نتانیاهو به تلاش‌های بایدن پاسخ خواهد داد یا نه.

نتانیاهو عصر یکشنبه در اشاره ضمنی به فشارهای آمریکا مدعی شده بود، «اسرائیل هرگز نمی‌پذیرد در مقابل حماس تسلیم شود حتی اگر این مسئله به معنای تنها ماندن آن باشد.»

«گیورا ایلند» مشاور سابق امنیت داخلی رژیم صهیونیستی صبح امروز دوشنبه در گفتگو با رادیوی این رژیم تاکید کرد: عملیات رفح هرگز پیروزی تمام عیاری را محقق نخواهد کرد و افراد ربوده شده را باز نخواهد گرداند، ما در خان‌یونس اقدام کردیم اما نتیجه آن چه شد؟

او در این رابطه گفت: من این ایده را دست کم نمی‌گیرم که حمله به رفح، ضربه جدی را به قدرت نظامی حماس وارد خواهد کرد اما فکر می‌کنم که این ایده اشتباه است، چنین عملیاتی هرگز منجر به نابودی قدرت حماس نشده و چه بسا باعث تشدید جدی اختلاف نظرها با آمریکا می‌شود چراکه آمریکا تمایل دارد این جنگ پس از ۷ ماه متوقف شود.

ایلند افزود: حمله به رفح با خطرات نظامی و دیپلماتیکی در جهان و نیز در ارتباط با آمریکا همراه است و راه‌حل متوقف کردن جنگ و بازگرداندن یکباره تمامی افراد ربوده شده و حرکت به سوی قرارداد سیاسی بزرگی شامل عادی‌سازی و راه‌حلی برای مشکل حزب‌الله در شمال است، به ویژه که حماس دیگر دوباره قادر به اجرای عملیات هفتم اکتبر نیست.

«عیناف شف» تحلیلگر و منتقد تلویزیونی اسرائیلی در روزنامه «یدیعوت آحارونوت» نیز ضمن هشدار درباره بروز مجدد اختلاف‌نظر میان اسرائیلی‌ها و تداوم بحث و جدل‌ها میان موافقان و مخالفان عملیات رفح، گفت: آنچه اختلاف‌نظرها را در میان اسرائیلی‌ها افزایش می‌دهد این است که افراد بازداشت شده از حامیان احزاب چپ مخالف نتانیاهو و ائتلافش هستند و خانواده‌های آنها بر این باورند که هویت سیاسی افراد بازداشت شده موجب شده نتانیاهو آنها را نادیده بگیرد، علاوه بر این، وزرا و نمایندگان احزاب راست نیز در اظهارات خود با نادیده گرفتن افراد ربوده شده و درجه دوم قلمداد کردن مساله آنها و صحبت درباره‌شان به شکلی تحقیرآمیز، بر اختلافات داخلی می‌افزایند.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 2. آقایان «روحانی» و «ظریف»، نظری ندارید؟!

 3. دشواری پزشکیان در «راه» کابینه

 4. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 5. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 6. دولت و مردم تا دیر نشده کاری کنند...

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. در اداره پست چه خبر است؟!

 9. این آمار معنادار را دریابیم!

 10. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 11. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 12. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 13. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 14. واکنش وزیر ارشاد به استخدام برادرزاده اش در وزارت بهداشت

 15. مرتضوی: تمام بدهی‌های سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کردیم

 16. آشی که نباید خیلی شور شود!

 17. مناظر شهری دیدنی کره شمالی

 18. تاکید قالیباف بر بررسی علل مشارکت پایین مردم در انتخابات/ یک پیشنهاد خوب به سعید جلیلی

 19. قالیباف: باید دغدغه‌ ۱۴ میلیون نفری که به پزشکیان رای ندادند لحاظ شود

 20. پاسخ آیت الله مکارم شیرازی به سوالی درباره استفاده از ابزار موسیقی در مجالس اهل‌بیت (ع)

 21. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

 22. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 23. واکاوی علت حضور کمرنگ مردم در انتخابات

 24. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 25. سرگردانی اضطراب آفرین !

آخرین عناوین