انهدام بیش از ۱۶۸۰ باند توزیع موادمخدر در سال ۱۴۰۲/ افزایش کشف «شیشه» در کشور

  4030204059

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا کشف ۵۸۰ تن مواد مخدر در سال گذشته خبر داد و گفت که در این مدت ۱۶۸۰ باند توزیع موادمخدر نیز متلاشی شده است.

انهدام بیش از ۱۶۸۰ باند توزیع موادمخدر در سال ۱۴۰۲/ افزایش کشف «شیشه» در کشور

به گزارش ایسنا، سردار ایرج کاکاوند درباره اقدامات پلیس در مبارزه با موادمخدر اظهارکرد: همکاران ما در انتظامی و سایر دستگاه‌های مسئول در مبارزه با مواد مخدر، همراهی، همدلی و اقدامات بسیار خوبی را در جمع‌آوری معتادان متجاهر و دستگیری خرده فروشان موادمخدر در سطح کشور  داشتند. چراکه اولین دغدغه مردم در حوزه مبارزه با مواد مخدر بحث حضور معتادان متجاهر در معابر، میادین، بوستان‌ها و محلات شهرها بوده و در این راستا  سردار فرمانده کل انتظامی قولی را به مردم دادند و صراحتا به مردم  اعلام کردند که  در این حوزه از ما مطالبه‌گری کنید. بنابراین برنامه‌ریزی مستمر و هدفمندی برای جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر و دستگیری خرده فروشان مواد مخدر آغاز شد.  

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا با بیان اینکه قرارگاه مقابله با خرده فروشان موادمخدر و جمع آوری معتادان متجاهر در پلیس راه اندازی شد، گفت: این قرارگاه وظیفه هدایت ستادی، اطلاعاتی و عملیاتی استان‌ها را  در این ماموریت، عهده‌دار بود، البته یکی از اقدامات در این قرارگاه، بحث ایجاد ظرفیت توسط سایر دستگاه‌ها به منظور نگهداری معتادان متجاهر بود و خوشبختانه در این حوزه اتفاقات بسیار خوبی افتاد. در سطح  کشور نیز ظرفیت محل‌های نگهداری معتادان متجاهر افزایش یافت و هم افزایی و همدلی در این حوزه  میان دستگاه‌های متولی صورت گرفت و تقویت شد. راه‌اندازی قرارگاه مقابله با خرده‌فروشان موادمخدر و جمع آوری معتادان متجاهر در پلیس، دستاوردهای خوبی را برای مردم و جامعه در پی داشت.

وی ادامه داد: ما در نیمه دوم سال  ۱۴۰۲ و در راستای تشدید برخوردها، اجرای طرح سراسری  آرامش در شهر  را به منظور  جمع آوری هدفمندتر و تشدید دستگیری خرده فروشان متناسب با جغرافیا، جرم و نقاط آلوده به حضور معتادان متجاهر  را دنبال کردیم. اولین مرحله از اجرای این طرح همزمان با هفته فراجا در سال گذشته آغاز  و اجرای آن به شکل ماهانه و به صورت مستمر در کشور دنبال شد. همچنین از همه قابلیت‌های انتظامی و اطلاعاتی استفاده شد تا با استمرار اجرای این طرح، رضایت‌مندی مردم را جلب کنیم و افزایش دهیم. در مجموع شش مرحله از  طرح  آرامش در شهر در سال گذشته در کشور اجرایی و عملیاتی شد.

افزایش ۱۰۰ درصدی جمع‌آوری معتادان متجاهر در سال ۱۴۰۲
کاکاوند در تشریح دستاوردهای اجرای طرح سراسری آرامش در شهر نیز گفت:‌ با تلاش‌ها و مجاهدت‌های شبانه‌روزی  پلیس، توفیقات خوبی حاصل شده است. افزایش ۳۵ درصدی دستگیری خرده فروشان و افزایش ۱۰۰ درصدی  جمع آوری معتادان متجاهر  در سال ۱۴۰۲ در مقایسه با مدت مشابه سال  قبل از جمله این دستاوردهاست.   اما  آنچه در این فرایند یک دستاورد مهم تلقی می‌شود رضایت مردمی است که با شاخص‌های گوناگون قابل سنجش و ارزیابی است.

وی ادامه داد: پلیس وظیفه جمع‌آوری معتادان متجاهر را عهده‌دار است اما آنچه که ما به عنوان متولی امر در راستای پاسخگویی به دغدغه مردم و تحقق وعده فرمانده کل انتظامی باید دنبال کنیم، هم افزایی سایر دستگاه ها درباره هدفمند کردن جمع آوری معتادان و افزایش بازه زمانی نگهداری این معتادان  به منظور تکمیل چرخه بهبود بود، که این اتفاق صورت گرفت.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا ادامه داد: جلسات متعددی را با دستگاه‌های متولی در این امر برگزار کردیم؛ موضوعات و دغدغه‌ها مطرح شد و امروز شاهدیم که همه دستگاه‌های مسئول در این حوزه، پای کار هستند. جا دارد از این همکاری‌ها به‌ویژه ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری که بستر این هم افزایی و همکاری را ایجاد و تقویت کردند، تشکر کنم. انصافا پشتیبانی خوبی از سازمان‌های مسئول در مبارزه با مواد مخدر داشتند به طوری که  دغدغه مردم در این حوزه کمتر شده است. مطابق رصد و ارزیابی‌های صورت گرفته به منظور بررسی اثربخشی اقدامات، باید گفت شاهد کاهش ۱۵ درصدی تماس‌های مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در اعتراض به وجود معتادان متجاهر و جولان خرده فروشان مواد مخد در طول ۱۲ ماه سال گذشته بودیم.

 وی ادامه داد: از طرفی، پیگیری برای ایجاد ظرفیت محل نگهداری معتادان متجاهر از سایر دستگاه‌ها منجر به افزایش بیش از  ۲۰ هزار نفر ظرفیت در سال ۱۴۰۲  شده است، البته این ظرفیت ها در حال افزایش و  طی روند تدریجی در تکمیل است.

کشف ۵۸۰ تن مواد مخدر در سال ۱۴۰۲
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا در بخش دیگری از  سخنان، از کشف بیش از ۵۸۰ تن انواع مواد مخدر در طول  سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: تریاک همچنان در صدر این کشفیات است، اما در این میان، شاهد افزایش ۲۰ درصدی کشفیات موادمخدر صنعتی از نوع شیشه هستیم. از طرفی  ۷۵ درصد کشفیات موادمخدر پلیس در شرق و حاشیه شرق کشور صورت گرفته است.  

کاکاوند خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۱۶۸۰ باند توزیع موادمخدر نیز متلاشی شد که به نسبت سال قبلش افزایش ۱۳ درصدی ضربه به باندهای توزیع مواد مخدر را داشتیم. بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان ضربه به بنیان‌های مالی این باندها وارد شده است.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. این نامه دلسوزانه است؟!

 2. واکنش قوه قضائیه به شایعه ای درباره زیباکلام

 3. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 4. مقاومت بی‌مبنای طلافروشان در مقابل شفافیت/ دولت عدول نکند، مردم هم حمایت می‌کنند

 5. نامه روحانی به مردم ایران درباره دلایل رد صلاحیتش/ این دفاعیه‌ شخصی نیست، دفاع از جمهوریت نظام است

 6. امضای مردم گیلان پای طومار حمایت از طرح نور

 7. جریمه کشف حجاب ۴ و نیم میلیون تومان است

 8. نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

 9. فرش‌های سعدآباد کجاست؟

 10. محکومیت ساداتی‌نژاد به حبس/ روایت خاندوزی از کاهش تورم/ شانس قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم چقدر است؟

 11. ماجرای سفر عبدالحمید به ترکیه چیست؟

 12. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 13. واکنش وزیر کشور به برخورد خشن برخی ماموران / نظر واعظی درباره نقاط ضعف و قوت دولت رئیسی

 14. واکنش روزنامه اصولگرا به زندانی‌شدن زیباکلام/ دستور اژه‌ای درباره پرونده چای دبش

 15. در آستانۀ سکولارشدنِ زیارت؟

 16. مأمور خاطی بازداشت شد

 17. آیا واقعاً آزادسازی قیمت‌ها تنها راه است؟

 18. چراغ سبز دولت به ارز آزاد؟!

 19. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 20. صادق زیباکلام روانه زندان شد

 21. بزرگ‌نمایی مشکلات به ضرر کشور است

 22. راه سخت قالیباف/ پیشنهاد جالب شریعتمداری درباره واکنش به اسرائیل

 23. پاسخ حماس به توهم صهیونیست ها

 24. اعتراض بانوان به پوشش‌های نامناسب

 25. پلیس این ۵ گروه را طبق لایحه حجاب باید بازداشت کند

آخرین عناوین