دقیقی: فردا دنبال انجام بازی زیبا هستیم/ نگفتم به استقلال علاقه دارم  

  4030130053

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین در نشست پیش از بازی برابر استقلال گفت: ما همیشه دنبال این بودیم که طرفداران فوتبال لذت ببرند. امیدواریم فردا هم اینطور باشد و بازیکنان ما به دنبال این هستند که بیشتر از قبل خود را به فوتبال ایران معرفی کنند.

به گزارش ایسنا، سعید دقیقی، سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین، در نشست خبری پیش از بازی مقابل استقلال اظهار کرد: فردا یک بازی خیلی سخت برابر تیم بسیار خوب استقلال داریم و تمام مباحث تاکتیکی مربوط به این بازی را در طول هفته مرور کرده‌ایم. به امید خدا طرفداران از این بازی لذت می‌برند چرا که شمس آذر به دنبال یک بازی باکیفیت است و دنبال این هستیم که بازی بسیار خوب، سریع، روان و پر موقعیتی مقابل تیم پرمهره استقلال داشته باشیم.

او ادامه داد: قطعا استقلال بازیکنان خوبی دارد و کار ما را سخت می‌کند اما به غیر از امتیاز گرفتن به دنبال این هستیم که بازی زیبایی ارائه کنیم. شاید اگر ۱۰ بازی زیبای در طول فصل را بررسی کنید، حداقل ۵۰ درصد از آن متعلق به بازی‌های شمس آذر قزوین است. ما همیشه دنبال این بودیم که طرفداران فوتبال لذت ببرند. امیدواریم فردا هم اینطور باشد و بازیکنان ما به دنبال این هستند که بیشتر از قبل خود را به فوتبال ایران معرفی کنند. امیدوارم بعد از پایان بازی خوشحال باشیم.

او در مورد سبک بازی استقلال روی ارسال‌ها و ضربات ایستگاهی گفت: استقلال نفرات بلندقامت زیادی دارد و سعی می‌کند از این نفرات در محوطه جریمه حریف استفاده کند. در چند بازی اخیر هم اینطور گل زده‌اند اما تمام هدف ما این است که بازی را در زمین حریف داشته باشیم و بیشتر آن را فردا در زمین نشان می‌دهیم.

دقیقی در مورد غایبان تیمش برای بازی فردا هم گفت: متاسفانه امیر شبانی را در بازی گذشته به دلیل مصدومیت‌ از دست دادیم و تا آخر فصل کنار ما نیست که برای او آرزوی سلامتی داریم چرا که به دلیل پارگی رباط صلیبی چند ماه از میادین دور است. همچنین سجاد بازگیر را به دلیل آسیب ابتدای فصل در اختیار نداریم و امیدواریم به خوبی برگردد.

دقیقی در ادامه درباره آینده‌اش گفت: نیم فصل بحث جدایی مطرح بود. وقتی یک مربی قرارداد دارد باید تمام نقل و انتقال او زیر نظر مالکیت باشگاه باشد. آن زمان پستی گذاشتم که ما در فوتبال ایران به آن اعتبار رسیدیم اما برای کسب افتخار نیاز به بودجه بیشتر داریم که استان قزوین فعلا آن پتانسیل را ندارد. در آن زمان بازیکنان خوبمان را از دست دادیم و دوباره برگشتیم که کارمان را ادامه دهیم. اعتبارمان کمی خدشه‌دار شد و با بچه ها که حرف زدیم گفتیم باید آن اعتبار را دوباره به دست بیاوریم. با وجود اینکه کار سخت بود، تمام مجموعه شمس آذر نشان دادیم با تمام کاستی‌ها می‌توانیم در این جنگ نابرابر موفق شویم. امروز در جدول واقعی ششم هستیم. برای من به شخصه مایه افتخار است. برای هر مربی پیشنهاد می‌آید و نام تیم های مطرح هم وجود دارد اما روی بازی های آینده تمرکز می‌کنیم تا دوباره اعتبار شمس آذر خدشه‌دار نشود.

او ادامه داد: می‌خواهم بعد از پایان مسابقات روی پیشنهادات فکر کنم. الان تمام اولویت من شمس آذر قزوین است و تلاش می‌کنم. اینجا از مربیان تیم ملی هم خواهش می‌کنم که نگاه ویژه‌ای روی تیم ما داشته باشند. از برنامه‌های تلویزیونی هم درخواست می‌کنم چون بازیکنانم کیفیت خوبی برای ملی پوش شدن دارند، بیشتر در مورد آنها بحث شود که برخی از بازیکنان ما شایسته این هستند که بیشتر و بهتر در برنامه‌ها دعوت شوند. ما با بودجه ۴۵ میلیاردی مقابل تیم‌های بزرگ ایستاده‌ایم و امیدوارم فردا هم اینطور باشد.

دقیقی درباره اینکه در یکی از مصاحبه‌هایش به نوعی علاقه خود به باشگاه استقلال را مطرح کرده بود، گفت: کلا به کشورم علاقه‌مندم و تمام باشگاه‌های آن را هم دوست دارم. یادم نمی‌آید که چنین مصاحبه‌ای کرده باشم. استقلال و پرسپولیس مانند سپاهان و تراکتور باشگاه‌های بزرگی هستند. کار ما حرفه‌ای است و نگاهم فقط به فوتبال ایران نیست.

او درباره احتمال بازگشت امتیازهای کسر شده از شمس‌آذر هم گفت: بارها صحبت کردم، می‌توان با یک نگاه بهتر این کسر امتیاز را برگردانند چون مورد مشابه داشتیم که امتیاز کسر شده و آن را برگرداندند. ما هم نه به کسی آسیب زدیم و نه آسیب خواهیم زد، لیاقت این بچه هاست که این امتیاز به امید خدا برگردد. بازیکنان با کیفیتی داریم و دیروز هم به آنها گفتم بازی فردا ویترینی برای معرفی بهتر بچه‌ها و مهمترین بازی سال آنهاست. فردا عیار بازیکنان ما معلوم می‌شود و امیدواریم که در شرایط ایده‌آل خود باشند.

سرمربی شمس‌آذر در مورد بازی دادن به بازیکنان جوان و گمنام عنوان کرد: برای ملوان و آلومینیوم اراک خوشحالم و نفرات خوبی دارند. ما دوست داریم نفرات بهتر و تیمی قوی‌تر داشته باشیم. دوست دارم بازیکنان قوی‌تری داشته باشم و تیم باید آنها را پرورش بدهد و به این افتخار می‌کنیم. یک تیم هم بازیکنی که می‌خواهد را می‌خرد. ما سعی کردیم از بضاعتمان استفاده کنیم که خداراشکر موفق بوده‌ایم.

«فردا برای برد بازی می‌کنید؟» دقیقی در پاسخ به این سوال گفت: به دنبال بازی باکیفیت هستیم و هر تیمی که این روش را دارد به دنبال خلق موقعیت است. خلق موقعیت نشان می‌دهد که یک تیم به دنبال پیروزی است. شاید شکست بدی هم داشته باشیم چون استقلال تیم بزرگی است اما می‌رویم که با ریسک بازی کنیم. فکر می‌کنم در هر بازی کمترین وقت اضافه را داشته‌ایم و فردا هم به دنبال این هستیم که بازی کنیم و اصلا به فکر وقت‌کشی نیستیم. شاید دو، سه گل هم بخوریم چون یک بازیکن آنها به اندازه کل بودجه باشگاه ماست اما به دنبال بازی زیبا هستیم.

سرمربی شمس آذر در مورد مطرح شدن نامش به عنوان گزینه هدایت تراکتور هم گفت: اسم نمی‌برم ولی این تیم‌ها بزرگ هستند. بهترین سال‌های زندگی‌ام را در تبریز زندگی کردم و علاقه زیادی به مردم آذربایجان دارم و برای تیم تراکتور آرزوی موفقیت دارم که اولین قهرمانی آنها شاید با گل‌های من رقم خورد ولی تمرکزم روی کار خودمان است و کار حرفه‌ای می‌کنم. دایره فوتبالی کشور ما به سمتی رفته که مرغ همسایه غاز است. آنهایی که از همه جا مانده‌اند به اینجا می‌آیند، برایشان تبلیغ می‌کنیم و بعد از ۱۰ بازی که نتیجه نمی‌گیرند، می‌روند و غصه می‌خوریم. شرایط تیم ما سخت بوده و نسبت به داشته‌هایمان باید به تمام ارکان باشگاه شمس آذر خداقوت گفت. مرد می‌خواهد در این شرایط سخت تیم‌داری کند. ببینیم اصلا کسی می‌تواند در شرایط ما تحمل کند یا نه. برای همه تیم‌های بزرگ آرزوی موفقیت می‌کنیم. هر جا که پیشنهاد دادند فکر می‌کنیم و مجموع کادر فنی و مدیریت ما به فکر پیشرفت هستیم.

دقیقی در خصوص اینکه استقلال طی هفته‌های اخیر حتی برابر تعریف‌ها از کادر فنی این تیم بیانیه صادر می‌کند، گفت: کاری نداریم. دوستان سوال پرسیدند که آقای نکونام فردا نیستند و نظرمان چیست که گفتم از مفاخر فوتبال ما هستند و ایشان عزت فوتبال ما هستند. برای من بودن و نبودن ایشان روی نیمکت مهم نیست، کار خودمان را می کنیم و به تیم های دیگر کاری نداریم. اگر دوست دارند بیانیه بدهند و اگر دوست ندارند، ندهند. برای ما قابل احترام هستند و فوتبال ایران با تیم‌های بزرگ باید به دنیا معرفی شود تا پله پله شرایط ایده آل شود.

دقیقی درباره اینکه تیمش باید با استقلال و پرسپولیس در هفته های پایانی بازی کند، گفت: مالک ما آقای نجفی می‌گوید که ما دیگر درد اینکه زندگی کنیم را نداریم و به فکر افتخار هستیم. دنبال این نیستیم که تیم ششم، دهم یا هشتم شود. ما کارمان را انجام دادیم و به عنوان تیمی که به لیگ برتر صعود کرده‌ایم، ماندمان قطعی نیست. سال گذشته هم در چنین شرایطی بودیم که شش هفته مانده بود قهرمان شدیم و آقای گل و آقای پاس گل از ما بود اما شش هفته آخر باز هم برنده شدیم. این کار را کردیم چون تیم‌های پایین جدولی با ما بازی داشتند و همه را شکست دادیم. الان هم یک وظیفه داریم تا در این بازی‌هایی که داریم به شایسته‌ترین تیمی که وجود دارد قهرمانی را بدهیم. این یک واقعیت برای مجموعه ماست چون بازی با تیم‌های بزرگ سخت است. ما در همه بازی‌های بزرگ به دنبال این هستیم که خودمان را بیشتر به فوتبال ایران معرفی کنیم.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. لطفاً شوق خدمت نداشته باشید!

 2. حماس با دمپایی، اسیر اسرائیلی می‌گیرد

 3. پیشنهاد عجیب شریعتمداری به شورای نگهبان/ ابقای قالیباف در ریاست مجلس / آخرین گمانه‌زنی‌های انتخاباتی

 4. مقتدی صدر: سکوت بس است، سفیر آمریکا را اخراج کنید!

 5. "محسن هاشمی" کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 6. کافه سگ‌ها پلمب شد

 7. قالیباف مجدد بر کرسی ریاست مجلس نشست

 8. حسین شریعتمداری: آن روز دیده بودم این فتنه‌ها که برخاست

 9. توضیحات مدیرعامل اسبق بهشت زهرا درباره کفن ۲.۵ میلیونی

 10. اوباش عامل درگیری در بیمارستان خاتم الانبیاء زاهدان دستگیر شدند

 11. معترضان در استانبول کنسولگری رژیم صهیونیستی را به آتش کشاندند

 12. هاشمی: در اخبار دیدم که نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شده‌ام

 13. خاندوزی: ایران به رشد اقتصادی پایدار رسیده است

 14. اعتراف مهم بایدن در مورد ایران

 15. گردشگر آلمانی از اهرام ثلاثه مصر بالا رفت

 16. انصاری: حسن خمینی تصمیمی برای کاندیداتوری در انتخابات ندارد

 17. فعلا امکان تک نرخی کردن ارز وجود ندارد/ فاصله بین نرخ های ارز باید به حداقل برسد

 18. هرگونه خدمت به اتباع خارجی مجاز، منوط به داشتن بیمه درمان و حوادث است

 19. نتانیاهو: حمله به اردوگاه آوارگان رفح «اشتباه غم‌انگیزی» بود

 20. آمریکا: به فشار برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ادامه می‌دهیم

 21. بزرگراه بعثت و خیابان پاستور شرقی به نام شهید رییسی نامگذاری شد

 22. واکنش آمریکا به گزارش فصلی آژانس انرژی اتمی درباره ایران

پربحث‌های هفته

 1. بی‌بی‌سی: پهپاد ترکیه در شناسایی محل سقوط بالگرد رئیس‌جمهور ایران اشتباه کرد

 2. ابلاغ قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تا دو هفته دیگر

 3. سردار رادان: رسیدگی به وضعیت حجاب مطالبه مردمی بود

 4. شهادت رئیسی و خودفرهیخته پنداری برخی از ما !

 5. پاسخی که شهید رئیسی به امانوئل مکرون داد

 6. رئیس‌جمهور بعدی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 7. ۶ نکته کلیدی درباره سقوط بالگرد رئیس جمهور/ یک کارشناس خبره صنعت هوایی توضیح می‌دهد

 8. برای مقاصد خود، از شهادت رئیس‌جمهوری هم نمی‌گذرند!

 9. گمانه‌زنی‌ها درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/ انتقاد رسانه اصولگرا از سوءاستفاده انتخاباتی از شهادت رئیسی

 10. همه چیز برای فروش !

 11. چرخش راهبردی یک کشور عربی در مقابل ایران

 12. بازخوانی یک جنجال قابل‌تامل در ماجرای یافتن بالگرد رئیس جمهور

 13. لطفاً شوق خدمت نداشته باشید!

 14. سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 15. نظرات برگزیده مخاطبان الف: شورای نگهبان درباره ردصلاحیت‌ها باید پاسخگو باشد/ قدرت نظامی بالا باعث نتیجه‌دادن مذاکرات می‌شود

 16. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 17. بی‌تفاوتی به فقدان رئیس‌جمهور و تلقی فانتزی از امر ملّی

 18. حماس با دمپایی، اسیر اسرائیلی می‌گیرد

 19. او این چنین جاودانه شد

 20. «بیژن زنگنه» با این کارنامه رویش می‌شود نسخه هم بپیچد؟!

 21. فرانکنشتاین خاورمیانه!

 22. پیشنهاد عجیب شریعتمداری به شورای نگهبان/ ابقای قالیباف در ریاست مجلس / آخرین گمانه‌زنی‌های انتخاباتی

 23. سانحه بالگرد شهید رئیسی و احتمالات/ «موج کوهستان» یعنی چه؟

 24. جنایتکاری که حتی ظاهرسازی هم نمی کند!

 25. مقتدی صدر: سکوت بس است، سفیر آمریکا را اخراج کنید!

آخرین عناوین