جمع آوری سگ‌های بلاصاحب بر اساس بخشنامه وزارت کشور انجام می شود

  4030128089

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: جمع آوری سگ های بلاصاحب بر اساس بخشنامه وزارت کشور انجام می شود.

جمع آوری سگ‌های بلاصاحب بر اساس بخشنامه وزارت کشور انجام می شود

به گزارش ایسنا، حسین نظری در دویست و بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران با ارائه گزارشی از عملکرد معاونت خدمات شهری شهرداری تهران گفت: این موضوع مطرح شد که باید شهر را جارو کرد و بنده با افتخار اعلام می‌کنم که پاکبان شهرداری تهران هستم.

وی افزود: هر تذکری که از سوی اعضا مطرح می شود به دیده منت می‌گذاریم. تلاش ما این است که رضایت شهروندان و اعضای شورا را جلب کنیم. ما با این اعتقاد و روش، عملکرد خود را تنظیم کرده‌ایم و این عملکرد برنامه‌محور و بر اساس برنامه چهارم توسعه مصوب شورا و برنامه بوجه شهرداری است.

معاون شهردار تهران با تأکید بر توجه شهرداری تهران به مناطق جنوبی و عملکرد این معاونت گفت: تمام تلاش ما این بود که تذکرات و پیشنهادات را در دستور کار قرار دهیم. قرار بر این بود ما ۳۱ میدان را به نام ۳۱ استان نامگذاری کنیم که امسال این موضوع دنبال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، نظری در ادامه در واکنش به پیشنهادات، سوالات و تذکرات اعضای شورا نیز گفت: ما حتما ابلاغ خواهیم کرد که ابتدا و انتهای پرچم ها در سطح شهر به پرچم ایران منقش شود.تأکید ما بر این بود که در سطح شهر توازن برقرار شود و ممکن است برخی مناطق برخی برنامه ها را اجرا نکرده باشند؛ اما ابلاغ ما مبتنی بر توازن در اجرای برنامه‌ها بود.

وی با تأکید بر اینکه دوستان بر برگزاری مراسم افطاری ساده اهتمام داشتند و سعی کردند چند روز تبلیغات گسترده ای صورت بگیرد، ادامه داد: شاید این تبلیغات گسترده بود و همیت چند معاونت بر این موضوع قرار گرفت. اگر قرار است معاونت فرهنگی و اجتماعی مهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر را انجام دهد معاونت خدمات شهری باید وارد شود.

نظری با بیان اینکه ما روز ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه لحظه ای آرامش نداشتیم چراکه نگرانی هایی از بابت نگهداشت شهر وجود داشت، افزود: خوشبختانه شهروندان محترم تهرانی مثل همیشه ضمن گرامیداشت روز طبیعت، حرمت روز شهادت حضرت علی (ع) را نیز کاملاً حفظ کردند. ما چمن کاری جدید به دلیل حفظ منابع آبی نداریم؛ اما تلاش ما این است که چمن کاری فعلی حفظ شود. آبیاری هوشمند زیرسطحی برای چمن هاست و اگر بتوانیم در فضاهایی که چمن کاری صورت گرفته، از این مدل آبیاری استفاده کنیم، منابع آبی نیز حفظ خواهد شد.

وی با بیان اینکه رنگ معابر به عنوان مصوبه خدمات شهری ابلاغ شده بود گفت: غالب طرح رنگ فیروزه ای بود و تلاش بر این بود که اصالت رنگ حفظ شود. ما سعی کردیم جداول از نو رنگ نشوند و در مواردی که رنگ ها پاک شده بود اصلاح صورت گرفت. اگر اقدامات نادرستی شکل گرفته بود باید در نظارت ها اصلاح شود.

نظری ادامه داد: برنامه های استقبال از بهار و رنگ کاری جداول زود هنگام ابلاغ شد اما در نقاشی و رنگ کاری، بحث بارش برف و باران مطرح می شود و به همین دلیل در آستانه نوروز صورت گرفت. امسال فشردگی برنامه های شهرداری بسیار زیاد بود و مجال آن کافی نبود البته ممکن است کاهلی نیز وجود داشته باشد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه ما در رویکرد خود به ورودی های شهر توجه داشتیم و شاید توفیق کاملی در آن حاصل نشد، گفت: نقشه جامع برای ایام مختلف سال در جلسه ای که در بوستان علی محمد مختاری برگزار شد، مورد تأکید قرار گرفت.

وی افزود: دو مجموعه برای نگهداری سگ های بلاصاحب وجود دارد و بر اساس مکانیزم وزارت کشور عمل می شود و اگر قرار بر این باشد که مکانیزم جدیدی تعریف شود، از بررسی آن استقبال می کنیم. در بزرگراه شهید محلاتی چندین بار گله سگ ها را گرفته ایم و بدون اینکه این سگ‌ها رها شده باشند پس از چند روز شاهد تردد گله ای دیگر هستیم و این برای ما جای سؤال است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تأکید کرد: جمع آوری سگ ها به صورت مرتب انجام می شود و چند بار به سازمان پسماند و اداره کل خدمات شهری در این خصوص اعلام کرده ایم و خودمان نیز از آن رنج می بریم. ما این آمادگی را داریم که در بازدید از این دو مرکز عملکرد را تشریح کنیم.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. این نامه دلسوزانه است؟!

 2. واکنش قوه قضائیه به شایعه ای درباره زیباکلام

 3. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 4. مقاومت بی‌مبنای طلافروشان در مقابل شفافیت/ دولت عدول نکند، مردم هم حمایت می‌کنند

 5. نامه روحانی به مردم ایران درباره دلایل رد صلاحیتش/ این دفاعیه‌ شخصی نیست، دفاع از جمهوریت نظام است

 6. امضای مردم گیلان پای طومار حمایت از طرح نور

 7. جریمه کشف حجاب ۴ و نیم میلیون تومان است

 8. نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

 9. فرش‌های سعدآباد کجاست؟

 10. محکومیت ساداتی‌نژاد به حبس/ روایت خاندوزی از کاهش تورم/ شانس قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم چقدر است؟

 11. ماجرای سفر عبدالحمید به ترکیه چیست؟

 12. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 13. واکنش وزیر کشور به برخورد خشن برخی ماموران / نظر واعظی درباره نقاط ضعف و قوت دولت رئیسی

 14. واکنش روزنامه اصولگرا به زندانی‌شدن زیباکلام/ دستور اژه‌ای درباره پرونده چای دبش

 15. در آستانۀ سکولارشدنِ زیارت؟

 16. مأمور خاطی بازداشت شد

 17. آیا واقعاً آزادسازی قیمت‌ها تنها راه است؟

 18. چراغ سبز دولت به ارز آزاد؟!

 19. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 20. صادق زیباکلام روانه زندان شد

 21. بزرگ‌نمایی مشکلات به ضرر کشور است

 22. راه سخت قالیباف/ پیشنهاد جالب شریعتمداری درباره واکنش به اسرائیل

 23. پاسخ حماس به توهم صهیونیست ها

 24. اعتراض بانوان به پوشش‌های نامناسب

 25. پلیس این ۵ گروه را طبق لایحه حجاب باید بازداشت کند

آخرین عناوین