واکنش فرمانده نیروی زمینی ارتش به تهدیدهای اسرائیل: در صورت تعدی اسرائیل ایران پاسخ سخت تری خواهد داد

  4030128072 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

فرمانده نیروی زمینی ارتش در واکنش به احتمال تهدید اسرائیل علیه کشورمان تصریح کرد که امروز آمادگی کامل داریم، رژیم منحوس صهیونیستی بداند ما قاعده جدید ایجاد کردیم که پاسخ شرارت های آنها را خواهیم داد.

در صورت تعدی اسرائیل ایران پاسخ سخت تری خواهد داد

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری در نشست خبری به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش و نیروی زمینی، اظهار کرد: پیروزی تاریخی و قاطع نیروهای مسلح علیه رژیم صهیونیستی را خدمت فرمانده کل قوا و ملت بزرگوار، رئیس ستاد کل، فرماندهان ارتش و سپاه تبریک می گویم. نیروهای مسلح پاسخ قاطعانه ای به خواسته ملت دادند. نیروهای مسلح‌مان ثابت کردند که خانه رژیم صهیونیستی سست‌تر  از خانه عنکبوت است.

وی در ادامه با تبریک روز ارتش و نیروی زمینی، افزود: اعتقاد دارم که روز ۲۹ فروردین روز خجسته و برجسته ای است که روز تولد ارتش اسلامی و انقلابی محسوب می شود. نباید ارتش امروز را با ارتش دوره قبل انقلاب مقایسه کرد. با انقراض نظام طاغوتی، آن ارتش هم از بین رفت و ارتش جمهوری اسلامی ایران مثل سایر ارگان ها منبعث و متولد از نهضت انقلاب اسلامی است. ارتش ما یک ارتش انقلابی، ولایی است. در چنین روزی در سال ۵۸، امام راحل با حرکت و بصیرت انقلابی، ارتش جمهوری اسلامی را تایید و تاسیس کردند.

فرمانده نیروی زمینی همچنین خاطرنشان کرد: ارتش هم به فرمان امام به نبرد با قائله های مرزی و جدایی طلب رفت. ارتش ولایی یک باور و یقین است. ارتش در روز ۲۹ فروردین اولین لبیک را به امام(رخ) گفت و به سمت ضد انقلاب رفت و ماموریت خود را با موفقیت اجرا کرد و البته شهید هم تقدیم انقلاب کرد.

امیر حیدری با اشاره به نقش ارتش در دروان دفاع مقدس، گفت: ما در جنگ از ۴۸ کشور اسیر گرفته بودیم. همه قدرت ها به حمایت از صدام پرداختند، اما ارتش با تمام توان در برابر زیاده خواهی دشمن ایستاد. ارتش نه در سال اول جنگ، بلکه در ۵ ماهه اول جنگ دشمن بعثی را شکست داد. معنی پیروزی این است که ما سلسه اقدامات محکم انجام دهیم که محاسبات دشمن را به غلط بندازیم و او به هدفش نرسد. قرار بود صدام ۲۰ روزه به تهران برسد، اما موفق نشد و شکست خورد. ما اجازه ندادیم صدام به هدفش برسد.این دومین لبیکی بود که ارتش به امام راحل داد. در ادامه هم ارتش و سپاه در کنار هم توانستند، پیروزی قاطع را بدست آورند.

وی همچنین گفت: پس از پایان جنگ، نیروی زمینی مرزها را رها نکرد و به پاکسازی مرزها از مین  اقدام کرد و آلودگی ها را از بین برد تا مردم به منازل خود بازگردند. در همین راستا ۱۳۰۰ کیلومتر پاکسازی انجام شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش، گفت: از سال ۷۵ تا ۸۴، نیروی زمینی چراغ خاموش و بدون تبلیغات با منافقین هر روز در مرزها درگیر بود و طومار آنها را در هم پیچید.

وی ادامه داد: نیروی زمینی واقف بوده که باید روی  پای خود بایستد. امروز ۲۳ رسته دفاعی در نیروی زمینی وجود دارد و در تمام این رسته ها انواع تجهیزات و تسلیحات در داخل تولید می شود و به مرز خودکفایی و استقلال کامل رسیده است. امروز براساس َطرح لبیک ۲ که مورد تصویب رهبری هم قرار گرفت، تسلیحات را در داخل تولید می‌کنیم. تسلیحاتی را تولید می کنیم که نقطه زن، دورزن، هوشمند و قابلیت شبکه ای شدن دارند. نیروی زمینی با همکاری وزارت دفاع انواع پهپادها، موشک ها، تجهیزات راداری و سیگنالی، تسلیحات ضد زره و تسلیحات هوشمند را تولید می کند.

وی افزود: ۱۱ تیپ نیروی زمینی در تمام مرزها مستقر هستند. امنیت پایدار کشور حاصل حضور نیروی زمینی ارتش، مرزبانی و نیروی زمینی سپاه در مرزها هست. البته حضور ما در مرزها به معنای وجود خطرات در مرزها نیست، اما باید اشراف اطلاعاتی و آمادگی مرزی داشته باشیم. از مرزها با استفاده از تجهیزات و تسلیحات هوشمندانه مراقبت می‌کنیم.

امیر حیدری در واکنش به احتمال تهدید اسرائیل علیه کشورمان، گفت: ما نیروهای مسلح کشورمان تکلیف داریم از تمامیت ارضی و استقلال کشور و نظام پاسداری کنیم. نیروهای مسلح مکمل یکدیگر و هم افزا هستند. نیروهای مسلح در پاسخ به جنایت اسرائیل، تابوشکنی منحصر بفردی و توان با اقتدار را نشان دادند.

وی تاکید کرد:  آن زمان گذشت که کشوری تعدی به خاک کشورمان کند و به سزای اعمالش نرسد.رهبری اشاره داشتند که دوره بزن و در رو تمام شده است. وقتی به خاک ما تجاوز شد، ما پاسخ دادیم. سفارت و کنسولگری ما در دمشق جزو خاک ما محسوب می شود و ماموریت نیروهای مسلح ما حفاظت از خاک ایران است و پاسخ قاطعی هم به دشمن داده شد و اگر تکرار شود، پاسخ سخت تری داده خواهد شد.

حیدری یادآورشد : شب عملیات، همه نیروهای مسلح در آمادگی بودند و این آمادگی را همچنان حفظ کرده‌ایم. نیروهای مسلح هم افزا و مکمل هم هستند. امروز آمادگی کامل داریم و رژیم منحوس صهیونیستی بداند ما قاعده جدید ایجاد کردیم که پاسخ شرارت های آنها را خواهیم داد.

امیر حیدری همچنین درباره نقش نیروی زمینی ارتش در حفظ امنیت استان سیستان و بلوچستان، گفت: سطح شرارتی  که در سیستان و بلوچستان رقم می خورد، سطح بالایی نیست و شرارت علیه نظم اجتماعی ما است و شرارت نیست که نیروی زمینی بخواهد وارد شود. ما در مرزها حضور داریم و اگر نیاز باشد، حتما به فراجا و سپاه کمک می کنیم، ولی در بحث امنیت داخل، فراجا پاسخ داده است و اگر نیاز باشد ما هم در خدمت هستیم. انسان های بزدل و وابسته به بیگانه شرارت کرده اند، اما فراجا به خوبی پاسخگو بوده است. در مواقعی که فراجا در تعقیب کاروان قاچاقچیان از ما بالگرد و پهپاد خواسته‌ است، ما کمک کرده‌ایم، ولی تا الان ماموریتی نبوده که نیاز باشد نیروی زمینی راسا وارد شود، اما این آمادگی را داریم.

وی در خصوص واکنش نیروی زمینی به رویکرد برخی کشورهای منطقه بیان کرد: اگر کشوری حسن همجواری را رعایت نکند، نیروهای مسلح ما آمادگی دارند تا پاسخ متناسب با شرارت آنها را بدهند، اما قاطبه این کشورها درک درستی از توان نظامی و حسن همجواری ما دارند.

وی درباره استفاده از هوش مصنوعی در نیروی زمینی گفت: با ۱۰۲ شرکت دانش بینان قرارداد  و تبادل علمی و تجربی داریم تا نیازهای خود را تامین کنیم. با بیشتر دانشگاه‌های صنعتی ارتباط داریم. یکی از ویژگی های تسلیحات ما هوشمند بودن است و بهره گیری از هوش مصنوعی در دستور کار ما قرار دارد. در انواع موشک ها، رادارها، تسلیحات بالگردها و پهپادها از هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم.

وی در پایان گفت: آسمان کشور جزو امن ترین آسمان هاست و تسلیحات خوبی برای حفاظت از آسمان ها داریم. مرزهای ما از امن ترین مرزهاست. نیروی هوایی ارتش و نیروی هوافضای سپاه هم پوشانی دارند و نیروی دریایی ارتش و سپاه امنیت آب های سرزمین ما را حفظ کرده‌اند. نیروهای مسلح کشورمان آمادگی کامل برای حفاظت از کشور دارند.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. این نامه دلسوزانه است؟!

 2. واکنش قوه قضائیه به شایعه ای درباره زیباکلام

 3. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 4. مقاومت بی‌مبنای طلافروشان در مقابل شفافیت/ دولت عدول نکند، مردم هم حمایت می‌کنند

 5. نامه روحانی به مردم ایران درباره دلایل رد صلاحیتش/ این دفاعیه‌ شخصی نیست، دفاع از جمهوریت نظام است

 6. امضای مردم گیلان پای طومار حمایت از طرح نور

 7. جریمه کشف حجاب ۴ و نیم میلیون تومان است

 8. نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

 9. فرش‌های سعدآباد کجاست؟

 10. محکومیت ساداتی‌نژاد به حبس/ روایت خاندوزی از کاهش تورم/ شانس قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم چقدر است؟

 11. ماجرای سفر عبدالحمید به ترکیه چیست؟

 12. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 13. واکنش وزیر کشور به برخورد خشن برخی ماموران / نظر واعظی درباره نقاط ضعف و قوت دولت رئیسی

 14. واکنش روزنامه اصولگرا به زندانی‌شدن زیباکلام/ دستور اژه‌ای درباره پرونده چای دبش

 15. در آستانۀ سکولارشدنِ زیارت؟

 16. مأمور خاطی بازداشت شد

 17. حمله رسانه اصولگرا به رائفی‌پور/ انتقاد شریعتمداری از نمایندگان موافق تعطیلی شنبه‌ها

 18. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 19. آیا واقعاً آزادسازی قیمت‌ها تنها راه است؟

 20. چراغ سبز دولت به ارز آزاد؟!

 21. صادق زیباکلام روانه زندان شد

 22. بزرگ‌نمایی مشکلات به ضرر کشور است

 23. حالا زمان مذاکره است

 24. راه سخت قالیباف/ پیشنهاد جالب شریعتمداری درباره واکنش به اسرائیل

 25. پاسخ حماس به توهم صهیونیست ها

پربحث‌های اخیر

پربحث‌های هفته

 1. این نامه دلسوزانه است؟!

 2. واکنش قوه قضائیه به شایعه ای درباره زیباکلام

 3. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 4. نامه روحانی به مردم ایران درباره دلایل رد صلاحیتش/ این دفاعیه‌ شخصی نیست، دفاع از جمهوریت نظام است

 5. محکومیت ساداتی‌نژاد به حبس/ روایت خاندوزی از کاهش تورم/ شانس قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم چقدر است؟

 6. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 7. واکنش وزیر کشور به برخورد خشن برخی ماموران / نظر واعظی درباره نقاط ضعف و قوت دولت رئیسی

 8. واکنش روزنامه اصولگرا به زندانی‌شدن زیباکلام/ دستور اژه‌ای درباره پرونده چای دبش

 9. حمله رسانه اصولگرا به رائفی‌پور/ انتقاد شریعتمداری از نمایندگان موافق تعطیلی شنبه‌ها

 10. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 11. صادق زیباکلام روانه زندان شد

 12. حالا زمان مذاکره است

 13. راه سخت قالیباف/ پیشنهاد جالب شریعتمداری درباره واکنش به اسرائیل

 14. شنبه‌ای که تکلیف تعطیلی شنبه‌ها را روشن کند هنوز نرسیده است!

 15. سفیدشویی جنایت!

 16. رئیس جمهور: باید گره های ذهنی در رابطه با تشکیل خانواده و افزایش جمعیت باز شود

 17. تعیین تکلیف اسرائیل در حج امسال

 18. دستور محسنی اژه‌ای درباره پرونده‌های فولاد مبارکه و چای دبش

 19. آیت‌الله علم‌الهدی: ولایت مقدم بر عدالت است

 20. رحیم‌پور ازغدی: قبلا به شوخی می‌گفتند کاخ سفید را حسینیه می‌کنیم الان اما در حال رخ دادن است

 21. ترکیه ای که من دیدم! 

 22. مخالفت آیت‌الله سبحانی با تعطیلی شنبه

 23. آخرین تصمیم دولت برای حمایت از نهضت ملی مسکن

 24. برائت نامه محمدعلی رامین از پسرش یاسین و مهناز افشار

 25. حل يك ابرچالش نظام

آخرین عناوین