هشدار جدی مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال؛ خطر در کمین است

  4030121006

مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال گفت: با وجود تلاش‌های وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال بحث سرخابی‌ها در آسیا بسیار جدی است و اگر تا ۵ اردیبهشت این موضوع نهایی نشود باید منتظر عواقب تلخ آن باشیم.

هشدار جدی مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال؛ خطر در کمین است

به گزارش ایرنا، مصطفی زارعی با تاکید بر تلاش‌های وزیر ورزش و جوانان و اقدامات صورت گرفته از سوی فدراسیون فوتبال در خصوص صدور مجوز حرفه‌ای تاکید کرد: وزارت ورزش و شخص وزیر در بسیاری از موارد ورود کرد که همین مساله منجر به کمک به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شده و برخی از مشکلات برای اولین بار در تاریخ دو باشگاه برطرف شده است.

وی ادامه داد: مشکلات حقوقی حل و اکثر بدهی‌ها تسویه شده است، چند بدهی باقی مانده اما روند کار بسیار خوب پیش رفته است اما در مقابل شاهد این بودیم که بحث مالکیت تعیین تکلیف نشده و این موضوع عواقب بسیار بدی برای فوتبال ما خواهد داشت.

مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال یادآور شد: هر دو باشگاه در فرابورس عرضه شدند اما خریداری برای آنها پیدا نشد، تا ۲۰ فروردین ماه فرصت بود اما چون پیش‌بینی می‌کردیم دچار این مساله می‌شویم از قبل تا ۵ اردیبهشت ماه فرصت خواسته بودیم که نهایی بوده و بعد از آن هیچ فردی نمی‌تواند در این خصوص اعمال قدرت یا نفوذ کند.

زارعی گفت: علی‌رغم آنکه طبق پروتکل‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا نباید صحبت کنم اما چون احساس خطر می‌کنم، ناچار به بیان حقایق هستم و به همه دوستان می‌گویم باید قدر این زمان را بدانند. وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در این مدت تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند اما این موضوع فراتر از وزارت ورزش است و اگر مشکلات حل نشود، سرخابی‌ها نمی‌توانند مجوز بگیرند و اگر فدراسیون فوتبال هم مجوز بدهد، در آسیا تعلیق خواهد شد.

وی یادآور شد: لیگ نخبگان با هدف افزایش پویایی و نشاط در آسیا و از سال آینده شروع می‌شود، جوایز ۴۰ میلیون دلاری در راه است اما با این شرایط باشگاه‌های فوتبال را از آن محروم می ‌کنیم؟ چرا نمی‌شود موضوع واگذاری و مالکیت این دو باشگاه را حل کرد؟

مدیر صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال تاکید کرد: به عنوان فردی که مسوولیت ممیزی دارم امروز هشدار می‌دهم تا همه بدانند شرایط تا چه حد خطرناک است، من قبل از تصمیم نهایی استعفا خواهم داد چراکه نمی‌خواهم در برابر هواداران فوتبال قرار بگیرم. جنگی را بین خودمان آغاز کردیم که بازنده هم خودمان خواهیم بود و این را باید بدانید که امسال با قول و قرار، مسائل حل نمی‌شود و هیچ قدرتی بعد از ۵ اردیبهشت نمی‌تواند در این خصوص اعمال نظر کند.

زارعی گفت: کیومرث هاشمی به عنوان شخص اول ورزش کشور پیگیر موضوع است اما با تمام تلاش‌هایی که او انجام داده به نظر می‌رسد این موضوع خارج از وزارت باید برطرف شود. رئیس جمهوری دستور داده که این مساله باید حل شود و این نشان از درک اهمیت موضوع از سوی وی دارد.

وی افزود: اینکه عنوان می‌شود بانک‌ها نباید بنگاه‌داری کنند را درک نمی‌کنم چراکه همین بانک‌ها در بخش‌های مختلف به این کار مشغول هستند و به نظر می‌رسد برخی‌ نمی‌خواهند این موضوع به سرانجام برسد.

وی تصریح کرد: برای حل این مشکل باید ۸۱ درصد از سهام یکی از این دو باشگاه به غیر از دولت واگذار شود، از سویی دیگر از سرخابی‌ها هم انتظار دارم مسائل مطرح شده در جلسات را به صورت امانت نگه دارند و آن را به بیرون نبرند. مجبور بودیم با مدیران دو باشگاه به صورت همزمان جلسه برگزار کنیم اما متاسفانه این مطالب به بیرون درز می‌کند که مشخص است از کجا مدیریت می‌شود.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 2. حالا زمان مذاکره است

 3. لحظۀ پیداشدن لاشه بالگرد توسط تیم پهپادی

 4. محل بالگرد رئیس جمهور پیدا شد/ شهادت رئیس جمهور به همراه همراهانشان

 5. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 6. حمله رسانه اصولگرا به رائفی‌پور/ انتقاد شریعتمداری از نمایندگان موافق تعطیلی شنبه‌ها

 7. فرش‌های سعدآباد کجاست؟

 8. شهادت رییس جمهور در حادثه بالگرد/ پیام‌های تسلیت شخصیت‌ها در پی شهادت رئیسی

 9. ماجرای سفر عبدالحمید به ترکیه چیست؟

 10. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 11. انتخاباتی حساس، حیاتی و سرنوشت‌ساز

 12. تعطیل کردن شنبه از یک مجلس انقلابی بعید بود/ اکثر مردم ارتباط اقتصادی با خارج ندارند

 13. خوشحالی مجری شبکه ۱۴ اسرائیل از خبر شهادت رئیس جمهور ایران

 14. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 15. پاسخ حماس به توهم صهیونیست ها

 16. پلیس این ۵ گروه را طبق لایحه حجاب باید بازداشت کند

 17. لنگرگاه جمهوری اسلامی در بحران‌ها کجا است؟!

 18. او این چنین جاودانه شد

 19. شناسایی هویت شهدای سانحه بالگرد رئیس‌جمهور/ تایید سوختگی پیکرها/ آیت‌الله آل‌هاشم یک‌ساعت پس از حادثه زنده بوده است

 20. عملکرد سیاه آمریکا در تحریم ها از نگاه ظریف/ توضیحاتی درباره انتخابات ریاست جمهوری/ آرامش در بازار ارز

 21. سخت، اما گذرا...

 22. رئیس جمهور: باید گره های ذهنی در رابطه با تشکیل خانواده و افزایش جمعیت باز شود

 23. خاری در چشم دشمنان

 24. جنایتکاری که حتی ظاهرسازی هم نمی کند!

 25. تشکیل جلسه شورای عالی امنیت ملی با حضور تمام اعضا

آخرین عناوین