دفاع از گزینه‌ی «عجله دارم» در اسنپ

  4030110015
دفاع از گزینه‌ی «عجله دارم» در اسنپ

گروه تعاملی الف - عیسی مسلمان:

شرایط همیشه یکسان نیست و ممکن است گاهی صبر داشته باشیم و گاهی اصلاً وقت کافی برای صبور بودن، نداشته باشیم. فلذا مسافر نباید احساس بیچارگی کند، وقتی که واقعاً عجله دارد و هیچ چاره‌ای ندارد که خودش را نسبت به سایر مسافرینی که عجله ندارند، در اولویت انتخاب رانندگان قرار دهد. همچنین از زاویه‌ی دیگر باید توجّه داشته باشیم که با حذف گزینه‌ی «عجله دارم» ممکن است شرایطی بوجود آید که مسافرینی که عجله دارند، به ناچار مجبور شوند به طور صوری یک مسیر طولانی‌تر را انتخاب کنند و یا چند گزینه‌ اضافه از بخش «گزینه‌های سفر» انتخاب کنند، تا مبلغ هزینه‌ سفرشان افزایش پیدا کند و احتمال قبول درخواست سفرشان توسط رانندگان افزایش یابد. (در صورتی که چنین شود، کم‌کم موجب بی‌اعتباری قرارداد بین راننده و مسافر می‌شود و رانندگان عادت خواهند کرد که خدماتی کمتر از صورتحساب ارائه شده در اسنپ، به مسافران ارائه دهند). بنابراین به نظر می‌رسد که فعالسازی مجدد گزینه‌ «عجله دارم» یک امر ضروری است.

دو پیشنهاد:

پیشنهاد اوّل_ برای جلوگیری از همدست شدن رانندگان برای وادار کردن مسافران به استفاده از گزینه‌ی «عجله دارم»، بهتر است که درخواست «عجله دارم» فقط برای رانندگان منتخب (افرادی که دارای خصوصیات و امتیازی هستند که به هر دلیلی، حائز شرایط تشویق شدن و حمایت هستند)، ارسال شود. و چنانچه، آن راننده، آن سفر را قبول نکرد، از فهرست رانندگان منتخب، خارج شود.

در ضمن باید این نکته را نیز در نظر داشت که نسبت رانندگان منتخب و رانندگان عادی و احتمال درخواست «عجله دارم»، همواره باید یک نسبت یکسان باشد. یعنی ممکن است با جابه‌جا شدن یک راننده از مکانی به مکان دیگر و یا تغییرات در محدوده‌ زمانی و تغییرات در الگوی رفتاری مسافران و رانندگان، یک راننده وارد لیست رانندگان منتخب شود و یا از آن لیست، خارج شود. (و یکی از مهمترین شاخص‌هایی که رانندگان منتخب را تعیین می‌کند، باید معطل نکردن و سرعت عمل در قبول درخواست‌های مسافرین باشد)

پیشنهاد دوّم_ برای تعادل بخشی بین عرضه و تقاضای سفر در بازار کاربران اسنپ و یکطرفه شدن سود به نفع رانندگان یا مسافران، خوب است که رانندگان نیز بتوانند برای سفرهای غیر اشتراکی، «درخواست مسافر» ارسال نمایند. به نحوی که مثلاً راننده‌ای که قصد طی کردن مسیر منزل تا محل کارش را دارد، می‌تواند مسیر سفر را دقیقاً به اسنپ اعلام کند و برای سفر اشتراکی، اعلام آمادگی کند. پس از آن، نرم افزار اسنپ به مسافرینی که در حسابشان اعتبار کافی دارند و هنوز درخواست سفر نداده‌اند، ظرفیت‌ صندلی‌های خالی در مسیرهای نزدیک به محل استقرار مسافر را نشان می‌دهد و چنانچه هر مسافری، مسیر و درخواست هر کدام از رانندگان را پذیرفت، مبلغ کرایه از حسابش کسر می‌شود و او موظف است که در لحظه‌ مقرر توسط اسنپ در مکانی که از قبل مشخص شده است حضور داشته باشد. در غیر اینصورت راننده مجاز به ادامه‌ حرکت است و الزامی برای معطل کردن خودش و سایر مسافرین نخواهد داشت. البته چنانچه در ادامه‌ی مسیر، مسافر دیگری جایگزین مسافری شود که از سفر جا مانده است، مبلغ کرایه به اعتبار مسافری که جا مانده بود، باز خواهد گشت.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 4. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 5. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 6. دولت و مردم تا دیر نشده کاری کنند...

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. این آمار معنادار را دریابیم!

 9. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 10. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 11. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

 12. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 13. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 14. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 15. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 16. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 17. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 18. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 19. سرگردانی اضطراب آفرین !

 20. آشی که نباید خیلی شور شود!

 21. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

 22. زاکانی: انتقادات نادرست است

 23. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 24. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 25. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

آخرین عناوین