دفاع از گزینه‌ی «عجله دارم» در اسنپ

  4030110015
دفاع از گزینه‌ی «عجله دارم» در اسنپ

گروه تعاملی الف - عیسی مسلمان:

شرایط همیشه یکسان نیست و ممکن است گاهی صبر داشته باشیم و گاهی اصلاً وقت کافی برای صبور بودن، نداشته باشیم. فلذا مسافر نباید احساس بیچارگی کند، وقتی که واقعاً عجله دارد و هیچ چاره‌ای ندارد که خودش را نسبت به سایر مسافرینی که عجله ندارند، در اولویت انتخاب رانندگان قرار دهد. همچنین از زاویه‌ی دیگر باید توجّه داشته باشیم که با حذف گزینه‌ی «عجله دارم» ممکن است شرایطی بوجود آید که مسافرینی که عجله دارند، به ناچار مجبور شوند به طور صوری یک مسیر طولانی‌تر را انتخاب کنند و یا چند گزینه‌ اضافه از بخش «گزینه‌های سفر» انتخاب کنند، تا مبلغ هزینه‌ سفرشان افزایش پیدا کند و احتمال قبول درخواست سفرشان توسط رانندگان افزایش یابد. (در صورتی که چنین شود، کم‌کم موجب بی‌اعتباری قرارداد بین راننده و مسافر می‌شود و رانندگان عادت خواهند کرد که خدماتی کمتر از صورتحساب ارائه شده در اسنپ، به مسافران ارائه دهند). بنابراین به نظر می‌رسد که فعالسازی مجدد گزینه‌ «عجله دارم» یک امر ضروری است.

دو پیشنهاد:

پیشنهاد اوّل_ برای جلوگیری از همدست شدن رانندگان برای وادار کردن مسافران به استفاده از گزینه‌ی «عجله دارم»، بهتر است که درخواست «عجله دارم» فقط برای رانندگان منتخب (افرادی که دارای خصوصیات و امتیازی هستند که به هر دلیلی، حائز شرایط تشویق شدن و حمایت هستند)، ارسال شود. و چنانچه، آن راننده، آن سفر را قبول نکرد، از فهرست رانندگان منتخب، خارج شود.

در ضمن باید این نکته را نیز در نظر داشت که نسبت رانندگان منتخب و رانندگان عادی و احتمال درخواست «عجله دارم»، همواره باید یک نسبت یکسان باشد. یعنی ممکن است با جابه‌جا شدن یک راننده از مکانی به مکان دیگر و یا تغییرات در محدوده‌ زمانی و تغییرات در الگوی رفتاری مسافران و رانندگان، یک راننده وارد لیست رانندگان منتخب شود و یا از آن لیست، خارج شود. (و یکی از مهمترین شاخص‌هایی که رانندگان منتخب را تعیین می‌کند، باید معطل نکردن و سرعت عمل در قبول درخواست‌های مسافرین باشد)

پیشنهاد دوّم_ برای تعادل بخشی بین عرضه و تقاضای سفر در بازار کاربران اسنپ و یکطرفه شدن سود به نفع رانندگان یا مسافران، خوب است که رانندگان نیز بتوانند برای سفرهای غیر اشتراکی، «درخواست مسافر» ارسال نمایند. به نحوی که مثلاً راننده‌ای که قصد طی کردن مسیر منزل تا محل کارش را دارد، می‌تواند مسیر سفر را دقیقاً به اسنپ اعلام کند و برای سفر اشتراکی، اعلام آمادگی کند. پس از آن، نرم افزار اسنپ به مسافرینی که در حسابشان اعتبار کافی دارند و هنوز درخواست سفر نداده‌اند، ظرفیت‌ صندلی‌های خالی در مسیرهای نزدیک به محل استقرار مسافر را نشان می‌دهد و چنانچه هر مسافری، مسیر و درخواست هر کدام از رانندگان را پذیرفت، مبلغ کرایه از حسابش کسر می‌شود و او موظف است که در لحظه‌ مقرر توسط اسنپ در مکانی که از قبل مشخص شده است حضور داشته باشد. در غیر اینصورت راننده مجاز به ادامه‌ حرکت است و الزامی برای معطل کردن خودش و سایر مسافرین نخواهد داشت. البته چنانچه در ادامه‌ی مسیر، مسافر دیگری جایگزین مسافری شود که از سفر جا مانده است، مبلغ کرایه به اعتبار مسافری که جا مانده بود، باز خواهد گشت.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. تصاویری از اجرای طرح عفاف و حجاب در تهران

 2. طرح عفاف و حجاب از امروز در تهران

 3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: وضعیت حجاب، حاصل کم‌کاری چهل‌ساله است/ باید برای مبارزه با سگ‌های ولگرد فکری کرد

 4. این صدای اقتدار ایران است ...

 5. تنبیه متجاوز آغاز شد /حمله موشکی و پهپادی ایران به اسراییل

 6. نظر باباطاهر عریان درباره دلار !

 7. وحدت ملی با وعده صادق

 8. آنچه اسرائیل در مورد "وعده صادق" نمی گوید

 9. استخوانی در گلوی اسرائیل!

 10. دومین روز بزرگ تاریخ معاصر ایران

 11. آیت الله صدیقی: عذرخواهی می‌کنم که با غفلت و کم توجهی باعث هجمه به ملت ایران شدم

 12. کمی دیر نیست؟

 13. هیات علمی یا کارخانه چاپ مقاله !

 14. اطلاعیه سازمان اطلاعات سپاه در خصوص حمایت از رژیم صهیونیستی در فضای مجازی

 15. «برجام» در موزه تاریخ ؟!

 16. باهنر: نباید به اندازه تورم حقوق ها افزایش یابد/ ۹۰ درصد منتخبان وظایف مجلس را نمی‌دانند

 17. ۲ دلیل برای تشدید "گرانی" در ایران

 18. موجرانی که اجاره بهای زیادی بگیرند، جریمه می‌شوند

 19. حمایت افکار عمومی ایران از حمله به اسرائیل

 20. گانتس: زمان، مکان و شیوه پاسخ به ایران را خودمان تعیین می‌کنیم

 21. خاتمی: پاسخ ايران به جنايت اسرائيل مدبّرانه، شجاعانه، منطقی و قانونی بود

 22. هیچ گاه اعتراف نمی کند، چون...

 23. تصاویری از نمازجمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام کاظم صدیقی | کدام چهره‌های سیاسی و نظامی به نمازجمعه رفتند؟

 24. اسراییل چه باید بکند؟ 

 25. علم‌الهدی: نباید بیکار نشست تا تنها دولت بیاید تلخی معیشت را از سفره مردم بردارد

آخرین عناوین