درخشان: فوتبال ایران با مدیریت بیگانه است/ نباید منتظر شگفتی باشیم  

  4030109079

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به اینکه در فوتبال ایران ایده و خلاقیتی در بحث مدیریت دیده نمی‌شود گفت: در این فوتبال که فقط نفرات جابجا شده و از سمتی به سمت دیگر می‌روند نباید انتظار معجزه و شگفتی داشت و با این روش هیچ‌وقت موفق نخواهیم شد.

حمید درخشان در گفت‌وگو با  ایرنا، از مشکلات فوتبال ایران و روندی که در پیش گرفته سخن گفت و افزود: متاسفانه در شرایطی که همه دنیا و حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس سرمایه‌گذاری کلانی در فوتبال انجام داده و به دنبال رشد و ارتقای خود هستند تعریف درستی از مدیریت نداشته و فقط روزها را سپری می‌کنیم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم واقع بین باشیم باید گفت درسالی که گذشت هیچ اتفاق خوبی برای فوتبال ما رقم نخورد، موضوعی نیست که بعد از ۳۶۵ روز بخواهیم بنشینیم و در مورد آن صحبت کنیم. فوتبال ما به سرنوشتی مبتلا شده که فقط شاهد سپری شدن ایام هستیم و بهره‌ای هم از آن نمی‌بریم. به نتایج باشگاهی و تیم ملی نگاه کنید، چه اتفاقی افتاد که بخواهیم امروز از آن به عنوان یک روند مثبت یاد کنیم؟

سرمربی اسبق پرسپولیس تصریح کرد: مدیران فوتبالی ما از تلاش و برنامه‌ریزی سخن می‌گویند اما وقتی این مسیر منتهی به نتیجه نمی‌شود، یعنی کاری صورت نگرفته است. همه تلاش‌ها برای رسیدن به هدف است اما وقتی این اتفاق رخ نمی‌دهد یعنی در بخشی از مسیر دچار اشتباه شده‌ایم و اگر اتفاقات فوتبالی سالی که گذشت را ببینید به آن پی خواهید برد.

درخشان افزود: تیم ملی آئینه هر فدراسیون و کشوری است، اما با همه حمایت‌هایی که صورت گرفت بازهم در همان مرحله همیشگی و طبق سنوات گذشته از دور بازی‌های جام‌ملت‌های آسیا کنار رفتیم و حذف شدیم. اگر این اتفاق در فینال رخ می‌داد بازهم این فرصت بود که از شرایط تعریف کنیم اما هر چه به عقب باز می‌گردیم نکته قابل تعریفی پیدا نمی‌کنیم.

وی در مورد شرایط و کیفیت لیگ برتر فوتبال ایران هم تاکید کرد: در لیگ چه اتفاقی افتاد؟ همه چیز مثل گذشته است و تفاوتی نسبت به ادوار گذشته دیده نمی‌شود. در سیستم بازی‌ها و نحوه تیم‌داری هم کارخاصی انجام نشده و فقط یک روند تکراری را شاهد هستیم. موضوع جدیدی در لیگ ندیدیم که قابل ذکر باشد. این واقعیت تلخی است اما در فوتبال ما مدیریت تعریف نشده و یک واژه بیگانه برای ما قلمداد می‌شود.

بازیکن سال‌های نه چندان دور تیم ملی خاطر نشان کرد: نباید انتظار معجزه داشت چراکه در فوتبال ما مهره‌ها تغییر کرده و از سمتی به سمت دیگر می‌روند. ایده، تفکر یا خلاقیتی نیست که بخواهیم انتظار تحول و دگرگونی داشته باشیم. کشورهای حاشیه خلیج فارس چنان فاصله‌ای با فوتبال ما ایجاد کرده‌اند که اگر غیرقابل باور است اما این اتفاق رخ داده و شاهد سرمایه‌گذاری کلان آنها در بعد زیرساخت‌های ورزشی و سایر موارد هستیم اما در فوتبال ما چه قدم مثبت و رو به جلویی برداشته شد؟

درخشان در مورد عملکرد پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال در سالی که گذشت تاکید کرد: این تیم هم بخشی از همین فوتبال است،‌ یک روند مشابه با مدیرانی که در رفت‌ و آمدند. نه سرمایه‌گذاری، نه برنامه‌ریزی و نه اتفاق خوبی که هواداران را به آینده دلگرم کند. نه تنها در پرسپولیس بلکه در کلیت فوتبال ما هزینه‌هایی می‌شود که هیچ سود و منفعتی ندارد و نمی‌توانیم بهره‌ای از آن ببریم.

سرمربی اسبق پرسپولیس در خصوص اینکه چرا در فوتسال یا فوتبال ساحلی عملکرد بهتری داریم، گفت: چارچوب آنها با فوتبال تفاوت‌هایی دارد که شاید بخشی از این نتایج به آن باز می‌گردد از سویی دیگر فوتبال ما تکنیک و حرکات فردی را در ریشه و ذات خود می‌بیند که به دلیل سبک و نوع بازی در فوتبال ساحلی و فوتسال، کمک شایانی به آنها می‌کند اما در همین شرایط بازهم در برابر تیم‌های مدعی مانند برزیل، اسپانیا و تیم‌های مطرح دیگر به مشکل می‌خوریم و اینگونه نیست که نتایج قابل قبولی را به دست بیاوریم.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. بی‌بی‌سی: پهپاد ترکیه در شناسایی محل سقوط بالگرد رئیس‌جمهور ایران اشتباه کرد

 2. شهادت رئیسی و خودفرهیخته پنداری برخی از ما !

 3. لحظۀ پیداشدن لاشه بالگرد توسط تیم پهپادی

 4. پاسخی که شهید رئیسی به امانوئل مکرون داد

 5. ۶ نکته کلیدی درباره سقوط بالگرد رئیس جمهور/ یک کارشناس خبره صنعت هوایی توضیح می‌دهد

 6. برای مقاصد خود، از شهادت رئیس‌جمهوری هم نمی‌گذرند!

 7. شهادت رییس جمهور در حادثه بالگرد/ پیام‌های تسلیت شخصیت‌ها در پی شهادت رئیسی

 8. گمانه‌زنی‌ها درباره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/ انتقاد رسانه اصولگرا از سوءاستفاده انتخاباتی از شهادت رئیسی

 9. رئیس‌جمهور بعدی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 10. انتخاباتی حساس، حیاتی و سرنوشت‌ساز

 11. چرخش راهبردی یک کشور عربی در مقابل ایران

 12. بازخوانی یک جنجال قابل‌تامل در ماجرای یافتن بالگرد رئیس جمهور

 13. نظرات برگزیده مخاطبان الف: شورای نگهبان درباره ردصلاحیت‌ها باید پاسخگو باشد/ قدرت نظامی بالا باعث نتیجه‌دادن مذاکرات می‌شود

 14. خوشحالی مجری شبکه ۱۴ اسرائیل از خبر شهادت رئیس جمهور ایران

 15. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 16. سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود

 17. او این چنین جاودانه شد

 18. لنگرگاه جمهوری اسلامی در بحران‌ها کجا است؟!

 19. شناسایی هویت شهدای سانحه بالگرد رئیس‌جمهور/ تایید سوختگی پیکرها/ آیت‌الله آل‌هاشم یک‌ساعت پس از حادثه زنده بوده است

 20. سانحه بالگرد شهید رئیسی و احتمالات/ «موج کوهستان» یعنی چه؟

 21. عملکرد سیاه آمریکا در تحریم ها از نگاه ظریف/ توضیحاتی درباره انتخابات ریاست جمهوری/ آرامش در بازار ارز

 22. جنایتکاری که حتی ظاهرسازی هم نمی کند!

 23. سخت، اما گذرا...

 24. خاری در چشم دشمنان

 25. تشکیل جلسه شورای عالی امنیت ملی با حضور تمام اعضا

آخرین عناوین