آمریکا و انتخاباتی بی‌سابقه؛ دو نامزد پیر و بی‌نهایت منفور

  4021218072 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

وال استریت ژورنال نوشت: آمریکا هرگز مجبور نبوده است بین دو نامزد اینقدر پیر یکی را انتخاب کند، و هرگز در دوران مدرن، انتخاب بین دو نامزدِ تا این اندازه منفور دیده نشده است.

آمریکا و انتخاباتی بی‌سابقه؛ دو نامزد پیر و بی‌نهایت منفور

به گزارش ایسنا، با خاموش شدن هیجانات انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان پس از سه شنبه بزرگ، آمریکا در حال ورود به مرحله جدیدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ است: رقابت تن به تن بین بایدن و رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ که شبیه هیچ رقابت دیگری در تاریخ مدرن نیست.

ترامپ در مسیر کسب نامزدی حزب جمهوری خواه طی روزهای آینده است و بایدن دوباره به سمت نامزدی دموکرات ها حرکت می‌کند.

آمریکا هرگز مجبور نبوده است بین دو نامزد اینقدر پیر یکی را انتخاب کند، و هرگز در دوران مدرن انتخاب بین دو نامزد تا این اندازه منفور که قبلاً سابقه کار در کاخ سفید را داشته‌اند، دیده نشده است. هرگز یک کمپین انتخاباتی در دادگاه و با مجموعه‌ای از پرونده‌های جنایی که می‌تواند یکی از نامزدها، (ترامپ) را روانه زندان کند و یا با قضاوت‌های مدنی نامطلوبی روبرو شود که می‌تواند تجارت خانوادگی او را فلج کند، انجام نشده است.

وال استریت ژورنال در بررسی نامزدهای کنونی دو حزب مطرح آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهور می‌نویسد: در همین حال، بایدن در مورد سن و سلامت جسمانی و شناختی خود برای ادامه خدمت با شک و تردید مواجه است و باید بر محبوبیت‌های ضعیف غلبه کند تا برای دور دوم برنده شود.

کاندیداها باید رأی دهندگانی را که بیش از هر زمان دیگری در سیاست مدرن، دو قطبی و در هم شکسته شده‌اند، متقاعد کنند. دروازه‌بانان رسانه‌های سنتی نسبت به گذشته ، با مردمی که اخبار را از مجموعه روزافزون رسانه‌های اجتماعیدنبال می کنند،  نفوذ کمتری دارند. کنوانسیون‌های احزاب ملی توجه کمتری را از سوی رای دهندگان و شبکه های تلویزیونی به خود جلب کرده است و مشخص نیست که آیا روند معمول سه مناظره ریاست جمهوری قبل از انتخابات و تبادل معاونان رئیس جمهور وجود خواهد داشت یا خیر.

در صورت وقوع، مناظره‌ها کمتر برای برنامه‌ای که هر نامزد به کاخ سفید دارد مورد بررسی قرار می‌گیرد، اینبار همه می خواهند بدانند آیا لغزش‌های کلامی و موقعیت‌های نامناسبی که قبلاً به عنوان ویژگی‌های حضور عمومی تلقی می‌شد، نشانه‌ای از زوال شناختی مرتبط با سن بالا است یا خیر.

فراتر از چارچوب‌بندی انتخابات به عنوان انتخابی بین دیدگاه‌های رقابتی برای کشور، هر دو نامزد چالش‌های منحصر به فردی در متقاعد کردن آمریکایی‌ها مبنی بر توانایی انجام کار خواهند داشت.

نظرسنجی وال استریت ژورنال نشان می‌دهد که بایدن باید بخش بزرگی از آمریکایی‌ها را متقاعد کند که برای مدیریت موقعیتی که سخت‌ترین پست در جهان به‌شمار می‌رود، از قدرت ذهنی برخوردار است، زیرا تقریباً سه چهارم رای‌دهندگان می‌گویند که او برای کاندیداتوری مجدد خیلی پیر است.

ترامپ باید کشور را متقاعد کند که جریان اتهامات جنایی و قضاوت‌های مدنی نامطلوب او را در کاخ سفید تعقیب نمی‌کند و مانع کارآمدی او نمی شود، زیرا نظرسنجی ژورنال نشان می‌دهد که محکومیت، به جایگاه سیاسی او آسیب می رساند. الین کامارک، کارشناس ارشد مطالعات حکومت داری در بروکینگز و عضو کمیته ملی دموکرات، می گوید: «اگر قرار است از کلمه «بی سابقه» استفاده کنید، این چرخه همان است.

کامارک با اشاره به توشه منحصر به فرد ترامپ می‌گوید که به طور سنتی نامزدی که این همه اما داشت نمی‌توانست روند نامزدی را تا آخر طی کند. اما چگونه می‌توان در برابر کسی که با موفقیت خارج از هنجارهای آمریکایی عمل می کند، مبارزه کرد؟ نمی‌دانم. فکر نمی‌کنم کمپین بایدن هم بداند.

ترامپ به‌عنوان یک چهره منحصر به‌ فرد در سیاست آمریکا دیده شده – نه به خاطر اینکه یک حزب سیاسی را بر اساس یک فلسفه حکومتی متحد کرده بلکه به دلیل شخصیت‌اش و اشتیاق او برای به چالش کشیدن هنجارها. او تقریباً همه انتظارات از نحوه اجرای کمپین‌ها را تغییر داده است، از جمله با یافتن راه‌هایی برای برقراری ارتباط مستقیم با حامیانش از طریق پلتفرم رسانه اجتماعی خودش.

در یک سنت شکنی، ترامپ اخیراً زمان بیشتری را صرف تقویت وفاداری حامیان خود - و شیطان جلوه دادن مخالفان حتی در درون حزب خود کرده است تا اقداماتی که یک نامزد معمولاً در این مرحله انجام می‌دهد تا تلاش کند حزب خود را متحد کند و به حزب خود نزدیک شود. او به اهداکنندگان نیکی هیلی هشدار داد که از حزب اخراج خواهند شد. او با اشاره به سناتور بازنشسته یوتا، میت رامنی، همکار جمهوریخواه و پرچمدار سابق حزب، گفت: ما از شر رامنی‌های جهان خلاص می‌شویم.

داگ سوسنیک، یکی از دستیاران کاخ سفید در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون گفت: این عصر ترامپ است و ما چیز زیادی درباره این سن نمی‌دانیم. او مسلط ترین چهره در سیاست آمریکاست و همه چیز حول محور او می چرخد.

هر دو نامزد در حال حاضر با درک عمیقی از آنچه که یک کمپین ملی معمولاً مستلزم آن است، وارد گود می‌شوند. برای ترامپ، این سومین بار است که در انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر شرکت می کند. برای بایدن، این پنجمین مبارزات انتخاباتی او به عنوان نامزد ریاست جمهوری یا معاون رئیس جمهور خواهد بود. این نشان می‌دهد که کمپین می‌تواند به همان اندازه تحت تأثیر رویدادهای خارجی باشد که تحت تأثیر تصاویر یا سیاست‌های نامزدها قرار گیرد.

تیم پاولنتی، فرماندار سابق مینه‌سوتا و یکی از رقبای جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری آمریکا، گفت که با توجه به اینکه این رقابت در حال شکل‌گیری یک «کمپین تکراری» بین دو چهره شناخته‌شده است، تمرکز بر پویایی‌هایی که از سال ۲۰۲۰ تغییر کرده است مهم خواهد بود. .

بایدن پنج شنبه شب هنگام ایراد سخنرانی سالانه، پرونده خود را تنظیم خواهد کرد.

انتخابات سال ۲۰۲۰ با همه‌گیری کووید-۱۹ نامزدها را مجبور کرد تا حضور عمومی خود را کاهش دهند و مبارزات انتخاباتی را برای دستیابی به رأی‌دهندگان در زمان قرنطینه در خانه برگزار کنند.

و چهار سال قبل از آن، ترامپ و هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری، زمانی که در آستانه تضمین نامزدی احزاب خود بودند، به طور گسترده مورد نفرت قرار گرفتند.

اما شدت بیزاری و نفرت برای دو نامزد مورد انتظار امروز حتی شدیدتر است. نظرسنجی ژورنال/ ان‌بی‌سی نیوز در ماه مه ۲۰۱۶ نشان داد ۴۱ درصد از رای‌دهندگان دیدگاه «بسیار منفی» نسبت به کلینتون و ۴۴ درصد نسبت به ترامپ داشتند، دیدگاه‌های «بسیار نامطلوب» درباره بایدن و ترامپ امروز حدود ۵۰ درصد است.

در عین حال، پایگاه وفادار ترامپ به این معنی است که سهم بیشتری از رای دهندگان دیدگاه مثبتی نسبت به او دارند، به این معنی که تصویر او در کل قوی‌تر از سال ۲۰۱۶ است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۱۳۳۱۸۰۶:۲۹:۳۷ ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
ترامپ با تجربه بيشتري وارد كاخ سفيد خواهد شد گرچه پير است ولي نسبت به بايدن از هوش ودرايت بسيار بالاتري بر خوردار است والبته براي منطقه ما خطر ناك تر از بايدن است
مصطفی۳۴۱۳۵۹۸۱۱:۲۱:۵۴ ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
خیلی مسخره و عجیب هست و قدرت رسانه ها و شکل دهی افکار عمومی رو به طور واضح می تونیم ببینیم . این غرب زده ها این قدر انتخابات در ایران رو تخریب می کنند و از عدم وجود آزادی و غیره حرف می زنند در حالی که در آمریکا واقعا قحط الرجال هست و از شدت آزادی مردم آمریکا هیچ انتخابی جز بایدن پیر و بیمار که سلامت جسمانی و روانی مناسبی اصلا ندارد و یا ترامپ دیوانه و فاسد !!! این هست اوج ازادی و قدرت انتخاب در دمکراسی آمریکا که مردم رو فقط بازی میدن و این بار ظاهرا دست به دامن روش های مختلف شدن مثل رشوه دادن به دانشجوها برای پرداخت هزینه تحصیل شون و تبلیغ توسط سلبریتی ها برای شرکت در انتخابات
ناشناس۳۴۱۳۶۳۰۱۲:۰۴:۲۹ ۱۴۰۲/۱۲/۱۹
عجب دنیای مسخره ای شده.
yektanetتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 2. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 3. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 4. سخن‌رانی ظریف در کاشان به تشنج کشیده شد

 5. زاکانی خطاب به پزشکیان: تا آخر می مانم و نمی گذارم رئیس جمهور شوید | مجلس که بودیم دائما کلاه سرتان می گذاشتند

 6. سرنوشت یکی از مهمترین اقدامات شهید رئیسی چه خواهد شد؟

 7. جلیلی: کشور را نباید معطل مذاکرات با چند کشور نگه داشت

 8. توصیه احمد توکلی به نامزدهای انتخابات: در دولت خود از اقتصاددانان عدالت‌خواه و حامی اقشار ضعیف بهره ببرید

 9. رهبر انقلاب: آقایان نامزدها در مباحثات خود از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنند

 10. نتایج نظرسنجی انتخاباتی/ رقابت اصلی بین قالیباف و پزشکیان

 11. سخنگوی دولت: عده‌ای سال‌ها با اینستکس و FATF سرکار بودند

 12. دوستانه با آقای پزشکیان

 13. قالیباف: تحریم‌ها کاغذپاره نیست معضل است و حلش می‌کنم

 14. وزیر کشور: آقایان آمار اشتباه از دولت سیزدهم به مردم ندهند

 15. سرلشکر موسوی: نهضت ساخت مسکن تا برطرف کردن دغدغه‌ای ادامه دارد

 16. مرگ ۲ کودک هنگام تمرین تیراندازی پسر جوان

پربحث‌های هفته

 1. تناقض‌های «ظریف»!

 2. عصبانیت مشاور پزشکیان و ترک برنامه زنده

 3. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 4. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 5. حقیقت، فراتر از قاب تلویزیون

 6. راهبرد تکراری اصلاح‌طلبان

 7. کنایه سنگین خاندوزی به جواد ظریف

 8. پاسخ مخبر به ادعاهای ظریف/ امکان فروش نفت نداشتیم

 9. کدام نامزد حاضر است به این آزمون و خطا پایان دهد؟!

 10. دیوار امنیتی در مرز ترکیه و ایران

 11. سند منتشر شده از سوی وحید اشتری جعلی است/ «معراج» هم تکذیب کرده بود

 12. دختر قالیباف: ماجرای سیسمونی دروغ بود

 13. پزشکیان: برای من مذاکره و توافق ذلت نیست/در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

 14. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ظریف باید درباره مکانیسم ماشه پاسخگو باشد/ قالیباف چرا در مجلس حقوق‌ها را افزایش نداد؟

 15. سخنی مشفقانه با دکتر پزشکیان

 16. واکنش سرپرست وزارت خارجه به سخنان جنجالی ظریف

 17. نسخه سانسور نشده پاسخ حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمیان خطاب به تحریف معانی قرآن توسط ظریف در میزگرد انتخاباتی پزشکیان

 18. "اجماع" در مقابل  "اقناع" ؛ اصولگرایان به رستگاری می رسند یا اصلاح طلبان !

 19. واکنش روحانی به مناظرات انتخابات ۱۴۰۳ / هدف آن‌ها مبارزه با تفکر تعامل با جهان است  

 20. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 21. توضیح فاضلی درباره اتفاقات شب گذشته/ با عزمی جزم‌تر به مسعود پزشکیان رأی می‌دهم  

 22. واکنش تلویحی شریعتمداری به سخنان ظریف/ پاسخ زاکانی به احتمال کناره‌گیری از انتخابات

 23. داوری نامزدهای انتخابات با یک تعبیر مبهم !

 24. وحید اشتری به زندان معرفی شد  

 25. زاکانی: جواب ظریف را خواهم داد/ کسانی مدعی هستند که باید محاکمه می‌شدند

آخرین عناوین