رتبه سوم ایران در تامین مالی بین کشورهای اسلامی

  4021214041 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر اقتصاد گفت: اوایل دهه ۹۰ در بحث تامین مالی اسلامی فاصله کمی با کشورهای اسلامی داشتیم، در حال حاضر نیز رتبه سوم را داریم اما با چندین سال رکود و عقب افتادگی در ابزارها و نهادها مواجه بودیم.

رتبه سوم ایران در تامین مالی بین کشورهای اسلامی

به گزارش ایسنا، سید احسان خاندوزی در نهمین همایش مالی اسلامی با محوریت توسعه صنعت مالی اسلامی با تاکید بر مهار تورم و رشد تولید اظهار کرد: از یک ماه دیگر برنامه هفتم توسعه آغاز می‌شود و هر چقدر در برنامه ششم از شمول برنامه و عدالت اقتصادی کوتاهی شد باید در برنامه هفتم جبران شود.

وی افزود: در ابتدای دهه ۹۰ وقتی در بحث تامین مالی اسلامی، خود را با اقتصاد کشورهای اسلامی مقایسه می‌کردیم فاصله کمی بین ما و آنها وجود داشت. در حال حاضر نیز با توجه به گزارشات سال ۲۰۲۳ ایران در رتبه سوم کشورهای اسلامی قرار دارد.

وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: با این چندین سال رکود سال‌های اخیر داشتیم که باید این عقب افتادگی در ابزارها، نهادها با تحولات و تطورات جبران شود. 

خاندوزی ابراز امیدواری کرد تا پایان فروردین ماه نتایج نهایی در خصوص موضوعات مالی اسلامی از طریق نهادهای پژوهشی کشور ارائه و در اردیبهشت ماه منتشر شود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۰۵۹۶۸۱۱:۵۵:۳۱ ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
شما که همیشه از ارقام های خوب حرف می زنید .بگویید از نظر معیشت مردم در رتبه چند قرار داریم
ناشناس۳۴۰۶۰۳۲۱۲:۳۷:۳۵ ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
وزیر محترم اقتصاد دیروز خبری مبنی بر برونسپاری بخشی از وظایف اداره امور مالیاتی کشور در رسانه ها پخش شد که متاسفانه این امر موجبات فساددر این بخش را فراهم خواهد ساخت در تمام دنیا محاسبه و اخذ مالیات با توجه به امکان فساد عظیم و مبالغ نجومی آن از وظایف حاکمیتی دولت است و برونسپاری نشده است .سیستم امور مالیاتی در خارج از ایران بخصوص بررسی مالیات در کشور آمریکا یکی از پیچیده‌ترین و گسترده‌ترین سیستم‌های مالیاتی در جهان است. بعنوان نمونه در سیستم مالیاتی آمریکا شامل مجموعه ای از قوانین، مقررات و مقررات مالیاتی است که توسط سازمان امور مالیاتی داخلی (IRS) اجرا می شود...بجای برون سپاری باید متولی همچنان سازمان امور مالیاتی باشد و همچنان باید از فناوری اطلاعات و اطلاعات حاصل از سایر نهادهای مالی محاسبه و اخذ مالیات جهت جلوگیری از فساد باید حاکمیتی بافی بماند تا فردا شاهد فساد دیگری در غالب فرارهای مالیاتی و متضرر شدن کشور دولت و‌ملت نباشیم . یکی از جنبه های اصلاح دستگاه مالیاتی، مدرنیزاسیون فرایندهای مالیاتی است. در یک دهه اخیر، در بسیاری از کشورها حرکت به سمت بکارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در این بخش، ارایه خدمات برخط به مودیان، تسهیل پراخت اینترنتی مالیات و غیره شتاب بیشتری گرفته و حتی برخی از آنها به استفاده از فناوری های مبتنی بر تلفن همراه در مالیات ستانی روی آورده اند. آنچه در بررسی تجربه برنامه های اصلاح مالیاتی در جهان مشاهده می شود، ضرورت اصلاح سیاستهای مالیاتی قبل از شروع برنامه اصلاح دستگاه مالیاتی و به تبع آن مدرنیزاسیون دستگاه اداری است. به عبارت دیگر، سیاستها، قوانین و مقررات مربوط بایستی برای یک دنیای مبتنی بر فناوری اطلاعات تدوین شوند ،برونسپاری باعث شکل گیری شرکت های رانتی مبتنی بر رابطه و فساد مرتبط آنهم در بعد عظیم خواهد شد ظاهراً درآمد عظیم مالیاتی مورد توجه برخی واقع شده نگذارید برونسپاری شود نگذارید
ناشناس۳۴۰۶۰۳۹۱۲:۴۳:۱۵ ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
اطلاعیه مهم سازمان مالیاتی درباره برون سپاری فعالیت‌های مالیاتی ۱۳ اسفند ۱۴۰۲، ۱۸:۰۰ .... جناب آقای خاندوزی اخذ مالیات وبراورد ان با توجه به میزان عظیم مبالغ مالیاتی باید جزو وظایف حکومتی باشد و در تمام کشورها اینگونه است برون سپاری موجب فساد عظیم و اضرار دولت خواهد شد...وظایف حاکمیتی را واگذار نکنید این موجب فساد است چرا باز فردا باید شاهد خبر مرتبط با فرارهای مالیاتی و فساد بواسطه برون سپاری باشیم آنهم در این بخش عظیم که مبالغ نجومی در آن با یک ارزیابی جابجا می شود..
ناشناس۳۴۰۶۰۸۶۱۳:۰۹:۴۳ ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
در مورد معیشت، رتبه چندم کشورهای اسلامی را داریم؟
ناشناس۳۴۰۶۱۴۲۱۳:۴۰:۱۲ ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
رتبه شاخص فلاکت را هم در بین کشورهای منطقه اعلام کنید.
ناشناس۳۴۰۶۱۶۸۱۳:۵۱:۲۸ ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
وزیر محترم اقتصاد هم بجای آنکه از اقداماتش برای کنترل آشفته بازار ارز و تورم وحشتناک بگوید، می آید برای ما قصه تعریف میکند!
ناشناس۳۴۰۶۲۶۴۱۵:۱۰:۵۲ ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
ببخشید این عضو تیم آقای رئیسی، کجا به خودش رتبه 3 داده؟! نگفته 1 و 2 و 4 کدام کشور ها هستن؟! ایشان می داند در علم ویژگی به نام شاخص وجود دارد که میزان اعتبار علمی موضوع مطرح شده را می سنجد؟! الان این چهار لغتی که ایشان پشت هم چیده است یعنی تامین مالی کشورهای اسلامی شاخص هایش چیست؟!!!
علی۳۴۰۶۲۶۹۱۵:۱۲:۴۸ ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
دکتر خاندوزی عزیر دوستت داریم، اما چرا نرخ دلار و سکه اینقدر بالا رفته با وجود این همه موفقیت اقتصادی؟
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 2. حالا زمان مذاکره است

 3. لحظۀ پیداشدن لاشه بالگرد توسط تیم پهپادی

 4. محل بالگرد رئیس جمهور پیدا شد/ شهادت رئیس جمهور به همراه همراهانشان

 5. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 6. حمله رسانه اصولگرا به رائفی‌پور/ انتقاد شریعتمداری از نمایندگان موافق تعطیلی شنبه‌ها

 7. فرش‌های سعدآباد کجاست؟

 8. شهادت رییس جمهور در حادثه بالگرد/ پیام‌های تسلیت شخصیت‌ها در پی شهادت رئیسی

 9. ماجرای سفر عبدالحمید به ترکیه چیست؟

 10. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 11. انتخاباتی حساس، حیاتی و سرنوشت‌ساز

 12. تعطیل کردن شنبه از یک مجلس انقلابی بعید بود/ اکثر مردم ارتباط اقتصادی با خارج ندارند

 13. آیا واقعاً آزادسازی قیمت‌ها تنها راه است؟

 14. چراغ سبز دولت به ارز آزاد؟!

 15. خوشحالی مجری شبکه ۱۴ اسرائیل از خبر شهادت رئیس جمهور ایران

 16. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 17. پاسخ حماس به توهم صهیونیست ها

 18. پلیس این ۵ گروه را طبق لایحه حجاب باید بازداشت کند

 19. لنگرگاه جمهوری اسلامی در بحران‌ها کجا است؟!

 20. شناسایی هویت شهدای سانحه بالگرد رئیس‌جمهور/ تایید سوختگی پیکرها/ آیت‌الله آل‌هاشم یک‌ساعت پس از حادثه زنده بوده است

 21. عملکرد سیاه آمریکا در تحریم ها از نگاه ظریف/ توضیحاتی درباره انتخابات ریاست جمهوری/ آرامش در بازار ارز

 22. سخت، اما گذرا...

 23. رئیس جمهور: باید گره های ذهنی در رابطه با تشکیل خانواده و افزایش جمعیت باز شود

 24. خاری در چشم دشمنان

 25. از کوه خواری تا سیل غافلگیرانه در مشهد

آخرین عناوین