فراخوان ثبت‌نام از مادران دارای سه فرزند مناطق روستایی و عشایری برای پوشش بیمه‌ای

  4021209077

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ماده ۱۰۳ قانون برنامه ششم که براساس آن دولت مکلف بوده، طرح بیمه زنان دارای سه فرزند روستایی و عشایر را عملیاتی کند، اظهار کرد: اکنون پس از طی تشریفات صورت گرفته، تعداد قابل توجهی از افراد، حسب استعلام از سازمان ثبت احوال مشمول این طرح می‌شوند؛ به طوری که حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زن روستایی و عشایر که دارای سه فرزند و بیشتر هستند، مشمول طرح مذکور شدند.

به گزارش ایسنا، سید صولت مرتضوی در نشستی خبری درخصوص اعلام فراخوان ثبت‌نام از مادران غیرشاغل دارای سه فرزند و بیشتر در مناطق روستایی و عشایری در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت، با بیان اینکه یکی از شعارهای اساسی و راهبردهای برنامه‌ای دولت سیزدهم موضوع عدالت اجتماعی است و تکافل اجتماعی یکی از شاخه‌های آن است، گفت: در حوزه تکافل اجتماعی طی این ۲.۵ سال اقدامات شایسته‌ای انجام شده است.

وی با اشاره به تقویت منابع نهادهای حمایتی گفت: به منظور تحت پوشش قرار دادن افرادی که پشت نوبت نهاد کمیته امداد یا سازمان بهزیستی قرار گرفتند و به منظور پوشش حداکثری، حسب گزارشات رییس کمیته امداد و رییس سازمان بهزیستی اعلام شده که ما به صورت روزشمار هیچ مددجوی تحت پوششی در نوبت نداریم و اکنون به روز به متقاضیان پاسخگویی می‌شود و تحت پوشش قرار می‌گیرند.

مرتضوی افزود: در همین راستا افزایش مستمری آحاد تحت پوشش مدنظر بود که در سال ۱۴۰۲، ۴۰ درصد به مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی افزوده شد. تعداد کسانی که طی این ۲.۵ سال دولت سیزدهم تحت پوشش بهزیستی قرار گرفتند، بالغ بر ۵۰۰ هزار نفر از آحاد مختلف جامعه است.

وی در ادامه به افزایش یارانه‌ها و اجرای طرح کالابرگ اشاره کرد و یادآور شد: از ابتدای سال، دولت تصمیم گرفت که کالابرگ الکترونیک را در راستای اجرای قانون عملیاتی کند و از دهه فجر امسال به صورت گسترده این طرح اجرایی و عملیاتی شد. براساس آخرین گزارش معاونت رفاه و اقتصادی این وزارتخانه، تاکنون بالغ بر ۱۵ میلیون خانوار از مجموع ۲۰ میلیون خانوار از این طرح استقبال کرده‌اند و حدود ۱۸ میلیون تراکنش انجام شده است.

مرتضوی خاطرنشان کرد: اگر بعد خانوار را ۳.۳ محاسبه کنیم می‌توان گفت که ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مشمولان ۶۰ میلیون نفری، توانستند از یارانه خود استفاده کنند و تا ۱۷ اردیبهشت مرحله اول اجرای این طرح ادامه دارد.

وی در ادامه به یکی از وظایف مغفول مانده که تکلیف قانون برنامه ششم بوده است اشاره کرد و گفت: در ماده ۱۰۳ قانون برنامه ششم دولت وقت مکلف بود طی ۶ ماه، طرح بیمه زنان دارای سه فرزند روستایی و عشایر را عملیاتی کند. مزید بر آن، ماده ۲۱ قانون جوانی جمعیت بود که پایان سال ۱۴۰۰ به تصویب رسید. خوشبختانه در لایحه بودجه ۱۴۰۱ پیش‌بینی‌های لازم به عمل آمد و آیین‌نامه آن به تصویب دولت رسید.

وی یادآور شد: اکنون پس از طی تشریفات صورت گرفته، تعداد قابل توجهی از افراد، حسب استعلام از سازمان ثبت احوال مشمول این طرح می‌شوند. حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زن روستایی و عشایر که دارای سه فرزند و بیشتر هستند، مشمول این طرح شدند.

وی اعلام کرد که امسال ظرفیت تحت پوشش قرار دادن ۵۰۰ هزار نفر از این افراد را داریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه عامل پیش رونده هر کشوری عنصر جوانی است، گفت: میانگین سنی دانشمندان بزرگ در حوزه دانش بنیان، در حوزه سلول‌های بنیادین و هوا و فضا و صنعت و اقتصاد که در حال فعالیت هستند، حدود ۳۰ سال است. کشوری که فاقد عنصر جوانی باشد اساسا از درون تهی خواهد شد.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. تصاویری از اجرای طرح عفاف و حجاب در تهران

 2. ۳۲ هزار مجوز استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران اخذ شد

 3. این صدای اقتدار ایران است ...

 4. تنبیه متجاوز آغاز شد /حمله موشکی و پهپادی ایران به اسراییل

 5. وحدت ملی با وعده صادق

 6. کمی دیر نیست؟

 7. آنچه اسرائیل در مورد "وعده صادق" نمی گوید

 8. استخوانی در گلوی اسرائیل!

 9. دومین روز بزرگ تاریخ معاصر ایران

 10. ۲ دلیل برای تشدید "گرانی" در ایران

 11. مجلس مقابل این اقدام بایستد

 12. اطلاعیه سازمان اطلاعات سپاه در خصوص حمایت از رژیم صهیونیستی در فضای مجازی

 13. اطلاعیه شماره ۳ فراجا درباره اجرای «طرح نور»  

 14. موجرانی که اجاره بهای زیادی بگیرند، جریمه می‌شوند

 15. حمایت افکار عمومی ایران از حمله به اسرائیل

 16. هیچ گاه اعتراف نمی کند، چون...

 17. منظور: افزایش دائم دستمزدها به ‌رفاه مردم کمک نمی‌کند

 18. گانتس: زمان، مکان و شیوه پاسخ به ایران را خودمان تعیین می‌کنیم

 19. خاتمی: پاسخ ايران به جنايت اسرائيل مدبّرانه، شجاعانه، منطقی و قانونی بود

 20. اسراییل چه باید بکند؟ 

 21. واکنش بلینکن به حادثه اصفهان/ به مجازات ایران پایبند هستیم!  

 22. سردار حاجی زاده با تسلیحات قدیمی و حداقلی به اسرائیل حمله کردیم /از موشک های هایپرسونیک ۲ استفاده نشد

 23. برخی مسئولان بدلیل کارهای بی‌قاعده در زمینه حجاب تذکر گرفتند        

 24. انتقاد دوباره شریعتمداری از مسئولین درباره وضعیت حجاب/ اوج و فرود قیمت دلار

 25. واکنش محمود احمدی نژاد به حمله موشکی ایران

آخرین عناوین