سرلشکر باقری: ۴۰ هزار سرباز در دستگاه‌های دولتی مسئولیت‌هایی را آغاز می‌کنند/ قدر سربازان عزیز را می‌دانیم

  4021201059 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: حدود ۴۰ هزار نفر از سربازان در دستگاه‌های دولتی مسئولیت‌هایی را آغاز می‌کنند که مبنای استخدام بعدی آنها در آن دستگاه‌ها قرار می‌گیرد.

سرلشکر باقری: ۴۰ هزار سرباز در دستگاه‌های دولتی مسئولیت‌هایی را آغاز می‌کنند/ قدر سربازان عزیز را می‌دانیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعبا‌س، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در شانزدهمین جشنواره حضرت علی اکبر ( جوان سرباز)  ویژه معرفی و قدردانی از سربازان برگزیده نیروهای مسلح که بر عرشه ناو شهید رودکی در آب‌های خلیج همیشه فارس و کنار تنگه هرمز برگزار شد، اظهار کرد: اگر امروز میهن اسلامی، سربلند و مقتدر در میان همه بحران های منطقه غرب آسیا امنیت مثال زدنی خود را تجربه می کند بر پایه ایستادگی نیروهای مسلح در کنار پشتیبانی ملت شریف است که سربازان عزیز ما از ارکان مهم آن هستند.

انتخابات 11 اسفندماه امتحان ملت ایران است

وی تاکید کرد: انتخابات 11 اسفندماه یکی از برهه‌های امتحان ملت ایران است و ما به برکت جمهوری اسلامی ایران فرصت تاثیرگذاری بر سرنوشت‌مان را پیدا کرده‌ایم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نسل ما و نسل قبل تر از ما دورانی را دیدیم که مجلس های مختلفی همچون شورای ملی وجود داشتند اما صندوق رای، پوسته و ظاهری بیش نبود و آرای مردم با قدرت و پول جابجا می‌شدند اما امروز ما به عنوان شهروند، خودمان تصمیم می‌گیریم چه کسانی را به مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بفرستیم تا برای ما قانونگذاری کنند و بر نهادهای اجرایی کشور نظارت کنند و در مجلس خبرگان نیز بر مشی رهبری نظارت کنند و کشور ما آن دموکراسی واقعی را در جهان به نمایش بگذارد.

توصیه‌های مهم به سربازان

وی افزود: 11 اسفند ماه امسال یوم‌الله بزرگی در پیش داریم، ملت عزیز ما و جوانان عزیز و همه ما همچون 22 بهمن ماه در پای صندوق‌ها حاضر می‌شویم و با رای‌مان مجلس قدرتمندی ایجاد می کنیم که کشور را نسبت به حل مشکلاتش پیش ببرد و در مسیر سربلندی اش بهتر از گذشته رهنمون باشد.

سرلشکر باقری همچنین عنوان کرد: سربازان عزیز ما در پایان دوره تحصیلات و با خروج از محیط خانواده و قبل از ورود به فضای کار و جامعه، دوره سربازی را کنار نیروهای مسلح طی می کنند تا هم جامعه‌پذیری، پذیرش مسئولیت جمعی و درک عملی و تمرین نظم و انظباط را داشته باشند و هم کنار مدافعان میهن اسلامی تمرین و مشق فداکاری و ایثارگری را تجربه کنند.

وی تصریح کرد: این دوره کوتاه ارزشمند و بسیار با اهمیتی است که برای تمامی دوران عمر فرزندان این میهن اسلامی ماندگار خواهد بود و سربازان ما در این دوره فرا می گیرند که هویت ملی، امنیت ملی، منافع کشور، مرزها، وجود دشمن و حریف و رقیب، حفاظت از ملت، دین، آداب و رسوم، سرزمین و همه ارزش های حیاتی ملت چه جایگاهی دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان اضافه کرد: گذر از یک زندگی نوجوانی و ابتدای جوانی و بلوغ سیاسی، اجتماعی و فکری نعمتی است که در دوره سربازی برای بیشتر جوانان ما فراهم است.

وی بیان کرد: می توان این دوره را با کسالت و ناراحتی طی کرد و می توان آن را به عنوان فرصتی برای ارزشها قدر شناخت و بهره مناسب را برد.

خوشایندسازی خدمت سربازی و بهره‌گیری مناسب از این فرصت‌

سرلشکر باقری تاکید کرد: نیروهای مسلح، روز به روز و سال به سال در اجرای اوامر تدابیر فرمانده معظم کل قوا ( مد ظله العالی) مبنی بر خوشایندسازی خدمت سربازی و بهره‌گیری مناسب از این فرصتی که جوانان در کنار نیروهای مسلح هستند، تلاش دارند تا در ابعاد گوناگون این خدمت را به یک خدمت ماندگار در طول زندگی فرزندانمان و موثر برای دفاع و امنیت کشور تبدیل کنند.

وی عنوان کرد: کارهای بسیار زیادی انجام شده و کارهای فراوانی نیز همچنان باید انجام شود و ما بر اساس اصالت دفاع و امنیت، مشخص کرده ایم که سربازان عزیز صرفا در ماموریت های دفاعی و امنیتی به کارگیری گرفته بشوند و به مرور تمامی مسوولیت های دیگر از سربازان و عناصر پایور و پیمانی منتقل بشوند.

از پاییز امسال مدت سه ماه از خدمت سربازی کاسته شد‌

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور بیان کرد: همچنین طول دوره خدمت سربازی در حد توان نیروهای مسلح مدیریت شد و در ابتدای پاییز امسال مدت سه ماه از خدمت سربازی کاسته شد.

وی ادامه داد: موضوع مهارت آموزی به جوانان عزیز در دوران خدمت سربازی از جمله آثار ماندگار این دوره است و طی هفت سال گذشته یک و نیم میلیون نفر از جوانان کشور ما مهارت های عمومی را در همین دوره سربازی فرا گرفتند.

500 هزار سرباز مهارت تخصصی فرا گرفتند

سرلشکر باقری تصریح کرد: بیش از 500 هزار نفر مهارت تخصصی فرا گرفتند و گواهینامه های معتبر را دریافت کردند و ما متعهد به این هستیم که در واگذاری وام های اشتغال، این جوانان در اولویت باشند و به مدت سه سال روند شاغل شدن این عزیزان را رصد می کنیم.

وی به موضوع حقوق و مزایای سربازان اشاره کرد و گفت: با پیگیری نیروهای مسلح و همت مجلس شورای اسلامی و کمک دولت، سال به سال حقوق و مزایای سربازان ارتقا پیدا کرد و امروز سربازان عزیز ما از جهت میزان دریافتی تفاوت قابل توجهی با سایر مشاغل ندارند.

تاکید مهم فرماندهان و مدیران نیروهای مسلح

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان اظهار کرد: همچنین موضوع سلامتی و تندرستی، ورود سربازان در دوره‌های ورزشی، آمادگی جسمانی سربازان عزیز ما، فعالیت های فرهنگی، سیاسی و بصیرتی و هر آنچه که برای ارتقای جسم و روح سربازان عزیزمان نیاز است، مورد همت و تاکید فرماندهان و مدیران نیروهای مسلح است.

وی گفت: جوانان نخبه سرباز کشورمان منشا خدمات بسیار ارزشمندی شده اند، جدای از دفاع و امنیت که یکی از ارکان اساسی آن، سربازان میهن‌مان هستند، سربازان نخبه ما و فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور تحقیقات بسیار ارزشمند نظری و عملی و رشته های مختلف داشته اند، در پروژه های تحقیقاتی حضور دارند و کارهای اساسی انجام می دهند.

40 هزار سرباز در دستگاه‌های دولتی مسئولیت‌هایی را آغاز می‌کنند

سردار سرلشکر باقری عنوان کرد: حدود 40 هزار نفر از سربازان در دستگاه‌های دولتی مسئولیت‌هایی را آغاز می‌کنند که مبنای استخدام بعدی آنها در آن دستگاه‌ها قرار می‌گیرد و در یک کلام می توان گفت که ما از فرصت سربازی علاوه بر خدمت جوانان عزیز ما در دفاع و امنیت کشور، مبنایی برای رشد و ارتقای جسمانی و روحانی جوانان ساخته ایم که قطعا بایستی این مسیر ارتقا و کیفیت روز به روز بهتر از گذشته طی شود و ادامه پیدا کند.

وی در پایان گفت:  حضور خود در این جمع ارزشمند و نخبگان برتر سرباز نیروهای مسلح را قدر می‌دانم و این روز را به عنوان یکی از روزهای خوب عمر خود تلقی می کنم و برای همه جوانان عزیز آرزوی سلامتی در همه عرصه های زندگی‌شان را دارم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۹۴۲۸۰۱۶:۲۳:۳۷ ۱۴۰۲/۱۲/۱
سرلشگرعزیز به خدا قسم سربازان 8 سال جنگ هم خیلی عزیز بودن و الان هم خیلی مظلوم واقع شدند.یک ابتکاری به خرج بدین و از آنها به نحوی تقدیر به عمل آید.
ناشناس۳۳۹۴۶۴۴۰۲:۱۳:۰۲ ۱۴۰۲/۱۲/۲
خیلی عزیزی سردار
م ن۳۳۹۴۸۰۰۰۹:۵۲:۰۲ ۱۴۰۲/۱۲/۲
معافیت دو فرزندی بالای ۴۰ سال چی شد،با ۴۰ سال سن ودو فرزند بدون بیمه وکار مناسب،مستآجر،وجدانا انجام سربازی امکان داره؟؟؟غایبین سن بالا به اندازه کافی متضرر شده اند،معافیت دو فرزندی سه بار است در مجلس باهماهنگی ستادتصویب می‌شود ولی ستاد کل مخالفت میکند لطفا به خاطر خانواده این افراد هم که شده و مشکلات زیادی دارند،این قانون را تصویب کنید
محمدی۳۳۹۴۸۰۷۱۰:۰۲:۲۰ ۱۴۰۲/۱۲/۲
سلام پس سربازان غایب بالای سی پنج سال دوفرزند که زندگیشون داره از هم میپاشه چی،اصلا مشکل کسی حل نمیکنید فقط دنبال کارهای تکراری هستین بگید این کارو کردم
سامان۳۳۹۴۹۳۳۱۳:۰۸:۳۶ ۱۴۰۲/۱۲/۲
سردار، از پرسنل رسمی نیروهای مسلح مظلوم تر نداریم. برای این قشر چه کاری انجام می دهید؟
ناشناس۳۳۹۴۹۴۵۱۳:۲۶:۵۷ ۱۴۰۲/۱۲/۲
یک چیزی بگین تاما باورکنیم هرچی قدرسربازای زمان جنگ رودونستین نوبت حالاست واقعا چرا آنقدر وعده الکی میدین وقتی نمیتونین عمل کنید جناب ،چه خبرازمعیشت رزمندگان معسر
حسن دهقان پور۳۳۹۴۹۶۷۱۴:۱۳:۱۵ ۱۴۰۲/۱۲/۲
سردار معظم باسلام چرا طرح یکسال شدن خدمت سربازی مورد موافقت قرار نگرفت بچه های مردم دوسال از زندگیشان را بیهوده تلف میشود مشکلات مالی گرانی وتورم بچه ها بعد از خدمت که می ایند اعصاب درستی ندارند.
ملکی۳۳۹۵۰۰۷۱۴:۵۸:۵۲ ۱۴۰۲/۱۲/۲
سلام وخسته نباشید لطف کنید کسایی که پدرشان نظامی بودن سی سال خدمت کردند یک فرزندشان معاف شود ممنون چون این خانواده سی سال پدرشان یکسره در ماموریت بودند
کیا۳۳۹۵۰۷۸۱۶:۴۹:۲۱ ۱۴۰۲/۱۲/۲
تعدادی از کامنت ها از توقعات بی جا بود همیشه برای خود نخواهیم برای استقلال و بزرک کردن اعتبار نظام در خواستی داشته باشیم فرمانده ارشدی از سپاه میشناسم بعد از دفاع مقدس با اینکه هشت سال در خط اول مجاهد بود در سپاه و جهاد بود و با این که نیروهای زیر دستش درجه سرتیپی گرفتن خودش درجه و حقوقی قبول نکرد و حتی فرزندان پسر را فرستاد در ارتش خدمت کردن و برای آنان کسری خدمت نیاورد و اینکه از بعد دفاع مقدس این فرمانده بزرگ تا حال در گمنامی تمام در روستایی دور افتاده در غرب زندگی ساده ای دارد و هرگز از نظام شکایتی ندارد امثال ما که حرفی برای گفتن نداریم .
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. این صدای اقتدار ایران است ...

 2. تنبیه متجاوز آغاز شد /حمله موشکی و پهپادی ایران به اسراییل

 3. دومین روز بزرگ تاریخ معاصر ایران

 4. انتقاد دوباره شریعتمداری از مسئولین درباره وضعیت حجاب/ اوج و فرود قیمت دلار

 5. فرار رو به جلوی نتانیاهو در واکنش به پاسخ ایران/ «بی بی»: حملات ایران را دفع‌کردیم

 6. موج نخست موشک‌های بالستیک ایران به اراضی اشغالی شلیک شد

 7. عبدالکریمی: مدافع تمام‌قد نیروهای دفاعی‌ ایران هستم

 8. شگفتانه حمله تاریخ ساز!

 9. مشاهده پهپاد شلیک شده به سمت رژیم صهیونیستی در کرمانشاه

 10. سپاه پاسداران: ده‌ها موشک و پهپاد به اهدافی در سرزمین‌های اشغالی شلیک شد

 11. اطلاعیه سازمان اطلاعات سپاه در خصوص حمایت از رژیم صهیونیستی در فضای مجازی

 12. واکنش انگلیس به حمله پهپادی ایران علیه رژیم صهیونیستی

 13. واضح ترین ویدئو از لحظه اصابت دقیق موشک‌های ایران به اسرائیل

 14. سرلشکر سلامی: عملیات وعده صادق بیش از انتظار موفق بود

 15. موشک‌های سپاه کدام نقاط سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار داد؟

 16. اولین واکنش کاخ سفید به حمله هوایی ایران علیه رژیم صهیونیستی

 17. دستگیری متهمان حادثه زورگیری اتوبان صدر/ بازسازی صحنه جرم بزودی

 18. فرانسه به حمله پهپادی و موشکی ایران به اسرائیل واکنش نشان داد

پربحث‌های هفته

 1. طرح عفاف و حجاب از امروز در تهران

 2. رئیس قوه قضائیه: در مورد حجاب واقعا وضع خوبی نداریم

 3. اعتماد کنید و مطمئن باشید

 4. از نان شب واجب تر !

 5. نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: وضعیت حجاب، حاصل کم‌کاری چهل‌ساله است/ باید برای مبارزه با سگ‌های ولگرد فکری کرد

 7. این صدای اقتدار ایران است ...

 8. تنبیه متجاوز آغاز شد /حمله موشکی و پهپادی ایران به اسراییل

 9. نظر باباطاهر عریان درباره دلار !

 10. ارژنگ امیرفضلی و زندگی در شرایط سختِ تورنتو

 11. یک نکته قابل‌تامل در مورد توسعه قدرت نظامی ایران

 12. پشت‌پرده عقب‌نشینی صهیونیست ها از غزه

 13. آیت الله صدیقی: عذرخواهی می‌کنم که با غفلت و کم توجهی باعث هجمه به ملت ایران شدم

 14. درگیری لفظی علی دبیر و پیمان یوسفی روی آنتن زنده: شما تنت میخاره!

 15. آیا تغییرات در کابینه خط قرمز دولت است؟

 16. باهنر: نباید به اندازه تورم حقوق ها افزایش یابد/ ۹۰ درصد منتخبان وظایف مجلس را نمی‌دانند

 17. توصیف جالب لیلاز از شرایط اقتصاد کشور/ واکنش مجلس به افزایش قیمت ارز

 18. تصاویری از نمازجمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام کاظم صدیقی | کدام چهره‌های سیاسی و نظامی به نمازجمعه رفتند؟

 19. هیات علمی یا کارخانه چاپ مقاله !

 20. «برجام» در موزه تاریخ ؟!

 21. رئیسی: فعالان اقتصادی از عددسازی‌ها در بازار نگران نباشند  

 22. علم‌الهدی: نباید بیکار نشست تا تنها دولت بیاید تلخی معیشت را از سفره مردم بردارد

 23. بهادری جهرمی: احیای دریاچه ارومیه با برنامه‌ریزی دولت رخ داد

 24. دومین روز بزرگ تاریخ معاصر ایران

 25. رویاپردازی گانتس: از همه کشورهای منطقه قوی‌تریم!

پربحث‌های هفته

 1. اعتماد کنید و مطمئن باشید

 2. نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

 3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: وضعیت حجاب، حاصل کم‌کاری چهل‌ساله است/ باید برای مبارزه با سگ‌های ولگرد فکری کرد

 4. این صدای اقتدار ایران است ...

 5. تنبیه متجاوز آغاز شد /حمله موشکی و پهپادی ایران به اسراییل

 6. آیت الله صدیقی: عذرخواهی می‌کنم که با غفلت و کم توجهی باعث هجمه به ملت ایران شدم

 7. آیا تغییرات در کابینه خط قرمز دولت است؟

 8. باهنر: نباید به اندازه تورم حقوق ها افزایش یابد/ ۹۰ درصد منتخبان وظایف مجلس را نمی‌دانند

 9. توصیف جالب لیلاز از شرایط اقتصاد کشور/ واکنش مجلس به افزایش قیمت ارز

 10. «برجام» در موزه تاریخ ؟!

 11. رئیسی: فعالان اقتصادی از عددسازی‌ها در بازار نگران نباشند  

 12. بهادری جهرمی: احیای دریاچه ارومیه با برنامه‌ریزی دولت رخ داد

 13. دومین روز بزرگ تاریخ معاصر ایران

 14. جانشین فرمانده سپاه: اسرائیل را از حماقتش پشیمان خواهیم کرد

 15. اولین واکنش قوه قضائیه به ماجرای صدیقی و باغ ازگل/ انتقاد روزنامه اصولگرا از فرزین/ ارزیابی وزیر ارشاد از فضای گفت‌وگو در کشور

 16. قطعاً به قوه قضاییه نقد وارد است و ما در این زمینه تعارف نداریم

 17. این تریبون به مرجعیت نمازجمعه کمک کرد؟

 18. تورم نقطه‌به‌نقطه به ۳۵ درصد کاهش پیدا کرد

 19. احتمال تشکیل استان تهران غربی

 20.   واکنش فراجا به اقدام تروریستی در سیب و سوران/فطر خونین شهدای راه امنیت در سیستان وبلوچستان

 21. رهبر انقلاب: رژیم خبیث صهیونیستی تنبیه خواهد شد

 22. انتقاد دوباره شریعتمداری از مسئولین درباره وضعیت حجاب/ اوج و فرود قیمت دلار

 23. واکنش روزنامه اصولگرا به حضور صدیقی در نمازجمعه/ بیان دلایل استعفای وزیر بعد از ۴ سال

 24. عبدالکریمی: مدافع تمام‌قد نیروهای دفاعی‌ ایران هستم

 25. دولت چگونه می‌تواند مشارکت مردم در جهش تولید را تسهیل کند؟

آخرین عناوین