توصیه حسین شریعتمداری به ظریف

  4021129005 ۳۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
توصیه حسین شریعتمداری به ظریف

حسین شریعتمداری در یادداشتی نوشت:  ۱- دیروز آقای ظریف، وزیر سابق امور خارجه در یک نشست دانشجویی که با عنوان «‌نظم جدید در دنیا‌» برگزار شده بود، گفت: «‌موشک مهم است به ابالفضل مهم است، به خدا مهم است. اما مردم مهم‌تر هستند»! این بخش از سخنان ایشان به‌گونه‌ای است که انگار تلاش متخصصان نظامی ایران برای ساخت موشک، به معنای کم‌اهمیت! دانستن مردم است! و در این میان، ساخت و تولید موشک، با‌اهمیت‌تر از مردم تلقی و تصور شده است! باید از ایشان پرسید؛ آقای ظریف چه کسی گفته است موشک مهم‌تر از مردم است که جنابعالی احساس تکلیف کرده‌اید این تلقی را به زعم خود اصلاح کنید؟! 
مگر «‌موشک» و «‌مردم‌» در دو نقطه مقابل و متضاد با یکدیگر قرار دارند که توجه به یکی از آن دو به معنای کم‌اهمیت دانستن دیگری باشد؟! موشک برای حفظ جان مردم است. مگر برای شما، جان و مال و نوامیس مردم اهمیتی ندارد؟! اگر این‌گونه نیست، چرا توان موشکی را که برای حفظ جان مردم است، از اهمیت دادن به مردم تفکیک می‌کنید؟!. آن‌هم در دنیایی که قدرت‌های وحشی نظیر آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی بارها نشان داده‌اند که به خون مردم ایران تشنه‌اند و اگر از توانمندی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران که برخورداری از موشک‌های دوربرد و مدرن از جمله آنهاست، بیم نداشتند تاکنون بارها خاک میهن اسلامی را شخم زده و مردم این مرز و بوم را به خاک و خون کشیده و از میان برداشته بودند.
آیا غیر از این است؟! آیا آنچه امروزه در غزه شاهد آنیم برای آقای ظریف درس‌آموز نیست؟! رژیم صهیونیستی با حمایت آشکار و بی‌پرده مالی، سیاسی و تسلیحاتی آمریکا و اروپا و برخی کشورهای بی‌غیرت و دست‌نشانده منطقه، نزدیک به ۳۰ هزار انسان مظلوم و بی‌پناه را در غزه به خاک و خون کشیده است و این جنایت وحشیانه و هولناک همچنان با حمایت قدرت‌های یاد شده و بی‌توجه به اعتراض‌های گسترده مردمی در سراسر جهان ادامه دارد.
۲- آقای ظریف! آیا قدرت‌های یاد شده، ایران اسلامی را اصلی‌ترین دشمن خود نمی‌دانند؟! و آیا طی ۴۵ سالی که از عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌گذرد، کمترین فرصتی را برای مقابله با ایران از دست داده‌اند؟! و آیا اگر از توان نظامی ایران وحشت نداشتند تاکنون ده‌ها بار به میهن اسلامی حمله نکرده بودند؟! جنابعالی از کدام منطق عقلی و سیاسی پیروی می‌کنید که برخورداری ایران از توان موشکی را نشانه کم‌اهمیت‌تر دانستن مردم در مقایسه با آن معرفی فرموده‌اید؟! آیا دشمنان ما به هیچیک از مبانی اخلاقی و قوانین بین‌المللی پایبند هستند؟! آیا هنوز هم تصور می‌فرمائيد که حرف جان کری سند است؟! دیدید که نبود! جناب ظریف آیا جان و مال و نوامیس مردم ایران برای جنابعالی اهمیتی ندارد که ساخت موشک را کم‌اهمیت دادن به مردم می‌دانید؟! قیاس جنابعالی مصداق این بیت از ملای رومی است که «‌از قیاسش خنده آمد خلق را ... کو، چو خود پنداشت صاحب دلق را‌»!
۳- آقای ظریف! جنابعالی در آذرماه ۱۳۹۲ نیز در دانشکده فنی دانشگاه تهران فرموده بودید «‌آیا شما فکر کرده‌اید آمریکا که با یک بمبش می‌تواند تمام سیستم‌های نظامی ما را از کار بیندازد، از سیستم نظامی ما می‌ترسد‌»؟ معنای این سخن چه بود؟! غیر از این بود که تقویت سیستم نظامی کشور را بی‌فایده - و یا حد‌اقل، کم‌اثر- می‌دانستید. چرا؟! بعدها گفتید که سخنان شما تحریف شده است! در صورتی که تحریف نشده بود.
ولی توضیح بعدی جنابعالی «‌عذر بدتر از گناه»‌! بود. فرمودید: «‌من گفتم قدرت ما، مردم است، نه توان دفاعی؟! امروز هم می‌گویم، باز هم خواهم گفت، چون حرف امام(ره) است که مردم پایه قدرت ما هستند. بد گفتم‌»؟! جناب ظریف! منظورتان چیست؟ منظورتان مردم با دست خالی است؟! اگر این‌گونه نیست، چرا توان دفاعی را با اهمیت دادن به مردم در تضاد می‌دیدید و می‌بینید؟!
۴- آقای ظریف! این پرسش -با عرض پوزش- از جنابعالی در میان است که دیدگاه حضرتعالی با خواست و اهداف دشمنان جمهوری اسلامی ایران که بارها به صراحت اعلام کرده‌اند چه تفاوتی دارد؟! آیا دست کشیدن ایران از توان موشکی، خواسته و آرزوی آمریکا و هم‌پیمانان غربی و عبری و عربی آن نیست؟! ممکن است بفرمائید که جنابعالی موشک را هم مهم می‌دانید! خُب موشک را برای چه مهم می‌دانید؟ برای فشفشه‌بازی شب چهار‌شنبه سوری؟! یا برای حفاظت از جان و مال مردم؟ اگر گزاره دوم مورد نظرتان است، چرا توان موشکی را جدای از اهمیت دادن به مردم تلقی می‌کنید؟!
و بالاخره، برادرانه پیشنهاد می‌کنیم هرچه زودتر از مردم شریف ایران به خاطر اظهارات بیجا و دشمن‌پسند خود پوزش بخواهید.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۹۱۷۵۶۰۶:۰۵:۴۷ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
۱) ایشان و هر عاقلی تاکید بر موشک و سلاح داره کما اینکه چندین بار هم قسم خوردند ۲) صحبت بر سر قدرتی به مراتب مهمتر و بیشتر از سلاحه ، مردم ! ۳) مگر در زمان جنگ تحمیلی ما از این سلاحها داشتیم ؟! ولی کل مردم پشت نظام بود و با دستان خالی جلوی تقریباً کل دنیا ( دو ابرقدرت ، کشورهای خلیج و ...) ایستادگی کردیم ۴) مگر شوروی موشک نداشت پس چرا فروپاشید ۵) مکرراً در سخنرانی های حضرت امام نقش مردم و پشتوانگی آنها ، و از دست ندادن آنها به مسئولین گوشزد شد ۶) شما در کجا زندگی می کنید ؟! ناراحتی و نارضایتی مردم را نمی بینید ؟!
ناشناس۳۳۹۲۰۸۸۱۱:۴۰:۲۰ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
اگر مقداری توان نظامی هم نداشته بودید صدام در ایران می بود و حتی حرف خودتان هم نقض کردید مانند شوروی!! درضمن ظریف دوقطبی سازی می کند و هدفش هم خیر نیست
ناشناس۳۳۹۲۶۵۱۱۸:۲۸:۰۸ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
شما از کجا می دانی هدف ظریف خیر نیست!
ناشناس۳۳۹۲۱۰۵۱۲:۰۵:۰۰ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
در زمان جنگ تحمیلی موشک نداشتیم و وقتی صدام شهرهای ایران را موشک باران می کرد توان مقابله به مثل نداشتیم و اسیب پذیر بودیم امروز موشک ها سایه جنگ را از سر کشور دور کرده اند.
حسام۳۳۹۱۷۶۳۰۶:۲۰:۳۴ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
حسین شریعتمداری مسئولیت مهمی بر دوشش هست او وظیفه دارد ببیند از جناح مخالف کی چه حرفی میرنه اونوقت طبق تشخیص و نظر خودش طرف رو ببنده به توپ یک روز به ظریف یک روز به یک بنده خدای دیگر اما اصلا ایشان جرات نداره مثلا به اقای قالیباف چیزی بگوید !
Mani۳۳۹۱۷۶۵۰۶:۲۹:۲۱ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
از آدم ترسویی مثل ظریف بعید نیست ...من تعجبم از مسئولین اطلاعاتی و امنیتی و قضایی است که چرا به این آدم ساده لوح و دشمن شادکن اجازه تریبون میدن!!!
ناشناس۳۳۹۱۸۴۸۰۸:۱۷:۵۶ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
مردم یعنی احترام به مردم ،احترام به خواست مردم ،احترام به آزادی مردم و ....
ناشناس۳۳۹۱۸۹۱۰۸:۴۵:۱۴ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
ظریف درست می گوید
ناشناس۳۳۹۱۸۹۸۰۸:۴۹:۲۸ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
درود بر ظریف
ناشناس۳۳۹۱۹۲۲۰۹:۰۹:۳۶ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
همه کشورهای دنیا دارای دشمن هستند اما برای در مشت گرفتن دشمن بجای ساخت موشک و در طبل مرگ بر دشمن کوبیدن به ساخت کشور از همه نظرها اقدام کردند تا دشمن به معنای واقعی سرتعظیم در برابر عظمت تفکر و عقلانیت آنها فرود بیاورد با این نوع تفکر هم مردم ذینفع هستند و هم حکومت. در عین حال هم مملکتشان هر روز بیشتر و بیشتر در حال پیشرفتن هستند
ناشناس۳۳۹۲۱۵۵۱۲:۴۷:۰۳ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
همه دشمن دارند ولی نمی روند با دشمن خود توافق کنند که در امور داخلی خودشان دخالت دهند که چی داشته باشد یا نداشته باشد و بعد باز به دشمنی خود ادامه بدهند و بهانه جدید بیاورند البته به جز چند کشور لیبی و عراق و اوکراین که این وضعشان هست و یا آلمان و ژاپن که اتفاقا آنها وقتی شکست خوردن مجبور شدن
ناشناس۳۳۹۲۳۴۲۱۴:۲۸:۴۹ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
آمده علیه ایران حرف می زند آن هم با اتهامات دروغ و می گوید دشمن تراشی و ساختن ادوات نظامی همه دشمن دارند ولی نمی روند با دشمن خود توافق کنند که در امور داخلی خودشان دخالت دهند که چی داشته باشد یا نداشته باشد و بعد باز به دشمنی خود با ان کشور ادامه بدهند و بهانه جدید بیاورند البته به جز چند کشور لیبی و عراق و اوکراین که این وضعشان هست و یا آلمان و ژاپن که اتفاقا آنها وقتی شکست خوردن مجبور شدن
زهرا۳۳۹۲۳۹۴۱۵:۰۰:۵۲ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
بهتر بگویید هم موشک و هم رشد اقتصادی
ناشناس۳۳۹۱۹۳۵۰۹:۲۱:۳۱ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
مردم مهم هستن... یعنی مردم رابه حساب بیاورید وخواسته هایشان رابشنوید و عمل کنید...
ناشناس۳۳۹۱۹۵۰۰۹:۳۹:۱۳ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
درست است ، واعدو لهم مااستطعتم باالقوه، اما در تذكر هم زياده روي كرده و هم جاهايي را به خطا رفته ايد.
ناشناس۳۳۹۱۹۸۶۱۰:۰۷:۵۱ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
خیلی حرفه که شریعتمداری به کسی توصیه بکنه!!
ناشناس۳۳۹۱۹۹۳۱۰:۱۲:۵۸ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
غرب گرایان استاد دوقطبی سازی آن هم کاذب هستند
ناشناس۳۳۹۱۹۹۶۱۰:۱۴:۱۰ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
ظریف را دوست داریم
ناشناس۳۳۹۱۹۹۸۱۰:۱۵:۲۹ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
وقتی در دوران کوران جنگ در آمریکا بوده طبیعی هست که حرف های خاص بزند!
ناشناس۳۳۹۲۶۰۳۱۷:۳۷:۲۶ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
فعلاکه دعوا بر سر برخی آقازاده های دوستان شماست که کانادا و آمریکا و اروپا را قرق کردند!
ناشناس۳۳۹۲۰۰۶۱۰:۱۸:۲۲ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
همین ها با شعار اقتصادی و تعامل که بخوانید واگذاری منافع ملی آمدن در سال 92 ولی اقتصاد و معیشت را نابود کردن و چندین دهه عقب بردن و باعث عصبانی کردن مردم هم شدن
ناشناس۳۳۹۲۰۵۰۱۰:۵۷:۳۸ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
موشک در کنار رفاه و آسایش مردم و اقتصاد قوی بازدارنده است .
علی کریمی۳۳۹۲۰۶۲۱۱:۱۲:۰۰ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
جناب آقای شریعتمداری اگر تنها 20 درصد پیشرفت حوزه نظامی در حوزه اقتصاد افتاده بود مردم امروز در رفاه قابل قبولی به سر می بردند.
ناشناس۳۳۹۲۰۹۹۱۱:۵۶:۱۲ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
چون مانند صنعت نظامی نگاه به اقتصاد نشد و نگاه به خارج شد ولی در صنعت نظامی نگاه به داخل
ناشناس۳۳۹۲۱۹۲۱۳:۱۰:۳۴ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
الان طبق فرمایش شما،به جای اینکه اقتصادمان را رشد بدهیم وبالا ببریم باید توان دفاعیمان را پایین بیاوریم واندازه رشد اقتصادیمان بکنیم؟؟؟
ناشناس۳۳۹۲۰۹۶۱۱:۴۹:۲۳ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
حسین شریعتمداری با کدام دانش حرف میزند . شریعتمداری به جز منافع گروهی به هیچ چیز دیگری پایبند نیست.
زهرا۳۳۹۲۱۰۹۱۲:۱۳:۳۰ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
نمی دانم آقای ظریف و ... مردم را چی فرض کرده اند. می گویند قدرت ما مردم است نه توان دفاعی . من از خود آقای ظریف می پرسم اگر در زمان جنگ تحمیلی ایران صاحب موشک و توان دفاعی مناسب بود باز هم 250 هزار شهید داشتیم یا خیر ؟ اصلا آقای ظریف بگویند اگر توان دفاعی ما در زمان ابتدای انقلاب قوی مثل امروز بود صدام جرات میکرد به ما حمله کند یا خیر؟ قطعا پاسخ هر دو سوال خیر می باشد. پس آقای ظریف اونی که دل برای مردم می سوزاند شما و امثال شما نیست. مردم دوست و وطن دوست اونی که به دنبال تقویت توان دفاعی کشور است تا مبادا کسی جرات کنه فکر حمله به ایران را بکند. آقای ظریف مردم خوب دوست و دشمن را تشخیص می دهند.
ناشناس۳۳۹۲۱۴۶۱۲:۴۰:۳۴ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
حرف حساب
ناشناس۳۳۹۲۱۴۷۱۲:۴۰:۴۱ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
جناب شریعتمداری تخصصی در امور بین الملل و قوانین حقوق بین الملل ندارند و به راحتی به همه حمله میکنند.
نصر۳۳۹۲۳۷۵۱۴:۵۰:۳۶ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
توان نظامی ما همانند اوضاع اقتصادیمان می باشد.
ناشناس۳۳۹۲۷۰۰۱۹:۳۹:۲۱ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
این رو نگاه کن....
ناشناس۳۳۹۲۵۱۹۱۶:۳۲:۵۱ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
حرفهای شریعتمداری بسیار دقیق ومنطقیست ظریف نسنجیده وبعضی وقتها عوام فریبانه حرف میزند
ناشناس۳۳۹۲۶۳۴۱۸:۰۲:۴۶ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
حضرت عباسی آیا شریعتمداری بیشتردلسوز ایران وایرانی است یاضریف وامثالهم?¡. وجدانهای بیدار داوری کنند
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. طرح عفاف و حجاب از امروز در تهران

 2. تصاویری از اجرای طرح عفاف و حجاب در تهران

 3. اعتماد کنید و مطمئن باشید

 4. نظرات برگزیده مخاطبان الف: وضعیت حجاب، حاصل کم‌کاری چهل‌ساله است/ باید برای مبارزه با سگ‌های ولگرد فکری کرد

 5. نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

 6. این صدای اقتدار ایران است ...

 7. تنبیه متجاوز آغاز شد /حمله موشکی و پهپادی ایران به اسراییل

 8. نظر باباطاهر عریان درباره دلار !

 9. ارژنگ امیرفضلی و زندگی در شرایط سختِ تورنتو

 10. یک نکته قابل‌تامل در مورد توسعه قدرت نظامی ایران

 11. آنچه اسرائیل در مورد "وعده صادق" نمی گوید

 12. دومین روز بزرگ تاریخ معاصر ایران

 13. پشت‌پرده عقب‌نشینی صهیونیست ها از غزه

 14. آیت الله صدیقی: عذرخواهی می‌کنم که با غفلت و کم توجهی باعث هجمه به ملت ایران شدم

 15. هیات علمی یا کارخانه چاپ مقاله !

 16. درگیری لفظی علی دبیر و پیمان یوسفی روی آنتن زنده: شما تنت میخاره!

 17. اطلاعیه سازمان اطلاعات سپاه در خصوص حمایت از رژیم صهیونیستی در فضای مجازی

 18. باهنر: نباید به اندازه تورم حقوق ها افزایش یابد/ ۹۰ درصد منتخبان وظایف مجلس را نمی‌دانند

 19. استخوانی در گلوی اسرائیل!

 20. تصاویری از نمازجمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام کاظم صدیقی | کدام چهره‌های سیاسی و نظامی به نمازجمعه رفتند؟

 21. «برجام» در موزه تاریخ ؟!

 22. رئیسی: فعالان اقتصادی از عددسازی‌ها در بازار نگران نباشند  

 23. علم‌الهدی: نباید بیکار نشست تا تنها دولت بیاید تلخی معیشت را از سفره مردم بردارد

 24. بهادری جهرمی: احیای دریاچه ارومیه با برنامه‌ریزی دولت رخ داد

 25. انتقاد دوباره شریعتمداری از مسئولین درباره وضعیت حجاب/ اوج و فرود قیمت دلار

پربحث‌های هفته

 1. اعتماد کنید و مطمئن باشید

 2. نظرات برگزیده مخاطبان الف: وضعیت حجاب، حاصل کم‌کاری چهل‌ساله است/ باید برای مبارزه با سگ‌های ولگرد فکری کرد

 3. نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

 4. این صدای اقتدار ایران است ...

 5. تنبیه متجاوز آغاز شد /حمله موشکی و پهپادی ایران به اسراییل

 6. دومین روز بزرگ تاریخ معاصر ایران

 7. آیت الله صدیقی: عذرخواهی می‌کنم که با غفلت و کم توجهی باعث هجمه به ملت ایران شدم

 8. اطلاعیه سازمان اطلاعات سپاه در خصوص حمایت از رژیم صهیونیستی در فضای مجازی

 9. باهنر: نباید به اندازه تورم حقوق ها افزایش یابد/ ۹۰ درصد منتخبان وظایف مجلس را نمی‌دانند

 10. استخوانی در گلوی اسرائیل!

 11. «برجام» در موزه تاریخ ؟!

 12. رئیسی: فعالان اقتصادی از عددسازی‌ها در بازار نگران نباشند  

 13. بهادری جهرمی: احیای دریاچه ارومیه با برنامه‌ریزی دولت رخ داد

 14. انتقاد دوباره شریعتمداری از مسئولین درباره وضعیت حجاب/ اوج و فرود قیمت دلار

 15. اولین واکنش قوه قضائیه به ماجرای صدیقی و باغ ازگل/ انتقاد روزنامه اصولگرا از فرزین/ ارزیابی وزیر ارشاد از فضای گفت‌وگو در کشور

 16. این تریبون به مرجعیت نمازجمعه کمک کرد؟

 17. اسراییل چه باید بکند؟ 

 18. تورم نقطه‌به‌نقطه به ۳۵ درصد کاهش پیدا کرد

 19. حسین دهباشی به دادسرا احضار شد

 20. عبدالکریمی: مدافع تمام‌قد نیروهای دفاعی‌ ایران هستم

 21. تحلیل صالحی از حمله موشکی ایران به رژیم صهیونیستی/ توضیحات کنعانی درباره کشتی توقیف‌شده در تنگه هرمز

 22. مشتِ آهنینِ ایران و" گنبدِ کابوسِ" اسرائیل

 23. احتمال تشکیل استان تهران غربی

 24.   واکنش فراجا به اقدام تروریستی در سیب و سوران/فطر خونین شهدای راه امنیت در سیستان وبلوچستان

 25. رهبر انقلاب: رژیم خبیث صهیونیستی تنبیه خواهد شد

آخرین عناوین