مشاور رهبر انقلاب: ایران قربانی تروریسم و مخالف ترور است/ آمریکایی‌ها در افغانستان و عراق شکست خوردند

  4021127087 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

مشاور مقام معظم رهبری گفت: انصارالله یمن با وارد کردن ضربات سخت به دشمنان سبب شکست هیمنه پوشالی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آنها در منطقه شده‌اند.

به گزارش ایلنا، ولایتی همچنین تصریح کرد: آمریکایی‌ها در افغانستان و عراق شکست خوردند و از این کشورها گریختند و اکنون نیز کشورهای عضو مقاومت در مبارزه علیه ظلم و تروریسم موفق بوده‌اند و از این به بعد نیز با توجه به آنچه که پیش‌بینی می شود قطعا آینده منطقه غرب آسیا به نفع مثلث آمریکا و انگلیس و صهیونیست‌ها نخواهد بود.

وی در گفت‌وگو با الجزیره افزود: گسترش محور مقاومت فرصت‌های زیادی را در مبارزه و مقابله با زیاده‌خواهی‌های صهیونیست‌ها و آمریکا در منطقه خواهد داشت و هدف این گروه در منطقه مبارزه با رژیم صهیونیستی و حامیان آنها و پایان دادن به تسلط غرب بر منطقه غرب آسیا و دفاع از مظلومان و مردم فلسطین می‌باشد.

متن کامل گفت‌وگوی مشاور مقام معظم رهبری با شبکه الجزیره بدین شرح است:

۱-تحولات منطقه به ویژه جنگ علیه غزه و عملیات انصارالله در دریای سرخ و عملیات آمریکا علیه جنبش‌های مقاومت را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

این جنگ در نوع خود در صحنه فلسطین بی نظیر است و با منازعات گذشته تفاوت های مهمی دارد، نوع و شدت ایستادگی مبارزان فلسطینی نیز در برابر صهیونیست ها پس از گذشت بیش از ۴ ماه نشان می دهد که اعتماد به نفس این مجاهدین به مراتب بیش از گذشته است.

در طول این جنگ مهم و خانمان سوز هیچ انفعال و ضعفی در طرف فلسطینی علیرغم جنایات اسرائیل و حامیان آنها مشاهده نمی شود و این به آن معنی است که این دفاع می تواند در زمره پرشورترین مجاهدت های آنها در طول تاریخ فلسطین باشد.

اولین فلسطینی شجاع، عارف و معروف مرحوم شیخ عزالدین قسام در رأس گروهی از ایثارگران فلسطینی در ابتدای اشغال این کشور عده ای از غیرتمندان فلسطینی را فراخواند و مبارزه مسلحانه را آغاز کرد و لذا می توان گفت که از ابتدای مبارزه دو نوع تفکر به وجود آمد:

-گروهی با حسن نیت ولی با توجه به عدم شناخت درست آنها از دشمنان امت اسلامی و پیچیدگی های استعمار انگلیس، با ساده انگاری گمان کردند که موضوع اشغال این سرزمین مقدس که اولین قبله مسلمانان می باشد، امر ساده ای است و پایه اصلی این تفکر شیطانی اشغال بیت المقدس به عنوان مقدس ترین سرزمین های اسلامی بعد از حرمین شریفین است.

این طرح تجزیه کشورهای اسلامی توسط استعمارگران در قرون ۱۸، ۱۹ و ۲۰ طراحی و اجرا شد و اولین هدف آنها عثمانی بود و البته برای ایران نیز چنین نقشه ای داشتند ولی با پایداری و هوشیاری مردم و روحانیت آگاه و مبارز مانند میرزای شیرازی خنثی شد و این آرزو بر دل آنها ماند.

به طور نمونه :

۱-با فتوای تحریم تنباکوی مرجع بزرگ شیعه میرزا حسن شیرازی (میرزای اول)(۱۳۰۹ قمری- ۱۲۷۹ شمسی) برای اولین بار کمر انحصار بین المللی انگلیس شکسته شد.

۲-با فتوای مرحوم میرزا محمد تقی شیرازی (میرزای دوم) مسلمانان عراق اعم از شیعه و سنی بعد از جنگ اول جهانی مدتی مردم و طلبه های عراق با انگلیس می‌جنگیدند .

۳-پس از انعقاد قرارداد رویتر بین ناصرالدین شاه و پاول یولیوس رویتر که از ثروتمندان انگلیسی-آلمانی و یهودی زاده و عامل انعقاد این قرارداد بود، مرحوم حاج ملا علی کنی و سید صالح عرب که از مجتهدین نامدار ایران بودند به ناصرالدین شاه نامه نوشتند و او را تهدید کردند و ناصرالدین شاه تسلیم شد و سپهسالار را برکنار کرد.

در مورد فلسطین نیز تمام طرح های سیاسی مطرح شده توسط کسانی که نسبت به حقوق فلسطینی‌ها بی اعتنا بودند مانند اجلاس مادرید که مهم ترین بود و یا طرح های دیگر مانند اسلو، کمپ دیوید دوم ، وای ریور، واشنگتن و طرح بی فایده دو دولت که قبلا عرفات به صورت ناقص در رام الله آن را آزموده بود و صهیونیست ها به هیچ وجه به صورت واقعی مدعی انجام آن نبودند و هر روز اختیارات بخش کوچکی را در اختیار سازمان آزادی بخش فلسطین قرار دادند ولی از طرف دیگر انواع محدودیت ها را اعمال کردند و در نهایت به قول اکثر کارشناسان او را «مسموم» کردند لذا این طرح تقسیم فلسطین مفید نیست بلکه زیان بخش است.

تاریخ فلسطین نشان می‌دهد که این سرزمین مقدس همواره پیشتاز مقابله با کفار و ظالمان بوده است. نمونه های تاریخی که در آن فلسطینیان توانستند بر دشمنان اسلام در سرزمین خود پیروز شوند یکی نبرد عین جالوت در ۶۵۸ هجری میان لشگریان مسلمان مملوک بحری و ایلخان فرمانده مغول در فلسطین بود و طی آن لشگریان مملوک بحری برای اولین بار به پیروزی قطعی رسیدند و فرمانده ایلخان مغول برای اولین بار پس از سال ها کشتار مسلمانان برای عذرخواهی و طلب بخشش از پادشاه مملوک مصر به قاهره سفر کرد و این نخستین بار بودکه مغول ها این چنین به ذلت افتادند.

نبرد دیگر در جنگ‌های صلیبی بین سال های ۴۸۸ تا ۶۹۰ هجری قمری بود که به دعوت پاپ اوربان دوم توسط ماجراجویان و ولگردهای کوچه پس کوچه های اروپا برای به اصطلاح بازپس گیری سرزمین های مقدسی که در دست مسلمانان بود به پا شد و این انبوه لشگر صلیبی های بی اعتقاد و مدعی کاذب به پیروی از پیامبر عظیم الشان مسیحیت حضرت عیسی (علی نبینا و اله و علیه السلام) بدون رعایت هرگونه مراتب انسانی با قتل و غارت از خطی که بین (بیزانس -رم شرقی ) و رم غربی بود به بیت المقدس رسیدند و بر سر راه با ارتدوکس ها همان کاری را کردند که بعدا نسبت به مسلمانان انجام دادند و یکی از فرماندهان انگلیسی به نام ریشارد شیردل برای پادشاه انگلیس نوشت که در معبد سلیمان: تا زانوی ما در خون مسلمانان بود و این حملات وحشیانه تقریبا ۲۰۲ سال بین سال های ۴۸۸ تا ۶۹۰ هجری قمری به طول انجامید و باز در اینجا مشاهده می کنیم که فلسطینیان در خط مقدم جبهه علیه صلیبیان درگیرند تا بیت المقدس به آغوش مسلمانان بازگردد.

اکنون نیز ملاحظه می کنید که مردم فلسطین چگونه در برابر مهاجمین تا دندان مسلح ایستادگی می کنند و هر چه زمان می گذرد فلسطینیان قوی تر و روحیه صهیونیست ها ضعیف تر می شود.

و اما در مورد انصارلله یمن

مردم یمن سابقه درخشانی در تبعیت از انبیاء الهی و بخصوص حضرت محمد بن عبدالله (ص) دارند.

یمنی‌ها این افتخار را دارند که بدون جنگ و با علاقه و رغبت اسلام را پذیرفتند به این ترتیب که فرستاده‌ای با عظمت مثل امیرالمومنین حضرت علی (ع) را به یمن اعزام کردند و مردم آن منطقه غیر از مردم نجران و عصیر که مسیحی ماندند و در جریان مباهله نیز مسیحیان آن وادی با نهایت احترام و مروت عقب نشینی کردند. یمن از معدود نقاطی است که دست استعمار به آنها نرسید و هرچه استعمارگران بخصوص انگلیسی ها تلاش کردند نتوانستند این سد ایستادگی و پایداری را بشکنند و نکته بسیار مهم این است که این ملت هم اکنون انواع فشار های سیاسی ، نظامی، بین المللی و اقتصادی را از زمان آغاز جنگ غزه به خاطر فلسطین تحمل می کنند.

متاسفانه برخی از کشورهای اسلامی و عرب در دفاع از فلسطین نه تنها هیچ کار مثبتی انجام نمی دهند بلکه بعضی از حکومت های مدعی مسلمانی برای به دست آوردن منافع اقتصادی و جلب حمایت بزرگترین دشمن اسلام یعنی آمریکا فقط به صادر کردن بیانیه های محافظه کارانه اکتفا کردند.

انصارالله یمن با وارد کردن ضربات سخت به دشمنان سبب شکست هیمنه پوشالی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آنها در منطقه شده‌اند.

امروز شاهد این واقعیت هستیم که گروه های مقاومت بصورت خودجوش در مناطق حساس جغرافیایی اعم از آب راه های مهمی چون باب المندب و دیگر نقاط مهم منطقه حضور دارند.حمایت گروه های مقاومت از یکدیگر روز به روز بصورت منسجم تر و به مرحله شکست ناپذیر رسیده و تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی منجر به یکپارچگی مردم منطقه و دیگر آزادیخواهان در کشورهای مختلف جهان با ملت فلسطین شده است.

یمنی‌ها اکنون در مقابل شکل‌گیری ائتلاف‌های منطقه‌ای جدید السلطه بر اقیانوس هند همچون (آگوس، گواد و آی ۲ یو۲ ) که مرکب از آمریکا، انگلیس، استرالیا، زلاندنو می‌باشد می‌خواهند به بهانه تقابل با چین در اقیانوس هند آتش افروزی کنند و طبیعتا به این بخش مهم از دنیا اکتفا نخواهد کرد و نا آرامی را به اقیانوس آرام نیز سرایت خواهند داد. حوثی ها از جمله ملت‌های غیور و از خود گذشته و ایثارگر و توانمند، با سابقه بیش از ٩ قرن مقاومت در برابر استعمار به خصوص انگلیس و اذنابش، با پیش بینی درست که آنگولاساکسون ها می‌خواهند بار دیگر سلطه خود را بر این منطقه بسیار مهم برقرار کنند جلوی این مجموعه طماع و سربرآورده از پیله استعمار کهنه ایستاده اند و به عنوان یک کشور اسلامی عضو گروه مقاومت نشان داده اند انگلیس و متحدان آنها نمی‌توانند به قبل از سال ۱۹۶۸ برگردند.

یمنی‌ها بر این باور هستند و می‌گویند دست از کشتار های مردم بی پناه غزه بردارید و تا زمانی که رژیم صهیونیستی به این تجاوزات وحشیانه خود علیه مردم غزه ادامه دهد آنها کارهای بازدارنده خود را در قبال کشتی های به مقصد بنادر رژیم صهیونیستی ادامه خواهند داد ومسلمانان و آزادگان جهان از این اقدامات انسانی حوثی ها حمایت می کنند.

جست‌وجو در عمق تاریخ ایران نشان می دهد که ایرانی ها همواره با مردم جزیره العرب از جمله یمن روابط بسیار نزدیکی داشته اند .

بنا به نوشته مسعودی در مروج الذهب بابک جد اردشیر بابکان به حج رفت و بعد از طواف کعبه بر سر چاه زمزم نشست و دعا خواند و هدایایی را به داخل این مکان مقدس ریخت.

نمونه این رفتار حسن همجواری با همسایگان را در طول تاریخ ایران مشاهده می کنید. زمانی سپاهی از حبشه (اتیوپی امروز) به یمن حمله کرد و یمن را اشغال نمود. پادشاه یمن از انوشیروان کمک خواست و انوشیروان یکی از سرداران شجاع خود را به نام وهرز به اضافه ۸۰۰ نفر به یمن فرستاد و آنها حبشیان را شکست دادند و تاج و تخت پاشاه یمن را به او برگرداند و رابطه ما ویمن به عمق تاریخ بر میگردد.

۲-به نظر حضرتعالی پیامدهای این تحولات منطقه‌ای برای ایران و هم پیمانانش در محور مقاومت چگونه خواهد بود؟

تاکید می کنم که هر روز جبهه مقاومت موفق تر و پیروزی های بیشتری را به دست می آورد. از یمن تا عراق و لبنان، مقاومت اسلامی فلسطین و سوریه، همه این کشورها با مشکلات سخت تری مواجه بودند و الان از بخشی از این مشکلات با پیروزی و سرفرازی عبور کرده اند.

آمریکایی‌ها در افغانستان و عراق شکست خوردند و از این کشورها گریختند و اکنون نیز کشورهای عضو مقاومت در مبارزه علیه ظلم و تروریسم موفق بوده اند و از این به بعد نیز با توجه به آنچه که پیش بینی می شود قطعا آینده منطقه غرب آسیا به نفع مثلث آمریکا و انگلیس و صهیونیست ها نخواهد بود.

گسترش محور مقاومت فرصت‌های زیادی را در مبارزه و مقابله با زیاده خواهی های صهیونیست ها و آمریکا در منطقه خواهد داشت و هدف این گروه در منطقه مبارزه با رژیم صهیونیستی و حامیان آنها و پایان دادن به تسلط غرب بر منطقه غرب آسیا و دفاع از مظلومان و مردم فلسطین می باشد

۳-بعد از افزایش عملیات اسرائیل در سوریه، آیا همکاری ایران و سوریه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت؟

روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه روابط عمیق و استراتژیک و دارای سابقه تاریخی است. روابط ایران و سوریه در تمامی ابعاد مورد توجه جدی قرار دارد که می تواند نقش مهمی را در حوزه منطقه ای و بین المللی به دنبال داشته باشد و خرسندیم که روند همکاری ها و فعالیت ها در این چهارچوب گسترش پیدا کرده است.

جبهه مقاومت توانسته با اتحاد و کنار یکدیگر بودن توطئه های دشمنان و اهداف شوم آنها را خنثی کند و به پیروزیهای فراوانی دست یابد و بی تردید پس از این نیز موفقیت های بیشتری را کسب خواهد کرد.

سوریه به عنوان یکی از کشورهای مهم محور مقاومت نقش بسیار تعیین کننده‌ای در معادلات منطقه ای داشته است. قریب به ١٢ سال است که دولت و مردم آن کشور ایستادگی را آموخته اند و با فرهنگ و ادبیات آن به خوبی آشنا هستند و قطعا سوریه امروز نسبت به آغاز جنگ توان بیشتری در برابر تجاوزات صهیونیست ها و حامیان آنها به دست آورده است.

جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب روابط همه جانبه و راهبردی را با سوریه به عنوان حلقه طلایی بین کشورها و عناصر مقاومت ایجاد کرده است و این روابط ادامه خواهد داشت.

۴-اخیرا آمریکا و اسرائیل سیاست ترور علیه فرماندهان جنبش‌های مقاومت در سوریه و لبنان و عراق را در پیش گرفته‌اند، سیاست تهران و متحدانش برای مقابله با سیاست ترور چه خواهد بود؟

ایران خود قربانی تروریسم و مخالف ترور است ولی آمریکا و صهیونیست ها همان کاری را می کنند که مزدوران آنها در گذشته در ایران انجام داده اند. منافقین حدود ۱۷۰۰۰ نفر را با حمایت آمریکا در ایران تاکنون ترور کرده اند و آمریکا با تشکیل و حمایت از گرو های تروریستی مانند داعش در غرب آسیا و نمونه دیگر آن در آمریکای لاتین (تاسیس گروه کنترا) سردمدار حمایت از تروریسم است.

از ابتدای انقلاب نیز تا کنون گروه های تروریستی تحت حمایت آمریکا، انگلیس و صهیونیست ها مانند کومله و دموکرات و منافقین با ترور دانشمندان هسته ای و ... دشمنی خود را با ملت شریف ایران ثابت کرده اند.

و لذا اگر تاریخ و توالی ترورهایی که توسط جنایت‌کاران صهیونیست و حامیان بلاشرط آنها مثل آمریکا انجام شده را بررسی کنید ملاحظه خواهید کرد که هیچ دوره زمانی نبوده که آمریکا و اقمارش به دنبال اقدامات تخریبی و ترور نبوده باشند.

باید به این مطلب مهم اشاره نمود در حالیکه بحران های اساسی در این منطقه طی سال های گذشته با ائتلاف به رهبری آمریکا به عنوان محور ناتو منجر به بروز جنگ ها و کشته شدن و آوارگی وسیع در منطقه شده است ولی شاهدیم که نمایندگان ویژه دبیر کل سازمان ملل در این کشورها از اعضای ناتو و یا کشورهای حامی این فتنه ها و بحران ها می‌باشند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۹۰۵۶۵۲۲:۰۱:۲۱ ۱۴۰۲/۱۱/۲۷
این مصاحبه برای چه زمانی بود؟
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 5. این آمار معنادار را دریابیم!

 6. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

 9. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 10. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 11. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 12. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 13. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 14. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 15. سرگردانی اضطراب آفرین !

 16. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 17. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

 18. زاکانی: انتقادات نادرست است

 19. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 20. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 21. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 22. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

 23. بهادری جهرمی: یکی دیگر از ثمرات دیپلماسی شهید رئیسی به بار نشست

 24. چمران: تغییر شهردار تهران صحت ندارد

 25. FATF مانع کار ما نیست/ فردا اولین قطار از ایران به چین می‌رود

پربحث‌های هفته

 1. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 5. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 6. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 7. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 8. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 9. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 10. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 11. سرگردانی اضطراب آفرین !

 12. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 13. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 14. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

 15. دولت بی‌منت

 16. پاسخ ظریف به ادعای یک فعال رسانه‌ای پس از سخنانش در تلویزیون

 17. اعضای کارگروه انتخاب وزیر صمت در دولت چهاردهم مشخص شدند

 18. نظرات برگزیده مخاطبان الف: مشارکت کم مردم در انتخابات باید آسیب‌شناسی شود/ پزشکیان در انتخاب اعضای دولت فقط شایسته‌سالاری را ملاک قرار دهد

 19. پزشکیان: وضعیت امروز ایران با وجود سرمایه‌ها و ظرفیت‌های عظیم برازنده ایرانیان نیست

 20. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

 21. واکنش زاکانی به انتقادات عضو شورای شهر/ اعتراض بهزاد نبوی به سهم‌خواهی اصلاح طلبان از دولت پزشکیان

 22. حضور امشب ظریف در تلویزیون

 23. توضیح دانشگاه الزهرا درباره قطع همکاری با «زهرا موسوی»

 24. باقری: خروج آمریکا از برجام موجب آسیب به همه طرف‌های توافق شد  

 25. ترامپ: جان به در بردنم از ترور معجزه بود

آخرین عناوین