زاکانی: مجلس آینده باید مجلس انقلابی تر از گذشته باشد  

  4021122049 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

شهردار تهران گفت: مجلس آینده باید کارآمدتر و مردمی‌تر از گذشته باشد و باید ما را به سمت قله‌های بزرگ افتخار که رهبر انقلاب ما را به سمت آنها رهنمون کرده‌اند ببرد.

زاکانی: مجلس آینده باید مجلس انقلابی تر از گذشته باشد  

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران شامگاه شنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۲- در مسجد امام حسین علیه السلام به مناسبت جشن ۲۲ بهمن ماه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: آمریکا و شوروی از همان ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی ایران تلاش کردند با  برخورد سخت و قهرآمیز همچون موضوع تجزیه طلبی، کودتا و جنگ این انقلاب را از مدار خارج کنند اما به مدد خداوند و عزم و اراده ملت ایران در این راه موفق نشدند. آمریکا و شوروی در همه چیز با یکدیگر مشکل داشتند اما در برخورد با مساله ایران با یکدیگر هم نظر بودند اما نتوانستند آنچه می‌خواستند را انجام بدهند. 

وی افزود: آمریکا کل جهان را برای خود می خواست و در مسیر دستیابی به این آرزوی پوچ از هیچ جنایتی فروگذار نکرد. در سال ۱۳۸۴ که عناصر انقلابی در ایران در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شدند کهنه کارهای سیاستمدار آمریکایی اعلام کردند که پروژه خاورمیانه بزرگ با شکست مواجه شده است.

شهردار تهران گفت: در سال ۱۳۸۵ وقتی که به لبنان حمله شد، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که ما به دنبال خاورمیانه جدید هستیم و وقتی از او سوال شد که چه فرقی با خاورمیانه بزرگ دارد؟ اظهار کرد که آنجا شمال آفریقا و چند کشور دیگر مورد نظر ما بودند اما در اینجا ما تنها با ۴ کشور کار داریم؛ ایران، عراق، سوریه و لبنان.

زاکانی در ادامه گفت: در سال ۱۳۸۹ تصمیم گرفتند که یک مدل جدیدی را در منطقه پیاده کنند، اوباما در سند امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که بیش از ۶۰ درصد قوای خود را از غرب آسیا و شمال آفریقا به آسیای شرقی برای مقابله با چین منتقل خواهیم کرد، اما ایده اصلی این بود که از جنس اسلام و نه اسلام ناب بلکه از جنس اسلام آمریکایی؛ عده ای داعیه خلافت را داشته باشند و از سوریه و عراق جنایات خودشان را آغاز کنند و به سمت ایران حرکت و جنایات خودشان را توسعه دهند تا آنچه دنیا از اسلام در تصویر ذهنی خود در آینده خواهد داشت؛ یک اسلام جنایتکار و منفور باشد. 

وی افزود: کار اسلام ناب از نظر آنها تمام شده بود و این وحشی ها در مسیر تحقق رویای آمریکای خبیث از هیچ جنایتی دریغ نکردند؛ به طوری که تمدن و آثار تمدنی را از بین می بردند و منابع را غارت می‌کردند و انسانها نیز به مذبح کشیده می شدند، اما دست خدا برای بار دیگر از آستین ملت قهرمان ایران و گروه های مقاومت منطقه بیرون زد و شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش به تدبیر رهبر معظم انقلاب، سیلی محکمی بر صورت آنها زدند که تا ابد فراموش نخواهند کرد.

زاکانی در ادامه تاکید کرد: هر کجا که از امام و خلف صالح او رهبر معظم انقلاب تبعیت و اطاعت کردیم و هرکجا که به مردم خدمت کردیم و با اتکای به مردم به پیش رفتیم  موفق بودیم و هر کجا که از این مسیر عدول کردیم و به اسلام عمل نکردیم و به خاستگاه‌های خودمان عمل کردیم و تبعیت از ولی و امام جامعه را فراموش کردیم و فکر کردیم که او هم یکی مثل ماست چنانچه که برخی از روسای جمهور ما در گذشته اینگونه فکر می‌کردند و هرکجا که مردم را مانع دیدیم، موفق نبودیم.

وی با پرداختن به عملکرد برخی روسای جمهور در گذشته در دهه ۷۰ خاطرنشان کرد: برخی اصلاحات اقتصادی که بهای آن آسیب به مردم است، از اساس اشتباه و غلط است و آن کسی که مبدع و داعیه دار این حرکت است از اساس نسبتی با اسلام و انقلاب ندارد. اگر رهبر انقلاب در برنامه دوم، جلوی اینها را نمی گرفتند آنها شیب اقتصاد را طوری چیدمان کرده بودند که مردم و به‌ویژه طبقه متوسط و ضعیف را له کنند و الحمدلله رهبر انقلاب جلوی آنها را گرفتند. لذا اینکه  چه کسی پیروز است بعد از گذشت ۴۵ سال کاملا مشخص است و پیروز میدان همچنان شما مردم هستید. 

شهردار تهران با بیان اینکه جنگ غزه پایان نظم نوین کنونی جهانی است و دیگر بعد از این جنگ حاکم بلامنازعی در دنیا نداریم، گفت: به امروز آمریکا و انگلیس تلاش می کنند که حریف ملت قهرمان یمن بشوند و نمی توانند. تلاش می کنند که حریف ملت عراق شوند اما نمی توانند و با فضاحت دارند از عراق خارج می شوند. در سوریه و لبنان و فلسطین پرافتخار هم نتوانسته اند علیرغم توطئه های بسیاری که برای مردم این کشورها تدارک دیدند، به موفقیت برسند و شکست خوردند.

زاکانی با ذکر خاطره ای از دوران دفاع مقدس تصریح کرد:  منطق امام راحل می‌گوید شما در شکست ظاهری دنیا هم  وقتی به وظیفه خود عمل کنید، پیروز هستید. در این عمل به تکلیف کردن و با نتیجه کار نداشتن چند حرف اساسی گنجانده شده است؛ امام بزرگترین انقلاب را به نتیجه رساند و ما مامور به تکلیف هستیم.

وی ادامه داد: در حصول نتیجه ۳ ویژگی مقدماتی نهفته است: ۱. فهم نتیجه ۲.برنامه ریزی ۳. جانفشانی برای تحقق نتیجه و اگر این سه مهم را درنظر داشته باشیم و عمل کنیم دیگر حاصل کار دست ما نیست و دست خداست و خداوند نیز قطعا ما را یاری خواهد کرد. 

شهردار پایتخت در بخش دیگری از سخنانش افزود: در جنگ سخت نتوانستند کاری از پیش ببرند و جنگ نرم را آغاز کردند و دین را هدف قرار دادند. یادمان نرفته است که جریان روشنفکری معیوب و مرعوب که افراد مشکل داری مثل عبدالکریم سروش آن را پرچمداری می‌کردند هم دین را و هم رهبری دینی و هم اعتقادات مردم و وابستگی مردم به رهبری را هدف قرار داده بودند. 

زاکانی با اشاره به تلاش های دولت برای رفع مشکلات مردم و کشور اظهار کرد: امروز الحمدلله نعمت حضور رئیس جمهور مخلص و تابع رهبری شامل حال مردم شده و من می‌توانم در پیشگاه خداوند متعال و مردم ایران اسلامی شهادت بدهم که همه‌ی توان و ظرفیت های خود را برای خدمت به مردم و خدمت به کشور به کار بسته است. مشکلات همچنان در کشور وجود دارد اما دولت فعلی شبانه روز در حال انجام فعالیت برای خدمت و رفع مشکلات و موانع بر سر راه است. 

وی گفت: مردم ایران در سه محل و میدان رخ نمایی دارند، یکی آنجا که خطر وجود دارد و بناست که کاری انجام دهند و آنجا مردم ایران در خط مقدم حضور دارند. برهه هایی مانند جنگ، فتنه و مسائل دیگر. جای دومی هم هست که ملت ایران بنا دارد مانور و عظمتی را به رخ بکشد و آن مثل راهپیمایی ۲۲ بهمن است. آنجا ملت ایران حضور دارند و تمام سم‌پاشی‌ها اثری بر وحدت و ایران دوستی و محبت مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی نگذاشته است. یک جای سومی هم هست که ملت ایران با حضور خود، اراده‌اش را تحمیل می‌کند و آن جا پای صندوق رای است. هرکس را که ملت ایران انتخاب کرد، رهبری هم از او حمایت می‌کند. این حمایت ها شامل همه رئیس جمهورها بوده و حتی امام تا لحظه آخر برای بنی صدر دلسوزی کرد و خیر او را خواست و خود او نخواست و خیانت کرد به امام و ملت ایران. 

شهردار تهران خاطرنشان کرد: روز ۱۱ اسفند امسال، پای صندوق رای؛ همان جایی است که ما اراده خودمان را با رای به اصلح اعلام می‌کنیم. مجلس آینده باید مجلس انقلابی تر از گذشته باشد. مجلس آینده باید کارآمدتر و مردمی‌تر از گذشته باشد و باید ما را به سمت قله های بزرگ افتخار که رهبر انقلاب ما را به سمت آنها رهنمون کرده‌اند ببرد. مجلس آینده باید مجلسی دردآشنا باشد و بفهمد که مشکلات مردم چیست و با چه مصوبه ای می‌تواند مشکل این مردم را حل کند.  مجلس آینده باید تبلور امروز انقلاب اسلامی باشد و باید پرچم امروز انقلاب را بردارد. 

زاکانی با بیان اینکه مردم کشور درگیر با چالش معیشت هستند،  افزود: عناصر سودجویی هستند که ممکن است که در هرجایی از ادارات و نهادها و یا بین کسبه و مردم باشند. دولت دائما در حال حمایت است اما همین سودجوها اجازه اجرای صحیح کار و تقویت معیشت را نمی دهند.

وی تاکید کرد: ما با حمایت دولت مردمی سیزدهم کار جدیدی را آغاز کرده ایم و یک بستر جدیدی را فراهم کرده ایم تا بتوانیم تهران را ارزان کنیم به خصوص در حوزه معیشت و مسکن و خدمات که ان‌شاءالله با کمک مردم این امر محقق بشود. اما اگر اراده ما پای صندوق رای منجر به انتخاب مجلسی شود که ما را به سمتی ببرد که مجلسی قوی و در صحنه برای امروز و برای آینده انقلاب باشد ما قطعا مشکلاتمان بسیار کاهش خواهد یافت. 

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۸۵۵۱۹۱۶:۰۱:۲۱ ۱۴۰۲/۱۱/۲۲
جالبه که شهردار تهران دارد برای ملت و کل حاکمیت و شورای نگهبان و... تعیین تکلیف می کند؟!
ناشناس۳۳۸۵۵۲۳۱۶:۰۴:۴۴ ۱۴۰۲/۱۱/۲۲
مگه شهردار نیست چرا داره برای مجلس تعیین تکلیف می کنه فرق انقلابی و انقلابی تر رو مشخص بفرمایند ظاهرا از این به بعد انقلابی بودن کفایت نمی کنه
ناشناس۳۳۸۵۵۴۱۱۶:۵۱:۴۲ ۱۴۰۲/۱۱/۲۲
لطفاً ابتدا بفرمایید تعریف مجلس انقلابی چیست؟!
ناشناس۳۳۸۵۵۶۰۱۷:۱۳:۱۵ ۱۴۰۲/۱۱/۲۲
پس مشکل مشخص شد چیه مجلس فعلی به اندازه کافی انقلابی نیست.
ناشناس۳۳۸۵۵۶۲۱۷:۱۴:۵۱ ۱۴۰۲/۱۱/۲۲
مگر مجلس گذشته انقلابی بود؟؟!!!
ناشناس۳۳۸۶۳۳۲۱۲:۲۱:۵۱ ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
انقلابی تر
محمد۳۳۸۵۵۸۲۱۷:۴۱:۵۹ ۱۴۰۲/۱۱/۲۲
مثلا مجلس الان خیلی انقلابی بود؟؟؟؟؟؟؟؟
محمد۳۳۸۵۷۲۳۲۰:۱۵:۲۸ ۱۴۰۲/۱۱/۲۲
آقای شهردار، شما به فکر تعمیر و نگهداری پله برقی ها باشید؛ ملت انقلابی ایران به بلوغ کافی در انتخاب نمایندگان مجلس رسیده است
ناشناس۳۳۸۵۹۳۴۲۳:۵۳:۴۴ ۱۴۰۲/۱۱/۲۲
مجلس آینده باید کارآمدتر و مردمی‌تر از گذشته باشد.
حامد حمدایی اصل۳۳۸۵۹۴۵۰۰:۰۳:۰۰ ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
آیا شهردار تهران نباید در مورد آلودگی و ترافیک و ایمنی ساختمان ها و ... راهکار بده؟
ناشناس۳۳۸۶۱۰۳۰۸:۲۲:۵۹ ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
وظیفه شهردار چیه؟
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. یک یادآوری به آقای ربیعی

 2. ۳۰ ویژگی مهم یک داوطلب شایسته مجلس

 3. تحلیل عجیب مرعشی از اغتشاشات ۱۴۰۱ / علی مطهری: حجاب به قانون جدید نیاز ندارد

 4. عمو سام بدهکار!

 5. اخیرا فردی ادعای جانشینی امام زمان(عج) را کرده است /حضرت ظهور پیدا نکرده پس چگونه جانشین دارد؟  

 6. اظهارات انتخاباتی عجیب دبیر کل کارگزاران در تبریز

 7. مرگ خلبان آمریکایی بر اثر خودسوزی در اعتراض به جنگ غزه

 8. پدیده شوم "شوتی‌گری" را از بین می‌بریم/ جان باختن ۵۰۰ نفر در تصادف با خودروهای شوتی

 9. مطهری: مشارکت از دوره گذشته بالاتر خواهد بود/ قدردانی از سیاست منطقه‌ای دولت

 10. مرگ ۶۸ کودک به‌دلیل مصرف شربت سرفه آلوده؛ ۲۳ نفر محکوم شدند

 11. نباید با صندوق رأی قهر کنیم/ مردم از وعده و شعار خسته اند/ برخی نمایندگان به پیامد طرح ها یا لایحه ها بی توجهند/ اوضاع معیشتی مردم سال به سال دریغ از پارسال است!

 12. سردار رادان: ما می‌خواهیم پدیده شوتی‌گری را از بین ببریم

 13. اختصاص ۵.۵ میلیارد یورو برای بهبود وضعیت هوا

 14. آغاز عرضه ارز مسافرتی با شرایط جدید از امروز

پربحث‌های هفته

 1. یک یادآوری به آقای ربیعی

 2. استدلالی عجیب علیه انصارالله یمن

 3. چرا هیچکس در ایران بحران آب را جدی نمی گیرد؟!

 4. آیا تابعیت‌دادن به افغانستانی‌ها برای حضور در انتخابات و راهپیمایی‌هاست؟!

 5. ضعف بزرگ لیست‌های انتخاباتی

 6. سوریه، یار ایران در دفاع مقدس

 7. مگه سری قبل رای دادیم، چی شد؟!

 8. هنرمند پیشکسوت خاطره ساز درگذشت

 9. بالاخره یکی باید گردن بگیرد!

 10. ظریف: مردم «فرصت» و «پایه قدرت نظام» هستند؛ دست فرصت را باید باز بگذاریم

 11. سیاست، فقط سخنرانی نیست !

 12. رهبر انقلاب: راه غلبه بر مشکلات اعتماد به جمهور مردم و اسلام است

 13. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ترامپ و بایدن درباره ایران مانند هم عمل می‌کنند/ باید بر فعالیت کورش کمپانی نظارت می‌شد

 14. صدای معترضان خاموش با رای ندادن شنیده نمی شود

 15. افشای تخلف جدید در پرونده کوروش کمپانی

 16. ۳۰ ویژگی مهم یک داوطلب شایسته مجلس

 17. تحلیل عجیب مرعشی از اغتشاشات ۱۴۰۱ / علی مطهری: حجاب به قانون جدید نیاز ندارد

 18. عمو سام بدهکار!

 19. سفر رئیسی به بیرجند؛ با هواپیمای عمومی و بدون استقبال دولتی‌ها

 20. الهام حمیدی: تمام مبلغ تبلیغ کوروش کمپانی را به حساب مراجع قضایی برگرداندم

 21. قانون درباره «کوروش کمپانی» چه می گوید؟

 22. تخریب خیابان‌های فلسطین توسط بولدوزر‌های اسرائیلی

 23. روایت تکراری آمریکایی ها از بمب اتمی ایران!

 24. نقد جهانگیری به اصلاح‌طلبان/ واکنش ضرغامی به بیانیه ۱۱۰ فعال اصلاح‌طلب/ اموال بابک زنجانی کجا مصرف می شود

 25. واکنش فیفا به گل تماشایی گلر تیم ملی ساحلی

آخرین عناوین