علم الهدی: مردم باید مطالبه کنند تا مشکلات حل‌وفصل شود

  4021106033 ۲۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی گفت: در نظام اسلامی، مردم جلو هستند و دستگاه‌های حکمرانی، پشت سر مردم راه می‌افتند. مردم زمینه‌ای می‌سازند که حاکمیت به کجا حرکت کند. اگر قرار است بی‌حجابی براندازی شود، اگر قرار است مشکلات معیشتی حل شود، باید به خواست مردم باشد.

علم الهدی: مردم باید مطالبه کنند تا مشکلات حل‌وفصل شود

به گزارش خبرگزاری فارس ، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور پرشور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن ششم بهمن‎ماه سالروز اجرای رفراندوم فرمایشی شاه در سال 1341 و معادل شمسی تاریخ امضای قرارداد کمپ دیوید در سال 1978 اظهار کرد: این دو خاطره از جمله نقاط تاریک تاریخ ایران عزیز و مایه ننگ امت اسلام است و این ضرورت را ثابت می‌کند که برادران و خواهران جوان باید گذشته کشور را بخوانند، جنایت‌های نابکارانه غرب در 200 سال اخیر را بشناسند و آگاه باشند که تا به امروز، چه جنایت‌هایی در حق انقلاب اسلامی و این ملت صورت گرفته است.

وی افزود: در ششم بهمن 1341 که قیام امام(ره) آغاز شده بود، رفراندوم ساختگی شاه و مردم شکل گرفت. برای اینکه بدانیم در نظام ستم‌شاهی، فاصله بین شاه و مردم چقدر بوده است، می‌توانید تاریخچه رفراندوم‌های کشور را در اسناد تاریخ مطالعه کنید. این در تاریخ ثبت است که فقط شش میلیون تعرفه تهیه شده بود و یک عده کارمند دولت را با تهدید و یک عهده کشاورز روستایی را با تطمیع اعطای زمین و ملک، پای صندوق‌ها آوردند تا مجری نمایشی رفراندوم باشند. بعد از این رفراندوم و به فاصله چند ماه بود که انقلاب مردمی 15 خرداد آغاز شد و بیش از پانزده هزار شهید روی دست ملت گذاشت اما ثابت کرد که خواسته مردم چیست، هویت ملت چه می‌پسندد و رفراندوم ششم بهمن 1341 فقط یک مانور سیاسی نمایشی به نفع شاه بوده است.

کمپ دیوید، مایه ننگ امت اسلام

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی ضمن واکاوی تاریخ شکل‌گیری معاهده کمپ دیوید و امضای آن در 17 سپتامبر 1378 خاطرنشان کرد: قرارداد ننگین میان مصر و اسرائیل در کمپ دیوید، یک رویداد خفت‌بار و پس از آن بود که صهیونیست‌ها به بلاد اسلامی حمله کردند و با وجود مقاومت و ایستادگی قهرمانانه مجاهدان مصری، دولت این کشور رضایت داد که موجودیت رژیم اشغالگر قدس را به رسمیت بشناسد.

وی افزود: مسئولیت اصلی این معاهده در حقیقت بر عهده آمریکایی‌ها بود زیرا آن‌ها بودند که توطئه کردند تا طرفین پای‌کار یک تفاهم بیایند. این شیطنت خائنانه ملعون مطرودی به نام کسینجر بود که چند وقت قبل به درک واصل شد. او بود که برای اولین بار طرح اجبار انور سادات و تطمیع مصر برای پذیرش این معاهده را مطرح کرد تا شرایطی رقم بخورد که مقابله با اسرائیل و بازپس‌گیری سرزمین مقدس به‌کلی از ذهن جوامع اسلامی فراموش شود زیرا جلودار جهان اسلام در آن زمان، مصر بود و تن دادن این کشور به قرارداد با اسرائیل، همه مسلمانان را سرکوب کرد.

نماینده استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: از روزی که انور سادات با امضای این قرارداد ننگین، خود را به ملعون ازلی و ابدی برای جهان اسلام تبدیل کرد، تا به امروز حتی یک سکه از آمریکا به مصر نرسیده و روند زوال فرهنگ، قدرت اسلامی، اقتصاد و توان بازدارنده نظامی به گونه‌ای آغاز شد که هنوز هم ادامه دارد. هنوز به‌تبع همان قرارداد است که مصر به‌عنوان مزدور اسرائیل و برده آمریکا عمل می‌کند و حتی از بازگشایی گذرگاه رفح عاجز است.

زینب کبری(س)، الگوی مقاومت آمیخته با مبارزه

آیت الله علم الهدی تأکید کرد: برادران و خواهران جوان من، این ذلت و خفت برای جهان اسلام را در نظر بگیرید. عزیزان من، ما که دم از کربلا و عاشورا می‌زنیم، فقط برای این نیست که مظالم شمر و یزید را بشنویم، اشکی بریزیم و تمام. اینطور نیست! به این دلیل است که امروز خودمان را با درس‌های کربلا بسازیم. در میان همه حماسه‌های نهضت حسینی هم مقاومت زینب کبری(س) است که درس آشکار برای امروز ماست.

وی با تأکید بر اینکه مقاومت باید آمیخته با مبارزه باشد، گفت: نقطه‌ای که زینب کبری(س) به بشر آموزش داد تا الگو بگیرند و سعادتمند شوند، مربوط به زمانی می‌شود که حضرت ثابت کرد مقاومت باید آمیخته با مبارزه باشد. کجا مقاومت کرد؟ وقتی او را کت و بال بسته بودند، 84 زن و کودک را همچون دانه‌های تسبیح به هم زنجیر کرده بودند و کاروان اسرا به کاخ یک شیطان مسلم به نام یزید ابن معاویه وارد شده بود. این زن تصویر ذبح برادر دیده بود. این مادر سوگ شهادت فرزند دیده بود. همین زن کاری کرد که فرماندهان لشکر یزید آرزوی التماس کردن زنان و حتی کودکان کاروان اسرا به دلشان بماند.

وی بیان کرد: زینب(س)، الگوی مقاومتِ آمیخته با مبارزه است و آن چیزی که امروز در غزه جریان دارد، الگوگیری از همین آموزه است؛ به گونه‌ای که هر روز ده‎ها شهید از میان آوارها بیرون می‌کشند اما بازهم در سرزمین خود باقی می‌مانند و تانک مرکاوای اسرائیلی را به آتش می‌کشند. در جریان 45 سال انقلاب اسلامی ما که امروز جهان گیر شده و دنیا متوجه آن است، همیشه این فرهنگ در دستورکار بوده است؛ به این معنا که دشمن با ما جنگید، ما مقاومت کردیم. دشمن ما را تحریم کرد، ما مقاومت کردیم. دشمن عزیزان ما را در توطئه‌های امنیتی به شهادت رساند، بازهم مقاومت کردیم و کار را به جایی رساندیم که «مرگ بر آمریکا» در سرتاسر عالم نهادینه شود. حقیقتاً امروزه کجای عالم است که امروز مرگ بر آمریکا نگوید؟

آمریکاو اسرائیل، منفور عالم هستند

امام جمعه مشهد اظهار کرد: امروز در چشم همه ملت‌های عالم و حتی ملت آمریکا، دولت حاکم بر این کشور و رژیم صهیونیستی، منفورترین جریان‌های حکومتی هستند. در مقابل نیز این یک حقیقت است که عالم، ایستادگی مقاومت در غزه، قهرمانی انصارالله در یمن و مردآفرینی‎های حزب‌الله در لبنان را از چشم جمهوری اسلامی می‌بینند. پشتوانه این حرکت نیز مردم هستند و همه‌چیز، پشتیبانی مردمی دارد.

وی افزود: در نظام اسلامی، مردم جلو هستند و دستگاه‌های حکمرانی، پشت سر مردم راه می‌افتند. مردم زمینه‌ای می‌سازند که حاکمیت به کجا حرکت کند. اگر قرار است بی‌حجابی براندازی شود و توطئه نابکارانه دشمن در فراگیرشدن کشف حجاب به‌کلی از بین برود، باید به خواست شما مردم باشد. اگر قرار است مشکلات معیشتی حل شود، باید به خواست مردم باشد. امروزه هر جریانی که ما از نظام مطالبه می‌کنیم، این مطالبه در حقیقت پیگیری خواست مردم است و این جریان، در هیچ جای عالم وجود ندارد.
مشارکت، دشمن را ناامید می‌کند

آیت‌الله علم‌الهدی با تأکید بر ضرورت مشارکت مردم در انتخابات برای درهم شکستن امید دشمن به تسلط بر کشور خاطرنشان کرد: تا به امروز، همه فتنه‌های دشمن توسط مردم خنثی شده و آخرین نقطه امید معاند و بدخواه ملت در انتخابات امسال نیز به حول قوه الهی و خواست مردم از بین خواهد رفت تا دشمن از روز اول، ناامیدتر، مأیوس‌تر و بدبخت‌تر باشد. شما برادران و خواهران، میراث‌داران این عزت و قدرت هستید که پدران و مادران شما آن را خواستند و نگهبانی از آن بر عهده شماست.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۶۹۴۸۸۱۶:۴۴:۴۸ ۱۴۰۲/۱۱/۶
حاج آقا مطالبه کردیم نتیجه نگرفتیم چه کنیم؟
ناشناس۳۳۷۰۰۰۷۰۶:۲۵:۳۰ ۱۴۰۲/۱۱/۷
قبل از انتخابات درخواست مطالبه دارند گویی مسئولان هیچ درکی از خواسته ندارند
ناشناس۳۳۷۰۰۳۲۰۸:۰۰:۴۰ ۱۴۰۲/۱۱/۷
امیرالمومنین (ع) در بدو ورود به عراق، به مردم فرمودند: «به سرزمین شما آمدم با این جامه‌ها، و بار و بنه‌ام همین است که می‌بینید، اکنون اگر از سرزمین شما با چیزی جز آن چه به آن آمده‌ام بیرون روم، از خیانتکاران خواهم بود»...لطفا یک اقدام ضربتی سیستماتیک برای مشروعیت سنجی اموال رانتخواران قبل و موجود و بستگان درجه یک آنها و فراجناحا که با رانت های نظیر سواپ انحصاری معاملات نفتی و مزارع بزرگ پرورش ...با تصرف منابع ملی .. هم بگذارید آن به رضای خداوند نزدیکتر و به عدل علی ع منطبق تر است ،انجام دهید این هم مطالبه مردمی حال عمل را برای مردم توضیح دهید و قانونی که افشای عمومی درآمدها و دارایی‌ها توسط مقامات دولتی را الزامی می‌کند تصویب کنید نظیر بسیاری از کشورهای دنیا ...
ناشناس۳۳۷۰۰۴۲۰۸:۰۹:۳۹ ۱۴۰۲/۱۱/۷
ما خواستار ایجاد سیستم فرایند محور در جهت کنترل فساد هستیم نه سیستمی که دنبال انسان خوب بگردد و آخرش اختلاس شکل بگیرد اقدامات فرایند محور نظیر پایش مستمر اموال مسئولان و بستگان درجه یک آنها ....اولا در هیچ جای دنیا نظام اداری كارآمد و عاری از فساد مبتنی بر انسان‌های خوب مشاهده نشده که ما دومی آن باشیم. ثانیاً، چرا به جای سیستم‌های خود کنترل به نظام‌های متکی بر انسان‌های خوب اتکا کنیم که برای مانع شدن از لغزش آنها سیستم‌های عریض و طویل و پرهزینه نظارتی ایجاد کنیم!؟ الان به همان اندازه که نظام اداری ما ناکارآمد است، سازمان‌های نظارتی هم به درجاتی دچار این بلیه هستند.
ناشناس۳۳۷۰۰۴۸۰۸:۱۳:۲۶ ۱۴۰۲/۱۱/۷
این مطالبه ما: آدم‌هایی برای امروز حکمرانی جامعه ما مناسب هستند که در کنار تعهد و تخصص و حتی مهم‌تر از این‌دو، به این فهم رسیده‌اند که باید فرآیندها، ساختارها و نظامات سیاسی اجتماعی را اصلاح و ارتقا دهند.
ناشناس۳۳۶۹۵۰۵۱۶:۵۸:۰۹ ۱۴۰۲/۱۱/۶
کاملا درست میفرمایند، غفلت و اشتباه درباره مشکلات اقتصادی از مردم میباشد و مقصر خود مردم میباشند چون درست مطالبه نکردند، ولی در دوران دولت قبل درست مطالبه شد و دولت قبل مقصر میباشد
ناشناس۳۳۶۹۵۳۲۱۷:۱۹:۱۶ ۱۴۰۲/۱۱/۶
برخی مردم سال ۹۸ مطالبه کردند
ناشناس۳۳۶۹۵۳۵۱۷:۲۰:۲۳ ۱۴۰۲/۱۱/۶
مشکل این هست برخی اقایان قانون حجاب یا اقتصاد را اجرا نمی کنند!
ناشناس۳۳۶۹۵۵۶۱۷:۴۴:۴۴ ۱۴۰۲/۱۱/۶
الان یعنی مثلا مردم نمی خوان که مشکلات معیشتی حل بشه ؟؟؟
ناشناس۳۳۶۹۵۷۰۱۷:۵۶:۰۳ ۱۴۰۲/۱۱/۶
مردم بارها مطالبه کرده اند مثلا بازنسشتگان ... کارگران
.۳۳۶۹۵۸۲۱۸:۰۲:۰۶ ۱۴۰۲/۱۱/۶
حرف مردم فقط در مورد حجاب مورد تایید است ؟
ناشناس۳۳۶۹۶۷۴۲۰:۰۹:۳۸ ۱۴۰۲/۱۱/۶
مردم شب وروز از دولت ها مطالبه مي كنند البته دولت ها هم إمكاناتي دارد كه كافي نيست
ناشناس۳۳۶۹۶۸۳۲۰:۱۸:۴۸ ۱۴۰۲/۱۱/۶
مشکل؟
ناشناس۳۳۶۹۶۹۱۲۰:۲۸:۱۸ ۱۴۰۲/۱۱/۶
هم شما هم دولت و هم مجلس و هم سایر مسئولین خیلی خوب می دونن بالاترین مطالبه مردم معیشت و گرانیه
ناشناس۳۳۶۹۶۹۳۲۰:۲۹:۴۰ ۱۴۰۲/۱۱/۶
ملت کلی مطالبه کردن
ناشناس۳۳۶۹۷۵۶۲۱:۴۴:۳۰ ۱۴۰۲/۱۱/۶
حاج آقا از کی و کجا مطالبه کنند؟ اینهمه کارگر و بازنشسته و معلم هر روز تجمع می کنند اسمش مطالبه نیست؟
ناشناس۳۳۶۹۹۲۷۰۰:۴۶:۱۶ ۱۴۰۲/۱۱/۷
سخنان آقای علم الهدا توجیه ناکارآمدی دولت فعلی است.
ناشناس۳۳۶۹۹۵۳۰۱:۳۹:۵۲ ۱۴۰۲/۱۱/۷
علم الهدی: مردم باید مطالبه کنند تا مشکلات حل‌وفصل شود خود شما چند بار به مطالبات مردم توجه کرده اید؟؟؟
رضا۳۳۶۹۹۹۳۰۴:۰۵:۵۱ ۱۴۰۲/۱۱/۷
در شرایط جنگ سیاسی و اقتصادی باید از حوثی ها یاد بگیریم که با قناعت زندگی می کنند.
ناشناس۳۳۷۰۰۴۵۰۸:۱۲:۰۹ ۱۴۰۲/۱۱/۷
شما بگو جنگ سیاسی و اقتصادی چند سال ادامه دارد ؟
صادق۳۳۷۰۱۵۶۱۰:۰۸:۳۵ ۱۴۰۲/۱۱/۷
لطفا راه و روش مطالبه کردن را یاد مردم بدهید. چگونه مطالبه کنند؟؟؟
ناشناس۳۳۷۰۵۲۰۱۶:۰۰:۳۵ ۱۴۰۲/۱۱/۷
مولای متقیان امیرالمومنین به مالک اشتر گفت هنگامی که مردم به نزد تو میان نظامیان را از خود دور کن تا مردم از ترس لکنت نگیرین
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. رادان:‌ طرح نور با قوت ادامه دارد

 2. حضور حسین حسینی در دادسرای فرهنگ و رسانه با شکایت فراجا

 3. خسارت در «اس-۳۰۰»؛ مدرکی که نیست و افتخاری که به نام اسرائیل می‌سازند!

 4. و ناگهان اخلاق!

 5. این ۲ مشکلِ بزرگ در بازار مسکن ایران

 6. زیباکلام: اسرائیل برای رهگیری موشک ایران خیلی هزینه داد/ ۷ اکتبر نشان داد که فلسطین هنوز زنده است!

 7. بخش املاک "دیوار"مسدود می‌شود/ فرصت یک هفته‌ای به سکوها

 8. خیانت و وطن فروشی علنی در مقابل دوربین

 9. حمایت معاون رئیسی از تعطیلی پنج‌شنبه‌ها/ تاکید رادان بر ادامه طرح «نور» فراجا/ انتقاد روزنامه دولت از کریمی قدوسی

 10. وزیر کشور: پلیس با رعایت کرامت انسانی به عده کمی که قانون حجاب را رعایت نکنند تذکر می‌دهد

 11. توماج صالحی به حبس محكوم شد/مظلوم نمايي يك اغتشاشگر 

 12. موضوع خودروهای لوکس پسران معاون سابق قوه قضائیه چه بود؟

 13. سرانجام دختر فوت شده در متروی تجریش چه شد؟

 14. توقیف محموله صادراتی رژیم صهیونیستی در مرز بازرگان

 15. فریب نخوریم! 

 16. دبی؛ چند روز پس از سیل

 17. تصاویر اختصاصی شبکه پاکستانی از اسکورت جالب زمینی و هوایی رئیسی در لاهور

 18. رفتار عجیب یک شهروند در مترو تهران ؛ پارک موتور مقابل پله‌های ورودی ایستگاه!

 19. قالیباف: تأخیر بانک مرکزی در تأمین ارز دارو محرز است

پربحث‌های هفته

 1. بازی با کلمات

 2. کوچه زیباکلام هنوز تیر چراغ برق دارد؟!

 3. ۳۲ هزار مجوز استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران اخذ شد

 4. برخورد محترمانه پلیس با یک خانم برای اعمال قانون و توقیف خودرو

 5. اعتراض حواله داران پژو پارس به افزایش قیمت ۴۰۰ میلیونی

 6. حمایت اژه‌ای و رئیسی از طرح عفاف و حجاب فراجا/ انتقاد تلویحی روزنامه اصولگرا از حسین شریعتمداری

 7. کمی دیر نیست؟

 8. توافق جدید ایران و آمریکا چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 9. رئیسی هم به گشت ارشاد تذکر داد؟/ روایت فضائلی از علت تاکید رهبری بر وحدت

 10. یادداشت حسین شریعتمداری؛ دوستانه با برادر فضائلی

 11. گزارش میدانی از طرح نور فراجا

 12. مجلس مقابل این اقدام بایستد

 13. ۲ دلیل برای تشدید "گرانی" در ایران

 14. اطلاعیه شماره ۳ فراجا درباره اجرای «طرح نور»  

 15. منظور: افزایش دائم دستمزدها به ‌رفاه مردم کمک نمی‌کند

 16. رادان:‌ طرح نور با قوت ادامه دارد

 17. چرا این همه " در پوستینِ خَلق" می افتیم؟!

 18. تاکید رئیسی بر اجرای قانون عفاف و حجاب

 19. وقتی «بوقلمون» هم مقابل «رضا پهلوی» کم می‌آورد!

 20. واکنش بلینکن به حادثه اصفهان/ به مجازات ایران پایبند هستیم!  

 21. وزارت راه در شناسایی خانه‌های خالی مسئول است

 22. سردار حاجی زاده با تسلیحات قدیمی و حداقلی به اسرائیل حمله کردیم /از موشک های هایپرسونیک ۲ استفاده نشد

 23. برخی مسئولان بدلیل کارهای بی‌قاعده در زمینه حجاب تذکر گرفتند        

 24. واکنش مشاور قالیباف به حواشی اخیر گشت ارشاد/ روایت ظریف از علت عدم مذاکره با ترامپ

 25. حضور حسین حسینی در دادسرای فرهنگ و رسانه با شکایت فراجا

پربحث‌های هفته

 1. کوچه زیباکلام هنوز تیر چراغ برق دارد؟!

 2. حمایت اژه‌ای و رئیسی از طرح عفاف و حجاب فراجا/ انتقاد تلویحی روزنامه اصولگرا از حسین شریعتمداری

 3. توافق جدید ایران و آمریکا چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 4. رئیسی هم به گشت ارشاد تذکر داد؟/ روایت فضائلی از علت تاکید رهبری بر وحدت

 5. یادداشت حسین شریعتمداری؛ دوستانه با برادر فضائلی

 6. مجلس مقابل این اقدام بایستد

 7. تاکید رئیسی بر اجرای قانون عفاف و حجاب

 8. وقتی «بوقلمون» هم مقابل «رضا پهلوی» کم می‌آورد!

 9. سردار حاجی زاده با تسلیحات قدیمی و حداقلی به اسرائیل حمله کردیم /از موشک های هایپرسونیک ۲ استفاده نشد

 10. برخی مسئولان بدلیل کارهای بی‌قاعده در زمینه حجاب تذکر گرفتند        

 11. واکنش مشاور قالیباف به حواشی اخیر گشت ارشاد/ روایت ظریف از علت عدم مذاکره با ترامپ

 12. اشتباه برخی گروه‌ها در مقابله با توئیت فضائلی

 13. واکنش محمود احمدی نژاد به حمله موشکی ایران

 14. نظرات برگزیده مخاطبان الف: آموزش و تربیت در رعایت حجاب بیشترین تاثیر را دارد/ عملیات وعده صادق یک پیروزی بزرگ برای ایران بود

 15. خسارت در «اس-۳۰۰»؛ مدرکی که نیست و افتخاری که به نام اسرائیل می‌سازند!

 16. هزینه عملیات وعده صادق به ۲۰ میلیون دلار هم نرسید/ دست آخرین توان نظامی ایران هنوز رو نشده است

 17. اژه‌ای: در قضیه حجاب نمی‌خواهیم هر فردِ کم توجه به قوانین را کیفر کنیم  

 18. حمایت معاون رئیسی از تعطیلی پنج‌شنبه‌ها/ تاکید رادان بر ادامه طرح «نور» فراجا/ انتقاد روزنامه دولت از کریمی قدوسی

 19. وزیر کشور: پلیس با رعایت کرامت انسانی به عده کمی که قانون حجاب را رعایت نکنند تذکر می‌دهد

 20. توماج صالحی به حبس محكوم شد/مظلوم نمايي يك اغتشاشگر 

 21. عملیات "وعده صادق" ؛ بررسی ابعاد تسلیحاتی نظامی

 22. واکنش احمدی‌نژاد به عملیات موشکی سپاه/ وعده زارع‌پور درباره افزایش سرعت اینترنت

 23. شبيه‌سازي جنگ ايران و آمريكا

 24. یک سیلی برای تنبیه

 25. بایدن: ایران به‌دنبال محو اسرائیل است

آخرین عناوین