ولایتی: انتقام خون شهدای حادثه تروریستی کرمان را خواهیم گرفت  

  4021014084 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید کرد: بی‌تردید دشمنان ایران اسلامی بدانند که ما انتقام خون شهیدان مظلوم حادثه تروریستی کرمان را خواهیم گرفت.

به گزارش ایسنا، «علی اکبر ولایتی» دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در پیامی به چهاردهمین نشست این مجمع با عنوان «شهید سلیمانی، طوفان الاقصی و نظم نوین جهانی» شهادت جمعی از مردم ایران در حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان را به حضرت ولی‌عصر (عج)، رهبر انقلاب، ملت ایران و مردم کرمان تسلیت گفت و تاکید کرد: بی‌تردید دشمنان ایران اسلامی بدانند ما انتقام خون شهیدان مظلوم این حادثه تروریستی را خواهیم گرفت.

در این پیام آمده است: در دوره‌ای که کشورهای دنیا تنها دو راه یعنی وابستگی به شرق یا غرب را در اداره سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خود داشتند، وقوع انقلاب اسلامی ایران نقطه کانونی برای تحقق تمدن نوین اسلامی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی بود. انقلاب اسلامی با خاصیت الهام بخشی و ظرفیت سازی، معادلات حاکم بر نظم جهانی را در دوره خود تغییر داد و الگویی برای بیداری و آگاهی جوامع مسلمان و مستضعف در جهان گردید. 

وجود خلأ ایدئولوژیکی مبتنی بر اسلام و قرآن و عقب ماندگی تاریخی کشورهای مسلمان، وابستگی سران مستبد به غرب و در مقابل شعار آزادی‌خواهی، عدالت خواهی، استکبار ستیزی و ظلم ستیزی و دفاع از محرومان و مستضعفان توسط جمهوری اسلامی ایران موجب شد، نسل جدید جوانان و مردم منطقه غرب آسیا با الهام‌گیری از انقلاب اسلامی، الگویی بومی را از نظام فکری و نظری امام خمینی (ره) در کشورهای خود پیاده سازند که اصول آن بر اصول مقاومت و ظلم ستیزی انقلاب اسلامی ایران استوار بود و پس از طی قریب به ۲۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و پرورش و رشد انقلاب در دپران دفاع مقدس و آزمون‌های گوناگون دیگر، آثار و نشانه‌های جریان مقاومت در منطقه پدیدار گردید.

شهید سلیمانی به عنوان تربیت یافته مکتب امامین انقلاب اسلامی و پرچم‌دار جبهه مقاومت، شخصیتی در تراز نظام بین‌المللی و جهان اسلام داشت؛ شخصیتی که با تقوای الهی و خودسازی و حضور در میدان طی ۴۰ سال با اتکا به اندیشه‌های اسلام ناب محور مقاومت را طرح‌ریزی و پیاده سازی کرد. شکل‌گیری موج بیداری اسلامی با استعانت و الگوگیری از پیروزی‌های مقاومت در لبنان و فلسطین در ابتدای قرن بیست و یکم و برآورد اندیشکده‌های غربی از تغییر روندهای جهانی و ظهور قدرت‌های جدید، قدرت‌های جهانی و استکبار را بر آن داشت تا طراحی شوم و شیطانی را در ایجاد، تجهیز و تسلیح گروه‌های تکفیری در منطقه غرب آسیا به منظور تضعیف مقاومت و به حاشیه راندن مسئله فلسطین طراحی نمایند و با مشغول ساختن کشورهای مسلمان به موضوع تکفیر، محور مقاومت را دچار ضعف و شکست سازند، غافل از اینکه مقاومت در هسته و عصاره وجودی خود مبارزه با ظلم و ستم و ایستادگی را به همراه دارد و شهید سلیمانی و گروه‌های مقاومت طی قریب به یک دهه ایستادگی ضمن شکست استراتژی جنگ نیابتی نظام سلطه در خاورمیانه تحول جدیدی را در معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی و بازیگری جدیدی تحت عنوان جبهه مقاومت در نظام بین‌الملل معرفی کردند.

ظهور جریانات و گروه‌هایی مانند الحشد الشعبی، دفاع وطنی، انصارالله، فاطمیون، زینبیون و غیره در کنار تقویت جریانات اولیه مقاومت مانند حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی، هندسه قدرت مقاومت را در منطقه غرب آسیا رقم زد، به گونه‌ای که در یک نمونه مقاومت مردم فلسطین در آخرین تجاوز اسرائیل به غزه قبل از طوفان‌الاقصی کمتر از دو روز از شروع حمله مجبور به عقب نشینی از زیاده خواهی و تجاوز این رژیم انجامید. لیکن دمیدن روح خودباوری، ایثار، شهادت طلبی و ظلم ستیزی توسط شهید سلیمانی در پیکره مقاومت شجره‌ای را پدیدار ساخته است که دیگر شهادت سلیمانی و سلیمانی‌ها موجب توقف و عدم استمرار مسیر مقاومت نخواهد شد.

باور به پوشالی بودن ابهت تو خالی رژیم صهیونیستی و حامیانش در مقابل ساخت و پرورش باورها و اعتقادات سربازان مقاومت، تداوم اشغالگری اسرائیل غاصب و حامیانش، محاصره جنایتکارانه غزه مظلوم، هتک حرم چند باره به مسجد الاقصی، اسارت و دربند کشیدن جوانان فلسطینی، توسعه روزافزون شهرک‌ها و شهرک‌نشینی و حمایت بی چون و چرای آمریکا از این جنایات موجب گردید تا شاگردان مکتب مقاومت با اتکا به خودباوری نقطه عطف جدیدی را در تکامل قدرت مقاومت با اجرای عملیات طوفان الاقصی ایجاد و تثبیت نمایند. این عملیات جسورانه و غرورآفرین نمایشی از بالندگی، شجاعت، جسارت، خودباوری و توانمندی‌های میدانی محور مقاومت در مقابله با رژیم صهیونیستی بود.

رژیم غاصب کودکش که از این عملیات و ضربه مهلک طوفان الاقصی در شوک فرو رفته بود، برای حفظ آبروی از دست رفته خویش دیوانه‌وار به حمله ددمنشانه، وحشیانه و غیر انسانی روی آورد و در یک جنایت تاریخی قریب به ۲۵ هزار انسان بی‌گناه را در کمتر از ۹۰ روز در برابر دیدگان جهانیان به شهادت رسانید. اما در مقابل مردم مظلوم و سرافراز غزه نه تنها تسلیم دشمن جنایتکار نگردیده‌اند، بلکه با اتکال به آموزه‌های اسلام ناب همچون مقاومت، ایستادگی و صبر در راه خدا، نشانه‌های شکست فضاحت بار رژیم صهیونیستی را نمایان ساخته‌اند.

۹۰ روز ایستادگی توسط یک گروه به ظاهر اندک، اما جسور و دلاور با پایمردی و وارد ساختن ضربات مهلک به ماشین جنگی اسرائیل و نابودی صدها تانک و تجهیزات پیشرفته دشمن، تلفات سنگین به نظامیان و مزدوران کودکش، که به اعتراف رسانه‌های خودشان تاکنون نزدیک به ۶۰۰ نفر نظامی ارتش  کشته شده‌اند، همگی نشان از تغییر جدی در قواعد و هنجارهای سنتی نبرد کلاسیک دارند.

اما سنت الهی و نشانه‌های آن همواره ثابت است که با یاری خدا یک گروه کوچک و اندک با صبر و مقاومت بر لشکری بزرگ و مسلح غالب می‌آیند، لذا همان‌گونه که نوید داده شد عدم کامیابی رژیم صهیونیستی منجر به ایجاد یک معادله جدید در منطقه و نظام بین‌الملل خواهد شد و مسیر دگرگونی طرح‌ریزی شده توسط جبهه مقاومت، آرایش جدید را در سطح بین الملل به ارمغان خواهد آورد که در این توازن و هندسه جدید قدرت، حاکمان واقعی ملت‌های مستضعف، آزادی‌خواه و عدالت جو خواهند بود و همانگونه که آثار و پیامدهای جهانی حمایت از مردم مظلوم غزه را در دنیا شاهد هستیم،  حکومت نیز با اراده الهی به صالحان حقیقی واگذار خواهد شد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۴۶۷۰۸۲۳:۵۳:۱۱ ۱۴۰۲/۱۰/۱۵
حالا از کی قراره انتقام بگیرین؟
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 5. این آمار معنادار را دریابیم!

 6. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

 9. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 10. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 11. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 12. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 13. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 14. سرگردانی اضطراب آفرین !

 15. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 16. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

 17. زاکانی: انتقادات نادرست است

 18. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 19. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 20. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 21. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 22. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

 23. بهادری جهرمی: یکی دیگر از ثمرات دیپلماسی شهید رئیسی به بار نشست

 24. چمران: تغییر شهردار تهران صحت ندارد

 25. FATF مانع کار ما نیست/ فردا اولین قطار از ایران به چین می‌رود

پربحث‌های هفته

 1. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 5. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 6. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 7. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 8. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 9. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 10. سرگردانی اضطراب آفرین !

 11. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 12. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 13. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 14. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

 15. دولت بی‌منت

 16. پاسخ ظریف به ادعای یک فعال رسانه‌ای پس از سخنانش در تلویزیون

 17. اعضای کارگروه انتخاب وزیر صمت در دولت چهاردهم مشخص شدند

 18. نظرات برگزیده مخاطبان الف: مشارکت کم مردم در انتخابات باید آسیب‌شناسی شود/ پزشکیان در انتخاب اعضای دولت فقط شایسته‌سالاری را ملاک قرار دهد

 19. پزشکیان: وضعیت امروز ایران با وجود سرمایه‌ها و ظرفیت‌های عظیم برازنده ایرانیان نیست

 20. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

 21. واکنش زاکانی به انتقادات عضو شورای شهر/ اعتراض بهزاد نبوی به سهم‌خواهی اصلاح طلبان از دولت پزشکیان

 22. حضور امشب ظریف در تلویزیون

 23. توضیح دانشگاه الزهرا درباره قطع همکاری با «زهرا موسوی»

 24. باقری: خروج آمریکا از برجام موجب آسیب به همه طرف‌های توافق شد  

 25. ترامپ: جان به در بردنم از ترور معجزه بود

آخرین عناوین