حسینی بوشهری: بیکاری و خانه‌نشینی جوانان بوشهری در کنار پایتخت انرژی کشور دردآور است

  4020924023

 نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه استفاده از نیرو‌های بومی به‌ویژه جوانان در صنایع نفت و گاز یک امر ضروری است، گفت: اینکه بگوییم بوشهر پایتخت انرژی کشور است اما جوانان ما بیکار و در خانه باشند، دردآور است.  

به گزارش فارس، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری صبح امروز در مراسم دعای ندبه در جمع مردم شهرستان دیلم، اظهار داشت: روز جمعه، روز عرض ادب و ارادت به ساحت قدسی حضرت مهدی (عج) است و همان‌گونه که شما مردم دارالمومنین شهرستان دیلم در سوگواری به سر می‌برید امام زمان(عج) نیز عزادار است.

وی با بیان اینکه این روزها حضرت بقیة‌الله‌الاعظم(عج) عزادار است، گفت: شبانه‌روز به یاد حضرت مهدی(عج) باشید، تا آن حضرت نیز در مشکلات به یادتان باشد.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه انسان مومن در عصر غیبت وظایفی بر عهده دارد، عنوان کرد: در عصری که ما به سر می‌بریم عصر بسیار سخت و دشواری است؛ از این جهت که معاندین و مخالفین دین درصدد هستند فضای جامعه ما را از دین خالی کنند و نوعی دین‌زدایی و شبهه در جامعه ایجاد  کنند و فضای جامعه را به فضایی مسموم تبدیل نمایند.

حسینی بوشهری ادامه داد: دشمنانی که ضدیت با دین خدا دارند درصدد هستند برای نسل جوان القاء شبهه ایجاد کنند تا ذهن‌شان نسبت به دین و باورهای اعتقادی فاصله بگیرد.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: دشمنان وقتی آثار اسلام و انقلاب ما را می‌بینند؛ جدیت‌شان برای دین زایی نسبت به گذشته بیشتر می‌شود‌ و تلاش می‌کنند تا بین مردم از یک سو و بین باورهای دینی از سویی دیگر جدایی ایجاد کنند.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری با اشاره اینکه انسان مومن باید تلاش کند تا خدا باوری و فهم عمیق از دین در جامعه نهادینه شود، عنوان کرد: اگر ما به سمت خداباوری و فهم عمیق دین حرکت کنیم؛ به تعبیر امروزی‌ها جوان ما، بزرگسالان، زن و مرد و ... واکسینه می‌شوند. اگر کسی باور و ایمان قلبی برایش ایجاد شود، هر قدر طوفان و بادها سخت باشند مانند کوه استوار خواهند ماند.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه یاران امام زمان(عج) دارای ویژگی‌هایی هستند، افزود: انسان‌های مومن، با تمام وجود خدا را شناخته‌اند و این‌ها یاران آن حضرت در آخر زمان خواهند بود.

حسینی بوشهری تصریح کرد: در تعبیر دیگری امام صادق(ع) در وصف یاران امام زمان(عج) می‌فرماید: یاران امام کسانی هستند که دل‌های‌شان مانند پاره‌های آهن است و هیچ تردیدی در رابطه با توحید و خداباوری در قاموس زندگی‌شان به وجود نمی‌آید و ثابت قدم در میدان خواهند بود.

وی ادامه داد: مهم‌ترین تهدیدی که برای نسل جوان ایجاد می‌شود، بی‌تفاوتی نسبت به تقویت پا‌ی‌های دینی است. لذا نسل جوان و اولیا باید توجه داشته باشند تا بی‌تفاوتی شکل نگیرد.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر انسان می‌خواهد آسیبی متوجه‌اش نشود، بابد نسبت به وظایف دینی خود اهتمام بورزد و پایه‌های دینی خود را تقویت کند.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شرح حدیثی درباره مؤمنانی که بدون دیدن پیامبر(ص) به ایشان ایمان می‌آورند نسبت به صحابه برتری دارند، گفت: کسانی که در عصر غیبت وجود نورانی را ندیده‌اند، آن معجزات را ندیده‌اند، به من ایمان آورده‌اند و این‌ها برادر من هستند و نسبت به شما نیز افضل هستند.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: معرفت نسبت به امام وظیفه کلیدی برای انسان مومن محسوب می‌شود.

حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه شناخت امام زمان(عج) از وظایف شیعیان است، افزود: هر که بمیرد و امام زمانش را نشناسد، همانند مرگ جاهلیت از دنیا رفته است.

وی با بیان اینکه اگر کسی امام زمان(عج) را بشناسد راه امام را خواهد شناخت و بر اساس راه آن حضرت حرکت خواهد کرد، تصریح کرد: با وجود فتنه‌هایی که در این عصر وجود دارد باید دل‌های مان محکم با آن حضرت باشد و سعی کنیم امام را به خوبی بشناسیم.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: امام شناسی یک مسئله است و ظهور امام نیز یک مسئله دیگر است. افرادی همنشین پیغمبر(ص) و ائمه(ع) بودند اما شناختی نسبت به رسول خدا(ص) و صدیقه طاهره(س) نداشتند، بهره‌ای نیز نبردند. اما کسانی که پیامبر(ص) را ندیدند جایگاه‌شان بالاتر از کسانی هست که در کنار رسول خدا(ص) بودند اما شناختی نداشتند.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری انتظار را دو نوع مثبت و منفی برشمرد و عنوان کرد: انتظار مثبت به معنای این است که وظیفه امروز ما چیست؟ به‌عبارتی انتظار مثبت فراهم کردن زمینه ظهور است که باید خود را برای آن آماده نماییم.

حسینی بوشهری اضافه کرد: اگر انسان بگویید منتظر ظهور هستیم و اقدام خاصی انجام ندهد و آن شور و شوق را ایجاد نکند؛ این انتظار یک انتظار منفی به شمار می‌آید.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری خودسازی را مقدمه دگرسازی دانست و گفت: اگر کسی دوست می‌دارد از اصحاب امام باشد باید منتظر بماند و چشم به راه باشد. اما تنها منتظر بودن بدون حرکت دردی را دوا نمی‌کند. بلکه باید تقوا، پاکی نفس، دوری از گناه و محاسن اخلاق را در وجود خود ایجاد نماییم.

وی با تاکید بر اینکه تقلب در زندگی یک انسان مومن معنا ندارد، افزود: مالی را از طریق حرام به دست آوردن، دروغ گفتن و بازی کردن با آبروی افراد در زندگی یک منتظر معنایی ندارد. یا مدیری که قول می‌دهد و از اول می‌داند عملی نیست نباید وعده دهد این‌گونه می‌توان به خودسازی فردی دست پیدا کرد.

حسینی بوشهری با بیان اینکه ما تنها مسئول خود نیستیم بلکه نسبت به جامعه نیز مسئولیت داریم، گفت: گاهی انسان احساس می‌کند از دایره امر به معروف و نهی از منکر محدود شده است و یا این فرضیه بزرگ الهی در حال جمع شدن است. امر به معروف و نهی از منکر وظیفه تک‌ به‌ تک آحاد جامعه است و برخی مسوولیت‌شان سنگین‌تر و برخی کمتر است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: کسانی که وضعیت زندگی و مالی خوبی دارند شایسته است نسبت به فقرا مهربان و توجه داشته باشند تا اصلاح‌سازی جامعه صورت بگیرد.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: شیعیان و ارادتمندان امام زمان(عج) که در عصر غیبت آن حضرت به سر می‌برند و دل‌شان با امام است و مشکلات زندگی را به خاطر چشم انتظاری تحمل می‌کنند؛ قطع به یقین روزی فرا خواهد رسید که تمامی مشکلات سپری خواهد شد و با دیدن چهره زیبای آن حضرت کارها به سامان می‌رسد.

حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه مدیران باید برای اشتغال جوانان استان اهتمام ویژه‌ای داشته باشند، خاطرنشان کرد: استفاده از نیرو‌های بومی به‌ویژه جوانان در صنایع نفت و گاز یک امر ضروری است؛ اینکه بگوییم بوشهر پایتخت انرژی کشور است اما جوانان ما بیکار و در خانه باشند، دردآور است.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. طرح عفاف و حجاب از امروز در تهران

 2. تصاویری از اجرای طرح عفاف و حجاب در تهران

 3. اعتماد کنید و مطمئن باشید

 4. نظرات برگزیده مخاطبان الف: وضعیت حجاب، حاصل کم‌کاری چهل‌ساله است/ باید برای مبارزه با سگ‌های ولگرد فکری کرد

 5. نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

 6. این صدای اقتدار ایران است ...

 7. تنبیه متجاوز آغاز شد /حمله موشکی و پهپادی ایران به اسراییل

 8. نظر باباطاهر عریان درباره دلار !

 9. ارژنگ امیرفضلی و زندگی در شرایط سختِ تورنتو

 10. یک نکته قابل‌تامل در مورد توسعه قدرت نظامی ایران

 11. آنچه اسرائیل در مورد "وعده صادق" نمی گوید

 12. دومین روز بزرگ تاریخ معاصر ایران

 13. پشت‌پرده عقب‌نشینی صهیونیست ها از غزه

 14. آیت الله صدیقی: عذرخواهی می‌کنم که با غفلت و کم توجهی باعث هجمه به ملت ایران شدم

 15. هیات علمی یا کارخانه چاپ مقاله !

 16. درگیری لفظی علی دبیر و پیمان یوسفی روی آنتن زنده: شما تنت میخاره!

 17. اطلاعیه سازمان اطلاعات سپاه در خصوص حمایت از رژیم صهیونیستی در فضای مجازی

 18. باهنر: نباید به اندازه تورم حقوق ها افزایش یابد/ ۹۰ درصد منتخبان وظایف مجلس را نمی‌دانند

 19. استخوانی در گلوی اسرائیل!

 20. تصاویری از نمازجمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام کاظم صدیقی | کدام چهره‌های سیاسی و نظامی به نمازجمعه رفتند؟

 21. «برجام» در موزه تاریخ ؟!

 22. رئیسی: فعالان اقتصادی از عددسازی‌ها در بازار نگران نباشند  

 23. علم‌الهدی: نباید بیکار نشست تا تنها دولت بیاید تلخی معیشت را از سفره مردم بردارد

 24. بهادری جهرمی: احیای دریاچه ارومیه با برنامه‌ریزی دولت رخ داد

 25. انتقاد دوباره شریعتمداری از مسئولین درباره وضعیت حجاب/ اوج و فرود قیمت دلار

پربحث‌های هفته

 1. اعتماد کنید و مطمئن باشید

 2. نظرات برگزیده مخاطبان الف: وضعیت حجاب، حاصل کم‌کاری چهل‌ساله است/ باید برای مبارزه با سگ‌های ولگرد فکری کرد

 3. نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

 4. این صدای اقتدار ایران است ...

 5. تنبیه متجاوز آغاز شد /حمله موشکی و پهپادی ایران به اسراییل

 6. دومین روز بزرگ تاریخ معاصر ایران

 7. آیت الله صدیقی: عذرخواهی می‌کنم که با غفلت و کم توجهی باعث هجمه به ملت ایران شدم

 8. اطلاعیه سازمان اطلاعات سپاه در خصوص حمایت از رژیم صهیونیستی در فضای مجازی

 9. باهنر: نباید به اندازه تورم حقوق ها افزایش یابد/ ۹۰ درصد منتخبان وظایف مجلس را نمی‌دانند

 10. استخوانی در گلوی اسرائیل!

 11. «برجام» در موزه تاریخ ؟!

 12. رئیسی: فعالان اقتصادی از عددسازی‌ها در بازار نگران نباشند  

 13. بهادری جهرمی: احیای دریاچه ارومیه با برنامه‌ریزی دولت رخ داد

 14. انتقاد دوباره شریعتمداری از مسئولین درباره وضعیت حجاب/ اوج و فرود قیمت دلار

 15. اولین واکنش قوه قضائیه به ماجرای صدیقی و باغ ازگل/ انتقاد روزنامه اصولگرا از فرزین/ ارزیابی وزیر ارشاد از فضای گفت‌وگو در کشور

 16. این تریبون به مرجعیت نمازجمعه کمک کرد؟

 17. اسراییل چه باید بکند؟ 

 18. تورم نقطه‌به‌نقطه به ۳۵ درصد کاهش پیدا کرد

 19. حسین دهباشی به دادسرا احضار شد

 20. عبدالکریمی: مدافع تمام‌قد نیروهای دفاعی‌ ایران هستم

 21. تحلیل صالحی از حمله موشکی ایران به رژیم صهیونیستی/ توضیحات کنعانی درباره کشتی توقیف‌شده در تنگه هرمز

 22. مشتِ آهنینِ ایران و" گنبدِ کابوسِ" اسرائیل

 23. احتمال تشکیل استان تهران غربی

 24.   واکنش فراجا به اقدام تروریستی در سیب و سوران/فطر خونین شهدای راه امنیت در سیستان وبلوچستان

 25. رهبر انقلاب: رژیم خبیث صهیونیستی تنبیه خواهد شد

آخرین عناوین