پشت پرده قهر نوراللهی از تیم ملی

  4020918037

ماجرای اخراج احمد نوراللهی از تیم ملی همچنان یکی از بحث‌های اصلی فوتبال ایران محسوب می‌شود.

پشت پرده قهر نوراللهی از تیم ملی

روزنامه ایران ورزشی نوشت: هافبک میانی آرام، مأخوذ به حیا و مؤدبی که البته گاهاً به برخی تصمیمات کادرفنی معترض می‌شود و کاری می‌کند که نباید. سال‌ها قبل و زمانی که برانکو سرمربی پرسپولیس بود و نوراللهی هم یکی از هافبک‌های این تیم، در بازی مقابل تراکتور اتفاقی رخ داد که در نهایت باعث جدایی شماره ۸ از تیم محبوبش شد.

اواسط نیمه دوم آن بازی بود که برانکو تصمیم گرفت نوراللهی را از ترکیب خارج کند و بازیکن دیگری را به زمین بفرستد؛ تعویضی که خیلی به مذاق احمد نور خوش نیامد و او این تصمیم برانکو را برنتابید. نوراللهی که یکی از بازیکنان کلیدی پرسپولیس محسوب می‌شد، به جای نشستن روی نیمکت، مستقیم به رختکن رفت و از آنجا هم به خانه! اتفاقی که باعث بروز اختلافاتی میان او و برانکو شد و در نهایت نوراللهی خودش را سرباز کرد تا برای مدتی به تبریز برود و پیراهن تراکتور را بپوشد.

جز این حاشیه، کمتر دیده بودیم که نوراللهی حرکت عجیب دیگری انجام بدهد. از او نه مصاحبه‌های آنچنانی و پرتیتر مشاهده کردیم و نه حاشیه‌ای که به ضرر تیم ملی، پرسپولیس و سپس الاهلی و الوحده تمام شود. او به عنوان یک هافبک میانی تخصصی، حتی گاهی در قامت یک مهاجم نوک هم به زمین رفت اما هرگز اعتراضی نکرد تا اینکه بازی ایران مقابل هنگ‌کنگ فرا رسید؛ دیداری از سری مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ و جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۷ که ایران میزبانی از حریف نه چندان قدرتمند خود را بر عهده داشت.

احمد نوراللهی وقتی دید جایی در لیست ۲۳ نفره امیر قلعه‌نویی ندارد و به ناچار باید روی سکو بنشیند، با حالتی عصبانی از رختکن به سمت درب خروجی ورزشگاه رفت. او مقابل تصمیم قلعه‌نویی ایستاد و حتی به هتل المپیک هم نرفت تا بازی تمام شود و بازیکنان و کادرفنی را ببیند. خیلی زود وسایل خود را جمع کرد و به خانه رفت و این نمونه بارز یک تصمیم احساسی بود.

اعضای کادرفنی و مدیریتی تیم ملی ابتدا تصمیم گرفتند که این واکنش به گوش امیر قلعه‌نویی نرسد. قرار بر این شد که در هتل المپیک جلسه‌ای بین قلعه‌نویی و نوراللهی برگزار شود و طرفین کدورت‌ها یا بهتر بگوییم سوءتفاهم‌ها را کنار بگذارند. وقتی تیم ملی به هتل المپیک رسید، اثری از نوراللهی در اتاق خود نبود. آنهایی که قرار بود موضوع را حل کنند، چندین بار با شماره ۲۱ سابق تیم ملی تماس گرفتند اما نوراللهی جواب هیچ کس را نداد.

حتی برای اینکه ماجرا فیصله پیدا کند، با نزدیکان احمد نور نیز تماس‌هایی برقرار شد تا او از تصمیم خود صرفنظر کند و به هتل المپیک برگردد تا شاید امیر قلعه‌نویی نرمش به خرج بدهد و عذرخواهی او را بپذیرد. این اتفاق هم رخ نداد و احمد نور به تمام راه‌ها برای بازگشت جواب منفی داد. بعد از عدم پاسخگویی نوراللهی بود که خبر اخراج رسمی او از تیم ملی منتشر شد. با توجه به اتفاقات رخ داده، احتمال بازگشت نوراللهی به تیم ملی نزدیک به صفر است. شاید اگر شب بازی با هنگ‌کنگ، او به جای سکو و هتل راهی خانه نمی‌شد، قلعه‌نویی عذرخواهی او را می‌پذیرفت اما الان دیگر کار از کار گذشته است، مگر اینکه در روزهای آینده نوراللهی شخصاٌ با امیر قلعه‌نویی تماس بگیرد و برای بازگشت به تیم ملی از او عذرخواهی کند؛ اتفاقی که احتمال وقوع آن کم است.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. یک یادآوری به آقای ربیعی

 2. چرا هیچکس در ایران بحران آب را جدی نمی گیرد؟!

 3. مگه سری قبل رای دادیم، چی شد؟!

 4. ضعف بزرگ لیست‌های انتخاباتی

 5. سوریه، یار ایران در دفاع مقدس

 6. تحلیل عجیب مرعشی از اغتشاشات ۱۴۰۱ / علی مطهری: حجاب به قانون جدید نیاز ندارد

 7. هنرمند پیشکسوت خاطره ساز درگذشت

 8. رشد اقتصادی ۲ برابر شد/ باوجود تحریم‌ها رکورد شکستیم

 9. ظریف: مردم «فرصت» و «پایه قدرت نظام» هستند؛ دست فرصت را باید باز بگذاریم

 10. سیاست، فقط سخنرانی نیست !

 11. رهبر انقلاب: راه غلبه بر مشکلات اعتماد به جمهور مردم و اسلام است

 12. پدیده شوم "شوتی‌گری" را از بین می‌بریم/ جان باختن ۵۰۰ نفر در تصادف با خودروهای شوتی

 13. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ترامپ و بایدن درباره ایران مانند هم عمل می‌کنند/ باید بر فعالیت کورش کمپانی نظارت می‌شد

 14. صدای معترضان خاموش با رای ندادن شنیده نمی شود

 15. افشای تخلف جدید در پرونده کوروش کمپانی

 16. ۳۰ ویژگی مهم یک داوطلب شایسته مجلس

 17. عمو سام بدهکار!

 18. افزایش مشارکت با اقدامات کلیشه ای !

 19. سفر رئیسی به بیرجند؛ با هواپیمای عمومی و بدون استقبال دولتی‌ها

 20. روایت تکراری آمریکایی ها از بمب اتمی ایران!

 21. قانون درباره «کوروش کمپانی» چه می گوید؟

 22. تخریب خیابان‌های فلسطین توسط بولدوزر‌های اسرائیلی

 23. اظهارات انتخاباتی عجیب دبیر کل کارگزاران در تبریز

 24. مرگ ۶۸ کودک به‌دلیل مصرف شربت سرفه آلوده؛ ۲۳ نفر محکوم شدند

 25. مهاجرت از ایران کم بود، مهاجرت داخلی هم به مرز هشدار رسید  

آخرین عناوین