قالیباف: پروژه‌های نیمه تمام با اولویت‌‌بندی تکمیل می‌شود

  4020917057
قالیباف: پروژه‌های نیمه تمام با اولویت‌‌بندی تکمیل می‌شود

به گزارش فارس، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی اسلامشهر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شرایطی طوری نیست که همه پروژه‌های نیمه تمام تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد، لذا حتماً باید اولویت پروژه‌ها مشخص و زمانبندی دقیقی انجام و بر اساس اولویت بندی در برنامه توسعه هفتم پروژه‌ها تکمیل و به بهره برداری برسند.

وی افزود: پروژه بیمارستان۴۰۳ تختخوابی اسلامشهر که با تلاش‌های انجام شده تاکنون بالغ بر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با پیش بینی اعتبارات لازم برای تجهیز آن امیدواریم تا پایان سال جاری تکمیل، تجهیز و به طور آزمایشی بهره‌برداری از آن انجام شود.

قالیباف با اشاره به ضرورت تامین نیروی انسانی برای بیمارستان اسلامشهر بیان کرد: یکی از مهم‌ترین چالش‌های امروز ما در حوزه سلامت بحث نیروهای متخصص در جهت آموزش، جذب و استفاده از نیروها است، که در بحث پذیرش نیرو با اقداماتی که برای افزایش حقوق‌ها در نظر گرفته شده، ان‌شاءالله به زودی مشکل برطرف می‌شود.

وی تاکید کرد: ما معتقدیم که حقوقهای نجومی و بی جهت نباید به افراد داده شود و نسبت به ارزش کار و خدماتی که ارائه می شود حقوق و دستمزد پرداخت شود، که این روش دربرنامه هفتم توسعه توسط مجلس به تصویب رسیده و تکلیف سال ۱۴۰۲ روشن شده است، در این بخش کارانه، حق تخصص، نوع مالیات و سقف آن، موضوعی است که برای ماندگاری بیشتر افراد کادر درمان در این حوزه حتما اثرگذار خواهد بود.


رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده، تجهیزات لازم و جذب نیروهای انسانی مورد نیاز این مجموعه درمانی بزودی تکمیل و آماده ارائه خدمات به شهروندان منطقه می شود.

وی با اشاره به بازدیدهای انجام شده از پروژه های عمرانی شهرستان اسلامشهر، گفت: در پروژه کنارگذر شمالی اسلامشهر که مزین  بنام سردار حاج قاسم سلیمانی شده، مشکلات و موانعی در تملک آن وجود داشت که در بخش دولتی با دستوری که رئیس جمهور دادند، قسمتی از آنها حل شده و در بخش دیگر آن با پیگیری های انجام شده تا هفته آینده مرتفع می شود که با رفع موانع در آینده نزدیک این پروژه تکمیل و به بهره داری کامل خواهد رسید، تا باری از مشکل ترافیکی این شهر و شهرهای اطراف را بردارد.

قالیباف ادامه داد: در بازدیدی که از پروژه مترو داشتیم مشاهده شد که عملیات حفاری قطعه میانی آن به پایان رسیده و بخشی از قطعه اول آن باقی مانده که تا ماه آینده به اتمام می‌رسد و ادامه کار با ریل گذاری و ایجاد تاسیسات و تامین واگن، تا ۲ سال آینده این پروژه تکمیل خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از تمام ظرفیتها برای تکمیل پروژه مترو اسلامشهر عنوان کرد: برای تامین اعتبارات باید رویکردها تغییر کند و شرایط و زمینه مشارکت و سرمایه گذاری در حوزه حمل ونقل عمومی فراهم و مهیا شود، در حوزه مترو تهران و شهرهای حومه آن که پر جمعیت و دارای ارزش اقتصادی زیادی هم برای سرمایه گذاری بخش غیر دولتی دارد، باید زمینه مشارکت و سرمایه گذاری بیش از گذشته فراهم و استفاده از سرمایه ها مورد توجه قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شبکه ریلی مترو بطور متصل و یکپارچه بوده و به شهروندان خدمات رسانی می کند، خاطرنشان کرد: مترو شبکه یکپارچه است و مدیریت جزیره ای معنی ندارد و با یک نگاه مدیریت واحد می توان ضمن پیشبرد اهداف، خدمات بیشتری را به شهروندان ارائه کرد.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. یک یادآوری به آقای ربیعی

 2. چرا هیچکس در ایران بحران آب را جدی نمی گیرد؟!

 3. مگه سری قبل رای دادیم، چی شد؟!

 4. ضعف بزرگ لیست‌های انتخاباتی

 5. سوریه، یار ایران در دفاع مقدس

 6. تحلیل عجیب مرعشی از اغتشاشات ۱۴۰۱ / علی مطهری: حجاب به قانون جدید نیاز ندارد

 7. هنرمند پیشکسوت خاطره ساز درگذشت

 8. رشد اقتصادی ۲ برابر شد/ باوجود تحریم‌ها رکورد شکستیم

 9. ظریف: مردم «فرصت» و «پایه قدرت نظام» هستند؛ دست فرصت را باید باز بگذاریم

 10. سیاست، فقط سخنرانی نیست !

 11. رهبر انقلاب: راه غلبه بر مشکلات اعتماد به جمهور مردم و اسلام است

 12. پدیده شوم "شوتی‌گری" را از بین می‌بریم/ جان باختن ۵۰۰ نفر در تصادف با خودروهای شوتی

 13. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ترامپ و بایدن درباره ایران مانند هم عمل می‌کنند/ باید بر فعالیت کورش کمپانی نظارت می‌شد

 14. صدای معترضان خاموش با رای ندادن شنیده نمی شود

 15. افشای تخلف جدید در پرونده کوروش کمپانی

 16. ۳۰ ویژگی مهم یک داوطلب شایسته مجلس

 17. عمو سام بدهکار!

 18. افزایش مشارکت با اقدامات کلیشه ای !

 19. سفر رئیسی به بیرجند؛ با هواپیمای عمومی و بدون استقبال دولتی‌ها

 20. روایت تکراری آمریکایی ها از بمب اتمی ایران!

 21. قانون درباره «کوروش کمپانی» چه می گوید؟

 22. تخریب خیابان‌های فلسطین توسط بولدوزر‌های اسرائیلی

 23. اظهارات انتخاباتی عجیب دبیر کل کارگزاران در تبریز

 24. مرگ ۶۸ کودک به‌دلیل مصرف شربت سرفه آلوده؛ ۲۳ نفر محکوم شدند

 25. مهاجرت از ایران کم بود، مهاجرت داخلی هم به مرز هشدار رسید  

آخرین عناوین