رئیسی: دولت شبانه‌روز برای رفع مشکلات تلاش می‌کند/سفر من به استان‌ها تشریفاتی نیست

  4020917036 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور گفت: دولت در همه عرصه‌ها شبانه‌روز برای رفع مشکلات تلاش می‌کند. در کشور هم ظرفیت کم نیست.

رئیسی: دولت شبانه‌روز برای رفع مشکلات تلاش می‌کند/سفر من به استان‌ها تشریفاتی نیست

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز جمعه در ادامه برنامه‌های سفر دولت مردمی به استان البرز، در اجتماع مردم شهر کرج با قدردانی از استقبال گرم و پرشور اهالی این استان تصریح کرد: قطعا این استقبال مردم ناشی از علاقمندی آنها به انقلاب و نظام اسلامی و پایبندی به ولایت فقیه است.

رئیس جمهور با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و با بیان اینکه ایشان برای همه ما الگو بوده و توجه به خدا، تلاش برای اجرای عدالت، توجه به فقرا و بینوایان و گره‌گشایی از کار مردم را به ما آموخت، افزود: سفر به استان‌ها برای بنده یک برکت وصف‌ناشدنی دارد و آن قرار گرفتن در جریان مسائل و مشکلات استان‌ها و شهرستان‌ها و تلاش جدی‌تر برای رفع آنهاست.

رئیسی با اشاره به سابقه فعالیت خود در استان البرز در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: در ۴۰ سال گذشته تلاش‌های بسیاری صورت گرفته و جای جای استان البرز شاهد پیشرفت‌های چشمگیری است و از همه کسانی که برای این پیشرفت‌ها تلاش کرده‌اند، قدردانی می‌کنم، اما البرز همچنان نیازمندی‌ها و مشکلاتی دارد که باید برای تامین و رفع آنها تلاش کرد.

رئیس جمهور توسعه جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی را با توجه به نزدیکی البرز به پایتخت را یکی از نیازهای جدی و اساسی استان برشمرد و گفت: از همین رو بنده امروز در بدو ورود به استان از برخی پروژه‌های مربوط به حوزه راه بازدید کردم و دیدم که دوستان ما تلاش خوبی برای رفع کمبودها در این زمینه کرده‌اند، اما همچنان نیاز به مجاهدت برای رفع کاستی‌ها داریم.

رئیسی همچنین به حضور خود در شهر فردیس اشاره و خاطرنشان کرد: منطقه فردیس با وجود برخورداری از تراکم بالای جمعیتی و جمعیت ۷۰۰ هزار نفری فاقد یک مرکز درمانی مجهز بود که امروز با افتتاح بیمارستان شهید سلیمانی چشم‌انتظاری ۱۲ ساله مردم برای بهره‌مندی از یک مرکز درمانی مجهز به پایان رسید.

رئیس جمهور در ادامه به وجود شهرک‌ها و واحدهای صنعتی متعدد در استان البرز اشاره کرد و گفت: به لطف وجود این واحدهای صنعتی، وضعیت اشتغال در این استان نسبتا مطلوب بوده و به نسبت برخی دیگر از استان‌ها در البرز مشکل چندانی در زمینه اشتغال نداریم.

رئیس جمهور در ادامه رفع مشکل مسکن در استان البرز را از جمله برنامه‌های محوری دولت برشمرد و با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی دولت در بخش مسکن طی ۲.۵ سال گذشته تصریح کرد: امروز در کشور یک میلیون و ۹۰۰ هزار مسکن روستایی، شهری و بافت فرسوده در دست احداث داریم که بخشی از آنها نیز به متقاضیان واگذار شده بیش ۵۲ هزار هکتار زمین برای واگذاری به متقاضیان آماده‌سازی شده و از ۲۴۰ هزار مسکن مهر نیمه تمام به ارث رسیده به این دولت با تلاش وزارت راه و شهرسازی ۱۰۷ هزار مسکن آماده و به مردم تحویل داده شده و برای تکمیل مابقی آنها تا اوایل سال آینده هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

رئیسی خطاب به مردم استان البرز با تأکید بر اینکه دولت در همه عرصه‌ها برای رفع مشکلات مردم و زمینه‌سازی برای رفاه بیشتر آنها با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بسیار بالای کشور به صورت شبانه‌روزی در حال کار و فعالیت است، اظهار داشت: در سفر اخیر یکی از روسای جمهور کشورها به ایران و بازدیدش از پارک‌های علم و فناوری از میزان پیشرفت جمهوری اسلامی ایران برغم تهدیدها و تحریم‌ها ابراز شگفتی کرده بود که بنده به او گفتم جوانان باانگیزه ایران اسلامی اراده کردند که تهدیدها و تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنند.

رئیس جمهور در ادامه اقتصاد مقاومتی را شاکله اصلی اقدامات دولت برای مصون‌سازی اقتصاد کشور از تکانه‌های تحریم و فشار عنوان کرد و گفت: اگر می‌خواستیم به تهدیدات دشمن توجه کنیم امروز رشد اقتصادی کشور رشد بیش از ۴ درصدی و افزایش ۲۲ درصدی تولیدات کالاهای اساسی در کشور رقم نمی‌خورد.

رئیسی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از اجرای بخش قابل توجهی از مصوبات دور اول سفرهای استانی دولت مردمی به استان البرز بر ضرورت کسری در تکمیل بخش کوچک مصوبات باقیمانده تأکید کرد و اظهار داشت: تلاش داریم در دور دوم سفر استانی به البرز دیگر مسائل اولویت‌دار مردم شریف این استان نیز مورد توجه قرار گیرد.

رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: آمدن من به استان‌ها یک امر تشریفاتی نیست بلکه به میزان رفع مشکلات مناطق مختلف کشور بستگی دارد و تا زمانی که مشکلات وجود داشته باشد بنده خود را موظف به سرکشی به نقاط کشور برای تسریع در رفع مشکلات مردم می‌دانند.

رئیسی در ادامه خطاب به همه مدیران دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مختلف توجه به ارباب رجوع و حساسیت و پرهیز نسبت به روابط ناسالم اداری، رشوه و پارتی‌بازی در نظام اداری کشور را گوشزد کرد و افزود: ما با مردم پیمان بسته‌ایم که ضمن اصلاح بسترهای فسادزا یک نظام اداری عادلانه در کشور بنا کنیم و در این مأموریت بزرگ مردم را یار و همکار خود می‌دانیم.

رئیس جمهور تأکید کرد: یقین بدانید در برخورد با فساد به هیچ‌کس و در هیچ سطحی رحم نخواهم کرد.

رئیسی در ادامه دستاوردها و موفقیت‌های به دست آمده در کشور را مرهون هدایت‌های داهیانه رهبری عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی و حضور مردم در صحنه دانست و از همه کارکنان، مدیران و مسئولان دستگاه‌های اداری و اجرایی در سراسر کشور خواست مهم‌ترین مأموریت خود را خدمتگزاری به مردم و گره‌گشایی از زندگی آنها بدانند.

رئیس جمهور در ادامه ضمن تجلیل از روحیه ظلم‌ستیزی و مظلوم‌یاوری ملت ایران بویژه در جریان جنایات اخیر رژیم غاصب صهیونیستی بر علیه مردم بی‌دفاع غزه تأکید کرد: بدانید در همه مجامع و مراکز بین‌المللی و در همه ارتباطات‌مان زبان گویای شما مردم بوده و علیه ظالم فریاد خواهیم زد.

رئیسی پیروزی مقاومت اسلامی ملت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی و حامیان آمریکایی‌ و غربی آن را وعده تخلف‌ناپذیر الهی عنوان کرد و افزود: ما تردید نداریم همچنانی که آمریکا و رژیم صهیونیستی در عراق، سوریه، یمن، لبنان و افغانستان و جای جای این منطقه برغم حضور و هزینه‌های سنگین در توطئه‌ها و نقشه‌های خود موفق نشده و شکست خورده‌اند، این بار نیز در عرصه فلسطین از نیروهای مقاومت شکست خواهند خورد.

رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: در ملاقات روز گذشته با آقای پوتین رئیس جمهور روسیه نیز به پیروزی مقاومت فلسطین پس از ۶۰ روز اشاره کرده و گفتم که رژیم پرمدعای صهیونیستی برغم برخورداری از حمایت‌های همه جانبه آمریکا و برخی کشورهای غربی در مقابل یک گروه فاقد نیروی هوایی و دریایی و با امکانات محدود شکست خورده است. این نکات مورد تصدیق رئیس جمهور روسیه نیز قرار خواهد گرفت.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۱۷۳۲۲۱۶:۳۸:۳۷ ۱۴۰۲/۹/۱۷
خسته نباشید
ناشناس۳۳۱۷۳۶۱۱۷:۱۵:۱۴ ۱۴۰۲/۹/۱۷
باید با فساد سیستمی سیستمی مقابله کرد کاری که در باره مالیات درحال وقوع است باید درباره دلار هم عملیاتی شود هرنوع پول اعم ازریال یا ارز اگر در سیستم ثبت شود کار کنترل بسیار ساده می شود
بازتشسته کشوری۳۳۱۷۳۶۲۱۷:۱۶:۲۱ ۱۴۰۲/۹/۱۷
وضعیت بد معیشتی هم جزو مشکلاته. در این دو سال افزایش حقوق حقوق بگبران را کمتر از تورم عمل کردید لذا وضعیت معیشتی این قشر بخصوص بازنشستگان بدتر از قبل شد برای سال آینده هم با افزایش ۲۰ درصدی گرهی بر آن افزودید.
ناشناس۳۳۱۷۴۴۵۱۸:۲۷:۲۰ ۱۴۰۲/۹/۱۷
در حالی که مردم در فشار اقتصادی هستند میلیونها تومان از بیت المال صرف بیلبورد و .... سفر رییس جمهور شد.
ناشناس۳۳۱۷۴۸۸۱۸:۵۷:۴۰ ۱۴۰۲/۹/۱۷
با این وضعیت گرانی و افزایش سن بازنشستگی به ۳۵ سال و افزایش مالیات های چند وجهی و افزایش حقوق ۱۸ درصدی فکر کنم بیشترین تلاشت واسه سرکوب زندگی و معیشت مردمه
بهرام۳۳۱۷۶۹۱۲۱:۴۲:۰۹ ۱۴۰۲/۹/۱۷
سفر رییسی به استان‌ها تشریفاتی نیست تبلیغی است مردم بهتر میدانند لازم به توضیح نیست
ناشناس۳۳۱۷۷۴۷۲۲:۲۸:۰۳ ۱۴۰۲/۹/۱۷
شواهد و مدارک عینی چیز دیگری نشان می دهند
ناشناس۳۳۱۷۷۷۷۲۳:۰۵:۵۷ ۱۴۰۲/۹/۱۷
موضوع چای دبش هم ........ ؟
ناشناس۳۳۱۷۷۸۰۲۳:۱۲:۰۷ ۱۴۰۲/۹/۱۷
وقتی هیچ تغییر ملموسی در امور مملکت و ملت دیده نمی شود پس متاسفانه صادقانه باید بگویم به هیچ عنوان چنین تلاشی را باور ندارم !
ناشناس۳۳۱۷۹۸۲۰۷:۳۴:۴۶ ۱۴۰۲/۹/۱۸
جناب آقای رئیس جمهور علی رغم تلاش شبانه روزی شما و دولت تحت امرتان ،متاسفانه اکثر مردم در تامین معیشت روزمره ی خودشان سخت در مضیقه هستن .بنابراین معلوم میشود بهتر شدن اوضاع اقتصادی مردم نیازمند به کارگیری توامان تلاش و درایت وتخصص است .
نام آشنا۳۳۱۸۰۵۱۰۸:۵۵:۲۸ ۱۴۰۲/۹/۱۸
جناب رئیس محترم جمهور : فقط و فقط جلوی افزایش قیمت بی رویه و بی حساب و کتاب ارزاق عمومی را بتوانید بگیرید خیلی کار بزرگی است! این افزایش قیمتها با روح و روان مردم بازی میکند.
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دیدار پزشکیان با رهبر انقلاب

 2. یک تبریک و چند یادآوری به رئیس جمهور منتخب

 3. پزشکیان؛ نهمین رئیس جمهور ایران

 4. یک یادآوری مهم به اصلاح طلبان

 5. اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای برگزاری مناظره بین زنگنه و جلیلی

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

 7. از: مردم ایران به: رییس جمهور ایران

 8. پاستور که کاخ سفید نیست خانم ابتکار!

 9. طبل غازی میان تهی!

 10. نشست رئیس جمهور منتخب با فعالان ستادی

 11. چند خط مشفقانه برای پزشکیان

 12. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

 13. قالیباف خلبان پرواز تهران - سن پترزبورگ شد / لباس خلبانی بر تن رئیس مجلس

 14. ادعایی که معلوم نیست از کجا آمده!

 15. درخواست احمد توکلی از مجمع تشخیص درباره تاثیر معدل در کنکور

 16. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

 17. رییس‌جمهور جدید چه کارهایی را نباید بکند

 18. چرا تهران در مقابل کاهش قیمت مسکن مقاومت می کند؟!

 19. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

 20. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

 21. پیشنهاد یک اصلاح‌طلب برای حضور مخبر در دولت پزشکیان/ تبریک سران کشورها و نامزدهای انتخابات به رئیس‌جمهور منتخب

 22. طرح مجلس برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان تورم

 23. در دفاع از میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۳

 24. تحلیل روزنامه دولت از رای جلیلی و پزشکیان/ نقش مهم قالیباف در کمک به اجماع برای حل مشکلات مردم

 25. جزئیات جلسه دونفره جلیلی و پزشکیان

پربحث‌های هفته

 1. دیدار پزشکیان با رهبر انقلاب

 2. یک تبریک و چند یادآوری به رئیس جمهور منتخب

 3. پزشکیان؛ نهمین رئیس جمهور ایران

 4. یک یادآوری مهم به اصلاح طلبان

 5. اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای برگزاری مناظره بین زنگنه و جلیلی

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

 7. از: مردم ایران به: رییس جمهور ایران

 8. پاستور که کاخ سفید نیست خانم ابتکار!

 9. طبل غازی میان تهی!

 10. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

 11. ادعایی که معلوم نیست از کجا آمده!

 12. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

 13. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

 14. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

 15. پیشنهاد یک اصلاح‌طلب برای حضور مخبر در دولت پزشکیان/ تبریک سران کشورها و نامزدهای انتخابات به رئیس‌جمهور منتخب

 16. در دفاع از میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۳

 17. تحلیل روزنامه دولت از رای جلیلی و پزشکیان/ نقش مهم قالیباف در کمک به اجماع برای حل مشکلات مردم

 18. ۲ دستورکار مهم پیش روی مسعود پزشکیان

 19. «عراقچی» محتمل‌ترین گزینه دولت پزشکیان برای وزارت خارجه

 20. محسن برهانی راهی زندان شد

 21. تبریک قالیباف به پزشکیان

 22. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه پزشکیان/ هیچ نامزدی برای هیچ پستی از جمله معاون اول بررسی نشده است

 23. رفتارهای رقابتی دوران انتخابات به هنجارهای رفاقتی تبدیل شود

 24. جدیدترین موضع جلیلی در قبال دولت پزشکیان

 25. توضیحات مرتضوی درباره انتصابات اخیر/ واکنش زاکانی به کارزار برکناری شهردار تهران/ تقدیر روزنامه اصلاح‌طلب از مخبر

آخرین عناوین