سردار هادیانفر: از هر ۱۰ وسیله نقلیه، ۷ خودرو تک سرنشین است

  4020905041

جانشین رییس پلیس راهور فراجا کاهش تصادفات را مستلزم هماهنگی در بالاترین سطح دانست و گفت: برای زمستان امسال در ۱۱۰ گردنه برف‌گیر کشور اکیپ‌های کامل امدادی و انتظامی مستقر خواهند شد.

سردار هادیانفر: از هر ۱۰ وسیله نقلیه، ۷ خودرو تک سرنشین است

به گزارش ایرنا، سردار سیدتیمور حسینی روز یکشنبه در هفتادو هشتمین کمیته هماهنگی طرح‌های ترافیکی افزود: ترددها با ایمنی بالا حق مسلم مردم است و باید همه دستگاه‌ها نسبت به آن احساس مسئولیت کنند.

وی با بیان اینکه ارتقای امنیت در محورها و گردنه‌های برف‌گیر بیش از نقاط دیگر احساس می‌شود، گفت: اما نباید از محورهای دیگر غافل شد و باید در این محورهای غیرگردنه‌ای به خصوص آزادراه‌ها کنترل کامل داشته باشیم.

جانشین رییس پلیس راهور غافل‌گیری را دارای بیشترین هزینه دانست و تاکید کرد: برنامه ریزی ها به طوری باشد که در هر لحظه و مکان مناسب ترین خدمات را داشته باشیم و این مسئله بدون هماهنگی در بالاترین سطح و اشتراک اطلاعات امکان پذیر نیست.

پایان نقاط حادثه خیز تا نیمه اول ۱۴۰۳

معاون حمل و نقل راه و شهرسازی نیز با اشاره به افزایش شمار تلفات جاده‌ای گفت: متاسفانه سال گذشته شاهد افزایش تصادفات و تلفات جاده‌ای بودیم که باید کاهش یابد و این تکلیف همه نهادها است.

شهریار افندی‌زاده ادامه داد: امسال با همراهی معاون اول رئیس جمهور دستورات خوبی صادر شد که امیدواریم در کاهش تصادفات اثرگذار باشد و این دستورات می تواند تا اندازه‌ای بازدارنده باشد.

به گفته او، ۸۷۸ نقطه پر تصادف و حادثه خیز شناسایی شده که برای سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ اصلاح می شود البته از این میزان ۴۰۰ نقطه در سال جاری اصلاح شد.

افندی زاده گفت: برای رفع این نقاط به استانهای کشور اجازه داده شد از محل مولد سازی این‌ نقاط تا پایان ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۳ به طور کامل اصلاح شود.

انتقاد دوباره از خودرو سازان

معاون حمل و نقل راه و شهرسازی همچنین با بیان اینکه ۲۳ درصد تصادفات جاده ای در زمستان است ، افزود: عوامل مختلفی در این موضوع نقش دارند که در حوزه جاده ما تکلیف خود می دانیم که اصلاحات لازم را انجام دهیم، اما موضوع ایمنی و مقاومت وسیله نقلیه همچنان عامل اصلی هستند که می تواند میزان تلفات را به طور محسوس کاهش بدهد.

وی از خودروسازان خواست که هرچه بیشتر در ارتقای ایمنی خودروها قدم بردارند و تاکید کرد: اینکه بخشی از تلفات ما درون خودرو ها است نشان دهنده لزوم افزایش کیفیت ایمنی خودروها است.

طرح زمستانی از ۱۵ آذر اغاز می‌شود/آماده‌باش ۷۵ هزار نیرو برای زمستان ۱۴۰۲

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به آغاز طرح زمستانه از ۱۵ آذرماه گفت: ۷۵ هزار نیروی انتظامی، امدادی چه در حوزه شهری و برون شهری به طور آماده باش خواهند بود.

سردار سیدکمال هادیانفر تشریح کرد: بیش از ۱۴۰۰ محور و گردنه در سراسر کشور داریم که باید در تمامی این محورها آمادگی کامل در برابر با حوادث طبیعی و غیرطبیعی داشته باشیم.

وی گفت: باید از هرگونه حادثه و جانباختن جلوگیری کنیم و علاوه بر این تسهیل در ترددها از دیگر مسئولیت های ماست هر جایی که احساس کنیم تردد مسافر برای او ناایمن تشخیص داده شود راهها باید مسدود شود و مجوزهای کامل برای این اتفاق گرفته شد.

وی از هواشناسی ها خواست هشدارها را به موقع اطلاع رسانی کند و افزود: با توجه به ۱۶۶ شهری که دارای کمربندی نیستند باید شهرداری ها نیز در آمادگی کامل باشند تا شاهد انسداد مسیرها نباشیم.

سردار هادیانفر بر رعایت کامل اصول و قوانین رانندگی به خصوص استفاده از تجهیزات زمستانی و بستن کمربند ایمنی تاکید کرد وگفت: کمربند ایمنی برای تمامی وسائل نقلیه عمومی وشخصی به خصوص اتوبوس‌ها الزامی است.

رئیس پلیس راهور فراجا همچنین اضافه کرد: در خصوص کمربند ایمنی هیچ گذشتی نخواهیم داشت و این موضوع در وسائل نقلیه عمومی سختگیرانه رصد می‌شود.

از هر ۱۰ وسیله نقلیه هفت خودرو تک سرنشین است

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به ۴۰ میلیون وسیله نقلیه سراسر کشور اضافه کرد: بنابر آمار سوخت تعداد کاربر وسیله نقلیه شخصی در برابر وسائل عمومی قابل مقایسه نیست و فاصله بزرگی دارد.

سردار هادیانفر با اعلام اینکه از هر ۱۰ وسیله نقلیه هفت خودرو تک سرنشین است گفت: استفاده از خودروهای شخصی در زمستان به واسطه سرما افزایش چشمگیر می‌یابد.

وی ادامه داد : از ابتدای سال تاکنون ۱۲ هزار نفر از هم وطنان ما جان خود را در حوادث و تصادفات جاده ای از دست دادند.

رئیس پلیس راهور فراجا یادآور شد: امروز ۵۱ درصد از تلفات جاده ای در حوزه پیشگیری است که راه ، ایمنی وسیله نقلیه و خودروسازان و دیگر دستگاهها در آن نقش دارند. علاوه بر این ۶ درصد تلفات جاده‌ای در حین انتقال به بیمارستان و ۴۳ درصد نیز در مراکز اورژانس و بیمارستان جان خود را از دست میدهند.

سردار هادیانفر تاکید کرد: می‌توان این میزان تلفات را کاهش داد اما باید همه دستگاه‌ها وارد میدان شوند در حالی که برخی از آنها به وظایف و تکالیف قانونی خود توجه ندارند. اقداماتی در مسیر دولت در حال انجام است اما هنوز گام‌های اجرایی برداشته نشد و تاکید می کنیم رویه معمولی نمی توان به ما کمک کند زیرا وضعیت ما در تلفات و تصادفات وضعیت خوب و معمولی نیست.

وی اطلاع رسانی سریع و ایجاد آمادگی در افکار عمومی به خصوص در فصل زمستان را الزامی دانست و از تمامی رسانه ها خواست تا پلیس راهور را یاری کنند.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. یک یادآوری مهم به اصلاح طلبان

 2. اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای برگزاری مناظره بین زنگنه و جلیلی

 3. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

 4. از: مردم ایران به: رییس جمهور ایران

 5. پاستور که کاخ سفید نیست خانم ابتکار!

 6. طبل غازی میان تهی!

 7. نشست رئیس جمهور منتخب با فعالان ستادی

 8. چند خط مشفقانه برای پزشکیان

 9. آفتی بزرگ برای روسای جمهور ایران

 10. قالیباف خلبان پرواز تهران - سن پترزبورگ شد / لباس خلبانی بر تن رئیس مجلس

 11. ادعایی که معلوم نیست از کجا آمده!

 12. درخواست احمد توکلی از مجمع تشخیص درباره تاثیر معدل در کنکور

 13. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

 14. چرا تهران در مقابل کاهش قیمت مسکن مقاومت می کند؟!

 15. زاکانی در دفتر رئیس جمهور منتخب

 16. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

 17. طرح مجلس برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان تورم

 18. در دفاع از میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۳

 19. تحلیل روزنامه دولت از رای جلیلی و پزشکیان/ نقش مهم قالیباف در کمک به اجماع برای حل مشکلات مردم

 20. جزئیات جلسه دونفره جلیلی و پزشکیان

 21. ۲ دستورکار مهم پیش روی مسعود پزشکیان

 22. «عراقچی» محتمل‌ترین گزینه دولت پزشکیان برای وزارت خارجه

 23. واکنش زاکانی به کمپین جمع‌آوری امضاء برای برکناری شهردار تهران

 24. محسن برهانی راهی زندان شد

 25. چرا بحران هایمان را جدی نمی گیریم؟!

آخرین عناوین