واکنش تهیه‌کننده «فسیل» به پایان اکران فیلمش

  4020829086

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «فسیل» گفت: پایان نمایش «فسیل» باعث افزایش فروش فیلم‌های دیگر اضافه نمی‌شود. مبلغ فروش این فیلم برای سینما و سینماداران دیگر در اکران هیچ فیلمی تکرار نخواهد شد.

واکنش تهیه‌کننده «فسیل» به پایان اکران فیلمش

سیدابراهیم عامریان در گفت و گو با خبرنگار سنیمایی ایرنا درباره موضع خود نسبت به اتمام اکران فسیل از هفته آتی، اظهار داشت: فسیل مانند یک لقمه بر سر سفره‌های سینماها و سینمادارها بود که آن را جمع کردند و مطمئن باشید با نبودن فسیل هیچ تغییری در روند فروش فیلم‌های دیگر ایجاد نمی‌شود.

تهیه‌کننده فیلم انفرادی در پاسخ به اینکه فیلم ویلای ساحلی و چند فیلم کمدی دیگر قرار است جای فسیل را بر روی پرده نقره‌ای بگیرند، گفت: فیلم‌های کمدی جای خودشان را در فروش باز می‌کنند. مگر کل سانس‌های فیلم فسیل چقدر بوده که بخواهد مزاحم فروش فیلم دیگری باشد؟ مطمئن باشید این سانس‌ها در اختیار هر فیلمی با هر ادعایی قرار بگیرد، ۵ الی ۱۰ نفر هم سالن را پر نمی‌کنند.

عامریان درباره تنوعی که دیگر فیلم‌ها در اکران ایجاد می‌کنند، توضیح داد: فیلم‌های دیگر چه تنوعی ایجاد می‌کنند؟ مردم نمی‌خواهند فیلم اجتماعی ببینند. مقصر آن نیز من نیستم. اگر مردم فیلم‌های اجتماعی یا غیرکمدی نمی‌بینند، بخاطر کمبود سانس برای این فیلم‌ها نیست. این فیلم‌ها همین سانس‌هایی هم که دارند را پر نمی‌کنند.

تهیه کننده تگزاس ادامه داد: برای مردم فیلم می‌سازم و دوست دارم مردم فیلمم را ببینند. اگر شرایط به گونه ای بود که مردم به فیلم اجتماعی اقبال نشان می‌دادند فیلم اجتماعی می‌ساختم. دوست ندارم فیلم بسازم و در خانه آرشیو کنم. به همین خاطر وقتی می‌بینم نیاز مردم جامعه این است که شاد باشند، فیلم کمدی می‌سازم تا مردم آن را ببینند.

این کارگردان تاکید کرد: مدیران سازمان سینمایی تا امروز فضا را خوب مدیریت کردند اما برخی همکاران ما از روی بخل و حسد نمی‌توانند ببینند که فیلمی این گونه بفروشد و فیلم خودشان نفروشد.

عامریان خطاب به دیگر سینماگران گفت: به همکارانم توصیه می‌کنم به جای آنکه در تولید سود کنند، برای فیلم هزینه کنند و فیلم خوب بسازند که مردم و مخاطب وقتی فیلم را می‌بینند، حالشان خوب شود.

وی تاکید کرد: ما کلاه‌بردار نیستیم و دوست داریم مردم با حال خوب سینما را ترک کنند. پس بهتر است همکاران برای مخاطب فیلم بسازند؛ نه برای خودشان و خانواده‌هایشان.

این کارگردان در پایان به فیلم های تگزاس و انفرادی اشاره کرد و گفت: قبلا هم چنین اتفاقی برای فیلم‌های انفرادی و تگزاس افتاد و همه را با فروش بالا از پرده پایین آوردند. حالا نیز باز همان رویه اشتباه را تکرار می‌کنند. در آن زمان نیز فهمیدند با برداشتن فیلم تگزاس با دو میلیارد فروش هفتگی هیچ اتفاقی برای سینماها نیفتاد. من بر اساس تجربه مشابه همین روزها را دیده‌ام و جز سکوت کاری نمی‌کنم.

فیلم سینمایی فسیل به تهیه‌کنندگی سید ابراهیم عامریان با بیش از ۵ میلیون مخاطب و ۲۸۰ میلیارد تومان فروش گیشه، دومین فیلم پرمخاطب تاریخ سینمای ایران بعد از انقلاب به شمار می‌رود. اکران این فیلم سینمایی تا ۸ آذر ماه در سینماهای سراسر کشور ادامه دارد.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. احتمالاً مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در شورای نگهبان رد شود

 2. چیزهایی که درباره این «فساد دبش» نمی دانیم

 3. درباره میدان شهید صدام حسین!

 4. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 5. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 6. ساسی مدیای آقای عبدی !

 7. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 8. اولین تصویر از شهید مرزبان در سراوان

 9. تصاویری از لحظه شلیک مستقیم به نظامیان صهیونیست

 10. ۳ نکته در مورد راهکار تشکیل دو دولتِ اسرائیلی و فلسطینی

 11. پرونده فساد چای دبش از دولت قبل است/ احساسات جامعه جریحه‌دار شد

 12. گزارش تحقیقی از ماجرای مهاجران؛ ستیز یا ساماندهی؟/ چه کسی به اقبالیه حمله کرد؟

 13. امیر تتلو به ایران تحویل داده شد

 14. زباله ها را هم نزنید !

 15. خرید خودروی برقی و حواس هایی که باید جمع باشد!

 16. نظر فرزاد حسنی درباره مستند تازه شبکه منوتو

 17. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 18. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 19. چرا موسیقی تتلوها «سم» است؟

 20. کارخانه‌ها در به در به‌دنبال کارگر؛ کارگر حاضر به کار نیست!

 21. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 22. کاهش تورم تا پایان سال ادامه دارد

 23. معادله چند مجهولی یک قانون!

 24. چرا غرب از افزایش قدرت "محور مقاومت" نگران است؟

 25. توضیحات دفتر امام‌جمعه رشت درباره حواشی پیش آمده در نماز جمعه  

آخرین عناوین