یگان ویژه با پهپاد و طوفان به کویر آمد

  4020829067

سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور از واگذاری فرماندهی یگان‌های تکاور فراجا به یگان ویژه در راستای تأمین امنیت مناطق کویری از لوث وجود اشرار مسلح، گروهک‌های تروریستی و قاچاقچیان با تجهیزات به روز و کاربردی خبر داد.

یگان ویژه با پهپاد و طوفان به کویر آمد

سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور در گفت‌وگو با فارس از واگذاری فرماندهی واحد یگان‌های تکاوری فراجا به یگان ویژه برابر تدابیر سازمانی خبر داد و اظهار داشت: در راستای پایش مناطق کویری و تأمین امنیت این مناطق از لوث وجود اشرار مسلح، گروهک‌های تروریستی و قاچاقچیان مواد مخدر،کالا، سلاح و مهمات، سوخت و ... برابر فرمایشات فرمانده کل انتظامی کشور یگان‌های تکاوری استان‌های کشور به فرماندهی یگان‌های ویژه فراجا واگذار شد.

فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور تصریح کرد: با توجه به این موضوع، واگذاری ابزار به‌روز و تجهیزات، متناسب با وسعت مناطق و مسائل انتظامی و امنیتی جهت رصد شبانه‌روزی این مناطق به صورت زمینی و هوایی تدارک دیده شد.

وی با بیان اینکه در راستای رصد هوایی مناطق کویری، بالگرد و هواپیماهای سسنا مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اظهار داشت: یکی از مؤثرترین تجهیزات در زمینه رصد هوایی، بکارگیری پهپادهای ویژه و خاصی هستند که این مناطق را به صورت شبانه‌روزی مورد پایش تصویری قرار می‌دهند؛ اگرچه در آینده تجهیز این پهپادها به پرتاب‌گر در صحنه مدنظر است تا بتوان عملیات لازم را علاوه بر پایش تصویری انجام داد. 

وی در ادامه از تجهیز زمینی یگان‌های تکاوری به خودروهای ضد گلوله و ضد مین (طوفان) خبر داد و گفت: این خودروها واحدهای گشتی یگان ویژه را در عملیات‌ها پشتیبانی خواهند کرد؛ خودروهایی که در مناطق کویری کارآیی لازم را داشته و بتوانند به سهولت و بدون نگرانی از موانع و کمین‌های موجود به راحتی عبور کرده و به اهداف پیش‌بینی شده دست یابند.

فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور در پاسخ به دیگر پرسش فارس در این خصوص که یگان‌‌های تکاوری فراجا در گذشته چه مسؤولیتی را برعهده داشته و چگونه فرماندهی می‌شدند، گفت: یگان‌های تکاوری در گذشته در کنترل فرماندهی استان‌ها قرار داشت و کارشان هم، تأمین امنیت مناطق کویری بود اما با دستور فرماندهی انتظامی کل کشور در راستای وحدت عمل و هدایت واحد عملیات‌ها، تقویت یگان‌های تکاوری و تخصیص تجهیزات به صورت مستمر با سیاست‌گذاری انجام شده، فرماندهی یگان‌های تکاور به صورت متمرکز به عهده یگان ویژه گذاشته شد که در این راستا تجهیز، پشتیبانی، آموزش، ساماندهی و ارتباطات متمرکز از ماهواره ‌‌‌‌ای تا دیجیتال این دسته از نیروها بر عهده یگان ویژه گذاشته شد.

فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور خاطرنشان کرد: یگان‌های تکاوری فراجا با  دستورالعمل ویژه و تقویت با تجهیزات و امکانات  به‌روز زیر نظر یگان ویژه عملیات‌های خود را در راستای تأمین امنیت مناطق کویری و برخورد با تهدیدات موجود از جاسوسی گرفته تا قاچاق و... انجام خواهند داد.

سردار کرمی اعلام کرد: برابر تدابیر فرمانده کل انتظامی کشور در آینده رزمایش سراسری در راستای کنترل و پایش مناطق کویری توسط نیروهای تکاور و یگان ویژه فراجا برگزار خواهد شد.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. احتمالاً مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در شورای نگهبان رد شود

 2. چیزهایی که درباره این «فساد دبش» نمی دانیم

 3. درباره میدان شهید صدام حسین!

 4. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 5. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 6. ساسی مدیای آقای عبدی !

 7. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 8. اولین تصویر از شهید مرزبان در سراوان

 9. تصاویری از لحظه شلیک مستقیم به نظامیان صهیونیست

 10. ۳ نکته در مورد راهکار تشکیل دو دولتِ اسرائیلی و فلسطینی

 11. پرونده فساد چای دبش از دولت قبل است/ احساسات جامعه جریحه‌دار شد

 12. گزارش تحقیقی از ماجرای مهاجران؛ ستیز یا ساماندهی؟/ چه کسی به اقبالیه حمله کرد؟

 13. امیر تتلو به ایران تحویل داده شد

 14. زباله ها را هم نزنید !

 15. خرید خودروی برقی و حواس هایی که باید جمع باشد!

 16. نظر فرزاد حسنی درباره مستند تازه شبکه منوتو

 17. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 18. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 19. چرا موسیقی تتلوها «سم» است؟

 20. کارخانه‌ها در به در به‌دنبال کارگر؛ کارگر حاضر به کار نیست!

 21. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 22. کاهش تورم تا پایان سال ادامه دارد

 23. معادله چند مجهولی یک قانون!

 24. چرا غرب از افزایش قدرت "محور مقاومت" نگران است؟

 25. توضیحات دفتر امام‌جمعه رشت درباره حواشی پیش آمده در نماز جمعه  

آخرین عناوین