تایید حکم اعدام جنایتکار خانه وحشت

  4020713057

متهم پرونده خانه وحشت با تایید حکم اعدامش به اتهام تجاوز به عنف به قربانیانش، در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت. متهم از بابت قتل یکی از دختران به زودی در دادگاه کیفری محاکمه خواهد شد. سعید درجریان تحقیقات تمام اتهاماتش را منکرشده است.

تایید حکم اعدام جنایتکار خانه وحشت

به گزارش جام‌جم، اسرار خانه وحشت در جنوب تهران، پانزدهم آذرماه ۱۴۰۰، وقتی فاش شد که مأموران پلیس با ورود به خانه‌ای در حوالی میدان قزوین، دو دختر جوان را که یکی از سه سال قبل‌ و دیگری از  هشت ماه قبل‌ در آنجا زندانی بودند، نجات دادند.

با دستگیری صاحبخانه به نام سعید که جوانی ۳۳ ساله بود، معلوم شد که وی با معرفی خود به‌عنوان مأمور پلیس، دختران فراری را در حوالی ترمینال یا راه‌آهن فریب داده و به خانه‌اش در حوالی خیابان قزوین می‌کشاند و ‌همراه خواهرش آنها را زندانی می‌کند. اما این همه ماجرا نبود، چرا که پیدا شدن جسد نایلون‌پیچ یک دختر در این خانه که حدود چهار ماه از قتل او می‌گذشت، نشان ‌داد که پلیس با پرونده‌ای پیچیده و مرموز روبه‌روست. سعید و خواهرش با دستور بازپرس دادسرای جنایی تهران در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند اما سعید مدعی شد که دو دختری که در خانه‌اش زندانی بودند به خواسته خودشان در آنجا حضور داشتند و دختری که در خانه‌اش به قتل رسیده نیز توسط همان دو دختری که در خانه‌اش زندانی بودند، کشته شده است.

تیم جنایی با بررسی همه‌جانبه پرونده به این نتیجه رسید که دو دختری که از خانه وحشت نجات یافته بودند، نقشی در قتل ندارند و با دستور قاضی، هر دو آزاد شدند. تحقیق از دو دختر زندانی نشان داد افراد دیگری هم در این خانه گرفتار شده بودند که در فرصتی موفق به فرار از آنجا شده و دیگر خبری از آنها نیست. سعید بعد از کشاندن دختران به این خانه، با کمک خواهرش آنها را زندانی می‌کرد. با بررسی سوابق سعید، مشخص شد او چند سال قبل دختری را به این خانه آورده و در جریان درگیری او را هل داده که سر دختر با دیوار برخورد کرده و جان باخته بود. مرد جوان پس از محاکمه از اتهام قتل عمدی تبرئه و به دیه و زندان محکوم شده بود.

ازسوی دیگر تحقیقات برای شناسایی هویت دختری که در خانه وحشت کشته شده بود ادامه داشت تا این‌که معلوم شد وی مینا نام داشته و متولد سال۶۸ بوده است. وی ساکن مشهد بود که پس از ترک خانه‌اش راهی تهران شده و به دام سعید افتاده بود. پرونده سعید در ادامه به دو قسمت تقسیم شد؛ قسمت اول رسیدگی به اتهام قتل و حبس غیرقانونی دختران فراری و قسمت دوم رسیدگی به اتهام تجاوز و آزار و اذیت دختران. بخش اول پرونده همچنان در دادسرای جنایی در حال رسیدگی است اما بخش دوم آن، دوبار در شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران رسیدگی شد‌.

فاطمه علی‌قاضی، یکی از وکلای‌ مدافع سه قربانی خانه ‌وحشت در این‌باره به خبرنگار جام‌جم گفت: متهم دو بار در شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه و هر دو بار با حکم اعدام به اتهام تجاوز به عنف رو‌به‌رو شد‌. بار اول قضات دیوان عالی کشور به‌دلیل فقدان اقرار متهم، حکم را نقض کردند. در دومین جلسه رسیدگی، متهم دوباره منکر تعرض به شکات شد و ادعا کرد اجباری در کار نبوده است. در این جلسه فیلمی پخش شد که در آن ماموران برای اولین‌بار وارد خانه شده و شرایط دختران را در آنجا نشان می‌داد. یکی از دختران زیر پتو و دیگری در کمد بود.

وی ادامه داد: قضات دادگاه کیفری بعد از رسیدگی به این پرونده دوباره سعید را مجرم شناخته و حکم به اعدام او دادند. این بار هم متهم به رای دادگاه اعتراض کرد اما قضات دیوان‌عالی کشور دومین حکم اعدام را تایید کردند.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. این نامه دلسوزانه است؟!

 2. واکنش قوه قضائیه به شایعه ای درباره زیباکلام

 3. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 4. مقاومت بی‌مبنای طلافروشان در مقابل شفافیت/ دولت عدول نکند، مردم هم حمایت می‌کنند

 5. نامه روحانی به مردم ایران درباره دلایل رد صلاحیتش/ این دفاعیه‌ شخصی نیست، دفاع از جمهوریت نظام است

 6. امضای مردم گیلان پای طومار حمایت از طرح نور

 7. جریمه کشف حجاب ۴ و نیم میلیون تومان است

 8. نوش‌دارو بعد از مرگ سهراب!

 9. فرش‌های سعدآباد کجاست؟

 10. محکومیت ساداتی‌نژاد به حبس/ روایت خاندوزی از کاهش تورم/ شانس قالیباف برای ریاست مجلس دوازدهم چقدر است؟

 11. ماجرای سفر عبدالحمید به ترکیه چیست؟

 12. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 13. واکنش وزیر کشور به برخورد خشن برخی ماموران / نظر واعظی درباره نقاط ضعف و قوت دولت رئیسی

 14. واکنش روزنامه اصولگرا به زندانی‌شدن زیباکلام/ دستور اژه‌ای درباره پرونده چای دبش

 15. در آستانۀ سکولارشدنِ زیارت؟

 16. مأمور خاطی بازداشت شد

 17. آیا واقعاً آزادسازی قیمت‌ها تنها راه است؟

 18. چراغ سبز دولت به ارز آزاد؟!

 19. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 20. صادق زیباکلام روانه زندان شد

 21. بزرگ‌نمایی مشکلات به ضرر کشور است

 22. راه سخت قالیباف/ پیشنهاد جالب شریعتمداری درباره واکنش به اسرائیل

 23. پاسخ حماس به توهم صهیونیست ها

 24. اعتراض بانوان به پوشش‌های نامناسب

 25. پلیس این ۵ گروه را طبق لایحه حجاب باید بازداشت کند

آخرین عناوین