ممبینی: ناظر بازی به دلیل مسائل امنیتی اجازه برگزاری دیدار سپاهان - الاتحاد را نداد        

  4020711100 ۱۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

دبیر کل فدراسیون فوتبال در خصوص عدم برگزاری مسابقه سپاهان و الاتحاد عربستان توضیحاتی ارائه داد.

ممبینی: ناظر بازی به دلیل مسائل امنیتی اجازه برگزاری دیدار سپاهان - الاتحاد را نداد        

به گزارش تسنیم، هدایت ممبینی درباره لغو بازی سپاهان ایران- الاتحاد عربستان گفت: خودم در اصفهان بودم و صحبت‌هایی که با ناظر بازی و نماینده امنیتی بازی داشتم. شرایطی که آنها انتظار داشتند، میسر نشد. آنها مکاتباتی با مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا داشتند و در نهایت به دلیل برخی مسائل امنیتی بازی برگزار نشد.

دبیر کل فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که نتیجه این بازی چه خواهد شد، گفت: نباید قضاوت نکنیم. اجازه بدهید رکن قضایی کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم بگیرد. ناظران با هماهنگی AFC و مکاتباتی که داشتند تصمیم گرفتند، بازی برگزار نشود.

ممبینی درباره ناکامی تیم فوتبال امید ایران  و باخت مقابل هنگ‌کنگ در حالی که انتظار حداقل کسب مدال برنز بود، عنوان کرد: انتظار ما هم همین بود. هنگ‌کنگ تیم مطرحی نبود. البته فوتبال همه کشورها در حال پیشرفت است و هیچ تیمی را نمی‌توان دست کم گرفت. این یکی از جذابیت‌های فوتبال است که گاهی اوقات تیم ضعیف، می‌تواند مقابل تیم قوی‌تر برنده شود. ما باید در بخش امید و سطح  پایه برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم. کشورهای  آسیایی در بخش مشغول سرمایه‌گذاری زیادی هستند. هر چند 18 تیم ملی کشور هیچ کم  و کسری نداشته اما ما باید ضعف‌های خودمان را بپذیریم. در زیرساخت‌ها و حق پخش باید بهتر عمل و به فدراسیون فوتبال بودجه بیشتری تزریق کنیم. اگر در فوتبال با این سرعت وارد رقابت‌ها شویم، با مشکل مواجه می‌شویم. هر چند نفرات این تیم پتانسیل بالایی داشتند و در آینده می‌توانند در تیم بزرگسالان بازی کنند. آنها در رقابت‌های انتخابی المپیک هم با بدشانسی حذف شدند.

وی در پاسخ به این سؤال که برنامه‌ریزی فدراسیون فوتبال چقدر در نتایج تیم فوتبال امید و ناکامی این تیم سهم داشته است، عنوان کرد: اگر بخواهیم بگوییم صددرصد درست عمل کردیم که اینطور نیست. به هر حال  نقاط ضعفی هم داریم اما برای تیم امید در سه یا چهار ماه گذشته هر چه خواستند فراهم کردیم. از تورنمنت عراق، اردوی ترکیه و ... هر چه در توان  فدراسیون بود، انجام دادیم. برای کارهای مهمتر زمان بیشتری نیاز داریم و باید صبرمان و سطح بودجه را بالاتر ببریم تا بتوانیم در سطح قاره آسیا در کورس قهرمانی همه رده‌ها باقی بمانیم.

دبیر کل فدراسیون فوتبال با اشاره به گلایه مناف هاشمی سرپرست کاروان اعزامی بازی‌های آسیایی هانگژو از مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال بابت خروج بازیکنان پرسپولیس از اردوی تیم فوتبال امید، گفت: آقای تاج در کنار تیم بود و زمان زیادی برای این تیم گذاشت و نشان داد چقدر این تیم برایش مهم است. طبق توافقاتی که صورت گرفت و از آنجا که پرسپولیس با الدحیل بازی مهمی داشت، ضمن اینکه مسابقات هانگژو در ایام فیفا دی نبود، بازیکنان پرسپولیس به اردوی تیم خودشان در قطر بازگشتند. همزمان لیگ قهرمانان آسیا، لیگ داخلی و بازی‌های  تیم امید را در پیش داریم و این مسئله کار را سخت کرده بود و چاره دیگری نبود. هر تصمیمی می‌گرفتیم تبعاتی داشت و  تصمیم گرفته شده، تصمیم جمعی بود.

ممبینی درباره آخرین وضعیت اسپانسر فدراسیون فوتبال گفت: قرارداد اسپانسر بسته شده اما درباره رونمایی هر وقت دوستان در بخش بازاریابی اعلام کنند، انجام می‌شود.  درباره مبلغ قرارداد و جزییاتش بحث محرمانگی وجود دارد اما قرارداد بدی نیست. مبلغ قرارداد بستگی به فضای در اختیار اسپانسر باز می‌گردد. یکسری قیمت‌ها کارشناسی شده و اسپانسر هم رقم می‌دهد. برای مثال ممکن است باشگاه پرسپولیس برای اسپانسر جذاب‌تر باشد چون در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد اما در فدراسیون فضای تبلیغاتی  محدود است و  روی لباس تیم ملی نمی‌توانیم هیچ تبلیغی دیگری داشته باشیم. در مورد تبلیغات محیطی هم در اختیار سازمان لیگ است. بخش بازاریابی فدراسیون فوتبال از این قرارداد راضی بودند.

وی در خصوص حضور هواداران  در ورزشگاه آزادی و روند بازسازی آن، گفت: از همه مسئولتن در شورای تامین و وزیر کشور تشکر می‌کنم و خوشحالیم که بعد از انجام بخشی از تعمیرات، تماشاگر بانو هم به ورزشگاه آمدند. بانوان اصفهانی هم وارد ورزشگاه شدند که نوید خوبی است که ادامه‌دار خواهد بود. وزارت ورزش و فدراسیون پیگیر هستند. همه باید کمک کنیم ضعف و کاستی رفع شود که مشکل برای ادامه این کاروجود نداشته باشد.

دبیر کل فدراسیون فوتبال در پاسخ به این که پنجره نقل و انتقالاتی استقلال تصریح کرد: بسته یا بازکردن پنجره نقل و انتقالاتی توسط فیفا انجام می‌شود. رکن قضایی فیفا از طریق پنل مستقیماً با باشگاه‌ها در ارتباطند و تحت فرایندی این موارد انجام می‌شود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۲۴۶۰۹۸۲۰:۴۲:۵۳ ۱۴۰۲/۷/۱۱
یعنی با وجود مجسمه سردار امنیت ورزشگاه به خطر می افتاد ؟
ناشناس۳۲۴۶۴۷۵۱۰:۱۶:۵۴ ۱۴۰۲/۷/۱۲
وحشت از شهید سلیمانی بیشتر از سردار سلیمانی شده طی این دو سه روز گذشته نام بابرکت شهید سلیمانی بیشترین توجهات رو داشته
ناشناس۳۲۴۶۲۶۴۰۱:۱۶:۰۱ ۱۴۰۲/۷/۱۲
ناظر بازی چراهمون موقع نگفت ؟ چه مسئله امنیتی وجود داشت ؟ میترسیدن تندیس سردار بهشون حمله کنه ؟ یا اینکه ناظر این حرفو زده که باخت الاتحاد رو اعلام نکنه ؟ دنیای فوتبال کثیف ترازاون چیزیه که نشون میده.
ناظر۳۲۴۶۴۰۶۰۸:۵۸:۲۰ ۱۴۰۲/۷/۱۲
در گزارش ناظر هست که یک روز قبل به مسئولان سپاهان گفته مجسمه و بنر برداشته بشه و باز قبل بازی نیم ساعت قبلش گفته نمادهای سیاسی تا قبل بازی برداشته باشه اما سپاهان انجام نداده و ناظر لغو کرد
ناشناس۳۲۴۶۲۹۱۰۳:۲۴:۵۶ ۱۴۰۲/۷/۱۲
میشه بفرمایید چه مسائل امنیتی؟؟؟
ناشناس۳۲۴۶۴۰۲۰۸:۵۵:۰۳ ۱۴۰۲/۷/۱۲
توهم خیالی و البته دسیسه
ناشناس۳۲۴۶۳۱۲۰۵:۲۲:۳۱ ۱۴۰۲/۷/۱۲
این جملات یعنی سه هیچ به نفع عربستانی ها! بازم مثل همیشه مدیران کاربلد اونا به راحتی از خجالت مدیران ما بر اومدند
ناشناس۳۲۴۶۳۳۶۰۷:۲۱:۲۰ ۱۴۰۲/۷/۱۲
توجیه نکنید اومدن و به کشورمون توهین کردن و رفتن صداتونم در نیومد . بهانشون تندیس سردارمونه و شما هم جرات ندارید بگید که این تندیس چند ساله اینجاست و هیچ نهادی هم ازش ایراد نگرفته . سعودی خباثتش رو کنار نمیذاره
ناشناس۳۲۴۶۳۹۶۰۸:۴۶:۰۹ ۱۴۰۲/۷/۱۲
این چگونه رابطه جدیدی با عربستان است که رابطه برقرار شده و خصومت ها کم شده ولی اتوبان یکطرفه شده و عربستان از این کاهش خصومت برای اجرای نرم خواسته های خود استفاده میکند؟
ناشناس۳۲۴۶۴۱۱۰۹:۱۰:۱۹ ۱۴۰۲/۷/۱۲
در واقع تيم مديريتي سپاهان بي تدبيري كرد و به تيم و هودارها ضربه زد !
ناشناس۳۲۴۶۴۵۴۱۰:۰۱:۱۷ ۱۴۰۲/۷/۱۲
مسائل امنیتی یعنی چه چرا دو پهلو به نفع تیم سعودی حرف میزنی
ناشناس۳۲۴۶۵۸۳۱۲:۱۶:۰۲ ۱۴۰۲/۷/۱۲
کدام مسائل امنیتی؟
ناشناس۳۲۴۶۸۸۵۱۵:۴۰:۰۹ ۱۴۰۲/۷/۱۲
این آقا نماینده عربستان نیست به نظر شما؟
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. یک سگ ولگرد در یزد ۱۶ نفر را بیمارستانی کرد

 2. وقتی به بوی تعفن تورم عادت کرده ایم!

 3. رئیس قوه قضائیه: در مورد حجاب واقعا وضع خوبی نداریم

 4. از نان شب واجب تر !

 5. اعتماد کنید و مطمئن باشید

 6. نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

 7. احمد توکلی: سکوت دستگاه قضا در پرونده آقای صدیقی، اعتماد عمومی را خدشه دار می کند

 8. ارژنگ امیرفضلی و زندگی در شرایط سختِ تورنتو

 9. پشت‌پرده عقب‌نشینی صهیونیست ها از غزه

 10. آیت الله صدیقی: عذرخواهی می‌کنم که با غفلت و کم توجهی باعث هجمه به ملت ایران شدم

 11. درگیری لفظی علی دبیر و پیمان یوسفی روی آنتن زنده: شما تنت میخاره!

 12. تمدن نوین اسلامی با دست های خالی

 13. آیا تغییرات در کابینه خط قرمز دولت است؟

 14. یک نکته قابل‌تامل در مورد توسعه قدرت نظامی ایران

 15. توصیف جالب لیلاز از شرایط اقتصاد کشور/ واکنش مجلس به افزایش قیمت ارز

 16. نرخ کانال‌ها و بازار غیر رسمی، تاثیری در تامین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی و خدمات ندارد

 17. تصاویری از نمازجمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام کاظم صدیقی | کدام چهره‌های سیاسی و نظامی به نمازجمعه رفتند؟

 18. مقصد: تل‌آویو | با موشک‌های اسرائیل‌زن ایران آشنا شوید!

 19. واکنش دولت به شایعه برکناری خاندوزی/ وعده وزیر ارتباطات درباره افزایش سرعت اینترنت/ تحلیل فضائلی از پاسخ ایران به اسرائیل

 20. رئیسی: فعالان اقتصادی از عددسازی‌ها در بازار نگران نباشند  

 21. پروپاگاندای غربی و صحبت از چیزهایی که وجود ندارد!

 22. جانشین فرمانده سپاه: اسرائیل را از حماقتش پشیمان خواهیم کرد

 23. نامه توکلی به اژه‎‌ای درباره پرونده کاظم صدیقی/ رقبای قالیباف برای ریاست مجلس/ انتقاد تسنیم از پناهیان

 24. اولین واکنش قوه قضائیه به ماجرای صدیقی و باغ ازگل/ انتقاد روزنامه اصولگرا از فرزین/ ارزیابی وزیر ارشاد از فضای گفت‌وگو در کشور

 25. کشف اختلاس ۱۰۸ میلیاردی آرش اشتری از بندر امام

آخرین عناوین