ساکت: نه مالیات بازیکنی را داده‌ایم، نه قراردادی بر پایه دلار بستیم  

  4020623037

ایسنا نوشت: مدیر عامل سپاهان در واکنش به رای صادره کمیته انضباطی گفت: ما سوء نیتی از سوی هیچ شخصی نمی‌بینیم، ولی از همین امروز شکایت نسبت به باشگاه‌های متخلف را آغاز کرده‌ایم. سال‌هاست برخی باشگاه‌ها مالیات بازیکنان را پرداخت می‌کنند، اما باشگاه سپاهان مالیات بازیکنی را پرداخت نمی‌کند و هیچ قرارداد با پایه دلاری ثبت نشده است.

محمدرضا ساکت با اشاره به دستورالعمل ناظر قراردادهای بازیکنان حاضر در لیگ برتر فوتبال برای فصل جاری، اظهار کرد: با وجود اشکالات دستورالعمل بر اجرای آن گردن نهادیم و طی یک فرآیند کاملا شفاف قرارداد بازیکنان در سامانه سازمان لیگ ثبت شد، تمام فرآیندهای دستورالعمل ابلاغی در قراردادها لحاظ شد.

وی افزود: تمام قراردادهای بازیکنان تیم فوتبال را تا شانزدهم مرداد ثبت کردیم ولی هفدهم مرداد ماه به یک‌باره با نامه‌ای مبنی بر افزایش 25 درصدی در سال آینده مواجه شدیم؛ در حالی که ما قراردادها را ثبت کرده بودیم و هیچ قانونی عطف به ماسبق نمی‌شود.

مدیر عامل سپاهان گفت: در نگارش دستورالعمل ضعف اتفاق افتاد و هیچ قانونی عطف به ما سبق نمی‌شود. طی روزهای اخیر رئیس کارگروه مواردی را مطرح کرد و در ادامه دپارتمان حقوقی باشگاه لوایح دفاعی خود را تحویل داد و نهایتا روز گذشته جلسه رسیدگی برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: هیچ باشگاهی نمی‌تواند تابع قانونی باشد که عطف به ماسبق است، باشد. در جلسه رسیدگی هیچ حقی برای باشگاه‌های شاکی لحاظ نشد البته نمیدانم چرا در رای صادره هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشده است.

ساکت با بیان اینکه مواردی که در جلسه رسیدگی روز گذشته مطرح شد پیش‌تر اصلا صحبتی در رابطه با آن به میان نیامده بود، گفت: سال‌هاست برخی باشگاه‌ها مالیات بازیکنان را پرداخت می‌کنند، اما باشگاه سپاهان مالیات بازیکنی را پرداخت نمی‌کند و هیچ قرارداد با پایه دلاری ثبت نشده است.

ساکت با ابراز تاسف نسبت به رای صادره شده و اظهار اینکه جلسه سه ساعته برای رسیدگی به موضوعی به این گستردگی کافی نبود، ادامه داد: در یک فاصله کوتاه رأیی پیش از آغاز مسابقات آسیایی علیه سپاهان صادر می‌شود که شرایط آمادگی تیم را بهم می‌ریزد. تمام موارد رای صادره قابل تجدید نظر است.

مدیر عامل باشگاه سپاهان با تاکید بر اینکه پیگیر احقاق حق تیم فوتبال سپاهان در تمام مراجع خواهد بود، ادامه داد: بعد از اینکه در استیناف اقدام کردیم، در صورت احقاق نشدن حق سپاهان به cas شکایت خواهیم برد.

وی خاطرنشان کرد: ما سو نیتی از سوی هیچ شخصی نمی.بینیم ولی از همین امروز شکایت نسبت به باشگاه‌های متخلف را آغاز کرده‌ایم؛ همه عملیات مالی باشگاه سپاهان شفاف است و هرآنچه فی مابین بازیکن و باشگاه مطرح می‌شود صرفاً در قرار داد ذکر می‌شود.

ساکت هجمه‌های رسانه‌ای و ایجاد فضای ملتهبی روزهای اخیر را بر کمیته انضباطی موثر دانست و تصریح کرد: موضوعات اشتباهی در جلسه روز گذشته مطرح شد در حالی که موضوع اصلا به‌گونه‌ای که مطرح شد، نبود و موضوع مطروحه در نسخه قراردادی که تحت اختیار سازمان لیگ است، اصلا این وجود ندارد؛ بنظرم مسیر رسیدگی به‌صورت صحیح پیش نرفت.

او با اشاره به اینکه موضوع عدم به‌کارگیری شش بازیکن سپاهان باید در استیناف مورد بررسی قرار گیرد. از هوادارانی که دور از هیجانات خواسته های خود را مطرح کردند تشکر می‌کنم. در روزهای آتی جلسه‌ای را برای رفع این موضوع با استاندار اصفهان خواهیم داشت. مسئولین استان دغدغه سپاهان را دارند و همراه ما هستند.

مدیرعامل باشگاه سپاهان با ابراز امیدواری نسبت به بررسی تخلفات باشگاه‌های دیگر، گفت: امروز تمام بازیکنان از تمرکزشان را برای ادامه مسیر گفتند. اعتماد متقابلی بین باشگاه و بازیکنان وجود دارد. همانگونه که در آغاز لیگ گفتم امسال در نبرد چندگانه‌ای درگیر هستیم.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. دفاع از جمهوریت یا دفاع از الیگارشی؟

 2. حالا زمان مذاکره است

 3. لحظۀ پیداشدن لاشه بالگرد توسط تیم پهپادی

 4. محل بالگرد رئیس جمهور پیدا شد/ شهادت رئیس جمهور به همراه همراهانشان

 5. نظرات برگزیده مخاطبان الف: نقش شورای نگهبان در کاهش مشارکت مردم چیست؟/ زندانی‌شدن زیباکلام به ضرر نظام تمام شد

 6. حمله رسانه اصولگرا به رائفی‌پور/ انتقاد شریعتمداری از نمایندگان موافق تعطیلی شنبه‌ها

 7. فرش‌های سعدآباد کجاست؟

 8. شهادت رییس جمهور در حادثه بالگرد/ پیام‌های تسلیت شخصیت‌ها در پی شهادت رئیسی

 9. ماجرای سفر عبدالحمید به ترکیه چیست؟

 10. حاج‌علی‌اکبری: گلایه‌ای از مجلس برای تصویب تعطیلی «شنبه‌ها» داریم

 11. انتخاباتی حساس، حیاتی و سرنوشت‌ساز

 12. تعطیل کردن شنبه از یک مجلس انقلابی بعید بود/ اکثر مردم ارتباط اقتصادی با خارج ندارند

 13. خوشحالی مجری شبکه ۱۴ اسرائیل از خبر شهادت رئیس جمهور ایران

 14. اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران 

 15. پاسخ حماس به توهم صهیونیست ها

 16. پلیس این ۵ گروه را طبق لایحه حجاب باید بازداشت کند

 17. لنگرگاه جمهوری اسلامی در بحران‌ها کجا است؟!

 18. او این چنین جاودانه شد

 19. شناسایی هویت شهدای سانحه بالگرد رئیس‌جمهور/ تایید سوختگی پیکرها/ آیت‌الله آل‌هاشم یک‌ساعت پس از حادثه زنده بوده است

 20. عملکرد سیاه آمریکا در تحریم ها از نگاه ظریف/ توضیحاتی درباره انتخابات ریاست جمهوری/ آرامش در بازار ارز

 21. سخت، اما گذرا...

 22. رئیس جمهور: باید گره های ذهنی در رابطه با تشکیل خانواده و افزایش جمعیت باز شود

 23. خاری در چشم دشمنان

 24. جنایتکاری که حتی ظاهرسازی هم نمی کند!

 25. تشکیل جلسه شورای عالی امنیت ملی با حضور تمام اعضا

آخرین عناوین