سرلشکر سلامی: ما در طول ۴۵ سال گذشته همه راهبردها و سیاست‌های ویرانگر دشمن را شکست داده‌ایم

  4020622112

فرمانده کل سپاه، گفت: ما در طول ۴۵ سال گذشته تقریباً همه راهبردها و سیاست‌های ویرانگر و خطرناک دشمن را شکست داده‌ایم که اگر اینطور نبود، امروز ایران عزیز ما اینقدر زنده و بالنده مورد هجمه دشمنان در جهان واقع نمی‌شد.

سرلشکر سلامی: ما در طول ۴۵ سال گذشته همه راهبردها و سیاست‌های ویرانگر دشمن را شکست داده‌ایم

به گزارش فارس، سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع فعالان فضای مجازی کشور خطاب به آنان، گفت: درست است که شما در فضای مجازی عمل می‌کنید، اما تاثیرات بسیار حقیقی در جوامع بر جای می‌گذارید. آنچه امروز در مقابل شماست تصویری  از همه قدرت‌های پیشرفته مدرن شیطانی عالم است که اراده کرده‌اند صداهای دلنشین و هدایت بخش وحی را در میان غوغاسالاری‌های شیطانی خود محو کنند. 

وی با بیان اینکه دشمنان  به دنبال این هستند که ارزش‌های شیطانی خود را بر ارزش‌های الهی غلبه دهند، خاطرنشان کرد: آن‌ها جنود ابلیس هستند و شما جندالله؛ آن‌ها حزب شیطان هستند و شما حزب الله و خداوند فرموده است: الا ان حزب الله هم الغالبون.

فرمانده کل سپاه با اشاره به مختصات جنگ امروز دشمنان انقلاب و نظام اسلامی علیه ملت ایران، بیان کرد: امروز جنگ تغییر میدان و تغییر ماهیت داده است و ما در طول ۴۵ سال گذشته تقریباً همه راهبردها و سیاست‌های ویرانگر و خطرناک دشمن را شکست داده‌ایم که اگر اینطور نبود، امروز ایران عزیز ما اینقدر زنده و بالنده مورد هجمه دشمنان در جهان واقع نمی‌شد.

وی افزود: به فضل و یاری خداوند تا به امروز همه سیاست‌های دشمن شکست خورده است، از جنگ‌های نظامی وسیع در شرق مدیترانه تا افغانستان و حتی قلب عراق و یا حتی جنگ‌های نیابتی و ما توانسته‌ایم نقطه تمرکز دشمن را از ام القرای جهان اسلام دور سازیم.

سرلشکر سلامی، یادآور شد: ما توانسته‌ایم برای دشمن جبهه وسیعی در سرزمین‌های اسلامی باز نموده و منطق شهادت را  برابر سیطره طلبی‌های آمریکا و متحدان آن در منطقه ایجاد کنیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پیشانی بندهای جهاد، امروز بر جبین جوانان همه بلاد اسلامی می‌درخشد و گام‌هایشان استوار و دل‌هایشان سرشار از نور ایمان به حقیقت یک انقلاب شکوهمند است، افزود: درمقابل این شکوه و عظمت ، دشمن بی‌عمل، حاشیه نشین، ناکارآمد، افسرده ، نگران و ناامید به سمت آینده‌ای مبهم و سرگردان در عرصه یک نبرد بزرگ پیش می‌رود و این پیش رفتنش نیز در حقیقت تنازل و عقب نشینی و تنزیل قدرت است.

وی با تاکید بر اهمیت نگاه فعالان فضای مجازی کشور به صحنه واقعیات پیش رو و اشاره به اینکه هر کس به آمریکا تکیه کرد فروپاشید، گفت: آمریکایی‌ها سال‌هاست که نمی‌توانند از متحدان خود حمایت کنند، از شاه ایران گرفته تا جعفر نمیری در سودان و یا پینوشه در شیلی و حتی مبارک در مصر؛ در هیچ نقطه‌ای آمریکایی‌ها قادر به حفاظت از منافع سیاسی خود نیستند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: جنگ در افغانستان، سوریه، لبنان و عراق نشان داد که گزینه نظامی دیگر برای آن‌ها راه حل نیست و پروژه دولت‌سازی آن‌ها در این منطقه با شکست مواجه شده است. حتی در مورد رژیم صهیونیستی هم نمی‌توانند حمایت کاملی انجام دهند و  این نتوانستن تا حدودی به نخواستن نیز مبدل شده است و تقریباً سران رژیم صهیونیستی کم کم دارند از حمایت‌های آن‌ها قطع امید می‌کنند.

سرلشکر سلامی درباره وضعیت سیاسی اجتماعی و اقتصادی رژیم صهیونیستی نیز، اظهار کرد: صهیونیست‌ها درگیر مشکلات عدیده‌ای هستند چشم‌انداز‌هایی از زوال آن‌ها در حال مشاهده شدن است. لذا؛ شروع به یاوه‌گویی‌های جدید کرده و فرماندهان ما را تهدید به ترور می‌کنند که باید خطاب به آن‌ها بگوییم: اگر ترورهای قبلی امنیت شما را بیشتر کرده است، ادامه بدهید؛ ولی این را بدانید اگر فضای بین ما و شما امنیتی بشود دست ما بازتر خواهد شد و عمر شما کوتاه‌تر می‌شود.

فرمانده کل سپاه، تاکید کرد: دشمنان دیگر نمی‌توانند با ارعاب نظامی و تعابیری مثل روی میز بودن گزینه‌های نظامی و حتی تحریم اقتصادی با ما سخن بگویند. زیر آنان بیش از ۱۰ سال است که ما را مورد تحریم همه جانبه قرار داده‌اند اما نتیجه آن پیشرفت‌های خیره کننده در عرصه فناوری و نوآوری و خلاقیت در اداره جامعه است تا جایی که کشور ما در تحریم، شرایطی به مراتب بهتر از خودِ کشورهای تحریم کننده دارد و در واقع تحریم کننده‌ها بیش از ما دچار بحران‌های اقتصادی و اجتماعی و سیاسی هستند.

وی ادامه داد: ملت عزیز ایران با صبر، ایمان، امید، تبعیت از ولایت و اعتماد به رهبر خود توانسته است  پیامدهای اقتصادی تحریم را مستهلک کند؛ تا جایی که می‌توان گفت بیشتر مشکلات اقتصادی ما تقریباً به تحریم ربطی ندارد و هیچکس در دنیا نمی‌تواند نسخه کاغذی تحریم را پیاده سازی و عملیاتی کند.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال آنها می‌خواستند از صادرات نفت ما جلوگیری کنند ولی وقتی کشتی‌هایشان یکی پس از دیگری توقیف شد متوجه شدند نمی‌توانند در عمل ما را تهدید کنند. و امروز امن‌ترین خطوط کشتیرانی دنیا، خطوط تحت حمایت ماست. این از استثنائات عالم است که یک کشور با همه قدرت‌های بزرگ هماوردی کند و در برابر تمام ارکان قدرت بایستد و او را قبض یَد کند.

وی افزود: آن‌ها تحریم را به عنوان نسخه تسلیم طراحی کرده بودند و فکر می‌کردند که می‌توانند با تحریم آستانه تحمل مردم را شکسته و از طریق فشار بر مردم نظام را وادار به کرنش سیاسی و تغییر رفتار کنند اما در همین فضای تحریم ماهواره به فضا پرتاب کردیم. ساخت نیروگاه‌ها، سدها، خطوط جاده‌ای و ریلی، طرح‌های بزرگ پتروشیمی و... که هر هفته رونمایی می‌شود همه و همه در شرایط تحریم در حال وقوع است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد:  این‌ واقعیت ها نشان می‌دهد که ایران یک قدرت واقعی است که جهانیان نمی‌توانند او را وادار به پذیرش هیچ قدرت و کرنش در برابر هیچ ابرقدرتی کنند چون در منطق الهی، کبریایی و قدرت فقط در دست خداوند است.

سرلشکر سلامی، وضعیت ضعف دشمن را به بیت سست عنکبوت تشبیه کرد که البته ظاهری بسیار پیچیده، شبکه‌ای و منظم دارد لکن در عین حال خیلی زود و راحت شکسته می‌شود.

وی، راهبرد انزوای دشمنان را نیز در مورد جمهوری اسلامی شکست خورده دانست و گفت : به رغم اراده دشمنان برای منزوی کردن ایران، امروز روابط سیاسی و اقتصادی کشور ما از شرق دور و آفریقا گرفته تا آمریکای لاتین توسعه دارد و در بریکس و شانگهای میدان نفوذ ایران را مشاهده می‌کنید.

فرمانده کل سپاه، راهبرد بی‌ثبات‌سازی داخلی ایران را نیز شکست خورده دانست و افزود: ملت ایران با هوشیاری و وفاداری در پرتو هدایت‌های رهبر حکیم خود این توطئه را نیز خنثی نمود.

وی به راهبرد استحاله فرهنگی برای دین‌زدایی در میان قشر جوان نیز اشاره نمود و تاکید کرد: جلوه‌های حضور زیبا و عاشقانه جوانان ما در راهپیمایی الهی اربعین نشان از شکست بزرگ این راهبرد دشمنان دارد ، زیرا جوانان ما زیر بیرق بلند شده توسط دست‌های قطع شده ابوالفضل العباس ایستادند و دشمن را ناامید کردند.

سرلشکر سلامی با اشاره به سابقه طولانی مواجهه با دشمن مسلح و پر امکانات گفت: ما تازه به این دشمن نرسیده‌ایم. شمشیرهای ما زیاد آنها را ملاقات کرده است؛ اما این را از صمیم قلب خود می‌گویم که امروز کافران مبهوت و ناتوان شده‌اند و داریم پیری و زوال آنان را می‌بینیم.

وی در عین حال به فعالان فضای مجازی کشور هشدار داد: اما یک روزنه هنوز باقیست که دشمن به آن دل بسته و جنگ را به این ناحیه کشیده است و آن سرزمین قلب‌ها و دل‌های جوانان مسلمان است که آن نیز با هوشیاری جوانان شکست خواهد خورد زیرا راهبرد دائمی مسلمانان در مقابل کفار اجتناب از طاغوت و ایمان بالله است. به نحوی که در بین جوانان مسلمان جهان هیچکس عبادت طاغوت را بر عبادت الله ترجیح نمی‌دهد.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: باید دستاوردهای انقلاب و نظام را به رخ جوانان بکشید چون دشمنان می‌خواهند نظام پلید و منقرض شاهنشاهی را تطهیر کنند، نظامی که شاهش را انگلیسی‌ها محقرانه به جزیره موریس بردند. نظامی که وقتی محمدرضا برای بازدید از ایستگاه استراق سمع آمریکایی‌ها به شمال کشور رفت نگهبان جلوی درب آن مرکز به او اجازه ورود نداد و یا وقتی چرچیل و روزولت و استالین بدون اطلاع او به ایران آمدند و او برای ملاقات آنان رفت و احترام نظامی گذاشت ولی آن‌ها حتی برای او از جای خودشان بلند هم نشدند.

وی با تاکید بر اینکه این رفتارهای حقارت آمیز بایستی برای نسل جوان روشنگری و تبیین شود، فعالان فضای مجازی کشور را دعوت به استقامت و ایستادگی در راه حق و نترسیدن از هیاهوها و تبیین حقایق نمود و به آنان تاکید کرد: شما متکی بر قرآن و تابع ولایت هستید. یک امام حسین برای شما کافیست تا شما را به همه اهداف دلخواهی که می‌خواهید برساند.

سرلشکر حسین سلامی با تاکید بر اینکه امروز حقیقی‌ترین جنگ ما برابر دشمن مجازی‌ترین آن است، گفت:  امروز شاهد رویش جوانان مومن عالم اندیشمند و مصممی هستیم که در مقابل آرایش شیاطین عالم  صف آرایی کرده‌اند.

شایان ذکر است که در پایان این مراسم سردار سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اهدای تابلوی نقاشی تصویر طلبه شهید آرمان علیوردی به خانواده ایشان یاد و خاطره این شهید امنیت را گرامی داشت.

yektanetتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 2. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 3. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 4. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 5. سخن‌رانی ظریف در کاشان به تشنج کشیده شد

 6. توصیه احمد توکلی به نامزدهای انتخابات: در دولت خود از اقتصاددانان عدالت‌خواه و حامی اقشار ضعیف بهره ببرید

 7. زاکانی خطاب به پزشکیان: تا آخر می مانم و نمی گذارم رئیس جمهور شوید | مجلس که بودیم دائما کلاه سرتان می گذاشتند

 8. سرنوشت یکی از مهمترین اقدامات شهید رئیسی چه خواهد شد؟

 9. جلیلی: کشور را نباید معطل مذاکرات با چند کشور نگه داشت

 10. رهبر انقلاب: آقایان نامزدها در مباحثات خود از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنند

 11. نتایج نظرسنجی انتخاباتی/ رقابت اصلی بین قالیباف و پزشکیان

 12. سخنگوی دولت: عده‌ای سال‌ها با اینستکس و FATF سرکار بودند

 13. دوستانه با آقای پزشکیان

 14. قاضی‌زاده‌هاشمی: خانه‌داری باید شغل در نظر گرفته شود

 15. قالیباف: تحریم‌ها کاغذپاره نیست معضل است و حلش می‌کنم

 16. قالیباف در دومین مستند تلویزیونی: فرهنگ من فرهنگ جبهه و کار است+ فیلم

 17. وزیر کشور: آقایان آمار اشتباه از دولت سیزدهم به مردم ندهند

 18. سرلشکر موسوی: نهضت ساخت مسکن تا برطرف کردن دغدغه‌ای ادامه دارد

 19. مرگ ۲ کودک هنگام تمرین تیراندازی پسر جوان

پربحث‌های هفته

 1. تناقض‌های «ظریف»!

 2. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 3. عصبانیت مشاور پزشکیان و ترک برنامه زنده

 4. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 5. حقیقت، فراتر از قاب تلویزیون

 6. راهبرد تکراری اصلاح‌طلبان

 7. کنایه سنگین خاندوزی به جواد ظریف

 8. پاسخ مخبر به ادعاهای ظریف/ امکان فروش نفت نداشتیم

 9. کدام نامزد حاضر است به این آزمون و خطا پایان دهد؟!

 10. چرا همه از دولت «روحانی» فرار می‌کنند؟!

 11. طعنه ای که به خود اصلاح‌طلبان بازمی‌گردد!

 12. دیوار امنیتی در مرز ترکیه و ایران

 13. سند منتشر شده از سوی وحید اشتری جعلی است/ «معراج» هم تکذیب کرده بود

 14. دختر قالیباف: ماجرای سیسمونی دروغ بود

 15. پزشکیان: برای من مذاکره و توافق ذلت نیست/در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

 16. انتقاد تند قالیباف از اظهارات ظریف/ "خجالت بکشید"

 17. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ظریف باید درباره مکانیسم ماشه پاسخگو باشد/ قالیباف چرا در مجلس حقوق‌ها را افزایش نداد؟

 18. سخنی مشفقانه با دکتر پزشکیان

 19. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 20. واکنش سرپرست وزارت خارجه به سخنان جنجالی ظریف

 21. نسخه سانسور نشده پاسخ حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمیان خطاب به تحریف معانی قرآن توسط ظریف در میزگرد انتخاباتی پزشکیان

 22. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 23. "اجماع" در مقابل  "اقناع" ؛ اصولگرایان به رستگاری می رسند یا اصلاح طلبان !

 24. واکنش روحانی به مناظرات انتخابات ۱۴۰۳ / هدف آن‌ها مبارزه با تفکر تعامل با جهان است  

 25. توضیح فاضلی درباره اتفاقات شب گذشته/ با عزمی جزم‌تر به مسعود پزشکیان رأی می‌دهم  

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. تناقض‌های «ظریف»!

 2. عصبانیت مشاور پزشکیان و ترک برنامه زنده

 3. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 4. حقیقت، فراتر از قاب تلویزیون

 5. راهبرد تکراری اصلاح‌طلبان

 6. پاسخ مخبر به ادعاهای ظریف/ امکان فروش نفت نداشتیم

 7. کدام نامزد حاضر است به این آزمون و خطا پایان دهد؟!

 8. چرا همه از دولت «روحانی» فرار می‌کنند؟!

 9. طعنه ای که به خود اصلاح‌طلبان بازمی‌گردد!

 10. سند منتشر شده از سوی وحید اشتری جعلی است/ «معراج» هم تکذیب کرده بود

 11. پزشکیان: برای من مذاکره و توافق ذلت نیست/در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

 12. انتقاد تند قالیباف از اظهارات ظریف/ "خجالت بکشید"

 13. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ظریف باید درباره مکانیسم ماشه پاسخگو باشد/ قالیباف چرا در مجلس حقوق‌ها را افزایش نداد؟

 14. سخنی مشفقانه با دکتر پزشکیان

 15. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 16. واکنش سرپرست وزارت خارجه به سخنان جنجالی ظریف

 17. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 18. "اجماع" در مقابل  "اقناع" ؛ اصولگرایان به رستگاری می رسند یا اصلاح طلبان !

 19. واکنش روحانی به مناظرات انتخابات ۱۴۰۳ / هدف آن‌ها مبارزه با تفکر تعامل با جهان است  

 20. واکنش تلویحی شریعتمداری به سخنان ظریف/ پاسخ زاکانی به احتمال کناره‌گیری از انتخابات

 21. داوری نامزدهای انتخابات با یک تعبیر مبهم !

 22. زاکانی: جواب ظریف را خواهم داد/ کسانی مدعی هستند که باید محاکمه می‌شدند

 23. قالیباف پاسخ ظریف را داد/ قانون اقدام راهبردی دست مذاکره‌کننده‌ها را پر کرد

 24. توصیه احمد توکلی به نامزدهای انتخابات: در دولت خود از اقتصاددانان عدالت‌خواه و حامی اقشار ضعیف بهره ببرید

 25. غیبت یک گفتمان مهم در انتخابات

آخرین عناوین