آِیت‌الله علم‌الهدی: دولتمردان، مسئله حل مشکلات معیشتی را کوچک نشمارند

  4020610077 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد گفت: عزیزان دولتمرد ما به‌خصوص در عرصه‌های اقتصادی، مسئله مشکلات معیشتی را نادیده نگیرند و کوچک نشمارند، این غبار را جمع کنید و مشکلات معیشتی مردم را حل کنید تا به ثبات معیشتی برسند.

 

به گزارش فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار چند روز گذشته با فرماندهان سپاه پاسداران فرمودند  «همه مسئولان کشور امروز موظف هستند کار جهادی کنند، شبانه روزی کار کنند، خستگی نشناسند، ما فصل مفصلی را حرکت کرده‌ایم، این سربالایی، این شیب تند را عبور کرده‌ایم، به قله‌ها نزدیک شده‌ایم، نباید خسته بشویم، امروز روز خسته شدن نیست، روز ناامید شدن نیست، روز شوق، امید و حرکت است».

وی افزود: در این فرمایش، رهبر انقلاب یک کلید واژه دارند، این کلید واژه را بدانیم معنایش چیست، فرمودند «ما به قله‌ها نزدیک شدیم»، این قله‌ها کجاست؟ از روز اولی که امام بزرگوار ما انقلاب را با نهضت خودشان در پاییز سال ۴۱ شروع کردند، ظاهر مقابله و مبارزه امام با نظام ستمشاهی بود اما باطنش با آمریکا و سلطه استکبار بود.

مقابله انقلاب اسلامی با استکبار آمریکایی

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که تبعید امام به ترکیه به خاطر مقابله ایشان با مصونیت مستشاران نظامی آمریکایی بود، خاطرنشان کرد: ما در پیروزی انقلاب، بر آمریکا پیروز شدیم نه این که تنها بر شاه پیروز شدیم، شاه مزدور آمریکا بود، نظام ستمشاهی تکیه‌گاه استکباری آمریکا و وسیله‌ای بود که ربع قرن بر تمام مقدرات، سرنوشت، ناموس و جان و مال ما حکومت کرد، جنگ با او بود و ما او را شکست دادیم.

وی  با بیان این‌که از روز شکست ذلیلانه آمریکا و مزدورانش در کشور و استقرار دین و نظام اسلامی، آمریکا درصدد براندازی این نظام بوده است، تصریح کرد: آمریکا با عناوین مختلف و مسائل گوناگون در تقابل با ایران برآمد، یک مدت تهدید نظانی بود و همیشه رئیس جمهور آمریکا، هرکسی از هر جناحی بود، مرتب می‌گفت «گزینه نظامی روی میز است»، هی مسئله ناوگان دریایی، موشک‌های اتمی و دندانِ تیز مسلحش را به رخ ما می‌کشید به‌خاطر این‌که این نظام باید براندازی شود و این چالش را از سر راه جهان‌خواری خود برمی‌داشت. اما مدتی است دیگر این را نمی‌گوید، موشک‌های ما، پهپادها و صنایع دفاعی ما آمریکا را به روزی نشانده که الان چند سال است دیگر نمی‌گوید گزینه نظامی روی میز است، نه آن رئیس جمهور دیوانه و عربده کش ترامپ و نه این رئیس جمهور گیج و بیهوش بایدن، دیگر از بین رفت.

قبلا اقتصادمان به زلف غربی‌ها گره خورده بود

آیت‌الله علم الهدی  به جنگ اقتصادی علیه ایران اشاره و ابراز کرد: تحریم اقتصادی، جنگ اقتصادی و تحریم‌های رنگارنگ و متنوع آمریکا دیگر ابزار آمریکا بود؛ جنگ اقتصادی را راه انداخت و دارد ادامه می‌دهد، الان دیگر تحریم آمریکا قوتش را از دست داده است، وقتی در دو جریان قوی اقتصادی جهانی یعنی «شانگهای» و «بریکس» عضو شدیم و پیمان بستیم، دیگر تحریم آمریکا در اقتصاد ما نقشی ندارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که پیش‌تر اقتصادمان به زلف غرب گره خورده بود، گفت: هی می‌گفتند برجام درست شود، آب و امنیت و نان و معیشت داریم، همه را به برجام گره زده بودند، الان دیگر گره باز شد، همه چیز داریم و همه چیز می‌توانیم پیدا کنیم بدون این‌که با غرب ناپاک و آمریکای جهانخوار بخواهیم دست بدهیم.

ایشان، جنگ فرهنگی را دیگر بُعد مقابله استکبار با نظام اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: جنگ بی امان فرهنگی را 40 سال است با ما شروع کرده‌اند، انواع فتنه‌گری‌ها، بی بند و باری‌ها و مبارزات فرهنگی را با ما انجام داد تا آخرینش در اغتشاشات اخیر که مسئله بی‌حجابی و کشف حجاب بود؛ حتی یک مورد کشف حجاب یک هم قابل تحمل نیست اما تا اینجا دشمن حرکت کرد.

شکست دوباره آمریکا در جنگ فرهنگی

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: آنان اینطور فکر می‌کردند که اگر کشف حجاب را به مملکت بیاورند، اکثر زنان ما کشف حجاب می‌کنند اما می بینید کسانی که دست به کشف حجاب زدند از دیدگاه همه جامعه عناصری کم‌ارزش به شمار می‌روند؛ امریکا می‌خواست فرهنگ ما را براندازی کند و در این مرحله نیز شکست خورد.

وی تصریح کرد: در عرصه فناوری، از روز اولی که آمریکا ما را تحریم کرد، گفت شما بیچاره می‌شوید و به هیچ جا دست پیدا نمی‌کنید چون علم، دانش و فناوری دست ماست و از همه فناوری‌ها و دانش‌هایی که در زندگی اثرگذار است محروم هستید، آمریکا ما را تحریم علمی کرد اما شرایط امروز ما چیست؟ شرکت‌های دانش بنیان و فناوری‌های ما به جایی رسید که امروز محصول فناوری‌های دانش بنیان ما به خارج از کشور صادر می‌شود.

انجام کارهای زمین مانده با توان داخلی

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اذعان خبرنگار لبنانی به رشد فناوری کشور و شکست تحریم‌های آمریکا در پارس جنوبی، تصریح کرد: شرکت‌های خارجی با همه فناوری و صنعت آمدند و به‌خاطر تحریم آمریکایی و اروپایی، کار ما را وسط راه گذاشتند و از این جا رفتند، 20 سال قصه را به زمین گذاشتند اما فناوران خدمتگذار مجاهد ما آمدند با بیش از یک سال فعالیت، کار بیست ساله آنان را تمام کردند و به محصول، فرآوری و نتیجه رساندن که ظرف یک سال، پنج میلیارد دلار به ثروت کشور اضافه شود.

وی یکی یکی از قله‌های حرکتی انقلاب اسلامی را نابودی استکبار آمریکا دانست و افزود: رهبر انقلاب فرمودند ما به قله نزدیک شدیم، خسته نشوید، ناامید نشوید، این فرمایش را در نشست و دیدارشان با فرماندهان سپاه فرمودند و در فرمایشاتی که پریروز در دیدار هیئت دولت داشتند، از دستاوردهای دولت در امور زیربنایی، اقتصادی، سیاسی و دیپلماسی نیز تقدیر کردند یعنی دستاوردهای این دولت ما را به این قله نزدیک کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی به بخش دیگری از فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با دولتمردان اشاره و اظهار کرد: رهبر انقلاب نکته دیگری نیز خطاب به دولتمردان فرمودند ما باید به آن توجه جدی و قطعی داشته باشند و آن، دو غباری است که سبب می‌شود مردم کارهای دولت را نبینند.

دو مانع ظهور موفقیت‌های دولت

آیت الله علم الهدی ادامه داد: یک غبار، مسئله رسانه‌ای دولت است که ضعیف است و نمی‌تواند موقعیت و کار خودش را در قالب رسانه‌ها نشان دهد و غبار دوم که اصلی است، فرمودند «مشکلات معیشتی مردم غباری است که نمی‌گذارد مردم کار دولت را ببینند، این یک فرمایش راهبردی برای دولت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که مشکلات معیشتی یک غبار جدی در مقابل اقدامات دولت است، گفت: اگر این توانمندی و قدرت را دارید یک فاز گازی که 20 سال زمین مانده را به نتیجه برسانید، چرا مشکلات معیشتی مردم را حل نمی‌کنید؟ مشکلات معیشتی مردم را حل کنید، مردم سر سفره‌شان مشکل دارند، حل این مسئله انقدر مشکل نیست و راهکارهای مختلفی دارد که مشکلات معیشتی مردم را حل کنید، عزیزان دولتمرد ما به‌خصوص در عرصه‌های اقتصادی این مسئله را نادیده نگیرند و کوچک نشمارند، این غبار را جمع کنید و مشکلات معیشتی مردم را حل کنید تا به ثبات معیشتی برسند.

آیت الله علم الهدی اضافه کرد: کالابرگی که برای پنج دهک راه انداختید، اگر بنا شد طوری فعالیت کنید که نرخ کالاهای اساسی و مسائل معیشتی به قیمت گذشته بازگردد، بر همان قیمت تثبیت کنید و ثابت نگه دارید، اگر لازم است سرمایه‌گذاری کنید و اگر لازم است مدیریت کنید تا زندگی مردم ثبات معیشتی پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد متذکر شد: این کار را کوچک نشمارید و امیدواریم عزیزان ما در دولت اهمیت بدهند و عزیزان مجلس نیز کمک کنند تا هرچه سریعتر مردم از تنگنای معیشتی خارج شوند.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. رادان:‌ طرح نور با قوت ادامه دارد

 2. حضور حسین حسینی در دادسرای فرهنگ و رسانه با شکایت فراجا

 3. خسارت در «اس-۳۰۰»؛ مدرکی که نیست و افتخاری که به نام اسرائیل می‌سازند!

 4. و ناگهان اخلاق!

 5. این ۲ مشکلِ بزرگ در بازار مسکن ایران

 6. زیباکلام: اسرائیل برای رهگیری موشک ایران خیلی هزینه داد/ ۷ اکتبر نشان داد که فلسطین هنوز زنده است!

 7. بخش املاک "دیوار"مسدود می‌شود/ فرصت یک هفته‌ای به سکوها

 8. خیانت و وطن فروشی علنی در مقابل دوربین

 9. حمایت معاون رئیسی از تعطیلی پنج‌شنبه‌ها/ تاکید رادان بر ادامه طرح «نور» فراجا/ انتقاد روزنامه دولت از کریمی قدوسی

 10. وزیر کشور: پلیس با رعایت کرامت انسانی به عده کمی که قانون حجاب را رعایت نکنند تذکر می‌دهد

 11. توماج صالحی به حبس محكوم شد/مظلوم نمايي يك اغتشاشگر 

 12. موضوع خودروهای لوکس پسران معاون سابق قوه قضائیه چه بود؟

 13. سرانجام دختر فوت شده در متروی تجریش چه شد؟

 14. توقیف محموله صادراتی رژیم صهیونیستی در مرز بازرگان

 15. فریب نخوریم! 

 16. دبی؛ چند روز پس از سیل

 17. تصاویر اختصاصی شبکه پاکستانی از اسکورت جالب زمینی و هوایی رئیسی در لاهور

 18. رفتار عجیب یک شهروند در مترو تهران ؛ پارک موتور مقابل پله‌های ورودی ایستگاه!

 19. قالیباف: تأخیر بانک مرکزی در تأمین ارز دارو محرز است

پربحث‌های هفته

 1. بازی با کلمات

 2. کوچه زیباکلام هنوز تیر چراغ برق دارد؟!

 3. ۳۲ هزار مجوز استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران اخذ شد

 4. برخورد محترمانه پلیس با یک خانم برای اعمال قانون و توقیف خودرو

 5. اعتراض حواله داران پژو پارس به افزایش قیمت ۴۰۰ میلیونی

 6. حمایت اژه‌ای و رئیسی از طرح عفاف و حجاب فراجا/ انتقاد تلویحی روزنامه اصولگرا از حسین شریعتمداری

 7. کمی دیر نیست؟

 8. توافق جدید ایران و آمریکا چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 9. رئیسی هم به گشت ارشاد تذکر داد؟/ روایت فضائلی از علت تاکید رهبری بر وحدت

 10. یادداشت حسین شریعتمداری؛ دوستانه با برادر فضائلی

 11. گزارش میدانی از طرح نور فراجا

 12. مجلس مقابل این اقدام بایستد

 13. ۲ دلیل برای تشدید "گرانی" در ایران

 14. اطلاعیه شماره ۳ فراجا درباره اجرای «طرح نور»  

 15. منظور: افزایش دائم دستمزدها به ‌رفاه مردم کمک نمی‌کند

 16. رادان:‌ طرح نور با قوت ادامه دارد

 17. چرا این همه " در پوستینِ خَلق" می افتیم؟!

 18. تاکید رئیسی بر اجرای قانون عفاف و حجاب

 19. وقتی «بوقلمون» هم مقابل «رضا پهلوی» کم می‌آورد!

 20. واکنش بلینکن به حادثه اصفهان/ به مجازات ایران پایبند هستیم!  

 21. وزارت راه در شناسایی خانه‌های خالی مسئول است

 22. سردار حاجی زاده با تسلیحات قدیمی و حداقلی به اسرائیل حمله کردیم /از موشک های هایپرسونیک ۲ استفاده نشد

 23. برخی مسئولان بدلیل کارهای بی‌قاعده در زمینه حجاب تذکر گرفتند        

 24. واکنش مشاور قالیباف به حواشی اخیر گشت ارشاد/ روایت ظریف از علت عدم مذاکره با ترامپ

 25. حضور حسین حسینی در دادسرای فرهنگ و رسانه با شکایت فراجا

آخرین عناوین