کنگره آمریکا: خانواده بایدن از روسیه پول گرفتند

  4020519030

کمیته نظارت مجلس نمایندگان آمریکا رسیدهایی را منتشر کرد که نشان می‌دهد هانتر بایدن، پسر رئیس‌جمهوری کنونی ایالات متحده از طریق معامله با پشتوانه نام خانوادگی‌اش، از روسیه، اوکراین و قزاقستان پول دریافت می‌کند.

کنگره آمریکا: خانواده بایدن از روسیه پول گرفتند

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، این کمیته می‌گوید که انتقال ۲۰ میلیون دلار از منابع خارجی به شرکت هانتر بایدن را شناسایی کرده است که آن‌ها آن را جبهه‌ای برای فروش دسترسی به «شبکه بایدن» در زمانی که پدرش بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ معاون باراک اوباما بود، توصیف می‌کنند.

جیمز کومر، جمهوری‌خواه اهل کنتاکی و رئیس کمیته مذکور گفت:‌در دوران معاونت جو بایدن، هانتر بایدن او را به عنوان «برند» فروخت تا میلیون‌ها دلار از الیگارش‌های قزاقستان، روسیه و اوکراین پول بگیرد. به نظر می‌رسد هیچ خدمات واقعی‌ای به جز دسترسی به شبکه بایدن، از جمله خود جو بایدن، ارائه نشده است و به نظر می‌رسد هانتر بایدن به این نتیجه رسیده است.

سومین سند بانکی که جیمز کومر تاکنون منتشر کرده، حواله‌ای را در ۱۴ فوریه ۲۰۱۴ از «الیگارش روسی به نام یلنا باتورینا» به شرکت روزمونت سنسا تورنتون که توسط هانتر بایدن و شریک تجاری او به نام دوون آرچر اداره می‌شود، نشان می‌دهد.

کمیته مذکور اعلام کرد: از ۳.۵ میلیون دلاری که یلنا باتورینا انتقال داد، یک میلیون دلار مستقیماً به شرکت آرچر منتقل شد، در حالی که بقیه برای راه‌اندازی رزمونت سنسا بوهای، حساب جدیدی که برای دریافت بودجه بیشتر از خارج از کشور استفاده می‌شود، استفاده شد.

سند دیگری نشان می‌دهد که بایدن و دوون آرچر هر دو به عضویت هیئت مدیره هولدینگ بوریسما، یک شرکت گاز اوکراینی که توسط میکولا زلوچفسکی اداره می‌شود، هر کدام با یک میلیون دلار در سال منصوب شدند. بوریسما قبلا به هانتر بایدن به عنوان مشاور حقوقی پول پرداخت کرده بود، اما او و آرچر را پس از نشستی که توسط زلوچفسکی و وادیم پوژارسکی، مسوول ارشد شرکت بوریسما در بهار ۲۰۱۴ در دریاچه کومو در ایتالیا برگزار شد، به هیئت مدیره دعوت کرد.

این کمیته مجلس نمایندگان آمریکا خاطرنشان کرد: جو بایدن که در آن زمان معاون رئیس جمهوری وقت بود، بلافاصله پس از اولین پرداخت‌هایشان به اوکراین سفر کرد.

سومین معامله قابل توجه هم در آوریل ۲۰۱۴ انجام شد، زمانی که "الیگارش قزاقستانی" به نام کنس راکیشف بیش از ۱۴۲ هزار دلار را به رزمونت سنسا بوهای منتقل کرد. روز بعد، این شرکت دقیقا همان مبلغ را برای یک ماشین اسپرت به نام هانتر بایدن پرداخت کرد. هانتر در ماه فوریه با راکیشف در هتلی در واشنگتن دی‌سی ملاقات داشت.

براساس اعلام این کمیته، هانتر بایدن میلیون‌ها دلار از یلنا باتورینا، بوریسما و کنس راکیشف دریافت کرد و بایدن در زمانی که معاون باراک اوباما بود، در بهار ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در واشنگتن دی‌سی با آنها شام خورد.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دیدار پزشکیان با رهبر انقلاب

 2. یک تبریک و چند یادآوری به رئیس جمهور منتخب

 3. پزشکیان؛ نهمین رئیس جمهور ایران

 4. یک یادآوری مهم به اصلاح طلبان

 5. اعلام آمادگی دانشگاه تهران برای برگزاری مناظره بین زنگنه و جلیلی

 6. نظرات برگزیده مخاطبان الف: پزشکیان امید مردم را ناامید نکند/ دولت پزشکیان باید دولت متخصصین باشد

 7. از: مردم ایران به: رییس جمهور ایران

 8. پاستور که کاخ سفید نیست خانم ابتکار!

 9. طبل غازی میان تهی!

 10. نشست رئیس جمهور منتخب با فعالان ستادی

 11. چند خط مشفقانه برای پزشکیان

 12. ادعایی که معلوم نیست از کجا آمده!

 13. قالیباف خلبان پرواز تهران - سن پترزبورگ شد / لباس خلبانی بر تن رئیس مجلس

 14. درخواست احمد توکلی از مجمع تشخیص درباره تاثیر معدل در کنکور

 15. رییس‌جمهور جدید چه کارهایی را نباید بکند

 16. چرا تهران در مقابل کاهش قیمت مسکن مقاومت می کند؟!

 17. دشواری های احیای یک بیمار برای پزشکیان

 18. جلیلی: تا امروز بابک زنجانی را ندیده‌ام/ دادگاه کرسنت در حال برگزاری است

 19. پیشنهاد یک اصلاح‌طلب برای حضور مخبر در دولت پزشکیان/ تبریک سران کشورها و نامزدهای انتخابات به رئیس‌جمهور منتخب

 20. در دفاع از میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۳

 21. تحلیل روزنامه دولت از رای جلیلی و پزشکیان/ نقش مهم قالیباف در کمک به اجماع برای حل مشکلات مردم

 22. جزئیات جلسه دونفره جلیلی و پزشکیان

 23. ۲ دستورکار مهم پیش روی مسعود پزشکیان

 24. طرح مجلس برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران به میزان تورم

 25. «عراقچی» محتمل‌ترین گزینه دولت پزشکیان برای وزارت خارجه

آخرین عناوین