آیت الله علم الهدی: پیشرفت‌های ما مقطعی نیست و به گره‌گشایی از سفره مردم ختم خواهد شد

  4020326054 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۵ تکراری یا غیرقابل انتشار

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد با اشاره به افزایش صادرات ایران گفت: در این تغییرهایی که روزبه‌روز مشاهده می‌کنیم، مردم باید بدانند که پیشرفت‌های رو به جلو مقطعی نیست و در انتها به گره‌گشایی از سفره آن‌ها ختم خواهد شد.

آیت الله علم الهدی: پیشرفت‌های ما مقطعی نیست و به گره‌گشایی از سفره مردم ختم خواهد شد

به گزارش فارس از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه های نماز جمعه در حرم مطهر رضوی با اشاره به فرارسیدن ۲۶ خردادماه و سالروز شهادت شهدای حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: محمد بخارایی، حاج صادق امانی، رضا صفار هرندی و مرتضی نیک‎نژاد، چهار عزیز بزرگواری بودند که در چنین روزی از سال ۱۳۴۴ یعنی در ابتدای نهضت امام(ره) به شهادت رسیدند.

وی افزود: نکته‎ای که در شهادت این شهدا وجود دارد و باید به آن توجه شود، حرکت این چهار بزرگوار است که با همکاری بعضی دوستان همچون عالم بزرگوار مرحوم آیت‌الله محمدباقر انواری صورت گرفت تا برکتی ایجاد کند که براساس آن، مردم در برابر نظام ستم‌شاهی تکلیف خود را بدانند.

حسنعلی منصور، مجری لایحه استعماری کاپیتولاسیون

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مبارزه برای پیروزی انقلاب مقدس این ملت بیش از ۱۵ سال به طول انجامید، خاطرنشان کرد: در این زمان طولانی، آن‌چه باعث می‌شد نهضت استمرار پیدا کند، حرکت‌های مجاهدانه به‌هم‌پیوسته و پردامنه بود. از جمله همین مصادیق جهادگری، ترور حسنعلی منصور است که به‌وسیله این چهار شهید صورت گرفت زیرا جنایت وی از جمله فرازهای تاریخ معاصر است که اگر پاسخ داده نمی‌شد، شاید نهضت این ملت در مبدأ شکل‌گیری خود دفن می‌شد.

وی  ادامه داد: با گذشت بیش از ۴۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، نباید شرایطی به نحوی رقم بخورد که رفته‌رفته نقاط عطف این نهضت مورد فراموشی قرار بگیرد. تاریخ ایران باید بداند که منصور یک مزدور نابکار انگلیس بود که به شاه ایران تحمیل شد و کاری که وی انجام داد و باعث شد تا امام فقط چند ماه پس از آزادی، نهضت را پرهیجان‌تر ادامه دهند، مسئله کاپیتولاسیون یا همان لایحه مصونیت مستشاران آمریکایی بود که آن را به مجلس ملی برد و به تصویب رساند تا بر مبنای آن، آمریکایی‌ها در ایران دست به هر جنایتی بزنند، از محاکمه مصون باشند و رسیدگی به جرم آن‌ها در حیطه صلاحیت محاکم آمریکا بماند اما اگر شاه ایران یک سگ آمریکایی را زیر گرفت، باید به اشد مجازات برسد. این لایحه را منصور ملعون تنظیم کرد و نتیجه آن، خروش امام(ره) بود که براساس آن، این چهار عزیز ایثارگر با نهایت شجاعت او را به درک واصل کردند و در برابر آن هم خودشان در سال ۱۳۴۴ به شهادت رسیدند.

برکت انقلاب، شناساندن نبوغ ایرانی به دنیا

امام جمعه مشهد تصریح کرد: برادران جوان، خواهران جوان، شما که محقق تاریخ هستید و بینش مطالعه و تحقیق دارید. بروید بخوانید تا بدانید زمانی در خیابان سلطنت آباد تهران، یک روز رسید که پنج جوان ایرانی سوار بر یک دستگاه پیکان مشغول تردد بودند تا اینکه یک زن برهنه آمریکایی درحالی که مست بود، با خودرو به این پیکان زد، آن را به تیر چراغ برق کنار خیابان کوبید و هر پنج جوان را به قتل رساند. در این میان، نه‌تنها محاکمه‌ای صورت نگرفت بلکه حتی وقتی روزنامه کیهان تیتر زده بود «یک زن مست آمریکایی پنج جوان ایرانی را کشت»، این زن براساس لایحه کاپیتولاسیون توانست از روزنامه شکایت و مدیر آن را وادار به عذرخواهی کند.

وی تأکید کرد: این وضع جوان ایرانی پیش از انقلاب بود اما اکنون به برکت این انقلاب، امروزه از شرق تا غرب، همه عالم جوان ایرانی را به اختراع، نبوغ و بینش برتر و برگزیده‌اش می‌شناسند زیرا همه دنیا را از محصول دانش‌بنیان خود بهره‌مند کرده تا جایی که بیش از ۲۰ محصول فناور، صنعتی و دانش‌بنیان ایرانی به سرتاسر عالم و حتی کشورهای توسعه‌یافته همچون آلمان صادر می‌شود.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: جوان ایرانی همان وجودی است که پیش از انقلاب، یک زن مست آمریکایی شماری از آن‌ها را به تیر خیابان می‌دوخت و اکنون یک حکومت مست قدرت آمریکایی به تیر ترور به شهادت می‌رساند. البته همه این مستکبران می‌خواهند آثار، برکات و دستاوردهای این جوانان به دنیا نرسد اما همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند «تحریم و ترور نشان داد پیشرفت جوانان ایرانی خارق‌العاده است» و این زمانی به اوج خود می‌رسد که می‌بینیم در دل تحریم، جوان ایرانی است که به برکت انقلاب و خون شهدا موشک هایپرسونیک می‌سازد.

رونق معیشت در گرو رونق صادرات

آیت الله علم الهدی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری متقابل میان ایران و ونزوئلا برای افزایش چهار برابری صادرات ایران در سفر اخیر رئیس‌جمهور ابراز کرد: اخیراً صادرات ایران به ونزوئلا چهار برابر شده و از عرصه‌های علمی و نظامی گرفته تا اقتصادی در حال پیشرفت هستیم. مردم هم این پیشرفت را لمس می‌کنند زیرا همه پیشرفت‌ها به نحوی هدف‎گزاری شده که در نهایت گره از سفره مردم باز کند. علاوه بر این، ایران اسلامی به دنیا ثابت کرد که همه عالم، چهار کشور اروپایی نیست و لازم نیست یک ملت با نگرش ذلیلانه از همه دستاوردهایش دست بکشد تا چهار کشور اروپایی به او توجه کنند.

وی بیان کرد: غرب هیچ‌وقت به تعهدات خود وفادار نبود. این تجربیات ما در چالش هسته‌ای است که رهبر معظم انقلاب هم در سخنرانی اخیر خود به آن اشاره داشتند تا در تاریخ ثبت شود به حرف اروپا و آمریکا نمی‌توان اعتماد کرد و ضربه‌های بسیاری هم که ما متحمل شدیم، به خاطر اعتماد بیجای عزیزانی بود که دوست داشتند اعتماد کنند تا با پذیرش برجام، تحریم‌ها برداشته شود درحالی که از روز آغاز مذاکرات برجامی تا زمان امضای نهایی آن، تحریم‌ها چند برابر افزایش یافته بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: ثمره همین بی‌اعتمادی باعث شده تا امروز ما خودمان به یک گوشه دنیا که از قضا در حیات خلوت آمریکا هم قرار دارد، سفر کنیم و صادرات خود را به چهار برابر وضع موجود افزایش دهیم. البته در این تغییرهایی که روزبه‌روز مشاهده می‌کنیم، مردم باید بدانند که پیشرفت‌های رو به جلو مقطعی نیست و در انتها به گره‌گشایی از سفره آن‌ها ختم خواهد شد. این گره‌گشایی که در حالت کلی درگرو چهار شرط «هدایت نقدینگی‌ها به‌طرف تولید به‌وسیله دولت و مردم»، «اقدام سریع دولت در تنظیم بازار خصوصاً در اقلام اساسی»، «حرکت رسانه‌ای در جهت تصویر پیشرفت‌ها و اجتناب از آمارهای غیرمستند» و «مدیریت مصرف و هزینه به‌وسیله مردم» است، در خطبه هفته آینده در مقام تبیین عوامل توسعه و پیشرفت در مسائل اقتصادی مورداشاره قرار خواهد گرفت.

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۰۹۸۹۷۴۱۶:۴۵:۰۴ ۱۴۰۲/۳/۲۶
پیشرفت های بزرگ علمی و تکنولوژی ایران نوید این را می‌دهد که در آینده نزدیک اقتصاد هم به آن سطح خواهد رسید (رفاه) منتهی نباید بازیچه دشمن شد که می خواهند ما را سرگرم کنند تا اقتصاد همچنان درجا بزند و از 20 سال قبل تا الان بارها به خوبی آزموده شده
ناشناس۳۰۹۹۰۰۷۱۷:۱۵:۴۰ ۱۴۰۲/۳/۲۶
پیشرفت مقطعی داشتیم که تعمیم به دائمی می‌دهید؟؟؟
ناشناس۳۰۹۹۰۳۵۱۷:۳۹:۲۰ ۱۴۰۲/۳/۲۶
ای کاش به گره گشایی از سفره مردم شروع می شد
ناشناس۳۰۹۹۰۴۱۱۷:۴۴:۳۴ ۱۴۰۲/۳/۲۶
ان شاالله خیلی دور نباشه
ناشناس۳۰۹۹۱۱۳۱۸:۳۴:۲۵ ۱۴۰۲/۳/۲۶
آنقدر دولت با جلوگیری از واردات خودرو و بعد با افزایش تعرفه واردات خودرو و افزایش تعرفه موبایل و افزایش مالیات بر ارزش افزوده بر گندم و جو و حبوبات و .... و افزایش تورم با میدان دادن به بانک های خصوصی به زندگی مردم گره زده که خلاصی از آنها به سادگی امکان‌پذیر نیست.
یک مستمری بگیر۳۰۹۹۲۴۶۲۰:۴۳:۱۰ ۱۴۰۲/۳/۲۶
عمرمان با چکنم ، هنوز آینده...
ناشناس۳۰۹۹۵۵۵۰۴:۱۴:۱۲ ۱۴۰۲/۳/۲۷
وعده سر خرمن
ناشناس۳۰۹۹۲۸۱۲۱:۲۵:۳۳ ۱۴۰۲/۳/۲۶
آیت الله علم الهدی: پیشرفت‌های ما مقطعی نیست و به گره‌گشایی از سفره مردم ختم خواهد شد سالها است که همین حرفها را میزنید و مردم الان نمیتوانند حتی پیش پا افتاده ترین نیازها مانند مسکن را برای خود دست و پا کنند و مسئولین در کاخهای خود دائما وعده و وعید میدهند.
ناشناس۳۰۹۹۳۱۱۲۱:۵۴:۴۴ ۱۴۰۲/۳/۲۶
شما پارسال یه مطلب داشتید در مورد یک میلیون مسکن،حداقل اینا را که خودتون می‌نویسید پیگیری کنید ممنون
ناشناس۳۰۹۹۳۴۹۲۲:۲۵:۵۸ ۱۴۰۲/۳/۲۶
بله با گرانی ها سفره ها جمع میشه
ناشناس۳۰۹۹۴۲۸۰۰:۰۴:۳۹ ۱۴۰۲/۳/۲۷
باید فاصله و شکاف ۱۸۰ درجه ای بین ادعا ها و واقعیت را تحمل کنم
ناشناس۳۰۹۹۵۵۴۰۴:۱۳:۴۵ ۱۴۰۲/۳/۲۷
کدام پیشرفت؟ ما که نه پیشرفت مقطعی دیدیم نه دائمی
ناشناس۳۰۹۹۶۶۵۰۸:۲۰:۱۵ ۱۴۰۲/۳/۲۷
حرف درمانی در دولت رییسی . به قول معروف وعده سرخرمن
صرفه طلب۳۰۹۹۷۷۶۰۹:۲۴:۴۳ ۱۴۰۲/۳/۲۷
یک مورد پیشرفت در اقتصاد و زندگی مردم نشان بدهید. پیشرفت موشک و پهپادی داشتیم اما در زمینه معیشت مردم پسرفت داشتیم.
ناشناس۳۰۹۹۸۳۵۰۹:۵۳:۴۰ ۱۴۰۲/۳/۲۷
لبنیات ۳۰ در صد گران شد !
ناشناس۳۰۹۹۸۴۵۱۰:۰۳:۵۰ ۱۴۰۲/۳/۲۷
آنچه مقطعی نیست و دائمی است شعار دادنها است .
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های دیروز

 1. رادان:‌ طرح نور با قوت ادامه دارد

 2. حضور حسین حسینی در دادسرای فرهنگ و رسانه با شکایت فراجا

 3. خسارت در «اس-۳۰۰»؛ مدرکی که نیست و افتخاری که به نام اسرائیل می‌سازند!

 4. و ناگهان اخلاق!

 5. این ۲ مشکلِ بزرگ در بازار مسکن ایران

 6. زیباکلام: اسرائیل برای رهگیری موشک ایران خیلی هزینه داد/ ۷ اکتبر نشان داد که فلسطین هنوز زنده است!

 7. بخش املاک "دیوار"مسدود می‌شود/ فرصت یک هفته‌ای به سکوها

 8. خیانت و وطن فروشی علنی در مقابل دوربین

 9. حمایت معاون رئیسی از تعطیلی پنج‌شنبه‌ها/ تاکید رادان بر ادامه طرح «نور» فراجا/ انتقاد روزنامه دولت از کریمی قدوسی

 10. وزیر کشور: پلیس با رعایت کرامت انسانی به عده کمی که قانون حجاب را رعایت نکنند تذکر می‌دهد

 11. توماج صالحی به حبس محكوم شد/مظلوم نمايي يك اغتشاشگر 

 12. موضوع خودروهای لوکس پسران معاون سابق قوه قضائیه چه بود؟

 13. سرانجام دختر فوت شده در متروی تجریش چه شد؟

 14. توقیف محموله صادراتی رژیم صهیونیستی در مرز بازرگان

 15. فریب نخوریم! 

 16. دبی؛ چند روز پس از سیل

 17. تصاویر اختصاصی شبکه پاکستانی از اسکورت جالب زمینی و هوایی رئیسی در لاهور

 18. رفتار عجیب یک شهروند در مترو تهران ؛ پارک موتور مقابل پله‌های ورودی ایستگاه!

 19. قالیباف: تأخیر بانک مرکزی در تأمین ارز دارو محرز است

پربحث‌های هفته

 1. بازی با کلمات

 2. کوچه زیباکلام هنوز تیر چراغ برق دارد؟!

 3. ۳۲ هزار مجوز استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران اخذ شد

 4. برخورد محترمانه پلیس با یک خانم برای اعمال قانون و توقیف خودرو

 5. اعتراض حواله داران پژو پارس به افزایش قیمت ۴۰۰ میلیونی

 6. حمایت اژه‌ای و رئیسی از طرح عفاف و حجاب فراجا/ انتقاد تلویحی روزنامه اصولگرا از حسین شریعتمداری

 7. کمی دیر نیست؟

 8. توافق جدید ایران و آمریکا چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 9. رئیسی هم به گشت ارشاد تذکر داد؟/ روایت فضائلی از علت تاکید رهبری بر وحدت

 10. یادداشت حسین شریعتمداری؛ دوستانه با برادر فضائلی

 11. گزارش میدانی از طرح نور فراجا

 12. مجلس مقابل این اقدام بایستد

 13. ۲ دلیل برای تشدید "گرانی" در ایران

 14. اطلاعیه شماره ۳ فراجا درباره اجرای «طرح نور»  

 15. منظور: افزایش دائم دستمزدها به ‌رفاه مردم کمک نمی‌کند

 16. رادان:‌ طرح نور با قوت ادامه دارد

 17. چرا این همه " در پوستینِ خَلق" می افتیم؟!

 18. تاکید رئیسی بر اجرای قانون عفاف و حجاب

 19. وقتی «بوقلمون» هم مقابل «رضا پهلوی» کم می‌آورد!

 20. واکنش بلینکن به حادثه اصفهان/ به مجازات ایران پایبند هستیم!  

 21. وزارت راه در شناسایی خانه‌های خالی مسئول است

 22. سردار حاجی زاده با تسلیحات قدیمی و حداقلی به اسرائیل حمله کردیم /از موشک های هایپرسونیک ۲ استفاده نشد

 23. برخی مسئولان بدلیل کارهای بی‌قاعده در زمینه حجاب تذکر گرفتند        

 24. واکنش مشاور قالیباف به حواشی اخیر گشت ارشاد/ روایت ظریف از علت عدم مذاکره با ترامپ

 25. حضور حسین حسینی در دادسرای فرهنگ و رسانه با شکایت فراجا

آخرین عناوین