شهردار تهران مطرح کرد: تصویب طرح محلات اسلام آباد، نفرآباد و ده ونک در کمیسیون ماده ۵/«محله کن» نباید به برج تبدیل شود

  4020119044

شهردار تهران از تصویب طرح محلات اسلام آباد، ده ونک و نفرآباد در کمیسیون ماده ۵ خبر داد.

تصویب طرح محلات اسلام آباد، نفرآباد و ده ونک در کمیسیون ماده ۵/«محله کن» نباید به برج تبدیل شود

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی در آئین بهره برداری از «دژباغ کن» و مجموعه «عمو عباس»، گفت: بی تردید در جهت کاهش فاصله شمال و جنوب شهر تهران گام برداشته‌ایم و تلاش کردیم در مناطق مختلف مبتنی بر ظرفیت‌های شناسایی شده در جهت پیشرفت و کاهش فاصله شمال و جنوب حرکت کنیم. البته یکی از نکات خاص وجود بی عدالتی در مناطق بالادست تهران بود به شکلی که در رودخانه کن در هر دو سمت رودخانه وضعیت متفاوتی را شاهد بودیم. موضوعی که در رود دره فرحزاد نیز قابل مشاهده است.

وی افزود: اگر کوچکترین بلایای طبیعی در تهران رخ دهد مشکلات بسیاری در همین نقاط خواهیم داشت. نباید چنین شرایطی به مردم تحمیل شود و تا وقتی که فرصت است باید اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی با اشاره به بهره برداری از مجموعه عمو عباس در محله نفر آباد شهر ری، گفت: نفرآباد سال‌ها رها شده بود اما به لطف الهی با همکاری میراث فرهنگی توانستیم اقدامات موثری را انجام دهیم و با تغییراتی که در طرح ساخت و ساز آنجا آغاز شد، چهره جدیدی برای ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی رقم خواهد خورد.

شهردار تهران تاکید کرد: در این دوره مدیریت شهری پرونده‌های قبلی را خواهیم بست و پرونده جدیدی باز نمی‌کنیم که آیندگان را گرفتار کنیم و گشایش برای مردم را دنبال می‌کنیم. برای ده ونک، اسلام آباد و محله نفرآباد در کمیسیون ماده ۵ طرح به تصویب رسیده، در مجموعه کن محدوده ۳۰۰ هکتاری کوهسار به عنوان فضای سبز پیرامونی شهر تهران در نظر گرفته شده است. همچنین ۱۸۰ هکتار باغ‌های خرمالو در نظرگرفته شده که مقرر شد این محدوده به تفرجگاه و تنفس گاه شهر تهران تبدیل شود و این کار توسط خود مردم کن انجام می‌شود تا این باغات حفظ شود.

وی افزود: برای ۷۹ هکتار بافت کن در کمیسیون ماده ۵ تصمیم گیری شد اما درباره ۱۶۰ هکتار توتستان‌ها بنا شد که در جلسات بعدی تصمیم گیری لازم انجام شود. برای ۷۹ هکتاری که ۵۰۰۰ پلاک که ۱۵ هزار خانوار در آن زندگی می‌کنند بحث و تبادل نظر شد و تصمیم گیری شد. بی تردید گله مردم کن در این خصوص به حق است ولی این موضوع چندین سال است که به طول انجامیده و ما به لطف الهی این گره گشایی را انجام دادیم.

به گفته شهردار تهران، اساس نگاه ما برای کن این است که این محله کن بماند و به برج تبدیل نشود. ان‌شاءالله کن با هویت و اصالت خود مبتنی بر طرح تفصیلی برای مردم به صرفه خواهد بود که بسازند، اما نه به شکلی که در آن سوی رودخانه کن ساخت و ساز انجام شده، این تصمیم گیری در مرحله نهایی قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: بی تردید ۱۸۰ هکتار باغات موجود در این مرحله با هیچ کجای دیگر قابل مقایسه نیست. لذا خود مردم باید اینجا را به بستری تفرجگاهی تبدیل کنند. ۱۶۰ هکتار توتستان‌ها در این محدوده وضعیت مناسبی ندارد و بعضا به انبارها و ... تبدیل شده است. در حالیکه می‌تواند شرایط ویژه‌ای را برای کل شهر تهران ایجاد کند و امیدواریم که در این مسیر گام‌های موثری برداشته شود.

شهردار تهران با اشاره به اتفاقات سال ۱۴۰۱ گفت: دو شوک در حوزه مدیریت شهری در سال گذشته وجود داشت. نخست حمله سایبری بود که به سامانه‌های شهرداری تهران انجام شد و شوک دوم برای کل کشور بود که در آشوب‌ها رقم خورد. البته مردم ما در ۲۲ بهمن ماه افتخار بزرگی را به ثبت رساندند.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. احتمالاً مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در شورای نگهبان رد شود

 2. چیزهایی که درباره این «فساد دبش» نمی دانیم

 3. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 4. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 5. درباره میدان شهید صدام حسین!

 6. ساسی مدیای آقای عبدی !

 7. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 8. اولین تصویر از شهید مرزبان در سراوان

 9. تصاویری از لحظه شلیک مستقیم به نظامیان صهیونیست

 10. ۳ نکته در مورد راهکار تشکیل دو دولتِ اسرائیلی و فلسطینی

 11. پرونده فساد چای دبش از دولت قبل است/ احساسات جامعه جریحه‌دار شد

 12. گزارش تحقیقی از ماجرای مهاجران؛ ستیز یا ساماندهی؟/ چه کسی به اقبالیه حمله کرد؟

 13. امیر تتلو به ایران تحویل داده شد

 14. زباله ها را هم نزنید !

 15. خرید خودروی برقی و حواس هایی که باید جمع باشد!

 16. نظر فرزاد حسنی درباره مستند تازه شبکه منوتو

 17. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 18. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 19. چرا موسیقی تتلوها «سم» است؟

 20. کارخانه‌ها در به در به‌دنبال کارگر؛ کارگر حاضر به کار نیست!

 21. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 22. کاهش تورم تا پایان سال ادامه دارد

 23. معادله چند مجهولی یک قانون!

 24. چرا غرب از افزایش قدرت "محور مقاومت" نگران است؟

 25. توضیحات دفتر امام‌جمعه رشت درباره حواشی پیش آمده در نماز جمعه  

آخرین عناوین