انتقاد شدید رئیس نظام پرستاری از وزیر بهداشت/ ریالی بابت تعرفه به پرستاران نداده اند

  4020101105 ۶۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس کل سازمان نظام پرستاری در بیانیه‌ای، از وزارت بهداشت و شخصِ وزیر برای عدم اجرای قوانین و مصوبات پرستاری و...، به شدت انتقاد کرد.

انتقاد شدید رئیس نظام پرستاری از وزیر بهداشت/ ریالی بابت تعرفه به پرستاران نداده اند

به گزارش مهر، در متن بیانیه محمد میرزابیگی، آمده است: وزیری که نه به قانون، نه دستورات و منویات رهبری و نه دستورات صریح رئیس‌جمهور و نه توجه به مطالبات بر حق کارکنان دستگاه، هیچ پایبندی ندارد؛ و هیچ احترامی قائل نیست؛ می‌بایست سریع‌تر نسبت او با دولت خدمتگزار فعلی روشن شود.

رؤسای قوا مواظب پوست‌های خربزه‌هایی که وزارت بهداشت با عناوینی چون افتتاح مثلاً کلان پروژه‌ها زیر پایشان می‌اندازد؛ باشند.

هیأت حاکمه پیدا و پنهان فعلی وزارت بهداشت، در موارد زیادی از جمله در موضوع نحوه اجرای قانون تعرفه‌گذاری؛ به‌کارگیری نیروهای مظلوم؛ خدوم و جان بر کف طرحی و تمدید طرح ایام مخوف کرونا و در برخورد با کمبود شدید و مزمن نیرو به ویژه در دو سال گذشته؛ دقیقاً به جای اطاعت از قانون؛ منویات رهبری و دستورات صریح رئیس‌جمهور؛ بیشتر نقش تقابل و تضاد را بازی کرده و به رغم جلسات، مکاتبات متعدد و تذکرات خیرخواهانه، علاج جویانه؛ ذره‌ای از مواضع غیر اصولی و لجوجانه خود کوتاه نیامدند و هرگز نصیحت‌ها و مشورت‌های دلسوزانه، و صادقانه سازمان نظام پرستاری را گوش نکردند و هر روز بدتر از روز قبل و هر ماه فاجعه‌بارتر از ماه قبل عمل کردند.

و این روزها؛ جریان حاکم بر وزارت بهداشت آنقدر لجبازانه و خودخواهانه عمل می‌کند که هر آنچه را که رهبری در دو سال گذشته تأکید و اصرار فرموده‌اند و هر آنچه را که رئیس‌جمهور نیز دستور داده‌اند و هر آنچه را که قانون مصوب مجلس بر آن تأکید می‌کند؛ گویا در وزارت بهداشت بدون اغماض به عنوان اهداف مورد حمله چریکی تیم حاکم تعریف می‌شود و بی محابا این موارد از مدافعین و کارکنان فداکار از جان گذشته نظام سلامت به تاراج و یغما می‌رود؛ لیکن به سرعت و به راحتی برای جمع محدودتری بدون سقف و کف و بدون محدودیت؛ تقسیم و تسهیم می‌شود.

البته پیگیری‌های مستمر ما در سازمان نظام پرستاری؛ مبنی بر تأکید بر اجرای قانون، دستورات رهبری و رئیس‌جمهور هر چند از ناحیه دولت و شخص رئیس‌جمهور، معاون اول وی و سایر وزرا و معاونین رئیس‌جمهور با اقبال و استقبال روبرو شد، اما هر چه را که قانون؛ رهبری و رئیس‌جمهور و هیأت دولت؛ بیشتر مورد تأکید قرار می‌دهند؛ در وزارت بهداشت؛ هیأت حاکمه فعلی با آنها بدتر برخورد می‌کنند.

لذا بعد از مکاتبات مکرر و پیگیری های شبانه روزی و عدم نتیجه گیری متناسب، صبر ما لبریز شده و صراحتاً اعلام می‌کنیم:

۱- تا این لحظه یک جمله از قانون تعرفه‌گذاری به رغم یک سال و سه ماه وعده و وعید و به رغم ابلاغ مکتوبات متعدد تصویب بودجه اعتبار متناسب در مجلس اما در عمل هنوز اجرا نشده و هیچ گونه پرداختی؛ حتی یک ریال بر مبنای این قانون به پرستاران صورت نگرفته است.

۲- تا این لحظه به رغم دستورات رهبری؛ ریاست جمهوری و…، یک نفر از پرستاران جوان دهه هفتاد و مدافعین سلامت طرحی و تمدید طرح ایام کرونا با هیچ ضابطه‌ای به کارگیری نشده‌اند و بدترین بداخلاقی اجتماعی در کشور ما رقم خورده است.

۳- در یک سال و نیم گذشته یک جمله از پیگیری‌ها؛ مکاتبات و فریادهای خیرخواهانه ما و دستورات صریح رئیس‌جمهور را و حتی موافقت‌های اولیه خودِ وزیر بهداشت را تیم حاکم بر وزارت مذکور نه تنها اجرایی نکرده‌اند، بلکه در کمال تعجب و تأسف؛ در قبال آنها خودِ وزیر و اطرافیانش گارد آهنین و بی‌سابقه‌ای گرفته‌اند که در هیچ وزارتی از ادوار قبل این مدل رفتار با سرمایه‌های انسانی نظام سلامت وجود نداشته و در نتیجه همه اینها؛ منجر به دلسردی، عصبانیت و بی‌انگیزگی شدید مدافعین سلامت و پرستاران شده، به‌گونه‌ای که آمار مهاجرت جوانان و نخبگان این رشته و پرستاران سرآمدی که کرونا را از نفس انداختند؛ این روزها زیاد و نگران‌کننده شده است.

حال با این شرایط و با کمبودهای مزمن و مفرط نیرو و بی‌انگیزگی بی‌سابقه مدافعین سلامت، اصرار هیأت حاکمه این وزارت بر افتتاح برخی کلان‌پروژه‌ها و کلان بیمارستان‌ها و…، بدون به‌کارگیری نیروی متناسب، در این شرایط به انداختن پوست خربزه زیر پای مسئولین عزیز و بویژه رؤسای قوا، توسط وزارت بهداشت بیشتر شبیه است تا به واقعیت خدمت به مردم.

لذا در پایانی‌ترین ماه و روز سال ۱۴۰۱ و بعد از بیانیه مهم شورای عالی نظام پرستاری عدم تأثیر مناسب بر رفتارهای ناسپاسانه وزارت بهداشت، ما اعضای جامعه بزرگ پرستاری از محضر رهبری و رئیس‌جمهور استمداد می‌کنیم به هر طریق ممکن که شده، بر وزارت بهداشت طوری نظارت شود که آقایان ملزم به اجرای «مُرّ قانون» و دستورات صریح و گویای رهبری و رئیس‌جمهور که محبوب‌القلوب مدافعین سلامت بوده و پرستاران و تمامی مدافعین سلامت که خود را سربازان جان بر کف نظام و انقلاب و رهبری می‌دانند، اینقدر مورد بی‌مهری یک دستگاه قرار نگیرند.

صد البته جامعه بزرگ پرستاری کشور و مدافعین سلامت و نمایندگان قانونی آنها در سازمان نظام پرستاری کشور حساب عملکرد غیر اصولی یک وزیر ندانم کار و ضعیف را به پای کل دولت و کل نظام و کشور نمی‌گذارد و ضمن اتخاذ موضع صریح برای وزیر ضعیف بهداشت؛ اما همچنان خود را سرباز کوچک و جان بر کف نظام و انقلاب یار صادق و صریح دولت می‌داند و آماده ارائه راهکارهای مفید و راهگشا برای برون‌رفت از شرایط فعلی است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۹۵۸۴۴۴۱۹:۲۷:۴۷ ۱۴۰۲/۱/۱
وزیر بهداشت وقتی پزشک باشد تعارض ننافع هست.
ناشناس۲۹۵۸۵۳۹۲۰:۴۱:۳۵ ۱۴۰۲/۱/۱
واقعا شما پرستارا که بغیر حقوق، کارانه، حق شیفت ، اضافه کار میگیرین، تعرفه رو بابت چی باید بگیرین؟ درسته کارتون سخته ولی خب کارانه به کارمندای دیگه نمیدن
کارانه۲۹۵۸۵۷۱۲۱:۰۰:۳۰ ۱۴۰۲/۱/۱
کارمندهای دیگه هم اعتراض بکنن و درخواست کارانه بکنن قرار نیست چون بقیه اعتراض نمیکنن باید مال بقیه رو هم ندن
ناشناس۲۹۵۸۷۰۳۲۳:۰۹:۵۰ ۱۴۰۲/۱/۱
اضافه مارمه اضافه کاره،، همه ادارات حتی بدون شیفت دادن براپرسنل چندساعت ماهانه میریزن،،،، حق شیفت مامی گیریم چون شیفت نامتعارف عصروشب وتعطیلات داریم،، بقیه کارمندا همچین چیزی ندارن،، ‌،، کارانه می گیریم خب همه ادارات پاداش اخرسال و واریزای موردی دارن،،، سوال بعدی؟؟
ناشناس۲۹۵۸۶۱۵۲۱:۳۸:۲۵ ۱۴۰۲/۱/۱
بنظرت همه اینا که گفتی روی هم چقد میشه؟
ناشناس۲۹۵۸۶۳۱۲۱:۵۲:۳۹ ۱۴۰۲/۱/۱
احتمالا شما معلمی. بدبختی مااینه که بنده بارتبه 2هزار پرستار شدم معدل 19 و78 اما معلم چی با چه سوادی خودتونو هم ردیف پرستار میدونید.
محمد۲۹۵۸۷۰۷۲۳:۱۲:۵۷ ۱۴۰۲/۱/۱
اگه شما با دوهزار شدی پرستار، بنده با رتبه سه رقمی شدم معلم و افتخار هم میکنم. ولی دانش آموز قدرنشناس مثل شما هم زیاد داشتم.
دانش اموز۲۹۵۸۸۰۱۰۱:۱۵:۰۶ ۱۴۰۲/۱/۲
اوه اوه از اون معلما ک همش منت میذاشتن خدایاااااا همشم بهت استرس میدادن فقط
ناشناس۲۹۵۸۹۲۰۰۸:۴۳:۰۴ ۱۴۰۲/۱/۲
سلام یک معلم در طول سال چند روز کار میکنه.۱۵ روز عید و ۳ماه تابستان تعطیل و حداقل ۱۵روز هم تعطیلات آلودگی و غیره.یعنی ۸ماه روزی ۵ ساعت کار میکنه اونم چه کاری ...لطفا معلم را با پرستار مقایسه نکنید....
ناشناس۲۹۵۹۲۲۱۱۳:۴۰:۲۷ ۱۴۰۲/۱/۲
اگه تونسی ی شیفت شب بیداربمونی بیانظربده .
علی۲۹۵۸۷۸۰۰۰:۲۴:۳۰ ۱۴۰۲/۱/۲
...شما حتی اگه رتبه ی یک هم داشته باشی باز هم از برکت و نتیجه ی تلاش معلمانی است که در دبستان تا دانشگاه به شما درس دادن ،
پرستار۲۹۵۹۱۰۸۱۱:۴۶:۱۴ ۱۴۰۲/۱/۲
لابد اونایی که دزد و لاابالی شدن را هم باید گردن بگیری دیگه چون همه دانش اموزات که دکتر مهندس نشدن
ناشناس۲۹۵۸۸۲۰۰۲:۳۷:۳۵ ۱۴۰۲/۱/۲
معلم هات تو رو به اینجا رسوندن....
ناشناس۲۹۵۸۹۷۸۱۰:۰۰:۵۶ ۱۴۰۲/۱/۲
جناب پرستار تو اگر درس خواندی و معدلت زیاد شد توسط چه کسی اموزش دیدی
ناشناس۲۹۵۹۱۸۴۱۲:۵۹:۳۱ ۱۴۰۲/۱/۲
این نوع بحث منطقی نیست...لطفا ادامه ندید
ناشناس۲۹۵۸۶۷۵۲۲:۳۴:۲۶ ۱۴۰۲/۱/۱
ایام کرونا رو راست میگه ی لحظه فکر کن ببین کدام سوراخ موشی قایم شدت بودی
امید۲۹۵۸۷۵۵۰۰:۰۲:۴۸ ۱۴۰۲/۱/۲
کاری که پرستار میکنه مخصوصا در دوران کرونا هیچ کسی حاضر نیست روبرو بشه .
لیلا۲۹۵۸۷۹۸۰۱:۰۶:۴۱ ۱۴۰۲/۱/۲
عزیز بقیه کارمندان هم مثل ما در معرض انواع بیماریها و عفونت ها هستن؟بقیه کارمندان هم روزهای تعطیل شیفت میرن؟بقیه کارمندان هم انواع و اقسام فحش ها رو میشنوند و فقط باید سکوت کنند و همه بگن اون مریضه و حق با اونه؟وقتی آلودگی هوا میشه برف میاد بوران میاد کرونا میاد بقیه هم عین ما کار میکنن و ایا بقیه کارمندان هم شبکاری میان و فرسوده میشن؟بازم بگم؟
ناشناس۲۹۵۹۱۸۹۱۳:۰۶:۳۲ ۱۴۰۲/۱/۲
از حقوق های پیدا و پنهان نفت و پتروشیمی خبر داری؟
رسول۲۹۵۹۴۰۳۱۹:۲۰:۲۶ ۱۴۰۲/۱/۲
کارانم ۳۰۰ تومنه زیاده
ناشناس۲۹۵۹۸۱۳۰۸:۳۵:۵۵ ۱۴۰۲/۱/۳
همین الانی که دارم می نویسم کدوم یک از شماها حاضرید از تعطیلات عیدتون ،از دید وبازدید خود وخانواده تون ،از مسافرت ،از آرزو های بچه ها تون برای این ایام بگذرید وبیایید شب تا صبح در بیمارستان کنار بیمار بدحال ،تصادفی ،کرونایی بیدار بمونید واسترس بکشید
دکی۲۹۶۰۲۶۱۱۶:۲۵:۵۶ ۱۴۰۲/۱/۳
شما اضافه کارتون رو به موقع میدن.ولی ما اضافه کارهامون شش هفت ماه عقب هستن
ناشناس۲۹۵۸۵۸۴۲۱:۱۳:۰۴ ۱۴۰۲/۱/۱
پرستارها با یک مدرک لیسانس هم حقوق بالا هم تعرفه و کارانه و اضافه کاری و ... میگیرن. این اجحاف در حق بقیه کارمندان دولت هست
ناشناس۲۹۵۸۷۷۸۰۰:۲۳:۰۲ ۱۴۰۲/۱/۲
متاسفم برا قدر نشناسی هایی که میبینیم، اگه شما یادتون رفته، ما هنوز با گوشت و استخوانمون کرونارو درک و لمس کردیم، روزهایی بوده و به چشم دیدیم که افرادی بودن که از ترس کرونا از خانواده خودشون هم مراقبت نمیکردن و کادر درمان دلسوزانه بر بالین بیماران بودن این موقع برا جلودار بودن و مراقبت از عزیزانتون خوب بودیم و حالا دادن حقوقی که براحتی به بقیه ارگان ها میدن برای کادر درمان شده حق اضافه خدایا خودت رحم کن بر همه
ناشناس۲۹۵۸۹۴۵۰۹:۳۶:۵۲ ۱۴۰۲/۱/۲
اضافه کار ساعتی ۱۹ تومن‌ کارانه ماهی ۳۰۰ به نظرت خیلی زیاده
ناشناس۲۹۵۹۲۳۵۱۳:۵۶:۰۶ ۱۴۰۲/۱/۲
کاری که پرستار انجام میده کدوم کارمند حاضر ه فقط یکیش رو انجام لده هیچکس حتی حاضر نیست یک شب کنار عزیز خودش بیمارستان بمونه
ناشناس۲۹۵۹۳۴۱۱۶:۵۹:۰۰ ۱۴۰۲/۱/۲
بقیه هم وقتی همه جا تعطیل میشه باز باید سر کار برن؟ وقتی خودشون در اوج کسالت وبیماری هستند باز باید سرکار حاضر شوند و پرستاری کنند؟ بقیه هم شب وروز ندارن وهمیشه سرکار؟ بقیه نه سال تحویل دارن نه سیزده بدر دارن نه بقیه مناسبت‌ها. خوبه آدم یکم انصاف داشته باشه ویک لحظه نه بیشت خودش را جای اون کسی بزاره که داره قضاوتش میکنه
ناشناس۲۹۵۸۵۸۹۲۱:۱۷:۱۷ ۱۴۰۲/۱/۱
نباید گروههای صنفی در کار وزارت و دولت دخالت کنن. هر گروهی که بخواد دنبال منافع خودش باشه در انجام امور وزارت اختلال ایجاد میکنه
ناشناس۲۹۵۸۶۲۱۲۱:۴۲:۵۵ ۱۴۰۲/۱/۱
هر وقت ۴ تا پرستار مرد جدب کروین اونوقت برید دنبال تعرفه. تا بیمارستان افتتاح میکن سریع پرستار زن فقط حذب میکنن چه خبرتونه
حسن قنبری۲۹۵۸۶۲۸۲۱:۵۰:۱۵ ۱۴۰۲/۱/۱
کی باورش میشه هنوز حقوق عید وخوارو بار عید روبه ماتحویل ندادند امروز دوم عیده تماس گرفتن از شهرستان برگردید 5 کیلو برنج عیدتون رواوردن بیاید ببرید.
ناشناس۲۹۵۸۶۳۸۲۱:۵۷:۵۹ ۱۴۰۲/۱/۱
پرستار بدبخت رفاهیاتی که کارمندان دیگر وزارتخوانه هم میگیرند نمیگیره پرستار بدبخت شیفت شب میده هر شیفت اندوه و ناراحتی بیماران و همراهان روش تاثیر مخرب میزاره زمین و مسکن بر خیابون که به کارمندان مسکن و شهرسازی وشهرداری و استانداری اهدا میکنند و چندده میلیارد قیمتشه بهش ندادن خیالتون راحت دیروز چند پرستار طرخی ول کردن رفتن شغل ازاد درسال نو اکثرا انصراف میدیم
محمد۲۹۵۸۶۷۴۲۲:۳۴:۱۵ ۱۴۰۲/۱/۱
توکه کامنت گذاشتی برعلیه تعرفه پرستاران.؟کار پرستاران را بادگر کارمندا یکی میدانی؟پرستاران شغل پراز استرس دارن وبا جان انسانها طرف هستن..
ناشناس۲۹۵۸۶۹۶۲۳:۰۲:۳۳ ۱۴۰۲/۱/۱
تعرفه پرستاری در شیراز پرداخت شده ولی ۴ درصد کارکنان پشتیبان را ندادند .
ناشناس۲۹۵۸۷۰۶۲۳:۱۲:۴۵ ۱۴۰۲/۱/۱
تا آموزش پزشکی مثل تمام دنیا از بهداری جدا نشه آش همین اش و کاسه همین کاسه هست.....
ناشناس۲۹۵۸۷۱۶۲۳:۲۱:۴۲ ۱۴۰۲/۱/۱
کادر درمان مظلوم ترین گروهها هستند کارشان با جان ادمیزاد مرتبط غیر از فشار روحی وروانی با خطرات مثل مواجهه شدن بابیماریهای خطرناک مثل ایدز وهباتیت وغیره در ارتباطند حتی اگه از اسمان بلا نازل شود درشیفتشان باید حاظر شوند
ناشناس۲۹۵۸۷۶۲۰۰:۰۷:۲۶ ۱۴۰۲/۱/۲
بقیه کارمندها تومملکت چی کارمیکنند؟
ناشناس۲۹۵۸۷۷۳۰۰:۱۴:۴۵ ۱۴۰۲/۱/۲
پرستارها اصلاهم کارنمیکنن خدمت رسانی دربیمارستان ندارن همشون انگارطلب دارن مریض میبری انگارمردم برده اونهاهستندخداییش دکترهاخیلی ازپرستارهاخدمت رسانی بهتردارن اصلاحقوق پرستارهابایدهمگی نهایتش ۱۰میلیون باشه همسرمن خودش پرستاراست پول اضافه بهش میدن..
ناشناس۲۹۵۹۲۷۱۱۴:۴۶:۰۵ ۱۴۰۲/۱/۲
مخالفتم
ناشناس۲۹۵۹۶۷۹۰۱:۰۲:۰۶ ۱۴۰۲/۱/۳
شما اگه واقعا همسرتون پرستار بود مطمئن باش مشکلات ومیزان واقعی دریافتی پرستارهارو میدونستی واینطور نظر نمیدادی.
ناشناس۲۹۵۸۷۷۵۰۰:۱۷:۱۴ ۱۴۰۲/۱/۲
واقعااینهاپول تعرفه هم میخوان واقعادرحق کارمندهای دیگه تواین مملکت ظلم میشه
ناشناس۲۹۵۸۷۹۳۰۰:۵۵:۲۷ ۱۴۰۲/۱/۲
سلام چرا همش پرستارها. مگه ما علو م از مایشگاهیا کادر درمان نیستیم. مگر ما شیفت در گردش و شبکاری نداریم. بعد این همه سال که شما پرستارا حق بهره وری و شیفت شب 19 ساعت می گر فتین تازه به ما تعلق گرفته. مگر تو یک مجموعه چقدر باید تفاوت حقوق باشه. اگر به پرستارها تعرفه گذاری بدن ما هم پر کیسی می خوایم
ناشناس۲۹۵۸۸۶۵۰۶:۱۴:۰۰ ۱۴۰۲/۱/۲
پرستاران،كارمندان وباز نشستگان اكنون متوجه ميشوند كه دولت روحاني ووزرايش چقدر بهتر عمل ميكردند
ناشناس۲۹۵۸۹۰۶۰۸:۱۷:۰۳ ۱۴۰۲/۱/۲
انقدر از کارمندان وزارت بهداشت درمورد دریافتی هاشون ذهنیت بد شده که دیگر ارگانها حتی مسئولین محترم فکر میکنن نجومی بگیرها کارمندان وزارت بهداشت هستن بایدعرض کنم معنی کارانه نیم درصد از سود حاصل بیمارستان هست که پرستار شبانه روز و حتی روزهای تعیل کار کرده اونم مبلغش ناچیز هست در حالیکه ادارات دیگه کارمندان مبلغ اضافه کارشون بدون پانچ و کار، بیشتر از مبلغ کارانه است ما بسیار مشتاقیم که فیش حقوقی ما با معلمین و دیگر وزارت خانه ها مقایسه شود حقوق کارمندان وزارت بهداشت اکثرا۸تومن است ولی همه حتی مسئولین چون پزشکان حقوقشون متفاوت فکر میکنن کارمندان هم همون مبلغ رو دریافت میکنن لطفا کمپینی با عنوان مقایسه فیشهای حقوقی کارمندان وزرات بهداشت با معلمها و دیگر ارگانها قرار دهید تا شفاف سازی و قضاوت شود شمای معلم محترم بجای گیر دادن به کارمند وزارت بهداشت کارمند شرکت نفت و سازمان زندانها ووو رو برو گیر بیار چون اطلاعاتت دراین زمینه کمه اشتباهی گیر دادی
ناشناس۲۹۵۸۹۱۶۰۸:۳۸:۱۶ ۱۴۰۲/۱/۲
متاسفانه در ایران کادر بیمارستان را فقط پزشکان و پرستاران می دانند در حالی که همان قدر که پرستار با بیمار درگیر می باشد پرسنل اداری بیمارستان و بیمار برها و خدمات و اداری هم درگیر کارهای بیماران می باشند . و اگر بحث بیماری عفونی باشد همانقدر که پرستاران متاسفانه کرونا گرفتند کادر داری هم گرفت ولی فقط پرستارها دیده شدند .
ناشناس۲۹۵۹۶۲۴۰۰:۱۹:۲۶ ۱۴۰۲/۱/۳
کادر اداری که در ورودی اونها بسته بوده و با یه دریچه با همکاران خودش در ارتباط بودند ببخشید ایا وقتی بیماران سرفه میکردند روبه روی پرسنل پرستاری شما کادر اداری کجا بودین؟؟؟
ناشناس۲۹۵۸۹۱۷۰۸:۴۰:۰۷ ۱۴۰۲/۱/۲
وزارت بهداشت و درمان را باید اسمش را عوض کرد وگذاشت وزارت پزشکان و بیمارستان . فرق هم نداره وزیر کدوم دولت باشند.
ناشناس۲۹۵۸۹۴۲۰۹:۳۱:۰۴ ۱۴۰۲/۱/۲
شما شغل خودتون باشغل پرستاری مقایسه نکنید لطفاً!!!
ناشناس۲۹۵۹۰۷۰۱۱:۱۴:۱۳ ۱۴۰۲/۱/۲
یکی از سخت ترین مشاغل دنیا پرستاری هست با هزار مریض های مختلف جانشان را گذاشتن کف دستشون تمام روزهای تعطیلی که رسمی هستن این بیچاره ها باید کار کنن با حقوق اداره کار با این همه مسولیت که دارن
سیده۲۹۵۹۰۸۹۱۱:۲۷:۵۶ ۱۴۰۲/۱/۲
پرستارها بامدرک لیسانس ۳برابر دکترای غیر پزشکی حقوق میگیرن...
ناشناس۲۹۵۹۲۶۳۱۴:۳۵:۱۵ ۱۴۰۲/۱/۲
واقعا؟
بی نام۲۹۵۹۱۲۷۱۲:۱۱:۱۸ ۱۴۰۲/۱/۲
کاشکی اینقدر که ویز بهداشت دنبال تعرفه پرستاریه وزیر اموزش پرورش هم کمی به فکر رتبه بندی بود.
سادات۲۹۶۰۰۲۳۱۱:۴۴:۳۴ ۱۴۰۲/۱/۳
دیگه که رتبه بندی شدید هر معلمی داره حداقل ماهانه ۲۰ تومن حقوق می گیره در حالی که کار خاصی نمی کنه و همیشه هم تعطیله
اااا۲۹۵۹۲۲۰۱۳:۳۹:۰۶ ۱۴۰۲/۱/۲
پرستار با کمترین حقوق و بیشترین خدمات... من نمیدونم چرا یک سری اصناف خودشون رو با پرستار در یک رده میدونن... پرستار و شبکاری ها و مسئولیت جان انسان رو بر عهده دارن و سختی های این شغل و نابرابری های درد آور
مهراد۲۹۵۹۲۴۴۱۴:۱۰:۵۹ ۱۴۰۲/۱/۲
سلام اکثر پرستارها بخاطر حقوق ۱۰ میلیونی دارن استعفا میدن و یا دارن به خارج کشور میرن یکم به حیطه پرستاران توجه ویژه بشه چون در ایام کرونا خیلی زحمت کشیدن
ناشناس۲۹۵۹۵۳۴۲۲:۳۶:۳۶ ۱۴۰۲/۱/۲
حالا که بحث حقوق شد باید به همراه بیمار هم بنوعی حقوق بدهند چرا که اکثر کار پرستارهای محترم را همان همراه بیمار انجام میدهد.
هم وطن۲۹۵۹۵۹۷۲۳:۴۸:۴۱ ۱۴۰۲/۱/۲
باسلام.من پرستارنیستم ولی خداوکیلی درودبرشرف همه پرستارهای زحمت کش وبی ادعا.مثلا این بنده های خدا چون اعتراض نمیکنن واعتصاب بهشان نمیرسن.خدانگهدارخودوخانوادتان باشه.جهاد فی سبیل الله یعنی همین وبس.
زهرا۲۹۵۹۶۱۷۰۰:۱۴:۴۵ ۱۴۰۲/۱/۳
خودتون را با قشر زحمتکش پرستار یکی نکنید ..
ناشناس۲۹۵۹۶۳۰۰۰:۲۳:۰۸ ۱۴۰۲/۱/۳
در اینکه شغل پرستاری و سایر کاردر درمان کاری پر استرس هست حرفی نیست. گرفتن سختی کار منطقی است. در اینکه در ایام کرونا کادر درمان و از جمله پرستاران خیلی از خودگذشتگی از خوشان نشان دادن نیز حرفی نیست. گرفتن حق کرونا منطقی بود و هست. اما برای من عجیبه. یعنی چی که به ازای هر تزریق یا گذاشتن سوند یا ... تعرفه تعلق بگیره ؟ مگه این وظایف یک پرستار نیست؟ من نمی فهمم. اینطوری باشه معلم‌ها هم بگن به ازای هر سوال که طرح می کنيم یا هر ورقه امتحانی که تصحیح می کنیم تعرفه بما بدن. و همینطور کارمندای دیگر ادارات به ازای کاری که دارن انجام میدن و بابتش حقوق می گیرن بیان تقسیم بندی کنن و برای هر جز اون تعرفه بگیرن؟
مینا۲۹۵۹۷۸۰۰۶:۲۴:۵۹ ۱۴۰۲/۱/۳
من پرستارم در دوران کار در بخش درمان کرنا گرفتم دراثر ضعف ناشی از کرنا عدم میل به غذا وآب فشارم افتاد بمن سرم زدند و هزینه آن را دریافت کردند در صورتیکه چیز دیگری میگفتن ...... اما من کرنا گرفتم و یک ریال هزینه درمان بمن پرداخت نکردند
امید۲۹۵۹۸۰۹۰۸:۲۶:۱۹ ۱۴۰۲/۱/۳
درود بریکایک پرستاران وکادر درمان،من پرسنل درمان نیستم اما خداییش کارشون سخت وطاقت فرساست.تعطیلات عید وتابستون وغیره ندارند،در تمام ایام هفته وسال با اون شرایط بیمارستان وبیمار وفشارهای روحی ومشقت زیادی که دارند در جهت سلامت ونجات جان انسانها خدمت میکنند................
yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. یک سگ ولگرد در یزد ۱۶ نفر را بیمارستانی کرد

 2. وقتی به بوی تعفن تورم عادت کرده ایم!

 3. رئیس قوه قضائیه: در مورد حجاب واقعا وضع خوبی نداریم

 4. از نان شب واجب تر !

 5. اعتماد کنید و مطمئن باشید

 6. نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

 7. احمد توکلی: سکوت دستگاه قضا در پرونده آقای صدیقی، اعتماد عمومی را خدشه دار می کند

 8. ارژنگ امیرفضلی و زندگی در شرایط سختِ تورنتو

 9. پشت‌پرده عقب‌نشینی صهیونیست ها از غزه

 10. آیت الله صدیقی: عذرخواهی می‌کنم که با غفلت و کم توجهی باعث هجمه به ملت ایران شدم

 11. درگیری لفظی علی دبیر و پیمان یوسفی روی آنتن زنده: شما تنت میخاره!

 12. تمدن نوین اسلامی با دست های خالی

 13. آیا تغییرات در کابینه خط قرمز دولت است؟

 14. یک نکته قابل‌تامل در مورد توسعه قدرت نظامی ایران

 15. توصیف جالب لیلاز از شرایط اقتصاد کشور/ واکنش مجلس به افزایش قیمت ارز

 16. نرخ کانال‌ها و بازار غیر رسمی، تاثیری در تامین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی و خدمات ندارد

 17. تصاویری از نمازجمعه تهران به امامت حجت‌الاسلام کاظم صدیقی | کدام چهره‌های سیاسی و نظامی به نمازجمعه رفتند؟

 18. مقصد: تل‌آویو | با موشک‌های اسرائیل‌زن ایران آشنا شوید!

 19. واکنش دولت به شایعه برکناری خاندوزی/ وعده وزیر ارتباطات درباره افزایش سرعت اینترنت/ تحلیل فضائلی از پاسخ ایران به اسرائیل

 20. رئیسی: فعالان اقتصادی از عددسازی‌ها در بازار نگران نباشند  

 21. پروپاگاندای غربی و صحبت از چیزهایی که وجود ندارد!

 22. جانشین فرمانده سپاه: اسرائیل را از حماقتش پشیمان خواهیم کرد

 23. نامه توکلی به اژه‎‌ای درباره پرونده کاظم صدیقی/ رقبای قالیباف برای ریاست مجلس/ انتقاد تسنیم از پناهیان

 24. اولین واکنش قوه قضائیه به ماجرای صدیقی و باغ ازگل/ انتقاد روزنامه اصولگرا از فرزین/ ارزیابی وزیر ارشاد از فضای گفت‌وگو در کشور

 25. کشف اختلاس ۱۰۸ میلیاردی آرش اشتری از بندر امام

آخرین عناوین