اظهار نظر صریح ضرغامی درباره بلیت هواپیمای گردشگران خارجی

گروه فرهنگی الف،   4010414056

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: دو نرخی‌سازی و تفاوت قیمت بلیت هواپیما برای گردشگران داخلی و خارجی نه تنها به نفع گردشگری نبود، بلکه به نفع صنعت هواپیمایی کشور و آینده ایرلاین‌ها هم نیست.

اظهار نظر صریح ضرغامی درباره بلیت هواپیمای گردشگران خارجی

به گزارش ایرنا، هفته گذشته شرکت های هواپیمایی بخش نامه ای را اجرایی کردند که طبق تصمیم انجمن شرکت‌های هواپیمایی، بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی از پنجم تیرماه برای مسافران غیرایرانی به نرخ دلار محاسبه می‌شود. یعنی بلیت پروازها در مسیرهای کمتر از یک ساعت به قیمت ۱۰۰ دلار و در مسیرهای بیشتر از یک ساعت ۱۵۰ دلار تعیین شده است، این طرح از همان آغاز با مخالفت فعالان گردشگری مواجه شد و اغلب کارشناسان صنعت گردشگری اعلام کردند این تصمیم به صنعت گردشگری ایران آسیب جدی وارد خواهد کرد.

بعد از گذشت چند روز و جلسات و مذاکراتی که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با سازمان هواپیمایی کشور داشت روز گذشته رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از ابطال آن و توقف فروش ارزی بلیت به اتباع خارجی خبر داد و سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد: «فروش ارزی بلیت هواپیما به خارجی‌ها متوقف شده و  دستورالعمل جدید هفته آینده ابلاغ می‌شود.»

فروش ارزی بلیت راه درستی برای تقویت ایرلاین‌ها نبود

سیدعزت الله ضرغامی در گفت‌وگو با خبرنگار گردشگری ایرنا درباره این تصمیم و لغو آن گفت: البته شرکت‌های هواپیمایی هم مشکلات خاص خودشان را دارند، ما هم معتقدیم که برای رونق و تقویت گردشگری، ایرلاین‌های کشور هم باید تقویت شوند، اما این راه نبود که دونرخی‌سازی بلیت هواپیما ایجاد کنیم و از گردشگران خارجی با نرخ و قیمت متفاوت از گردشگران داخلی، هزینه دریافت کنیم.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری اظهار داشت:  به دلایل مختلف دریافت هزینه بلیت به صورت ارزی تصمیم نادرستی بود از سفر باکو که برگشتم با رئیس سازمان هواپیمایی کشور جلسه گذاشتم خوشبختانه آقای محمد محمدی‌بخش نگاه خوب و بلند و سازنده‌ای دارند، ابعاد مساله را بررسی کردیم.

وی گفت: شرکت‌های هواپیمایی قبلا جلساتی داشتند وتصمیماتی گرفتند، البته ما هم از تصمیماتی که باعث تقویت خطوط هواپیمایی شود حمایت می‌کنیم، اما در این یک مورد به دلیل اشکالات مختلف موافق نبودیم که آنها هم تجدید نظر کردند و این تصمیم لغو شد؛ از نظر ما هم مساله حل شده است.

ضرغامی تاکید کرد: دو نرخی‌سازی و تفاوت در قیمت بلیت هواپیما برای گردشگران داخلی و خارجی نه تنها به نفع گردشگری نیست، بلکه به نفع خود صنعت هواپیمایی کشور و آینده ایرلاین‌ها هم نبود.

دونرخی‌سازی اقامت هتل‌ها تخلف است

وزیر میراث‌فرهنگی درباره دو نرخی‌سازی هزینه اقامت در هتل‌ها گفت: فعلا همه هتل و مراکز اقامتی کشور تک نرخی هستند و بر اساس ضوابطی که وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای اقامت گردشگر خارجی و داخلی باید ریال دریافت کنند، در غیر این صورت تخلف کرده است و بخش نظارتی وزارتخانه برخورد می‌کند. 

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. انتقاد تند یک روحانی به استوری علی کریمی در مورد موضوع نذری

  2. چرا مدعیان تقلب در ۸۸، «لیبرال» دروغین بودند؟!

  3. ایران قوی و خاورمیانه ای جدید

  4. تایوان از جنگ اوکراین درس می گیرد؟!

  5. چرا ایران با توافق هسته ای یا بدون آن برنده است؟

  6. هر سخن نادرستی، از سر «عناد» نیست

  7. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

  8. مگر از هلند چه کم داریم؟!/ مازندران باید هاب صادراتی کشور شود

  9. واکنش علی مطهری به نوشته اخیر موسوی

  10. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

  11. آمریکا؛ ساختمانی زیبا اما در حال ریزش !

  12. چرا میرحسین و کروبی محاکمه نشدند؟

  13. آیا حماس واقعا در جنگ ۳ روزه حضور نداشت؟

  14. روایت مخبر از میراث دولت روحانی/ احتمال توافق از نگاه امیرعبداللهیان/ روایت ذوالنوری از روند مذاکرات در دولت روحانی و رئیسی

  15. واکنش کرباسچی به یادداشت میرحسین موسوی/تاکید قالیباف بر اجرای کالابرگ / انتقاد باهنر از شورای نگهبان بابت ردصلاحیت لاریجانی

  16. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

  17. گفتگو با ناجی صدها نفر از سیل استهبان

  18. کمبود وکیل کاربلد انحصار وکالت را شدت بخشیده است

  19. وعده بهادری جهرمی درباره افزایش حقوق کارمندان/ روایت خزعلی از حضور ناشناس در ورزشگاه آزادی

  20. افزایش حقوق جدید کارکنان دولت و بازنشستگان تا یک ماه آینده

  21. مقایسه یک سال دولت رئیسی با ۸ سال دولت روحانی

  22. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

  23. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

  24. واکنش رییسی به نامه کنکوری دیده بان شفافیت و عدالت

  25. پاسخ عطا الله مهاجرانی به تهدیدات / محاکمه من در لندن یک فرصت طلایی است

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما