شهادت‌های دردسر ساز علیه ترامپ در ارتباط با حمله به ساختمان کنگره

گروه جهان الف،   4010408082

شهادت‌های "کسیدی هاچینسون"، یک دستیار دولت سابق تحت رهبری دونالد ترامپ در خصوص عملکرد بالقوه غیرقانونی این رئیس جمهور سابق آمریکا و دو تن از نزدیک‌ترین مشاورانش خطاب به کمیته منتخب رخدادهای ششم ژانویه ۲۰۲۱ در مجلس نمایندگان آمریکا، می‌تواند برای آنها مشکل ساز شود.

شهادت‌های دردسر ساز علیه ترامپ در ارتباط با حمله به ساختمان کنگره

به گزارش ایسنا، روزنامه گاردین گزارش داد، این رئیس جمهور سابق آمریکا و دستیاران ارشدش با دردسر از بابت این افشاگری که از قبل از مسلح بودن حامیان و برنامه آنها برای راهپیمایی کردن به سمت ساختمان کنگره آمریکا با خبر بوده‌اند، مواجه شده‌اند.

این شهادتها در بردارنده یکی از چندین افشاگری مهم هاچینسون و این موضوع بود که رئیس جمهور سابق آمریکا به حامیانش دستور داد تا به ساختمان کنگره آمریکا با علم به اینکه مسلح بوده و نیت ایجاد آسیب و تخریب را دارند، حمله کنند.

هاچینسون در شهادتهایش که بعد از ادای سوگند ایراد کرد گفت، دونالد ترامپ شدیدا از بابت این حقیقت خشمگین بود که برخی از طرفدارانش که در محل نشنال مال تجمع کرده بودند نتوانسته‌اند وارد محدوده امنیتی مخصوص راهپیمایی جنبش "آمریکا را نجات دهید" در منطقه الیپس،  محل سخنرانی او شوند.

هاچینسون شهادت داد که این حامیان نمی‌خواستند وارد این محیط امن شوند، زیرا بسیاری از آنها به چاقو، تیزی، اسپری فلفل و همانطور که بعدا معلوم شد، اسلحه مسلح بودند و نمی‌خواستند برای شرکت در این مراسم سلاح‌های خود را به سرویس مخفی تسلیم کنند.

بر اساس این شهادتها ترامپ با لحنی خشمگینانه اظهار کرده بود: "لعنتی، من برایم مهم نیست که آنها اسلحه دارند. آنها اینجا پیش من نیستند تا به من صدمه بزنند. به طرفداران من اجازه دهید وارد شوند. آنها می‌توانند از اینجا به سمت ساختمان کنگره راهپیمایی کنند. اجازه دهید طرفداران من وارد شوند. مغناطیس‌سنج‌های لعنتی را خاموش کنید."

پاسخ این رئیس جمهور سابق آمریکا به دو دلیل مهم است. اول اینکه واضح است که به او اطلاع داده شده بود که هوادارانش اسلحه حمل می‌کنند، و اینکه او می‌دانست که آن افراد مسلح قصد داشتند تا یک راهپیمایی غیرمجاز به سمت کنگره انجام دهند.

ترامپ سپس در جریان تجمع جنبش "آمریکا را نجات دهید" روی صحنه رفت و به حامیانش هم در آنجا در الیپس و هم در اطراف بنای یادبود واشنگتن گفت که با آنها به سمت ساختمان کنگره راهپیمایی خواهد کرد؛ حرفی که به آنها قوی‌ترین انگیزه را برای حمله به جلسه مشترک دو مجلس کنگره آمریکا داد.

هاچینسون خاطرنشان کرد که رئیس‌جمهور سابق آمریکا چنین صحبتهایی را به رغم این دورنما مطرح کرد که پت سیپولون، مشاور کاخ سفید، عاجزانه تلاش ‌کرده بود مانع از رفتن ترامپ و مارک میدوز، رئیس دفترش به ساختمان کنگره به سبب تبعات حقوقی که این کار ممکن بود برایشان ایجاد کند، شود.

هاچینسون بیان کرد که سیپولون صبح روز ششم ژانویه به او گفت: اگر ترامپ به کنگره برود ما به هر جرمی که بتوان تصور کرد متهم می‌شویم.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. انتقاد تند یک روحانی به استوری علی کریمی در مورد موضوع نذری

  2. چرا مدعیان تقلب در ۸۸، «لیبرال» دروغین بودند؟!

  3. ایران قوی و خاورمیانه ای جدید

  4. تایوان از جنگ اوکراین درس می گیرد؟!

  5. چرا ایران با توافق هسته ای یا بدون آن برنده است؟

  6. هر سخن نادرستی، از سر «عناد» نیست

  7. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

  8. مگر از هلند چه کم داریم؟!/ مازندران باید هاب صادراتی کشور شود

  9. واکنش علی مطهری به نوشته اخیر موسوی

  10. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

  11. آمریکا؛ ساختمانی زیبا اما در حال ریزش !

  12. چرا میرحسین و کروبی محاکمه نشدند؟

  13. آیا حماس واقعا در جنگ ۳ روزه حضور نداشت؟

  14. روایت مخبر از میراث دولت روحانی/ احتمال توافق از نگاه امیرعبداللهیان/ روایت ذوالنوری از روند مذاکرات در دولت روحانی و رئیسی

  15. واکنش کرباسچی به یادداشت میرحسین موسوی/تاکید قالیباف بر اجرای کالابرگ / انتقاد باهنر از شورای نگهبان بابت ردصلاحیت لاریجانی

  16. گفتگو با ناجی صدها نفر از سیل استهبان

  17. کمبود وکیل کاربلد انحصار وکالت را شدت بخشیده است

  18. وعده بهادری جهرمی درباره افزایش حقوق کارمندان/ روایت خزعلی از حضور ناشناس در ورزشگاه آزادی

  19. افزایش حقوق جدید کارکنان دولت و بازنشستگان تا یک ماه آینده

  20. مقایسه یک سال دولت رئیسی با ۸ سال دولت روحانی

  21. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

  22. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

  23. واکنش رییسی به نامه کنکوری دیده بان شفافیت و عدالت

  24. پاسخ عطا الله مهاجرانی به تهدیدات / محاکمه من در لندن یک فرصت طلایی است

  25. اگرها و بایدها،کافی است؛ باید در ترانزیت دریایی سرآمد شویم

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما