عضو ائتلاف المالکی: بازی کثیفی برای ایجاد شکاف میان احزاب شیعی عراق دنبال می‌شود

گروه جهان الف،   4001025123

عضو ائتلاف دولة القانون تاکید کرد، حملات اخیر به نمایندگی‌های دیپلماتیک در سایه روند سیاسی برای تشکیل کابینه نشان می‌دهد بازی کثیفی برای ایجاد شکاف میان گروه‌های شیعی عراق دنبال می‌شود.

عضو ائتلاف المالکی: بازی کثیفی برای ایجاد شکاف میان احزاب شیعی عراق دنبال می‌شود

به گزارش فارس، «کاظم الحیدری» یکی از اعضای ائتلاف دولة القانون روز شنبه تاکید کرد که یک بازی کثیف پشت هدف قرار گرفتن پایگاه‌های نظامی و نمایندگی‌های دیپلماتیک خارجی در عراق وجود دارد.

او در گفت وگو با موازین نیوز گفت: هدف از اینکه دقیقا این روزها حملات پی در پی انجام می‌شود،  ایجاد شکاف بین جریان صدر و الاطار التنسیقی( چارچوب هماهنگی) و قطع کردن راه‌های گفت وگو بین طرف‌های سیاسی برای تشکیل کابینه است.

وی با تاکید بر مخالفت همه گروه‌های مقاومت با این حملات گفت: این زمان‌بندی برای حملات و رویه فعلی نشان می‌دهد که طرف‌های پشت سر آن به دنبال دامن زدن دوباره به تنش‌ها هستند، در حالی که همه گروه‌های چارچوب  هماهنگی مخالفت خود را با این گونه اقدامات اعلام کردند.

رسانه‌ها طی دو هفته گذشته از بیش از ده حمله به پایگاه‌های آمریکا و کاروان‌های لجستیکی این کشور در بخش‌های مختلفی از عراق و شرق و شمال شرق سوریه خبر داده‌اند.

منابع خبری عراق هم شامگاه پنجشنبه از شنیده شدن صدای انفجار در منطقه سبز بغداد خبر دادند و گفتند که سفارت آمریکا در بغداد هدف حمله راکتی قرار گرفته است.

گروه‌های مقاومت عصائب اهل الحق و کتائب حزب الله طی دو روز اخیر با صدور بیانیه‌هایی تاکید کردند که این حملات مشکوک با هدف سنگ اندازی در روند پیشبرد فرآیند سیاسی پس از انتخابات عراق انجام می‌شود.

جریان صدر به عنوان حزب سیاسی پیروز در انتخابات پارلمانی اخیر عراق طی هفته های گذشته در حال رایزنی با دیگر گروه‌های شیعی عضو الاطار التنسیقی(چارچوب هماهنگی) بود؛ اما به عقیده کارشناسان تلاش‌های پشت پرده‌ای برای به انزوا کشاندن چارچوب هماهنگی و شریک نکردن آن در دولت آتی عراق جریان دارد.

مقتدی الصدر رهبر جریان صدر عراق در واکنش به این حمله گفته بود که برخی از «مدعیان مقاومت» سفارت آمریکا را هدف قرار داده‌اند و در این حملات، غیر نظامیان زخمی شدند.

الصدر با بیان اینکه ملت عراق نباید فریب این تحرکات را بخورد، خاطر نشان کرد: آنان این کار را می‌کنند تا خروج نیروهای آمریکا از عراق را به تأخیر بیاندازند تا برای استفاده از سلاح، بهانه داشته باشند.

وی با بیان اینکه، وجود این افراد در گرو حضور آمریکای اشغالگر است، تصریح کرد، باید صدای خشونتی که ملت و حکومت را در معرض خطر قرار می‌دهد، ساکت شود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. سلبریتی های مجنون غرب و مسابقه فوتبال ایران و کانادا !

 2. واکنش کیهان به سخنان جدید سیدحسن خمینی/ دفاعیات میرسلیم از خودروسازان داخلی/ روایت خطیب‌زاده از پیشنهاد ایران برای ادامه مذاکرات وین

 3. آخرین تصویر از پیکر مطهر عالم ربانی آیت الله فاطمی‌نیا در بیمارستان

 4. عجیب‌ترین عکس از روز جنجالی فوتبال در تبریز

 5. خودروهایی عجیب و دفاعی عجیب تر!

 6. تهدید ایران با تپانچه توخالی !

 7. سرودی که دهه نودی ها را به شوق آورد

 8. آبروریزی در نمایشگاه خودرو؛ خراب شدن دناپلاس مقابل چشم بازدیدکنندگان!

 9. ژئوپلیتیک مقدم بر زنجیره تامین

 10. امیدی که در عربستان ناامید شد

 11. فرماندهِ «سلام فرمانده» کیست؟!          

 12. ساده انگاری در گذار از اقتصاد رانتی

 13. کسری بودجه دولت چطور تامین می شود؟

 14. صفر تا ۱۰۰ ماجرای تجمع رانندگان اتوبوس؛ از توضیحات زاکانی تا فیش‌های حقوقی رانندگان

 15. نظرات برگزیده مخاطبان الف: خدا را شکر میرسلیم رئیس‌جمهور نشد/ سیدحسن خمینی درباره آرامگاه تجملی امام پاسخگو باشد/ نظام باید حق اعتراض را به رسمیت بشناسد

 16. معادله برجام و مذاکرات وین دقیقا در چه نقطه ای است؟

 17. درخواست یارانه ای مهم مجلس از دولت/ فعلا به همه یارانه بدهید

 18. رئیسی: باید بسترهای فسادزا را اصلاح کنیم / قالیباف رئیس مجلس باقی می‌ماند؟/ روایت تاجیک از خیانت جریان اصلاح‌طلبی

 19. اعزام موشک‌های اتمی روسیه به مرز با فنلاند

 20. آبله‌میمونی بلای جدید جهانی!

 21. فاصله این طرف تا آن طرف جاده مخصوص چقدر است؟!

 22. گوشت مرغ به زیر ۴۵ هزار تومان رسید!

 23. فکری برای این قشر حقوق‌بگیر کنید

 24. وحشیانه‌ترین آدم‌‌کشی در آمریکا همراه با پخش زنده ۱۸+

 25. روایت یک عکس متفاوت از مرحوم فاطمی نیا

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما