رواج عمل های زیبایی در راز جراحی

گزارش بازرگانی،   4000823049

رواج عمل های زیبایی به دلیل تمایل به ایجاد تغییراتی در ظاهر، هر ساله در حال رشدی چشمگیر می باشد. عمل های زیبایی، عمدتاً با هدف طراحی مجدد کانتور و خلق شکلی زیبا در بخش های مختلف بدن، انجام می شود. برخی دیگر، از بین بردن آثار پیری از قبیل چین و چروک های پوست را مورد هدف قرار می دهند. روندهای عمل های جراحی در حوزه زیبایی، دارای تنوع بسیار گسترده ای می باشد که از سوی زنان و مردان برای خلق ظاهری جذاب تر و ایجاد اعتماد به نفس بالاتر و رضایتمندی بیشتر از ظاهر، دنبال می شوند، در اینجا در قالب مقاله ای جامع با عنوان رواج عمل های زیبایی در راز جراحی شرح داده شده و جنبه های مختلف رواج عمل های زیبایی، از نگاه متخصصان و جراحان زیبایی، مورد بررسی قرار می گیرد.

طبق آمار ارائه شده توسط انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، تنها در ایالات متحده آمریکا، سالانه تقریباً 18 میلیون روند جراحی زیبایی انجام می شود. این رقم، به طور آشکار رواج عمل های زیبایی در سطحی بسیار وسیع را نشان می دهد. دیگر زنان تنها متقاضیان عمل های زیبایی نیستند و رواج عمل های زیبایی در میان مردان نیز مورد استقبال زیادی می باشد. چند نمونه از پر استقبال ترین عمل های زیبایی عبارتند از پروتز سینه، لیپوماتیک و لابیاپلاستی ، جراحی بینی و ده ها مورد دیگر که رواج گسترده ای داشته اند.

چرا سرعت استقبال از عمل های زیبایی در حال پیشرفت است؟

پزشکانی که روندهای زیبایی را انجام می دهند، به دلایلی اشاره می کنند که عامل محرک تمایل یافتن به سمت انجام عمل های زیبایی می باشد. در اینجا به ذکر برخی از این دلایل می پردازیم:

1 . افزایش میزان تمایل افراد به عکس گرفتن

جمله ای که در کتاب های روانشناسی با آن زیاد روبرو می شویم، این است: زیبا فکر کنید، زیبا ببینید و زیبا احساس کنید. امروزه گرفتن عکس سلفی با تلفن های همراه، و حضور در پلتفرم های شبکه های اجتماعی، عامل محرک قوی برای رواج عمل های زیبایی می باشد.

اگر تنها به ده سال پیش برگرید، می بینید که عکس های کمتری از آن دوره دارید. شاید این عکس های شما تنها متعلق به مراسمی از قبیل تولد یا جشن عروسی یا یک رویداد خاص بوده است. اکنون با روی عرصه آمدن تلفن های همراه و پلتفرم های مربوطه، می بینیم که صدها و حتی هزاران عکس از خودمان در گالری عکس هایمان داریم.

2 . بیشتر دوست داشته شدن از سوی دیگران

امروزه شاهد این هستیم که برخی داوطلبین زیبایی، زمانی که در اتاق ریکاوری هستند، مثلاً از بینی پانسمان شده خود که تحت جراحی زیبایی قرار گرفته، عکس می گیرند و با دوستان خود به اشتراک می گذارند. بسیاری، عکس های قبل و بعد از عمل های زیبایی شان را به اشتراک می گذارند. حتی برخی بیماران، از پزشکان جراحی زیبایی خود درخواست می کنند تا عکس آنها را در پیج اینستاگرام شان بگذارند.

3 . مناسب بودن هزینه عمل های زیبایی

امروزه به علت مناسب بودن هزینه عمل های زیبایی، حتی مادران غیر شاغل که در اثر فرایند هایی از قبیل زایمان یا بالا رفتن سن، سطح رضایتمندی شان از ظاهرشان کاهش یافته است، می توانند از پس هزینه های عمل های زیبایی مورد نظر خود برآمده و جوانی از دست رفته خود را بازیابی نمایند. این خبر خوبی برای جمعیت بزرگی از افراد جویای زیبایی، به حساب می آید.

4 . پیشرفت های گسترده تکنولوژیکی

روندهای فنی استفاده شده در طول عمل های زیبایی، در یک مسیر کم خطر تر و قابل اعتماد تر، در حال پیشرفت است. امروزه، جراحان عمل های زیبایی، از ابزار، محصولات و تکنیک هایی استفاده می کنند که علاوه بر به جای گذاشتن نتایجی شگفت انگیز، خطر و عوارضی را به همراه ندارد.

5 . مزایای سلامتی بیشتر

عمل های زیبایی، علاوه بر اینکه قادرند زیبایی ظاهری شما را افزایش دهند، گاه می توانند بر روی ارتقاء سطح سلامت شما نیز تاثیر مثبتی را بر جای گذارند. برای مثال لیپوماتیک با تاثیر مثبت بر روی اندام و وزن شما، می تواند یک سبک زندگی سالم تر را برایتان به ارمغان بیاورد.

6 . بالا رفتن سطح اعتماد به نفس

بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 2019، بزرگ ترین عامل انگیزشی در میان عوامل تاثیر گذار در تمایل به سمت انجام عمل های زیبایی، بهبود اعتماد به نفس و خوب به نظر رسیدن و داشتن احساسی خوب نسبت به ظاهر، اعلام شده است. بیشتر ما به دنبال داشتن نسخه بهتری از خودمان هستیم و تاثیرات مثبتی که عمل های زیبایی بر روی اعتماد به نفس ما بر جای می گذارد، تعاملات فردی و اجتماعی مان را نیز در جهت مثبت تحت تاثیر قرار می دهد.

در زمان تصمیم گیری برای انجام عمل زیبایی، چه گزینه هایی را باید مد نظر قرار دهیم؟

اگر به دنبال انجام یک عمل زیبایی برای خودتان هستید، حتماً به موارد زیر توجه کنید:

1 . از خودتان درباره دلیل تان برای انجام این کار سوال کنید.

با خودتان صادق باشید. این عمل زیبایی برای شماست و هدفی است که برای داشتن احساسی بهتر به خودتان، دنبال می کنید. عمل زیبایی که با هدف تحت تاثیر قرار دادن یا خوشحال کردن فردی دیگر انجام گرفته است، اصلاً اقدام منطقی به شمار نمی آید.

2 . یک جراح ماهر پیدا کنید.

شما باید در قدم اول، با دقت برای یافتن یک جراح زیبایی خوب که در زمینه عمل زیبایی مورد نظر شما، صاحب تخصص و مهارت بالا باشد، اقدام کنید.

3 . منطقی باشید.

عمل زیبایی می تواند ویژگی های ظاهری شما را بهبود بخشد، ولی نمی تواند شما را به یک فرد بی عیب و نقص تبدیل کند. جراحی زیبایی، یک درمان است، جادو یا معجزه نیست.

پروتز سینه در راز جراحی

همانطور که در بالا متذکر شدیم، پروتز سینه یکی از روندهای عمل زیبایی است که در زنان طبق آمار ارائه شده، تنها در آمریکا، بیش از 300000 مورد تنها در طول یک سال، انجام شده است.

دلایلی از قبیل تمایل به داشتن سینه های بزرگ تر، جایگزین کردن سینه ای که در پی عمل جراحی سرطان سینه ، برداشته شده است، و خلق تقارن در هر دو سینه و هم اندازه نمودن سینه ها، از جمله مواردی است که می توان به عنوان عامل محرک برای انجام عمل زیبایی پروتز سینه، به آنها اشاره نمود. برخی زنان، این عمل جراحی زیبایی را به این دلیل که سینه های آنها به دلیل وجود مشکل میکروماستی مادرزادی در طول دوره بلوغ به طور کامل رشد نکرده است، انتخاب می کنند.

استفاده از ایمپلنت های سیلیکون در روند پروتز سینه، به دلیل بی خطر بودن آنها، رواج گسترده ای یافته اند.

این روند عمل زیبایی دارای دوره ریکاوری یک الی دو هفته ای، قبل از برخورداری از شرایط بازگشت به فعالیت های نرمال می باشد.

لیپوماتیک در راز جراحی

برای بیمارانی که در انتظار داشتن اندامی لاغر تر و تراشیده تر هستند، لیپوماتیک می تواند اهداف بیمار را محقق نماید. این جراحی زیبایی، نواحی خاصی از بدن از قبیل پاها، ران ها، کفل ، باسن، کمر، بازوها، و غیره را مورد هدف قرار داده و چربی اضافی را بر می دارد. البته، این روند، یک راه حل برای کاهش وزن محسوب نمی شود و می تواند کانتور بدن شما را بهبود بخشد.

در این روند عمل زیبایی، پزشک، با استفاده از کانولا، چربی های اضافی بدن را برای خلق اندامی تراشیده و لاغر تر، حذف می کند.

در طول دوره ریکاوری، بیمار با اجرای دستورالعمل هایی از قبیل اجتناب از انجام فعالیت های سنگین، و گرفتن مرخصی دو الی سه هفته ای بعد از عمل جراحی زیبایی خود و مراقبت بهینه از بخش های درمان شده، می تواند در خلق زیباترین نتیجه از عمل، گام موثری را بردارد.

همانطور که در بالا اشاره شد، لابیاپلاستی نیز بعنوان یکی از عمل های زیبایی رایج، یکی از صدها گزینه جراحی زیبایی پر رونق می باشد. وقتی در گوگل سرچ می کنید، . لابیاپلاستی بعنوان یکی از شاخه های جوانسازی، با استفاده از تکنیک های پیشرفته، می تواند شکل بخش بیرونی اندام تناسلی را با انجام اصلاحاتی در لابیای ماژور و مینور، تغییر داده و در واقع زیبایی را در آن خلق نماید.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. سلبریتی های مجنون غرب و مسابقه فوتبال ایران و کانادا !

  2. مدینه فاضله موهوم؟!

  3. آبله‌میمونی بلای جدید جهانی!

  4. عجیب‌ترین عکس از روز جنجالی فوتبال در تبریز

  5. فرماندهِ «سلام فرمانده» کیست؟!          

  6. کنایه سردار سپاه به مسئولینی که خانواده هایشان خارج از کشور زندگی می کنند

  7. از پلاسکو تا متروپل ؛ برج هایی که همچنان فرو می ریزند!

  8. نظرات برگزیده مخاطبان الف: خدا را شکر میرسلیم رئیس‌جمهور نشد/ سیدحسن خمینی درباره آرامگاه تجملی امام پاسخگو باشد/ نظام باید حق اعتراض را به رسمیت بشناسد

  9. مالک متروپل:‌ اجرای دهانه‌های ۱۶ متری بدون ستون در ‎متروپل!

  10. این ابهام را هر چه زودتر برطرف کنید !

  11. آبروریزی در نمایشگاه خودرو؛ خراب شدن دناپلاس مقابل چشم بازدیدکنندگان!

  12. ژئوپلیتیک مقدم بر زنجیره تامین

  13. رد خون ؛ از قنیطره تا تهران 

  14. رئیسی: باید بسترهای فسادزا را اصلاح کنیم / قالیباف رئیس مجلس باقی می‌ماند؟/ روایت تاجیک از خیانت جریان اصلاح‌طلبی

  15. سگ وحشی برای شکار ایمپالا به آب زد اما اسب آبی سر رسید !

  16. ویدئویی دیده نشده از وضعیت مردم تهران پیش از انقلاب!

  17. بایدن تا کی می خواهد به سیاست های ترامپ بچسبد؟!

  18. شهادت پاسدار مدافع حرم در اقدامی تروریستی

  19. گرانی در ۴ سال آخر دولت روحانی

  20. قد خودروسازان داخلی  چقدر است؟!

  21. اتهامات عجیب یک وکیل

  22. چگونه تهدیدات را کاهش دهیم؟

  23. صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد؟!

  24. اهداف پشت پرده ترور سرهنگ خدایی و سناریوهای پاسخ ایران

  25. واکنش سخنگوی دولت به شایعه افزایش قیمت بنزین/ دفاع صفارهرندی از تبدیل نظام ریاستی به پارلمانی/ توضیحات عبدالملکی درباره علت حذف یارانه برخی از مردم

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما