محسنی‌اژه‌ای: نبود تولید و اشتغال، ناهنجاری اجتماعی را در پی خواهد داشت/ فرار های مالیاتی بزرگی در کشورداریم

گروه سیاسی الف،   4000806058

 رئیس قوه قضاییه گفت: امروز بخشی از مسائل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی به تولید بستگی دارد و اگر تولید و اشتغال نباشد ناهنجاری‌های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

محسنی‌اژه‌ای: نبود تولید و اشتغال، ناهنجاری اجتماعی را در پی خواهد داشت/ فرار های مالیاتی بزرگی در کشورداریم

به گزارش فارس، عبدالحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه در دیدار با صنعتگران خوزستان، اظهار کرد: امروز بخشی از مسائل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی به تولید بستگی دارد و اگر تولید و اشتغال نباشد ناهنجاری‌های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به آمار پرونده‌های کیفری در خوزستان، افزود: درصد بالایی از اولین جرم ما در استان سرقت و دوم مواد مخدر بود.

رئیس قوه قضاییه با طرح این سوال مبنی بر اینکه ما چقدر باید هزینه کنیم تا بتوانیم از این جرم‌ها جلوگیری کنیم، گفت: از سرقت و مواد مخدر چه آسیب‌هایی متوجه خانواده‌ها می‌شود و ضربات و ناهنجاری‌های وارد خانواده‌ها می‌شود؟ اینکه امروز می‌گویم بهترین کار ایجاد تولید و اشتغال است به دلیل آثار مثبت آن در جامعه است.

وی با بیان اینکه اگر مقام معظم رهبری در دهه اخیر شعارهای سال را به تولید و رفع موانع آن اختصاص داد به دلیل اهمیت تولید در زندگی اقتصادی و اجتماعی مردم است، افزود: تولید یکی از مسائل ضروری کشور است و همه ما در موضوع تولید باید به فهم مشترک برسیم.

اژه‌ای عنوان کرد: امروز بهترین کار تولید است باید زمینه تولید و مواد اولیه آن را فراهم کنیم، اگر جایی نیاز به نقدینگی یا امهال در پرداخت و یا تسهیلات دارد باید به آن کمک کنیم.

وی افزود: تولید کننده‌ای که تولید کند اما نتواند بفروشد یا صادر کند قطعا محصول روی دست آن می‌ماند، قطعاً اگر گردش مالی در تولید صورت نگیرد نمی‌توان به تولید ادامه داد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه یکی از راه‌های حل مشکلات قوه قضاییه است، گفت: گاهی پرونده‌هایی مطرح می‌شود که یا تولیدکننده شاکی یا مشتکی علیه است و یا خواهان و یا خوانده است.

وی افزود: از همه صنوف و قشرها می‌خواهیم برای حل مشکلات کارگروهی با هدف حل مسائل تخصصی تشکیل شود چرا که برخی قضات به دلیل حجم کاری یا عدم تخصص در برخی حوزه‌ها در زمان مقرر به مسائل رسیدگی کنند.

اژه‌ای با بیان اینکه رئیس ستاد تسهیل در استان شخص استاندار است، بیان کرد: قوه قضاییه در راستای حمایت از تولید کارگروه‌هایی را در این ستاد از جمله کارگروه حمایت از تولید را تشکیل دهد.

وی با بیان اینکه رئیس ستاد مرکزی معاون اول قوه قضاییه است و دادستان کل کشور دبیر آن است، افزود: به نظر می‌رسد در یک جاهایی از فعالیت ستادهای استانی حمایت از تولید با ستاد مرکزی موازی کاری می‌شود که در حال بازنگری آن هستیم تا کار ستادها تعارض پیدا نکند.

اژه‌ای با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات تولیدکنندگان در اخذ تسهیلات بانکی است بیان کرد: اقتصاد ما بانک محور است و بارها تولیدکنندگان در بازپرداخت تسهیلات مشکل دارند که باید در این قضایا بازنگری شود.

وی با اشاره به مشکلات پرداخت مالیات در کشور، افزود: برخی افراد مالیات خود را پرداخت نمی‌کنند برای همین فرار مالیاتی بزرگی داریم در عوض برخی مالیات خود را تا ریال آخر پرداخت می‌کنند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

  2. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

  3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

  4. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

  5. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

  6. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

  7. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

  8. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

  9. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

  10. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

  11. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

  12. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

  13. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

  14. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

  15. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

  16. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

  17. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

  18. اتفاق جالب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

  19. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

  20. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

  21. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

  22. خشک شدن خوزستان، لرستان و اصفهان تقصیر کیست؟

  23. عکس یادگاری نماینده مجلس کشورمان هنگام تماشای بازی رئال مادرید

  24. شکست گام نخست مقصرنمایی ایران در مذاکرات وین

  25. لطفاً ژست فرهنگی نگیرید

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما