زالی: ایمنی‌زایی با واکسیناسیون ۸۵ درصد جامعه محقق می‌شود

گروه جهان الف،   4000726127

فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران گفت: رای ایمنی‌زایی بایستی به واکسیناسیون ۸۵ درصدی در جامعه برسیم. در آغاز روند واکسیناسیون ۳۰ درصد واکسیناسیون روزانه را دوز دوم به خود اختصاص ‌می‌داد که در حال حاضر این رقم به ۶۰ تا ۷۰ درصد می‌رسد.

زالی: ایمنی‌زایی با واکسیناسیون ۸۵ درصد جامعه محقق می‌شود

به گزارش فارس، علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران در جلسه این ستاد که در محلس استانداری تهران برگزار شد، گفت: برای ایمنی‌زایی بایستی به واکسیناسیون ۸۵ درصدی در جامعه برسیم. در آغاز روند واکسیناسیون ۳۰ درصد واکسیناسیون روزانه را دوز دوم به خود اختصاص ‌می‌داد که در حال حاضر این رقم به ۶۰ تا ۷۰ درصد می‌رسد.

وی افزود: در بحث بازگشایی مدارس، شرط اول ایجاد شناسنامه بهداشتی برای بازگشایی است تا نقاط قوت و ضعف مدارس شناسایی شوند و نیاز به همگن سازی میان دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و آموزش و پرورش در این خصوص است.

بایستی این موضوع که بازگشایی مدارس منوط به واکسیناسیون است یا خیر، مشخص شود و امروز

زالی با بیان اینکه سرانه و منابع آموزش و پرورش استان تهران برای بازگشایی مدارس مکفی نیست، تصریح کرد: در حال حاضر ۳۵ درصد دانش آموزان دوز اول را دریافت نکرده‌اند. امکان مراجعه به مراکز محله محور برای دریافت واکسن موجود است و برخی از مراکز نیز برای راه‌اندازی بخش مستقل واکسیناسیون دانش‌آموزی اعلام آمادگی کرده‌اند.

دکتر نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران هم در این نشست گفت: روند مراجعین کرونا در هفته سوم مهر در شهریار، پاکدشت و رباط کریم افزایشی بوده است و افزایش مرگ و میر را در بالای ۷۰ سال به صورت مختصر شاهد هستیم.

وی افزود: امروز بالای ۲۲۰ بیمار بر اثر قارچ سیاه در بیمارستان‌های تهران بستری هستند و فراهم آوری دارو برای این گروه یکی از مسائلی است که روزانه با آن درگیر هستیم.

توکلی با اشاره به تجربه موفق راه‌اندازی بیمارستان شهر قدس گفت: بیمارستان ملارد که برای برای راه‌اندازی و تجهیز به 60 میلیارد تومان منابع مالی احتیاج دارد، نیاز به همت بین بخشی  دارد تا ۱۶۰ تخت را به منطقه اضافه کند

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران با بیان اینکه در بهارستان نیز ظرفیت بیمارستان بحرانی ۲۰۰ تختخوابی فراهم شده، اظهار کرد: بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی شهریار نیز پیشرفت ۷۵ درصدی دارد که می‌توانیم در اردیبهشت ماه برای تجهیز آن را تحویل بگیریم.

سعید تاملی، قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران هم در این جلسه گفت: هنوز به کف موج‌های قبلی در خصوص فوت و ابتلا نرسیده‌ایم و امروز شکنندگی وضعیت بیماری کرونا در کشور کاملا مشخص است.

وی افزود: عدم رعایت پروتکل‌ها در کنار واکسیناسیون مشکلات ما را حل نمی‌کند و وضعیت ۴۶ درصدی فعلی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تهران غیرقابل قبول است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

 4. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 5. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

 6. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 7. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 8. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

 9. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

 10. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 11. نجات اردوغان با پول ایران

 12. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

 13. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

 14. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 15. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 16. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 17. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 18. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 19. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 20. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 21. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 22. اتفاق جالب در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس

 23. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

 24. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

 25. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما