بیانیه حضور رییس قوه قضاییه در انتخابات ریاست جمهوری رییسی: به صورت مستقل به صحنه آمده‌ام

سیاسی،   4000225029 ۴۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

سید ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه، برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری بیانیه ای منتشر کرد.

رییسی: به صورت مستقل به صحنه آمده‌ام

به گزارش ایسنا متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اَللّهُمَ صَلِّ عَلی علی بن مُوسَی الِّرِضا المَرُتَضی بعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ
مردم شریف ایران، خواهران و برادران عزیزم،
سلام علیکم
انقلاب شکوهمند اسلامی مردمی شما، چهل و سومین سال خود را می‌گذراند و همچنان شعارهای مبنایی ما که تحقق ارزشهای دینی، عدالتخواهی، استقلال‌طلبی و آزادی‌جویی بود، بعنوان اولویت‌های ممتاز، در بلندای آرمان انقلاب می‌درخشند. آرمانی که زنده، پویا، قابل دستیابی و امیدآفرین است. پیشرفت های مادی و معنوی " اصحاب ما می توانیم" خمینی کبیر و خامنه ای عزیز، کشور ما را از حضیض ذلت به قله عزت رسانید. کتاب زرین افتخارات زنان و مردان سرزمینم مملو از لحظات تلخ و شیرینی است که سرنوشت یکسانی را برای ما رقم زده است. آرزوی «ایران قوی و سربلند»، فصل مشترک این تاریخ پر فراز و نشیب است.
اگرچه مساعی صورت گرفته در دوره‌های متمادی، قابل تقدیر است، اما اینک در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ضعف مدیریت اجرایی، تقلیل توجه به آرمانهای مبنایی یا انحراف از آن، بخشی‌نگری، گم کردن اولویت‌ها، تن دادن به ساختار فرسوده، جهت‌گیری‌های چندگانه و متعارض، بوروکراسی ناکارآمد و مزاحم، سیاست‌زدگی، چشم‌دوختن به بیرون و تحقیر توان داخلی سبب شد که انرژی متراکم و بی‌بدیل قوه اجرایی، نه تنها به صورت کامل و مؤثر استفاده نشود، بلکه خود، منشأ پیدایش مسائل پیچیده در کشور باشد. البته فشار سنگین و بی‌رحمانه بدخواهان و معاندان انقلاب اسلامی در طول این چهار دهه، حتماً بر وضع غیرقابل قبول کنونی مؤثر بوده‌اند ولی علت اصلی شکل‌گیری این وضع، به سوء تدبیرها، ناکارآمدی‌ها و تضییع فرصت‌های خدمتگزاری باز می‌گردد.
•    قرار نبود که از درد مردم بی خبر باشیم.
●    قرار نبود که مردم در فشارهای اقتصادی بی پناه بمانند.
●    قرار نبود که از آمدن به میان مردم واهمه داشته باشیم.
اینک ماییم و رنجها و امیدهای مشترکمان. رنجی از جنس زخم‌های دردآور معیشتی و اقتصادی بر پیکره اعتماد عمومی، و امیدی متکی بر منابع سرشار انسانی و فکری و مادی که چشم‌انتظار مدیریتی توانمند و متکی به مردم برای رسیدن به ایرانی قوی برای همه است.

در طول چند ماه گذشته، گروه‌ها و اقشار و اصناف مختلف، اینجانب را دعوت به نامزدی در انتخابات می‌کردند و البته برخی دلسوزان نیز با دلایل مختلف، خیرخواهانه، می‌خواستند در برابر این مطالبه مقاومت کنم. آنچه من را با این استدلال همراه می‌ساخت، مسؤولیت سنگین قوه قضائیه و برنامه‌های تحولی بود که به پشتوانه تجربه و آشنایی به مسائل و چالش‌های دستگاه قضایی و به یاری طیف وسیعی از نخبگان، و همراهی و امیدآفرینی قاطبه مردم، با جدیت دنبال می‌کردم و بحمدلله ارکان استقرار مسیر تحول فراهم گردیده بود؛ اما لطف مردم به این خدمتگزار کوچک تا سر حد مطالبه‌ای فراگیر و عمومی گسترش یافت.

اگر این خواست عمومی نبود، برای ادامه مسیر تحول در قوه قضائیه، آسوده‌خاطر بودم. اما مقاومت بیشتر در برابر این موج گسترده، بیش از هرچیز، بی‌اعتنایی به اراده مردم بزرگوار سرزمینم، و گمان راحت‌طلبی در میدان نبرد با رنج‌های مشترکمان را ایجاد می نمود.

انبوه بدهی های دولتی، رشد سرسام آور نقدینگی، نظام بانکی غیر مولد، تورم کمرشکن، به هم ریختگی بازار مسکن و خودرو، مشکلات کارگران قراردادی و شرکتی، کارخانه ها و کارگاه های تعطیل شده، بیکاری جوانان تحصیل کرده، تبعیض آزاردهنده در حقوق و دستمزد و هزاران زخم مزمن دیگر، تنها گوشه ای از این دردهای مردم است.

 تجربه طولانی اینجانب در سطوح مختلف مدیریتی، به روشنی بر من ثابت کرده است که اگر فساد و مبارزه با آن در کانون‌های اصلی خود مهار نشود و به علاج یک قوه قاهره بیرونی گره بخورد، جریان آن در شکل‌های مختلف ادامه می‌یابد و بلکه روز به روز گسترده تر می شود. بر این مبنا، حضور خود در عرصه انتخابات را مجاهدتی بنیادین برای مبارزه کانونی با فساد می‌دانم که ان شاء الله با هزینه‌های بسیار کمتر، ریشه‌ها و بسترهای فسادزا را بخشکاند.

روشن است که مردم به وضع موجود اداری و اقتصادی کشور که نه با ارزش‌های انقلاب و نه با انتظارات جمهور و نه با امکانات و توانایی‌های موجود سازگار نیست، معترض، و گله‌مندند. دولت آینده، برای علاج این درد مشترک، باید عمیقاً معتقد به تحول و تغییر اساسی ریل اداره امور اجرایی کشور به نفع مردم باشد تا در آینده‌ای نزدیک، تلخ‌کامی‌های ناشی از بی‌عدالتی، خمودگی و حاشیه‌سازی را به طعم شیرین و خواستنیِ احساس اجرای عدالت مبدل گرداند.

اینجانب فرزند ملت بزرگ ایران و سرباز کوچک انقلاب اسلامی، با استعانت از خداوند قادر متعال و  توسل به امام عصر(عج) و ارواح طیبه شهیدان برای ایجاد تحول در مدیریت اجرایی کشور، و مبارزه بی‌امان با فقر و فساد، تحقیر و تبعیض، با احترام به همه نامزدها و گروه های سیاسی، به صورت مستقل به صحنه آمده‌ام و تنها در برابر ذات اقدس الهی و پیشگاه ملت ایران، خود را متعهد و مسؤول میدانم.

با شناختی که از چالش ها، ظرفیتها، استعدادها و سرمایه های این کشور کسب کرده ام، آمده ام تا با کمک همه مردم ایران، و در طلیعه گام دوم،"دولتی مردمی برای ایرانی قوی" تشکیل دهم:
✔    دولتی که ارکان و مسئولیت های اصلی آن بر دوش جوانان شجاع، تحول خواه، متخصص، پاک و ضد فساد خواهد بود که هر کجا به آنها اعتماد شد،  قدرت و افتخار برای ایران آفریده اند.
✔    دولتی که توجه به محرومان و مستضعفان و طبقات پایین جامعه از مهمترین اولویتهایش خواهد بود و اجازه نخواهد داد که عزت و شرافت و کرامت آنها خدشه دار شود.
✔    دولتی که با اجماع ملی و دیپلماسی هوشمند و مبتکر، حتی یک لحظه را برای رفع تحریم‌های ظالمانه از دست نخواهد داد. با دیپلماسی برآمده از قدرت و توانایی‌های داخلی، تعامل و رابطه دوستانه و مقتدرانه با دنیا، مخصوصاً با همسایگان را، با سرعت پیگیری می کند.
✔    دولتی که پاسدار آزادی بیان و قلم، و حقوق اساسی همه شهروندان ایرانی و متعلق به همه مردم ایران است. باید راهها و بسترها برای نقش آفرینی مردم در تحقق عدالت باز شود و ملت ایران، زنان و مردان، با قومیت های مختلف، با زبان های متنوع و با سلایق و باورهای فرهنگی و سیاسی متفاوت، باید به یک نسبت به دولت احساس تعلق کنند و «ایرانی بودن» برای تضمین همه حقوق شهروندی آنها کفایت کند.  
✔    دولتی که دیوارهای برافراشته در مقابل شفافیت عملکرد و قراردادهای پر حاشیه را فرو خواهد ریخت و خود را در اتاق شیشه ای در منظر ارزیابی و قضاوت مردم قرار خواهد داد.
✔    دولتی که تأمین اشتغال پایدار را تکلیف قطعی خود می داند و اجازه بیکاری و اخراج ظالمانه کارگران را نخواهد داد.
✔    دولتی که خود را موظف به رشد و بالندگی فکری، علمی، فرهنگی و اخلاقی جامعه می داند و به پشتوانه فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی خود، و با نقش آفرینی اصحاب فرهنگ و اندیشه، امکان بالندگی و تبلور بیشتر فضائل اخلاقی آحاد مردم ایران را فراهم خواهد کرد.

مردم عزیز ایران،
 در آستانه قرن جدید نیازمند «تحول» همه‌جانبه و نظام‌مند برای نیل به «ایران قوی» هستیم. تغییرات جزیی و پنهان کردن مسائل اصلی مردم در تعارفات سیاسی و زدوبندهای جناحی، دردی را دوا نمی‌کند. مردم از انتخابات به دنبال این نیستند که فرد یا گروهی از صندلی قدرت بلند شود و قبیله دیگری با نشستن به جای آنها، امکانات کشور را بین خود تقسیم کنند. نتیجه انتخابات باید «تحول» واقعی یعنی بازگرداندن امید و نشاط به زندگی مردم باشد.

در پایان از همه گروه‌ها، محرومان و دردکشیدگان،دانشگاهیان، حوزویان، نخبگان، جوانان عزیز و آحاد جامعه که مطالبه حضور اینجانب را داشتند و همه آنانی که خواستار تغییر وضع موجود هستند، برای همسنگری و کمک به خلق مشارکت حداکثری تاکید می نمایم و یقین دارم که به فضل خداوند آینده‌ای بسیار روشن و چشم‌اندازی بسیار زیبا و دلنشین در انتظار ملت صبور و شکور و شایسته ایران اسلامی است.

خدایا تو شاهدی که هیچگاه دنبال مقام و قدرت طلبی نبوده‌ام و در این مرحله نیز برخلاف میل و مصلحت شخصی و تنها به منظور انجام وظیفه در جهت اجابت توده مردم وجوامع نخبگان و رعایت مصالح اجتماعی و رفع رنج مردم و ایجاد امید پا به عرصه گذارده ام و در این مسیر از تو و اولیاءت استمداد می طلبم تا خدمتگذاری شایسته برای این مردم قدرشناس و رنج کشیده باشم. انشاء الله. بعونه و کرمه.

سید ابراهیم رئیسی
25 اردیبهشت 1400

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۶۹۴۶۴۱۰:۲۰:۴۵ ۱۴۰۰/۲/۲۵
پس قوه قضاییه چی میشه؟
ناشناس۱۹۶۹۵۶۱۱۰:۴۱:۱۹ ۱۴۰۰/۲/۲۵
شاید با قوه مجریه ادغام شه
راه۱۹۷۰۰۴۵۱۲:۴۰:۲۸ ۱۴۰۰/۲/۲۵
استقلالش به همه چیز می‌ارزه _____ اگه میشد در قضا میماند و دکتر جلیلی رئیس جمهور میشد نورٌعلی‌نور میشد اما به هرحال آمدنش رو به فال نیک میگیریم و منشاء خیر و برکت میدونیم (اَلخَیرُمِن‌الله)
ناشناس۱۹۶۹۵۷۲۱۰:۴۳:۱۱ ۱۴۰۰/۲/۲۵
اسعاعیلی سخنگو هست میچرخونه تا نتیجه انتخابات مشخص شه ‌
یوسف۱۹۶۹۶۱۵۱۰:۵۱:۲۰ ۱۴۰۰/۲/۲۵
وای فقط به ذهن تو رسیده بود قوه قضاییه خالی میمونه دیگه
ناشناس۱۹۶۹۶۳۲۱۰:۵۴:۳۸ ۱۴۰۰/۲/۲۵
پس کی میخواد کارخونه ها رو باز کنه ؟!!!
ناشناس۱۹۷۰۷۴۳۱۵:۵۱:۲۹ ۱۴۰۰/۲/۲۵
دیگه کارخونه‌ها تعطیل نمیشن که نیاز به باز شدن داشته باشن!!!!
ناشناس۱۹۶۹۷۲۶۱۱:۱۰:۰۲ ۱۴۰۰/۲/۲۵
نگران نباش
ناشناس۱۹۷۰۴۷۳۱۴:۳۲:۰۷ ۱۴۰۰/۲/۲۵
باید منافذ فساد بسته بشه تا دولت تبدیل به کارخانه تولید مفاسد اقتصادی نشه پس قوه مجریه مهم تر از قضائیه است .
ناشناس۱۹۶۹۴۷۱۱۰:۲۲:۳۲ ۱۴۰۰/۲/۲۵
لاریجانی بعد از ثبت نام ؛ عرصه اقتصاد ، پادگان و دادگاه نیست که با دستور و تشر درست شود . # پادگان # ‌دادگاه
ناشناس۱۹۷۰۳۹۷۱۴:۱۰:۵۳ ۱۴۰۰/۲/۲۵
یاد جملات کلیدی روحانی در مناظره 92 افتادم. لاریجانی هم از جنس مرد حقوقدان بی کارنامه است.
ناشناس۱۹۷۰۴۶۵۱۴:۲۸:۰۱ ۱۴۰۰/۲/۲۵
سرتیپ لاریجانی درست گفتن پادگان نیست اومده نزاره دیوار بکشن
کریم2۱۹۷۰۶۱۴۱۵:۱۷:۰۲ ۱۴۰۰/۲/۲۵
روحانی 2 و هاشمی 3
ناشناس۱۹۶۹۴۷۵۱۰:۲۳:۳۸ ۱۴۰۰/۲/۲۵
و من الله التوفیق.
ناشناس۱۹۷۰۱۱۸۱۲:۵۸:۳۲ ۱۴۰۰/۲/۲۵
علی برکت الله
ناشناس۱۹۶۹۴۸۲۱۰:۲۶:۲۷ ۱۴۰۰/۲/۲۵
آمدی جانت به قربانش ولی حالا چرا ؟
ناشناس۱۹۶۹۴۸۷۱۰:۲۷:۰۵ ۱۴۰۰/۲/۲۵
اونلی احمدی نژاد
ناشناس۱۹۶۹۴۸۹۱۰:۲۷:۳۲ ۱۴۰۰/۲/۲۵
لاریجانی رئیسجمهور بعدی
متنفر از عملکرد روحانی۱۹۶۹۷۰۷۱۱:۰۶:۵۰ ۱۴۰۰/۲/۲۵
اگه امکان داشت دوباره به روحانی رای میدادم
ناشناس۱۹۶۹۸۲۳۱۱:۳۳:۳۷ ۱۴۰۰/۲/۲۵
زرشک پلو با مرغ
ناشناس۱۹۶۹۴۹۶۱۰:۲۹:۰۳ ۱۴۰۰/۲/۲۵
خوش آمدی سید عزیز
ناشناس۱۹۶۹۹۲۴۱۱:۵۸:۱۵ ۱۴۰۰/۲/۲۵
ولی فردی مثل خودت را جایگزین قوه قضائیه کن
ناشناس۱۹۶۹۴۹۹۱۰:۲۹:۴۷ ۱۴۰۰/۲/۲۵
ان شالله خیر صلی علی محمد یاور رهبر آمد
ناشناس۱۹۶۹۵۰۰۱۰:۳۰:۲۷ ۱۴۰۰/۲/۲۵
اگر قصد خدمت است چه فرقی میکند که در کجا باشی تا خدمت کنی !
ناشناس۱۹۷۰۷۶۸۱۵:۵۸:۱۹ ۱۴۰۰/۲/۲۵
اگر خدمتگزار است و محل خدمت هم فرقی ندارد شما چرا از جابجا شدنش نگرانی!؟
ناشناس۱۹۶۹۵۰۳۱۰:۳۱:۱۳ ۱۴۰۰/۲/۲۵
خدا حفظت کنه سید بزرگوار ما سری قبل هم فقط به شما رای دادیم و الان هم فقط به شما رای میدهیم
پیرمرد روستایی۱۹۶۹۵۱۴۱۰:۳۳:۲۴ ۱۴۰۰/۲/۲۵
فقط احمدی نژاد
ناشناس۱۹۶۹۵۱۵۱۰:۳۳:۳۴ ۱۴۰۰/۲/۲۵
درود بر شما
ناشناس۱۹۶۹۵۴۶۱۰:۳۹:۱۱ ۱۴۰۰/۲/۲۵
سلام بر احمدی نژاد
ناشناس۱۹۶۹۵۲۹۱۰:۳۵:۴۶ ۱۴۰۰/۲/۲۵
از ۶ ماه پیش و برنامه های تلویزیونی تا کنون قشنگ معلوم بود که ایشون نامزد میشود
ناشناس۱۹۶۹۵۳۶۱۰:۳۶:۴۳ ۱۴۰۰/۲/۲۵
درود بر آیت الله رئیسی و با آرزوی تحول اساسی
ناشناس۱۹۶۹۵۴۱۱۰:۳۷:۵۴ ۱۴۰۰/۲/۲۵
نامزد نهایی اصولگراها مشخص شد مونده اصلاحطلبا . احتمالا لاریجانیه
ناشناس۱۹۷۰۱۶۷۱۳:۱۳:۲۹ ۱۴۰۰/۲/۲۵
حمایت اصلاح طلب ها از لاریجانی اشتباه است چرا که یک بار در انتخابات مجلس اصلاح طلب ها از لاریجانی و نزدیکانش حمایت کردند ولی نتیجه این شد که فراکسیون مستقلی تشکیل دادند و در اکثر رای گیری های مجلس در کنار اصولگرا ها ایستادن و حتی اعضا و روسای اکثر کمسیونها از بین اصولگرا ها انتخاب شدند
ناشناس۱۹۶۹۵۶۴۱۰:۴۱:۴۲ ۱۴۰۰/۲/۲۵
الهی شکر که اومدی
ناشناس۱۹۷۰۷۸۹۱۶:۰۶:۵۹ ۱۴۰۰/۲/۲۵
خدا رو شکر که عید امسال رو کسی غیر از روحانی به مردم تبریک میگه!!!
ناشناس۱۹۶۹۵۷۰۱۰:۴۲:۳۱ ۱۴۰۰/۲/۲۵
در مورد سیاست خارجی هیچی نگفته
ناشناس۱۹۶۹۵۷۶۱۰:۴۴:۰۴ ۱۴۰۰/۲/۲۵
صل علی محمد احمدی نژاد خوش آمد
ناشناس۱۹۷۰۷۶۲۱۵:۵۶:۵۴ ۱۴۰۰/۲/۲۵
تازه قراره توی پیاده روها دیوار بکشه!! چوبه‌های اعدام هم قراره برپا کنه!! احتمالا جنگ با اسرائیل رو هم شروع کنه!! اگر رئیس جمهور بشه بایدن از برجام خارج میشه!! دلار هم با افزایش قیمت چشمگیر پنج هزار تومن میشه، پراید هم میشه ۵۰ میلیون!! خلاصه بیچاره میشیم!!! مردم یادتان هست!؟!؟
قراباغی۱۹۶۹۵۹۰۱۰:۴۵:۵۹ ۱۴۰۰/۲/۲۵
انشاالله مردم اشتباه چهار ساله قبل را با رای بالا جبران خواهند کرد
مهدی۱۹۶۹۶۲۵۱۰:۵۳:۳۰ ۱۴۰۰/۲/۲۵
رئیسی آمده تا لاریجانی دولت سوم روحانی را برپا نکنه
یوسف۱۹۶۹۷۰۳۱۱:۰۵:۵۰ ۱۴۰۰/۲/۲۵
ابراهیم بت شکن بت فساد رو بشکن
سعید۱۹۶۹۷۴۳۱۱:۱۳:۲۷ ۱۴۰۰/۲/۲۵
فقط محمود و لاغیر
ناشناس۱۹۶۹۹۴۴۱۲:۰۵:۴۳ ۱۴۰۰/۲/۲۵
مخلص آسید
منیر۱۹۷۰۱۶۸۱۳:۱۳:۴۸ ۱۴۰۰/۲/۲۵
سلام درود هزاران بر احمدی نژاد
ناشناس۱۹۷۰۴۴۴۱۴:۲۰:۲۷ ۱۴۰۰/۲/۲۵
انشالله
ناشناس۱۹۷۰۶۶۸۱۵:۳۱:۳۷ ۱۴۰۰/۲/۲۵
فقط احمدی نژاد..تمام
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. حالا که ممکن است پیروز نباشیم پس کودتا شده!

 2. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 3. تصویر نامه انصراف مهر علیزاده از نامزدی ریاست جمهوری

 4. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 5. ابر قهرمانی به نام دولت دوازدهم!

 6. متهم ردیف اول در سردی فضای انتخابات

 7. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 8. معمای اظهارات مصلحی را چه کسی باید حل کند؟!

 9. دعوت خاتمی از اصلاح‌طلبان برای شرکت در انتخابات

 10. درباره یک تصمیم

 11. بیانیه سیدحسن خمینی در آستانه انتخابات ۱۴۰۰

 12. محسن رضایی چگونگی پرداخت یارانه ۴۵۰ هزارتومانی را تشریح کرد

 13. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 14. استوری انتخاباتی محسن تنابنده

 15. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

 16. مهرعلیزاده از حضور در انتخابات انصراف داد

 17. مردی که پس از موشک‌های حزب‌الله آمد با موشک‌های غزه رفت!

 18. عقب‌نشینی مصلحی از ادعای جنجالی/ دیدگاه حسین شریعتمداری درباره عدم مشارکت در انتخابات/ پینگ‌پنگ لاریجانی و شورای نگهبان ادامه دارد/ روایت محمد قوچانی از جریان رقیب اصلاحات

 19. انصراف «زاکانی» از انتخابات ریاست جمهوری به نفع آیت‌الله رئیسی

 20. خیز آمریکا برای تسلط بر یمن از دروازه عمان

 21. واکنش قاضی زاده هاشمی به بیانیه نمایندگان مجلس / باید ببینم برای کنار رفتن حجت شرعی دارم یا نه

 22. سفری به درون کاخ لاکچری ولیعهد عربستان + تصاویر

 23. بیانیه علی لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

 24. پاسخ تند فرید مدرسی به سعید حجاریان

 25. ربیعی خطای دولت در زمینه اطلاع‌رسانی پیرامون فیلترینگ را پذیرفت/ آیت‌الله رئیسی نقشی در فیلترینگ تلگرام نداشت

ابر آروان

آخرین عناوین