آيا اسرائيل تهديد است يا فرصت؟!

محمدكاظم انبارلويي،   4000125120 ۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
آيا اسرائيل تهديد است يا فرصت؟!

مدت‌هاست به اين كلام شهيد قاسم سليماني فكر مي‌كنم كه فرمود: «در دل هر تهديدي يك فرصت است، آن فرصتي كه در دل تهديدها هست در خود فرصت‌ها نيست.» اين سخن يك آدم معمولي و بي‌خبر از اوضاع كشور، منطقه و جهان نيست. سخن كسي است كه از جواني با دشمن در دشت و صحرا و كوه جنگيده است و نزديك به 40 سال دست روي ماشه داشته و چكمه خود را پس از دفاع مقدس درنياورد و يك نفس براي پيروزي ملت ايران و ايجاد امنيت كشور مبارزه كرده است.


ما ترديدي نداريم آمريكا دشمن شماره يك ملت ايران است. نسبت آمريكا با رژيم صهيونيستي و روابط راهبردي واشنگتن با تل‌آويو هم مشخص است. مثلا اگر روزي ما قرار باشد با آمريكا بجنگيم نيازي نيست از تهران، واشنگتن و نيويورك را بزنيم. شيشه عمر آمريكايي‌ها همين رژيم صهيونيستي است كه اكنون در گروگان جبهه مقاومت است. رژيم صهيونيستي مدت‌هاست دور تا دور خود را براي تأمين امنيت خود ديوار كشيده است. رژيم صهيونيستي مدت‌هاست فكر مي‌كند پدافند پاترويت مي تواند او را از موشك‌هاي دوربرد و نزديك‌برد حزب‌الله و حماس مصون دارد. اما به تجربه آموخته كه موشك‌هاي پاترويت يك توهم است و هرگز نمي تواند براي ساكنان سرزمين‌هاي اشغالي امنيت ايجاد كرد. 


رژيم صهيونيستي اكنون در مرزهاي غزه، لبنان و سوريه به طور جدي تهديد مي‌شود و زورآزمايي خود را در جنگ 33 روزه و جنگ‌هاي 8 روزه، 22 روزه و 52 روزه با غزه تجربه كرده است.
رژيم صهيونيستي از ديدگاه ملت ايران و توان پهلوانان و قهرمانان دوران دفاع مقدس و دوران مبارزه با خونخواران داعشي در عراق و سوريه و منطق شهداي حرم با توجه به جُثّه و جسم سرزميني به تعبير استراتژيست‌هاي نظامي جهان يك كشور «تك‌بمبي» است.
«تك‌بمبي» در اصطلاح نظاميان جهان به كشوري اطلاق مي شود كه با يك بمب اوضاعش به هم مي‌ريزد. عمر رژيم صهيونيستي در صورت ادامه شرارت به اندازه چكاندن چند خشاب موشكي از سوي شهرهاي موشكي ايران است. عمر رژيم صهيونيستي با همه هارت و پورت نظاميان آن در اندازه يك هجوم انبوه پهپادي نيروي هوايي سپاه است كه آسمان حيفا و تل‌آويو و ديگر شهرك‌نشينان صهيونيستي را مثل مور و ملخ پر مي‌كنند، احدي را زنده نخواهند گذاشت.كافي است استراتژيست‌هاي آمريكا و رژيم صهيونيستي يك نگاهي به شهرهاي سوخته عراق و سوريه در جريان سقوط تروريست‌هاي داعش بيندازند، آن وقت بدانند اين يك ادعا نيست!


دنيا مي‌داند غير از اين توان رزمي حداقل 2 ميليون جوان ايراني در حسرت روزي هستند كه يك فرمان صادر شود تا دمار از روزگار صهيونيست‌هاي خونخوار و تروريست درآورند. اين توان غير از آمادگي جوانان حزب‌اللهي در جهان اسلام است كه بخشي از توانايي‌هاي خود را در جنگ با داعش نشان دادند.
من نمي‌دانم رفتار ديپلماتيك ما كجا به خطا رفته كه رژيم صهيونيستي به خود اجازه مي دهد در اندازه يك «بچه پررو» ظاهر شود و در داخل دست به ترور بزند يا خرابكاري در تأسيسات هسته‌اي داشته باشد و جاسوسان آن‌ها به راحتي هرجا بتوانند سرك بكشند. اين پررويي تا آنجا ادامه يابد كه وارد ماجراجويي دريايي شود!
وزير خارجه ما در واكنش به حادثه نطنز در نامه به گوترش مي گويد: «خرابكاري رژيم صهيونيستي در نطنز تروريسم هسته اي و جنايت جنگي است» سوال اين است كه در برابر اين جنايت جنگي چه بايد كرد؟


خروج از مذاكرات وين و مجازات رژيم صهيونيستي طبيعي‌ترين واكنش دولت بايد در مورد اين جنايت جنگي باشد. اتحاديه اروپا در حالي كه نمايندگان سه كشور انگليس و آلمان و فرانسه در وين دارند براي برداشتن تحريم ها گفت‌وگو مي‌كنند 8 فرد و 3 نهاد ايراني را به بهانه نقض حقوق بشر تحريم كرد.
معلوم نيست مذاكرات وين در مورد برداشتن تحريم هاست يا افزايش تحريم‌ها؟ بعد هم مي گويند مذاكرات وين سازنده بود!
آنچه كه در افكار عمومي به ويژه جوانان انقلابي حس مي‌شود آن است كه دولت بايد لحن ديپلماتيك خود را در برابر آمريكا به عنوان «پدر» تروريست‌هاي جهان قدري تغيير دهد. سپاه در شرارت آمريكا در شهادت حاج قاسم سليماني، عين‌الاسد را زد و جواب دندان‌شكني داد، قبل از‌ آن پهپاد پيشرفته آمريكايي را در ارتفاع چندهزارپايي هدف قرار داد و پيام تندي به دشمن داد.اين بار بايد با زدن «پسر» نقطه پاياني براي شرارت استكبار جهاني و ماجراجويي دروني و بيروني آن در كشور بگذارند.اين رويكرد صحيح‌ترين و درست‌ترين راه بازدارندگي است.


دشمنان و دوستان انقلاب بايد به اين واقعيت و تبعات آن واقف شوند كه رژيم صهيونيست فقط يك «تهديد» نيست. وقتي اولين سيلي «پهپادي» و «موشكي» و ... را دريافت كرد همه اعتراف خواهند كرد رژيم اشغالگر قدس يك «فرصت» براي ضربه نهايي به پيكر نحيف هژموني آمريكا در منطقه وجهان است.
يك مشت ابله اگر نگوييم خائن در برخي رسانه‌هاي داخل و فضاي مجازي نشسته‌اند و مي‌گويند هر وقت ايران و آمريكا مي‌خواهند به برداشتن تحريم‌ها نزديك شوند اسرائيل در اين امر اخلال مي‌كند. اين يك دام است ما نبايد وارد اين دام بشويم! اسرائيل با برجام مخالف است و نمي‌گذارد طرف غربي به تعهدات خود عمل كند. واقعا بلاهت و حماقت از سر و روي اين تحليل و نگاه مي بارد.


تاريخ يكصدساله غرب آسيا و نوع نگرش آمريكا و اروپا در تقسيم و تجزيه كشورهاي اسلامي نشان مي‌دهد رژيم صهيونيستي «سگ تربيت» شده آمريكايي‌ها و انگليسي‌هاست كه هروقت اراده كردند بتوانند پاي دولت‌ها و ملت‌ها را گاز بگيرند.
ما تا «سگ» را نزنيم «صاحب سگ» را نمي‌توانيم به اشتباهات محاسباتشان متوجه كنيم. از اين لحاظ رژيم صهيونيستي يك فرصت است نه تهديد. چون براي رفع تهديد آمريكا نبايد از فرصت زدن رژيم اشغالگر غفلت كنيم.
براساس اين نگاه درست بايد انتقام شهادت دانشمندان هسته‌اي، شهادت دانشمند بزرگ و فرهيخته ما فخري زاده و نيز خرابكاري در تأسيسات هسته‌اي را در دستور جدي قرار داد. از اين مهم‌تر مذاكرات وين تا اعلام غلط كردن ، آمريكا ، سه كشور شرور اروپايي و نيز آژانس به تأخير انداخت. در اين وادي فقط از «فعل» ما كاري ساخته است نه از «قول» ما !!
برای رسیدن به صلح،‌آرامش ، ثبات و امنیت در ایران،‌غرب آسیا و جهان و برای رفع سایه جنگ این تنها راه ممکن و عملی است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۲۰۱۷۹۲۰:۲۱:۵۷ ۱۴۰۰/۱/۲۵
چرا ما نه با فلسطین و نه با اسراییل رابطه داریم. بالاخره یکی باید حق باشه .
م س۱۹۲۰۲۹۳۲۱:۴۵:۵۹ ۱۴۰۰/۱/۲۵
با تحلیل جنابعالی موافقم البته گرفتن خسارت از آمریکا و اروپا رو فراموش کردی
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

 2. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

 3. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

 4. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

 5. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

 6. الگوی بزرگ میدان

 7. توضیحات عجیب غرضی درباره خانه هزارمتری اش در دروس !

 8. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

 9. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

 10. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

 11. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

 12. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

 13. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

 14. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

 15. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

 16. سیاستمداران باتقوا یا سیاستمداران نابغه؟!

 17. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

 18. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

 19. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

 20. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

 21. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

 22. علت دلزدگی پهلویِ پسر از استان چهاردهم ایران

 23. شورای رقابت با مردم !

 24. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

 25. انتخابات ودلخورى مردم/ مردم چه می‌خواهند؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

 2. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

 3. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

 4. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

 5. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

 6. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

 7. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

 8. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

 9. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

 10. رئیس جمهور گارانتی ندارد !

 11. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

 12. یک صندلی و این‌همه نامزد!...

 13. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

 14. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

 15. انتخابات ودلخورى مردم/ مردم چه می‌خواهند؟

 16. مطرح‌کردن شائبه تقلب توسط نماینده روحانی

 17. نامه سعید محمد به رقبایش: متهم سفره‌های خالی مردم کارگزاران هستند نه انقلاب/ کاهش اعتماد عمومی نتیجه ناکارآمدی‌هاست

 18. کوتاه، اتوبوسی و کلنگی؛ داستان ادامه دار مدیریت های دولتی!

 19. رأی رییسی در نظرسنجی خبرگزاری دولت

 20. رئیس ستاد انتخابات کشور: ان‌شاءالله مصوبه شورای نگهبان درباره شرایط ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری اجرایی می‌شود/ آخرین آمار واجدین شرایط رای دادن

 21. سعید محمد: سفره و معیشت مردم گروگان برجام شده است/دولت باید مقتدر باشد/مردم از بی دولتی خسته اند

 22. وعده‌های انتخاباتی جهانگیری و فرار از پاسخگویی

 23. واکنش کدخدایی به دستور روحانی: کسانی ثبت‌نام کننده انتخابات تلقی می‌شوند که مدارک مصوبه شورای نگهبان را دارا باشند

 24. جزییات جدید ترور جنایتکارانه شهید سردار سلیمانی

 25. مجید انصاری: شورای نگهبان طبق مصوبه مجمع تشخیص عمل کرده است

آخرین عناوین