۱۰ شغل پردرآمد برای زنان/ مشاغل پر درآمد زنان

گزارش بازرگانی،   3991221070

شغل های پردرآمد برای زنان

10 شغل پردرآمد برای زنان

یکی از نیازمندی‌های اکثر خانم‌های مستقل داشتن شغل پردرآمد است. در واقع داشتن شغل مناسب جز دغدغه‌های اصلی خانم‌ها است. قبل از هر چیز باید بدانید که در تمام رشته‌ها و تخصص‌ها موفقیت وجود دارد. اما گاهی اوقات بهتر است قبل از وارد شدن به کاری تمام موارد را از جمله بازار کار آن را بررسی کرد. داشتن شغل پردرآمد می‌تواند اعتمادبه‌نفس خانم‌ها را افزایش دهد. از همین رو در ادامه در مورد 10 شغل پردرآمد برای زنان به طور کامل بحث می‌کنیم.

طراحی لباس پردرآمدترین شغل برای زنان

در چند سال اخیر طراحی لباس نقش‌برجسته تری نسبت به قبل پیدا کرده است. طراحی لباس جز شغل‌هایی است که به خلاقیت، ایده، به‌روز بودن در حوزه مدو فشن نیازمند است. بنابراین با کمی خلاقیت می‌توان درآمد قابل‌توجهی را از آن کسب کرد.

طراح، طرح‌هایی را مطابق با سلیقه مخاطب ترسیم می‌کند. سپس با مشخص‌کردن نوع پارچه و موارد دیگر آن را به قسمت دوخت ارسال می‌کند. علاقه‌مندان طراحی لباس باید دانش و مهارت کافی موردنیاز را کسب کنند. دوره طراحی لباس به شما کمک میکند تا تمام مهارت های مورد نیاز برای طراحی لباس را فرا گیرید. تلاش بیشتر و به‌دست‌آوردن اطلاعات به‌روز در حیطه طراحی می‌تواند به موفقیت و درآمد طراحان کمک به سزایی کند؛ بنابراین این شغل جز 10 شغل پردرآمد برای زنان مشخص شده است.

طراحی لباس

خیاطی رتبه ۲ ام در شغل های پر درآمد

خیاطی جز شغل‌های پردرآمد است که در صورت داشتن توانایی و صرف انرژی می‌توان موفقیت‌های دلخواه را به دست آورد. خیاطی به‌مرورزمان می‌تواند درآمد بیشتری داشته باشد. زیرا با ارائه کار خوب در بین مردم شناخت بیشتری پیدا می‌کند.

افزایش درآمد در این شغل بستگی به مهارت خیاط دارد. اگر مطابق سلیقه مشتری و با ظرافت دوخت را انجام داد مسلماً طرف‌داران بیشتری را پیدا می‌کند. با شناخت بیشتر هم می‌توان کارهای عمده و بیشتر را متقبل شد.

برنامه‌نویسی کامپیوتر 

برنامه‌نویسی جز شغل‌هایی است که علاوه بر درآمد قابل‌قبول، مزایای خوبی برای خانم‌ها دارد. به طور مثال افرادی که علاقه‌مند به کارهای دورکاری بنا بر هر شرایطی هستند برنامه‌نویسی کامپیوتر می‌تواند برای آنها بسیار مناسب باشد.

خوشبختانه هرسال بازار کار برنامه‌نویسی کامپیوتر و کارهای مرتبط با آن در حال افزایش است. در سال‌های اخیر برنامه‌نویسی کامپیوتر به‌عنوان 10 شغل پردرآمد برای زنان شناخته شده است.

آرایشگری و فعالیت های حوزه زیبایی

هر روز تقاضا برای انجام خدمات بانوان رو به افزایش است. افرادی که اهل هنر و معاشرت هستند می‌توانند در این شغل موفقیت‌هایی را به دست آورند. همان‌طور که مشخص است هر حیطه و هر حرفه‌ای هرچه تقاضای بیشتری داشته باشد در نهایت درآمد بیشتری را هم دارد.

خانم‌ها جز افرادی از جامعه هستند که به زیبایی خود اهمیت زیادی می‌دهند. همین دلیل باعث شده که آرایشگری از درآمد خوبی برخوردار باشد و به‌عنوان 10 شغل پردرآمد برای زنان معرفی شود. گرایش خانم‌ها به زیبایی و زیبا دیده‌شدن هیچ‌گاه کمتر نخواهد شد. بنابراین این شغل هر روز در حال پیشرفت و کسب درآمد بیشتر است.

کارهای هنری جز 10 شغل پردرآمد برای زنان

به دلیل اینکه خانم‌ها خلاقیت و ذوق هنری بیشتری دارند در انجام کارهای هنری موفق‌تر هستند. به‌دست‌آوردن این توانایی‌ها صرفاً لازم به شرکت کردن در کلاس‌های متعدد نیست. به طور مثال شمع‌سازی و چرم‌دوزی مخاطبان زیادی دارد. پس افرادی که در این حیطه استعداد دارند به‌راحتی می‌توانند کسب درآمد کنند.

با رونق گرفتن شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام که می‌توان خدمات را به نمایش گذاشت. به‌راحتی می‌توان محصولات خود را در معرض دید مخاطبان قرارداد. بنابراین کارهای هنری می‌توانند جز 10 شغل پردرآمد برای زنان محسوب شود.

طراحی طلا و جواهر ششمین شغل پر در آمد برای خانم ها

خانم‌هایی که در ایده‌پردازی و خلاقیت از توانایی خوبی برخوردار هستند می‌توانند در طراحی طلا و جواهر موفق باشند. این رشته از قدمت زیادی برخوردار می‌باشد که دارای پیشینه‌ای طولانی در عهد باستان است. البته آموزش طراحی طلا و جواهرات باید به صورت اصولی و با متد روز دنیا باشد. تا طرح ها و ایده های دانشجویان قابلیت اجرایی شدن داشته باشند. در طراحی طلا و جواهر افراد خلاق می‌توانند ارائه‌دهنده ایده‌های نو باشند. هرچه که طراحی آنها به‌روزتر و جدیدتر باشد در نهایت فروش بیشتری را خواهند داشت.

میزان درآمد طراحی طلا و جواهر به میزان توانایی فرد بستگی دارد. اما به‌طورکلی طبق آمار گرفته شده در صورت داشتن توانایی نسبتاً خوب می‌توان درآمد قابل‌توجهی را کسب کرد.

پزشکی جز 10 شغل پردرآمد برای زنان

پزشکی در کنار سختی‌هایی که دارد اما می‌تواند نتیجه خوب و پرثمری ارائه دهد. خانم‌هایی که پرانرژی هستند و هم چنین دارای روحیه مسئولیت‌پذیری می‌باشند می‌تواند پزشک موفقی باشند. خانم‌ها می‌توانند در حوزه موردعلاقه خود تخصص بگیرند و فعالیت کنند. خوشبختانه بیش از 100 تخصص برای انتخاب وجود دارد.

پزشکی جز شغل‌هایی است که از گذشته به‌عنوان شغل پردرآمد معرفی شده است. هنوز این شغل جز صدر جدول به‌عنوان شغل‌های پردرآمد می‌باشد. ناگفته نماند که این حرفه جز شغل‌هایی است که حتماً نیاز به تحصیل دارد. هم چنین همانند رشته‌های دیگر که در ابتداً معرفی کردیم امکان دورکاری وجود ندارد. اما همچنان موردعلاقه بسیاری از خانم‌ها می‌باشد. مخصوصاً آن دسته از افرادی که از کارهای تیمی و هم چنین خدماتی لذت می‌برند.

مشاوره و روان‌شناسی جز 10 شغل پردرآمد برای زنان

در رشته روان‌شناسی ذهن افراد را از دیدگاه‌های علمی مورد بررسی قرار می‌دهند. در این شغل به مردم کمک می‌شود تا در درک و تغییر رفتار خود راحت‌تر عمل کنند. خانم‌ها برای شغل مشاوره و روان‌شناسی مناسب هستند. زیرا با حوصله و دقت رفتار می‌کنند. از طرفی شنونده‌های بسیار خوبی هستند.

خانم‌هایی که در معاشرت مشکلی ندارند و هم چنین از کمک‌کردن به افراد لذت می‌برند معمولاً روان‌شناسی موفق می‌شوند. بنابراین اگر توانایی خود را روزبه‌روز افزایش دهند، می‌توانند درآمد قابل قبولی داشته باشند.

عکاسی جز 10 شغل پردرآمد برای زنان

همان‌طور که از نامش پیداست عکاسی جز رشته‌های هنری محسوب می‌شود؛ بنابراین نیاز است تا شخص از خلاقیت و ذوق هنری برخوردار باشد. اگر توانایی خوبی در زمینه عکاسی نشان دهند می‌توانند مخاطبان زیادی به سمت خود جذب کنند.

اکثر مردم حداقل چند بار در سال نیاز به گرفتن عکس پیدا می‌کنند. به‌خصوص در حال حاضر که برای مناسبت‌های گوناگون علاقه‌مند به ثبت عکس می‌باشند. پس اگر انرژی خود را خرج خلاقیت در رشته عکاسی کنند می‌توان حقوق خوبی را به دست آورد.

 داروسازی جز 10 شغل پردرآمد برای زنان

در بین شغل‌هایی که در کشور برای بانوان امکان‌پذیر است داروسازی جز 10 شغل پردرآمد برای زنان شناخته می‌شود. این شغل تحت هیچ شرایطی بازار کار کسادی نخواهد داشت. به همین دلیل جز برترین شغل‌ها برای زنان محسوب می‌شود. ساخت دارو و فروش آن از جمله وظایف این افراد است. نکته قابل‌توجه این است که جامعه همیشه نیاز به داروساز دارد و همواره نیاز آن را احساس می‌کند.

داروسازان حقوق و درآمد بالایی دارند. اما این افراد حتماً باید در دانشگاه‌های قابل تأیید تحصیل کنند تا با گرفتن مدرک تحصیلی بتوانند به‌صورت قانونی فعالیت خود را آغاز کنند.

 

کلام آخر و نتیجه گیری

برای کسب اطلاعات بیستر در رابطه با حوزه اقتصادی و درآمدی بخش اقتصادی سایت الف را مطالعه فرمایید. در بین تمامی شغل‌های پردرآمد برای زنان طراحی لباس و طراحی طلا و جواهر جز برجسته‌ترین‌ ها نشان داده می‌شود. زیرا باتوجه‌به نیاز جامعه و علاقه مردم باعث شده بازار کار مناسبی برای افراد فعال در این حوزه ایجاد کند. از طرفی جز مشاغلی نیستند که در خطر باشند و یا در محل کارشان از نیروی استرس برخوردار باشد؛ بنابراین بهترین‌های 10 شغل پردرآمد برای زنان معرفی می‌شوند.

گرچه تمام شغل‌های معرفی شده بازار خوبی نسبت به شغل‌های موجود در جامعه دارند. اما نباید فراموش کرد که مهم‌ترین رکن در انتخاب شغل علاقه و توانایی است. 

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. جزییات ماجرای اذیت و آزار یک معلم توسط دانش‌آموزان در کلاس درس

 3. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 4. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 5. بازار ارز در سایه خوشبینی‌ و بدبینی‌ها/ دلار ۱۸ هزار تومانی در راه است؟

 6. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 7. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 8. جنبشی که دیگر جنبش نیست 

 9. آیا نام های محلی، «بیگانه» هستند؟

 10. نجات اردوغان با پول ایران

 11. آقای وزیر، اینترنت مان «نفتی» شده است!

 12. نظر قالیباف درباره ماجرای عنابستانی و سرباز راهور/ ارزیابی امیرعبداللهیان از دور اول مذاکرات وین/ پیش‌بینی رئیس بانک مرکزی درباره بازار ارز

 13. مهلت تمام شد؛ هیچ عذر و بهانه ای برای ثبت نکردن حقوق و دستمزدها در «پاکنا» وجود ندارد

 14. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 15. «سندروم ایجاد سامانه» به کالاهای اساسی هم رسید/ بازرگام متعلق به کیست؟

 16. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 17. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 18. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 19. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 20. ادعای فرمانده ارتش انگلیس در مورد ایران، چین و کره شمالی

 21. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 22. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 23. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 24. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 25. واکنش رئیسی به نوسانات ارزی/ بازگشت شفافیت آرا به خانه اول/ تشکر عنابستانی از قالیباف/ خاندوزی: گره‌های اقتصادی در ماه‌های آینده باز می‌شود

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما