روحانی: زمان پیروزی نزدیک است/ آمریکا بداند ما برای اجرای پیمان آماده‌ایم

سیاسی،   3991220055 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور گفت: طراحان شکست ایران و نظام، امروز به شکست خودشان صراحتا اعتراف می کنند و این نشان می دهد که پیروزی نزدیک است.

روحانی: زمان پیروزی نزدیک است/ آمریکا بداند ما برای اجرای پیمان آماده‌ایم

به گزارش الف، حجت الاسلام والمسلمین روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به اینکه "امروز اگر متحد و یکصدا و در کنار هم باشیم می توانیم پیروزی را بزودی لمس کنیم"، گفت: طراحان شکست ایران و نظام، امروز به شکست خودشان صراحتا اعتراف می کنند و این نشان می دهد که پیروزی نزدیک است.

روحانی اظهارداشت: وقتی یک ملت در برابر یک ابرقدرت سه سال ایستاد و منتخبان تازه در آن کشور صراحتا بیان می کنند که راه چهار ساله قبلی شکست خورده است این یعنی موفقیت ایران و حتما اگر با وحدت و اتحاد راه خودمان را ادامه دهیم، به پیروزی خواهیم رسید.

رئیس جمهور در عین حال تصریح کرد: اگر در برابر خواست مردم تواضع نکردیم و به فکر این باشیم که انتخابات چه خواهد شد و خواست مردم را کنار بگذاریم پیروزی از آن ما نخواهد بود و در آن انتخابات هم به نتیجه دلخواه نخواهیم رسید چرا که مردم آگاه تر از آن هستند که بخواهیم آنها را از جاده اصلی و درست به سمت راست و چپ منحرف کنیم.

رئیس جمهور در آغاز سخنان خود با تبریک فرا رسیدن عید بعثت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام، این روز را بالاترین روز در طول تاریخ و بعثت را بزرگ‌ترین رخداد تاریخ خواند و گفت: خداوند پیغمبر را مامور نکرد تا مردم را به سمت حق و هدایت بکشاند یا مجبور کند یا فرمان صادر کند، بلکه از پیامبر خواست مردم را به هدایت، رحمت، اخوت، علم، تقوا و پاکدامنی دعوت کند.

روحانی افزود: دینی که پیامبر به ترویج آن مبعوث شد نامش اسلام است، یعنی صلح، سلامتی، تسلیم در برابر قانون و فرمان خدا؛ اسلام دینی است که سراسر آن سلام و امن است. پیامبر عظیم‌الشأن اسلام آمد تا با خرافات بجنگد و جامعه‌ای را که همه افتخارش به شمشیر و شعر جاهلی بود به جامعه‌ای برگرداند که علم، دانش و ارزش‌های اخلاقی در آن فضیلت است.

رئیس جمهور با یادآوری اینکه غایت بعثت پیامبر تکمیل فضائل اخلاقی بود، اظهار داشت: اگر فضائل اخلاقی را بر فضای اجتماع حاکم کردیم به دعوت پیامبر عمل کرده‌ایم، اگر نه همچنان در پله‌های اول این راه هستیم. انقلاب اسلامی برای این نبود که بیاییم بگوییم ما چنین و چنان هستیم، برای این بود که با هم برادر باشیم، همدیگر را یاری کنیم و دست همدیگر را بگیریم و کمک کنیم.

روحانی با بیان اینکه امروز بعثت باید روح ما را برای حرکت به سوی تحقق اهداف بعثت پیامبر برانگیزد، تصریح کرد: نگاهی که از جانب پیامبر(ص) و وحی بود می‌تواند ما را متحول و یکپارچه کند و مشکلات امروز جامعه ما با نگاه به غار حراء و بعثت پیامبر(ص) و نه نگاه غربی و شرقی قابل حل است.

رئیس جمهور ادامه داد: بر اساس این نگاه باید در کارهای مهم نظر مردم را اصل بدانیم، همانطور که پیغمبر(ص) نظر مردم را اصل می‌دانست. مشورت که خداوند پیامبر(ص) را بر آن امر کرد، امروز برای ما هم هست. ما هم بر همان مبنا باید حرکت کنیم. اگر نظام جمهوری اسلامی ایران انتخابات را به عنوان راه اصلی برای مدیریت کشور پذیرفت و به انتخاب و نظر مردم احترام گذاشت، آن وقت می‌توانیم به راحتی از همه مشکلات و پیچ و خم‌هایی که امروز پیش روی ما است، عبور کنیم.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز، روزی است که 3 سال جنگ اقتصادی را پشت سر گذاشتیم. اگر متحد و در کنار هم باشیم، می‌توانیم به زودی پیروزی را لمس کنیم. ملت ایران به بزرگترین موفقیت و برتری تاریخی دست یافته است. اگر با وحدت و اتحاد راه خودمان را ادامه دهیم به پیروزی می‌رسیم ولی اگر خدای ناکرده به نظر مردم توجه نکردیم، به فکر مردم احترام نگذاشتیم، در برابر خواست مردم تواضع نکردیم و در برابر مردم فروتنی نکردیم، پیروزی از آن ما نخواهد بود.

رئیس جمهور، تداوم تحریم های ضد ایرانی را خواست صهیونیسم و ارتجاع منطقه و ظلم به مردم بزرگ ایران دانست و با بیان اینکه با تدبیر نباید اجازه دهیم خواست دشمنان محقق شود، خطاب به مقامهای کاخ سفید تاکید کرد: خجالت نکشید و به قانون بازگردید و برای اجرای مقررات بین المللی امروز و فردا نکنید و بدانید همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز اعلام نموده اند، بلافاصله پس از بازگشت شما به تعهداتتان، ما نیز به تعهداتمان بازخواهیم گشت.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران صراحتا اعلام کرده است که اگر طرف پیمان‌شکن برجام پای تعهد خود بازگردد، ایران نیز به اجرای کامل تعهدات خود باز می‌گردد، گفت: امیدواریم آنهایی که دیروز قانون‌شکن بودند و امروز می‌گویند می‌خواهیم به قانون عمل کنیم، در عمل این واقعیت را نشان دهند که در پی اجرای قانون هستند و نمی‌خواهند تروریسم اقتصادی دولت قبل را ادامه دهند. از روز 20 ژانویه تا امروز هر ساعت که می‌گذرد معنایش این است که دارید قانون را زیر پا می‌گذارید و این باید در تاریخ ثبت شود.

روحانی اضافه کرد: همه شرایط برای اینکه همه 7 کشور به تعهدات خود برگردند، آماده است. آمریکا از آنجا که در شکستن پیمان پیش قدم بوده باید در بازگشتن به پیمان هم پیش قدم باشد. آمریکا بداند ما برای اجرای پیمان آماده‌ایم. برای اجرای کل با کل آماده‌ایم و برای اجرای جزء با جزء هم آماده‌ایم. برای عمل به همه تعهد در برابر همه تعهد آماده‌ایم و برای عمل به بخشی از تعهد در برابر بخشی از تعهد باز هم آماده‌ایم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ایام عید و نوروز اظهار داشت: مردم در این ایام زندگی و روح خود را نو می‌کنند و طبیعتا خرید هم بخشی از رسوم این ایام است. باید زمینه را برای آنها آماده کنیم و نگذاریم یک مشت دلال سودجو، زندگی مردم را با مشکل مواجه کنند.

روحانی تصریح کرد: البته یک مقدار از مشکلات طبیعی است، یک مقدار از مشکلات مربوط به دولت تروریست آمریکاست که متأسفانه این دولت هم هنوز راه دولت قبل را ادامه می‌دهد، اما یک مقدار از مشکلات به دلال‌بازی‌های غلط، نادرست و ناروا در جامعه مربوط می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به اصرار دولت برای احیای وزارت بازرگانی و ارائه لایحه دو فوریتی به این منظور به مجلس خاطرنشان کرد: امروز وزیری که به فکر زندگی و مصرف مردم باشد، به فکر این باشد که توزیع چگونه انجام شود، نداریم. توزیع بی‌صاحب است و این مشکل اصلی ماست. کسانی که با تحقق این تصمیم دولت همراهی نکردند باید در برابر مردم بابت مشکلاتی که در اثر عدم تحقق این تصمیم پدید آمده است، پاسخگو باشند.

روحانی ادامه داد: البته این بدان معنا نیست که دست روی دست بگذاریم. معتقدم وزارت صمت و وزارت جهادکشاورزی، مسئولیت بسیار سنگینی در برابر مردم دارند. نمی‌توانیم در دولت بنشینیم و راحت بگوییم تحریم بود. نمی‌توانیم بگوییم چون مجلس لایحه دولت را تصویب نکرد، پس دست روی دست بگذاریم.

رئیس جمهور گفت: امروز باید برای حل معضلات مردم به صحنه بیاییم. می‌دانم که وزارتخانه‌ها شبانه‌روز تلاش می‌کنند، اما معیار اینکه تلاش‌های ما کافی است یا نه، مردم هستند، اگر مردم به دولت بگویند تلاش‌های شما کافی است خوب است، اما بعید می‌دانم مردم تلاش‌های ما را کافی بدانند. نه اینکه مردم از تحریم اطلاع نداشته باشند، یا ندانند که لایحه دادیم و لایحه رد شده است. اینها را می‌دانند اما علیرغم این می‌گویند ما تلاش بیشتر می‌خواهیم و درست هم می‌گویند و آنها می‌گویند دست دلال‌ها را در این بازار بازنگذارید.

روحانی افزود: از وزرا، مجریان، استانداران، مدیران کل، بازرسان و دست اندرکاران امور تعزیزات درخواست می‌کنم امروز با همه توان بیایند و شب عید مردم را شیرین کنند البته تصمیماتی در دولت برای بازارچه‌های مرزی و گشایش‌ها با این هدف که روی این کالاها اثر بگذارد ، اتخاذ کردیم  و از مسوولان ذیربط می خواهم که به سرعت این مصوبه دولت اجرا و پیاده شود.

دیدگاه کاربران

همشهری۱۸۶۰۹۷۵۱۱:۲۸:۱۷ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
خیلی نزدیک است بعد هشت سال!؟
ناشناس۱۸۶۱۱۵۴۱۲:۴۹:۵۵ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
سالهاست هر روز ما هی پیروز میشیم ولی هنوز یه حزب مثل مردم نداریم، ارزش پول ملی، قدرت خرید کارگران و بازنشستگان....
ناشناس۱۸۶۰۹۸۴۱۱:۳۲:۳۷ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
خوشم میاد از بی خیالی و توهم مدیران کشور مدیرا ن کشور حقوق حرف زدن می گیرند اگر می خواستند کار بکنند چقدر پول می خواستند
ناشناس۱۸۶۱۰۳۸۱۱:۵۰:۱۷ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
نوشدارو پس از مرگ سهراب
ناشناس۱۸۶۱۰۷۱۱۲:۰۱:۰۷ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
با این حرفها نمیتوان از بازخواست ملی گریخت
حسین۱۸۶۲۱۰۵۲۰:۲۴:۵۵ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
# باز خواست بعد از اتمام دوره ریاست جمهوری .اقای روحانی آماده پاسخ گویی به ملت باشین
ناشناس۱۸۶۱۰۷۸۱۲:۰۴:۰۴ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
ما که الان خیلی وقته پیروزیم !!!!! کلا ما از همون اول ، همیشه پیروز بودیم !
ناشناس۱۸۶۱۱۰۶۱۲:۲۰:۵۰ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
آقای رئیس جمهور آدرس غلط ندهید و گرو کشی نکنید
حسین۱۸۶۱۱۱۹۱۲:۳۰:۰۸ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
پیروزی شماها یا پیروزی مردم؟اخه شما و ملت مقابل هم هستین
ناشناس۱۸۶۱۱۳۱۱۲:۳۷:۳۴ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
یعنی میشه 12 مرداد را دید؟
ناشناس۱۸۶۱۱۳۳۱۲:۳۷:۵۶ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
مورد خطاب ایشون کیه ؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۸۶۱۱۴۸۱۲:۴۷:۰۰ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
نصف سهام عدالتمان را چه کسی غارت کرد
ناشناس۱۸۶۱۲۲۶۱۳:۲۴:۱۶ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
حیف اون 24 ملیونی که به تو اعتماد کردن
ناشناس۱۸۶۱۲۴۶۱۳:۳۱:۱۰ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
فقط برو ، همین
ناشناس۱۸۶۱۳۴۱۱۴:۰۷:۲۱ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
تور خدا یکی ایشان رو بفرسته چند روز مرخصی دیگه اعصابی برایمان نمانده
ناشناس۱۸۶۱۳۵۷۱۴:۱۳:۵۵ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
نکشیمون موفق؟!
ناشناس۱۸۶۱۴۰۳۱۴:۴۰:۵۹ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
آقای روحانی شما که دیگه رفتنی هستید ولی قیامتی هم هست .
ناشناس۱۸۶۱۴۴۶۱۴:۵۹:۲۸ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
بله تا خرداد و انتخابات خیلی نمونده
ناشناس۱۸۶۱۴۹۲۱۵:۲۶:۰۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
تازیخ ۱۴۰۰/۵/۱۲ زمان دقیق پیروزی ملت ایران است یعنی روز تنفیذ حکم ریاست جمهوری جدید .
ناشناس۱۸۶۱۸۰۱۱۸:۰۵:۵۹ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
تازگی ماسک نمیزنه نمیدانم امریکایی زده یا روسی؟
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 4. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 10. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 11. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

 12. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 13. سردرگمی سیستماتیک مردم

 14. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 15. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 16. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 17. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 18. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 19. به نام فقرا به کام اغنیا

 20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

 22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

 23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 2. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

 3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 4. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

 5. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 6. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

 7. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

 8. سردرگمی سیستماتیک مردم

 9. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

 10. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 11. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 12. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 13. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 14. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

 15. سرانجام رایزنی‌های برجامی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل

 16. بررسی صدور «گواهینامه موتورسیکلت» برای زنان و ورود آنها به «ورزشگاه‌ها»

 17. سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد شد

 18. وزیر کشور: اصراری به تغییر همه استانداران نداریم

 19. دخالت نمایندگان در انتصاب استانداران به رغم تذکر رهبری

 20. نظرات برگزیده مخاطبین الف: تا زمانی که اقتصاد پایدار نداشته باشیم نگاهمان به خارج خواهد بود/ سفر رئیس‌جمهور به سازمان ملل برای مردم نفعی دارد؟/ باید برای حقوق‌های نجومی فکری اساسی کرد

 21. توییت محسن رضایی درباره تایید شهادت علی لندی

 22. توضیح رئیسی درباره علت افزایش واردات واکسن/ پیمان جبلی رئیس صداوسیما می‌شود؟/ انتقاد اژه‌ای از کیفیت گزارش دستگاه‌های امنیتی

 23. واکنش نمایندگان مجلس به اظهارات گستاخانه نماینده مجلس آذربایجان

 24. آیت الله عاملی: رزمایش سپاه در مرز ارس پاسخی به حضور اسرائیل در آذربایجان است

 25. ترکیب احتمالی ایران در مذاکرات برجام/ مذاکره کننده ارشد هسته ای کیست؟

آخرین عناوین