جهانگیری: لکه ننگ فساد باید از دامن جمهوری اسلامی پاک شود/ شفافیت راه‌ اصلی مبارزه با فساد است

سیاسی،   3991218053 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر لزوم کار ریشه‌ای در زمینه مبارزه با فساد، گفت: فردی فساد کرده و پول بیت‌المال را خورده و غارت کرده است باید با آن به‌شدت برخورد شود تا این ننگ فساد از دامن جمهوری اسلامی پاک شود.

جهانگیری: لکه ننگ فساد باید از دامن جمهوری اسلامی پاک شود/ شفافیت راه‌ اصلی مبارزه با فساد است

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در مراسم هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و رونمایی از سامانه مدیریت جامع اراضی کشور که در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری برگزار شد، افزود: عده‌ای که پای مبارزه با فساد هستند در زندگی شخصی و کاری‌شان اهل مبارزه با فساد بودن را نشان می‌دهند.

وی در ادامه گفت: آنهایی که به دنبال مبارزه با فساد هستند یک نوع از آن همین کارهایی است که قوه قضاییه انجام می‌دهد. وقتی مشخص می‌شود که فردی فساد کرده و پولی از بیت‌المال گرفته، خورده و غارت کرده است باید با آن به‌شدت برخورد شود تا این ننگ فساد از دامن جمهوری اسلامی پاک شود که در اینجا از اقدامات آقای رییسی در این زمینه تشکر می‌کنم.

معاون اول رییس جمهوری بر لزوم کار ریشه ای در این زمینه تاکید کرد و گفت: اخیرا در جلسه پیشگیری از فساد که در قوه قضاییه برگزار شد، گفتم رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۸۰ فرمان مبارزه با فساد را به سران سه قوه صادر کرد که جزو فرمان‌های خیلی مهم است. ایشان فرمودند حتی زیر مجموعه‌های دفتر رهبری هم در این مبارزه مستثنی نیستند و هرجا موردی دیدید با آن برخورد کنید.

وی ادامه داد: در آن جا گفتم آیا از سال ۸۰  تا الان فساد کم شده است. پس مشخص است که یک جای کار گیر دارد. اشکالی در روش کار هست یا در مبارزه صادق و واقعی نیستیم یا بد مبارزه می‌کنیم با وجود اینکه در مبارزه با فساد زحمت کشیده می‌شود اما در عین حال فساد توسعه پیدا کرده است بنابراین نیازمند آسیب شناسی دقیق است.

سال ۹۸ لایحه شفافیت را به مجلس دادیم؛ هنوز اعلام وصول نشده است

جهانگیری با اشاره به تشکیل ستادی  در دولت با مسئولیت وزیران گفت: در این ستاد گفتیم گلوگاه‌هایی در داخل برخی دستگاه‌ها وجود دارد این گلوگاه‌ها همان جایی است که امضاهای طلایی در آن وجود دارد و منجر به فساد می‌شود، بنابراین باید این گلوگاه‌ها شناسایی و با مفسدان برخورد شود.

وی با تاکید بر این که راه اصلی مبارزه با فساد شفافیت است، گفت: تا همه چیز پشت دیوارهای شیشه ای قرار نگیرد فساد هست. دولت لایحه شفافیت را سال ۱۳۹۸ تصویب کرد و به مجلس فرستاد اما هنوز اعلام وصول نشده است در حالی که هر لایحه ای که به مجلس فرستاده می‌شود باید اعلام وصول شود.

جهانگیری افزود: لایحه دیگری هم فرستادیم که عمدتا به قوه مجریه برمی‌گشت. هیچ مدیر و هیچ هیات مدیره‌ای در دولت و غیردولت نباید در موضوعی که خود منافعی دارد، تصمیم‌گیری کند. مثلا فردی به سازمان و جنگل ها مراجعه کرده است می‌خواهد زمین بگیرد حق ندارد مدیری که در آن شرکت حضور دارد و منافعی دارد پشت میز سازمان و جنگل‌ها بنشیند و درباره زمین تصمیم بگیرد باید از آن جلسه بیرون برود و بگذارد دیگرانی که منافعی ندارند تصمیم گیری کنند. بنابراین این لایحه را به اسم لایحه تعارض منافع به مجلس فرستادیم.

معاون اول رییس جمهوری اضافه کرد: اینها کارهای ریشه‌ای است که  سمن‌ها و رسانه‌ها از جمله جاهایی هستند که می تواند فسادها را آشکار کنند و همه چیز را پشت آینه نشان دهند.

جهانگیری در ادامه با بیان این که یکی از راه‌هایی که برای شفافیت و مبارزه با فساد انجام شد بحث ایجاد سامانه‌ها و دولت الکترونیک بود گفت: دولت روی این موضوع تمرکز جدی کرد تا به هر قیمتی شده باید دولت الکترونیک را در این دولت به نقطه قابل توجه و قبولی برسانیم.

 پول و زمین دو کانون اصلی سوء استفاده و فساد هستند

وی با تاکید بر اینکه بیشترین فساد در حوزه پول و زمین صورت گرفته، گفت: الان هم می‌گویم پول و زمین دو کانون اصلی سوء استفاده و فساد هستند که خوشبختانه بیشترین سامانه‌ها در حوزه پول ایجاد شده است. تقریبا امروز در حوزه پول و بانک و مسایلی مربوط به آنها در دولت الکترونیک از همه دستگاه‌ها جلوتر هستند و سامانه هایشان تشکیل شده است. امروز از کسی که به بانک مراجعه می‌کند و درخواست ارز می‌کند تا مراحلی که ارز آن داده می‌شود و جنس وارد کردن آن توسط سیستم رصد می شود و امروز با افتخار می‌توانیم بگوییم که همه چیز در منظر مردم است. 

معاون اول رییس جمهوری با بیان این که گفته می شود بعضی دستگاه ها گزارش داده اند که اینقدر ارز گم شده است گفت: لیست آنها وجود دارد و هرکسی که ارزی گرفته و کالایی وارد نکرده است به دستگاه قضایی شکایت شود و قوه قضاییه هم که پای کار است و با آنها برخورد می کند.

وی با بیان این که در بخش مبارزه با زمین خواری عقب تر هستیم گفت: باید در بخش زمین آقای خاوازی و منصور تمام وقت خود را روی آن بگذارند که معلوم شود یک متر زمین در کدام نقطه زمین‌های منابع طبیعی به چه فردی و برای چه واگذار شده است و این سامانه ها باید شفاف در اختیار مردم قرار گیرد و مردم بدانند.

جهانگیری با تاکید بر این که من طرفدار توسعه ایران هستم گفت: نمی‌خواهم کسی اگر واقعا می‌خواهد زمین بگیرد که طرحی را انجام دهد، کشاورزی کند و جنگل بکارد ذره‌ای معطل شود چرا که این زمین‌ها برای همین کارها است ولی نباید یک متر زمین کشور به کسی داده شود که بگیرد و از آن سوء استفاده کند. 

وی با اشاره به اهمیت ایجاد سامانه ها گفت: همه دستگاه‌ها مکلف هستند که با این سامانه‌ها حداکثر همکاری را انجام دهند. عدم همکاری این نیست که یک وظیفه اداری انجام ندهیم و بگوییم چرا باید اطلاعاتمان را در این سامانه‌ها در اختیار دیگران بگذاریم. اولا که این اطلاعات ارث پدری کسی نیست این اطلاعات متعلق به ملت ایران است باید در جایی که از آن خوب استفاده می‌کند، قرار بگیرد. 

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر این که رصد کردن راحت‌ترین کار برای مبارزه و جلوگیری از فساد است گفت: باید سامانه مدیریت اراضی حتما دنبال شده و کارگروه فراقوه ای که در ارتباط با زمین و بانک در ستاد مقابله با مفاسد تشکیل شده پیگیری شود.

وی در ادامه به منابع طبیعی در کشور اشاره کرد و گفت: کشوری هستیم که در منطقه خشک و نیمه خشک قرار داریم و بعضی سالها با پدیده خشکسالی و کم آبی روبرو هستیم. همه زندگی و اقتصاد ما تحت تاثیر قرار می‌گیرد. کشاورزی که از اهمیت بالایی برخوردار است تحت تاثیر قرار می‌گیرد. حتی آب شرب مردم در خیلی مناطق در دوران کم آبی با تهدید تنش کم آبی روبرو می‌شوند و متأسفانه امسال هم بارندگی تا الان خیلی خوب نبوده است و نگرانی در این زمینه جدی است.

معاون اول رییس جمهور در ادامه گفت: یکی از آسیب‌هایی که در حوزه منابع طبیعی داریم سالهای زیاد کم آبی است. یکی هم در سالهای پر آبی و بارندگی زیاد با پدیده سیلاب روبرو می شویم که متاسفانه در عید ۹۸ پدیده ای که در خیلی مناطق کشور مشکلات به وجود آورد. 

جهانگیری افزود: موضوع آب، منابع طبیعی و محیط زیست از چالش‌ها و موضوعات اصلی است که کشور با آن روبرواست. ایران با کم آبی همیشه روبرو بوده است. الان در جاهایی با پدیده فرونشست زمین و خشک شدن نهرها و قنات‌ها و با مهاجرت روستاییان و تخلیه روستاها مواجه شدیم. هیچ برنامه‌ای در توسعه نمی‌توان در ایران نوشت مگر اینکه به ابر چالش‌های آب، منابع طبیعی و محیط زیست پرداخته شود مسایلی است که به حیات ایران بستگی دارد بنابراین برای مدیریت آب باید فکر جدی شود . 

وی در ادامه گفت: امروز محیط زیست یکی از مسایل مهم کشور است. محیط زیست شهرهای بزرگی مثل تهران و آلودگی هوا بحث‌هایی است که باید به آنها توجه ویژه شود. 

معاون اول رییس جمهور افزود: امروز در اثر کم آبی و بارندگی، گفته می شود دریاچه‌ها دارند خشک می شوند. دریاچه ارومیه داشت به مرحله ای می رسید که به یکی از بزرگترین کانون های تهدید در شمال غرب کشور تبدیل شود که زندگی ۲۰ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می داد و ما نگران آن بودیم. امروز تالاب های مهمی در کشور یا متاسفانه خشک شده است یا به سمت خشک شدن حرکت می کند. یا پدیده ریزگردها که به خصوص در خوزستان اتفاق افتاد. 

وی ادامه داد: این پدیده‌ها به ما هشدار می‌دهد نسبت به مسایل محیط زیست و منابع طبیعی کشور جدی باشیم. باید تلاش کنیم که از این بحران های جدی جلوگیری کنیم. در همین دولت نشان داده شد می توان برخی مشکلات حتی بزرگ را حل کرد. روزی که بحث احیای دریاچه ارومیه بود و جزو اولین مصوبات دولت یازدهم بود خیلی از کارشناسان و صاحب نظران در همین صدا و سیما آمدند و تمسخر کردند که این چه کاری است که می کنید مگر می شود با آب ریختن اینجا را احیا کرد. اما دولت در احیای دریاچه ارومیه خیلی خوب عمل کرد و می توان گفت دریاچه ارومیه الان از خطرات عبور کرده است و الان دریاچه ای زنده است و تونلی که قرار است آب به این دریاچه انتقال دهد در روزهای پایانی کار خود است و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تشکیل ستادهای تالاب های کشور گفت: در جلسه ستاد تالاب ها هم برای تالاب بندر انزلی برنامه ای ۷ ساله تصویب کردیم و هم برای میانکاله و خلیج گرگان مصوباتی تصویب کردیم. و اخیرا هم ستادی برای احیاء جنگل‌ها درست شده است. 

وی تاکید کرد: ما دو محدوده جنگلی در کشور داریم که باید از آنها مثل جان خود مراقبت کنیم. یکی جنگل های شمال و یکی جنگل های زاگرس است. این که گفته می شود این جنگل‌ها و کوه ها موقوفه است اینها شوخی است. جنگل ها و منابع طبیعی انفال هستند و متعلق به تمام ملت ایران است که باید از آنها محافظت کنیم.

جهانگیری با بیان این که لایحه ای را برای حفاظت از جنگل ها به مجلس فرستاده ایم و همه چیز برای حفاظت از جنگل‌ها برای دولت و سازمان جنگل‌ها روشن است گفت: زمانی گفته می شود که این کوه دماوند بخشی از آن جزو موقوفات است که این حرفا فقط برای آزار روح مردم خوب است . ما مکلف هستیم از این منابع طبیعی که متعلق به نسل های آینده ایران است محافظت کنیم. 

وی با بیان این که برای حفاظت از جنگل‌های شمال اقدامات خوبی انجام شده است گفت:  وقتی در جلسه گفتند درختان جنگل‌های زاگرس به دلیل بیماری در معرض خطر قرار گرفته است و درختان کهن آن دچار آسیب شده است هر انسان علاقه مند به ایران را نگران می کند. من همانجا گفتم از هر کارشناس داخلی و خارجی برای حل این مشکل استفاده کنید تا مانع تخریب این جنگل شود. 

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به ماجرای جوانی بنام البرز که برای جلوگیری از مهار آتش در جنگل های زاگرس جان خود را از دست داده است گفت: انسان باید سر تعظیم در مقابل چنین انسان هایی فرود آورد که این گونه به منابع طبیعی اهمیت می دهند. 

وی در ادامه گفت: بخش زیادی از ریزگردها در کشور از خارج از ایران می آید. ما باید از طرح های مراقبت از فرسایش خاک باید حمایت کنیم. طرح های آب‌خیزداری و آب خوان داری در برخی جاهای کشور باعث احیای زندگی در روستاها و مناطق شده است. ما از تجاوز به منابع طبیعی کشور باید جلوگیری کنیم.

دیدگاه کاربران

تبریزی۱۸۵۶۵۷۳۱۱:۵۵:۲۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
عزیزم لکه نیست.
ناشناس۱۸۵۶۶۶۴۱۲:۳۶:۱۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
قشنگ گفتی، کل تصویر است!
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۸۵۶۹۰۱۱۴:۳۱:۴۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
تنها را اصلاح زیر بنایی اقتصاد کشور ملی کردن تمامی ثروت های بالاتر از یم زندگی خوب و مطلوب است
ناشناس۱۸۵۶۶۱۱۱۲:۰۹:۲۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
بذر فساد را بپاش بعد بگو لکه ننگ دلار ۴۲۰۰
ناشناس۱۸۵۶۹۰۷۱۴:۳۵:۴۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
سهامداران دولت همچون مسله بنزینی باید تاوان خیانت در بورس را بدهد کمپین های اعتراضی عملی باید تشکیل داد
ناشناس۱۸۵۶۶۲۴۱۲:۱۶:۱۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
اطراف خودتون و با دقت تر نگاه کنید
ناشناس۱۸۵۶۸۲۴۱۳:۵۵:۴۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
جالبه . برادر رییس جمهور به جرم فساد ارزی ، برادر معاون به جرم فساد بانکی ، دختر وزیر به جرم فساد ویلاسازی ، داماد اون یکی وزیر به جرم فساد در صنایع ، اون نماینده به جرم جرم فساد گمرکی ، ... ؛ بازداشت شدن . حالا اقایون راجع به مبارزه با فساد حرف میزنن ؟؟؟
بهنام۱۸۵۶۶۸۲۱۲:۴۴:۲۷ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
>گلوگاه< با بازی جمشید هاشم پور.
سید۱۸۵۶۶۸۶۱۲:۴۶:۳۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
چه سخنان نغزی. راستی حال برادتان چطور است
ناشناس۱۸۵۶۷۰۰۱۲:۵۲:۰۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
رشت الکتریک اگه لکه هست تو واگذارش کردی، داش مهدیت هم لکه حساب میشه؟ هفت تپه چی؟
ناشناس۱۸۵۶۷۰۳۱۲:۵۲:۵۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
آقای جهانگیری توی این بگیر و ببندها که خود قوه قضا اعلام میکند این اشخاص از نزدیکان و سفارش شده های مسوولین هستند
ناشناس۱۸۵۶۷۰۵۱۲:۵۳:۲۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
این حرفا رو به داداشای محترمتون بگید نه به مردم
ناشناس۱۸۵۶۹۳۶۱۴:۵۱:۳۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
مادامیکه داداش این را بگیرند و داداش آن ول بگردد، مردم روز به روز بدبخت تر می شوند!
ناشناس۱۸۵۶۷۰۷۱۲:۵۳:۴۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
همه همینو میگید . کی باید مبارزه کنه حتما مردم
ناشناس۱۸۵۶۷۱۰۱۲:۵۵:۴۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
جناب معاون برادر رییس جمهور و اخوی گرامی شما و معاونان احمدی نژاد کجا تشریف دارند؟؟
ناشناس۱۸۵۶۷۱۵۱۲:۵۸:۰۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
دیگه کار از لکه و نقطه و اینا خیلی وقت که گذشته ،
ناشناس۱۸۵۶۷۱۷۱۲:۵۸:۳۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
شفافیت با اجرایfatfکه همان شفافیت برای خارجی ها است نه؟!! دستتان رو شده و حتی 7 سال اصلاح ساختار اقتصادی را هم به مجلس لایحه ندادید و امروز و فردا کردین
ناشناس۱۸۵۶۷۲۳۱۳:۰۰:۱۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
پس چرا جلسه ستاد مبارزه با مفاسد که رئیسش هستی غیر فعال هست؟
محمودی۱۸۵۶۷۳۰۱۳:۰۳:۵۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
دامنت بتکان
ناشناس۱۸۵۶۷۳۶۱۳:۰۷:۴۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
پس اگر اینو بخواهیم اجرایی کنیم تمام اعضا دولت روحانی باید برن به پستو.جریان اقا دزده است که اونم بهراه مردم داد میزد ای دزد ای دزد.
ناشناس۱۸۵۶۷۷۸۱۳:۳۳:۰۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
حالا چه کسانی میخواهند با فساد مبارزه کنند؟ سیستم باید بگونه ای باشد که کسی نتواند فساد ایجاد کند و گرنه فساد باقی خواد ماند و حتی چند نفری را هم محکوم کنند باز بی تاثیر است
صمد۱۸۵۶۷۸۰۱۳:۳۴:۲۳ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
آقای جهانگیری از مبارزه با فساد می گویداما آیا............................
ناشناس۱۸۵۶۷۸۵۱۳:۳۶:۲۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
از اخوى چه خبر؟؟؟
مهدی۱۸۵۶۷۹۵۱۳:۴۰:۴۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
جناب جهانگیری چرا شفافیت به شیوه امریکا و جاسوسی آیا دین اسلام شفافیت را توصیف نکرده چرا شفافیت و برخورد اسلامی با زالو سفتان در دستور کار قرار نمیگیرد
ناشناس۱۸۵۶۸۰۴۱۳:۴۴:۵۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
خدایا از دست اینا چی بگویم آقای برادر خودت به جرم اختلاس گرفتن
ناشناس۱۸۵۶۸۰۷۱۳:۴۶:۱۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
خدا رو شکر ۱۴۰۰ داره میاد
ناشناس۱۸۵۶۸۰۹۱۳:۴۶:۵۵ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
بسم الله. از دفتر خودت شروع کن.
ناشناس۱۸۵۶۸۳۵۱۴:۰۱:۰۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
خدا یا نمیدانم یک قفسه کتاب لنگلیسی در خانه و زبان یاد نگرفتیم چهار قفسه اخلاق و سیره بی ادب هستیم خدایا ببخش . این مرد شریف چه زیبا گفته . انگار میخواد دوباره سرشو بند کنه . به خیر بگذره
ناشناس۱۸۵۶۸۸۴۱۴:۲۲:۳۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
نظام مقدس جمهوری اسلامی عاری از هرگونه فساد است. اگر هم فسادی در کشور وجود دارد کار ضدانقلاب ملعون است و بخشیش بی فرهنگی مردم.
علی۱۸۵۶۹۹۴۱۵:۱۷:۵۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
شما آقای معاون اول! لکه ننگ برادرتان، و هم جناحی های تان را پاک کنید، پاک کردن بقیه لکه ها با مردم ...
ناشناس۱۸۵۶۹۹۹۱۵:۲۰:۳۱ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
این اصلاح طلبا چه رویی دارند ؟
یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین